Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

Smileface

Na můj vkus je film možná trosku smutny,ale nakonec vsechno dobre dopadlo :-) Ne že bych vám chtěl kazit radost prozrazením konce,ale u takového filmu se dobrý konec stejně každý ořekává. ()

slovan1

No kdo by nemohl znát "Johnnyho pětku"? Povedené dílko o sympatickém robotovi, který díky blesku "obživne" a poličtí. Skvělé trikově natočene, sympatičtí herci a plno robotích hlášek. 85% ()

ranp

Jako dítě jsem tento film doslova zbožňoval. I dnes se na něj rád podívám, ale plné hodnocení už mu dneska nedám. Čtyři * však dávám s lehkým srdcem. ()

lskala

Výborná sci-fi komedie let osmdesátých. V současnosti už jen nostalgická vzpomínka na dobu, kdy se podobné filmy sledovaly jen na VHS. 50% - 3*** ()

Cejny

Číslo 5 žije...hehe. Povedý příběh o ztraceném robotovi, který byl na konci 80. let zajímavým zpestřením. Dnes už bych si řekl, co je to za hovadinu, ale v tehdejší době to bylo in. ()

kenkaku

neberte to že vám věším nosy na bulíka, ale tohle dílko vážně zasluhuje nadstandard. Jasně že je to pitomoučký, ale herecké obsazení chytlavé a zábavně a i bez dětské nostalgie si film kdykoliv zopáknu ještě jednou a rád (...a podepisuji v plném rozsahu komentář od Gemini). ()

herr_carter

Je to skvělej film, ale pamatuju si, že jsem u toho jako dítě vždycky děsně bulel. S odstupem času můžu říct, že se jedná o příjemný a netradiční film s milým robůtkem v hlavní roli...............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Sdoom

Viděno po snad 20 letech a i přesto, že film v mnoha ohledech opravdu zestárnul, tak to podstatné z něj zůstalo nedotčeno. A tím podstatným je Johhny, asi nejvtipnější a nejmilejší robot ever. Jeho přítomnost ve většině scén vynahrazuje častou topornost dialogů a smršť spíše nepovedených vtipů a hlášek. Tak trochu jsem se vrátil do dětských let, takže i za to nostalgické a mírně neobjektivní 4 hvězdičly. (Blu-ray, dabing) ()

Han22

Z nostalgie nemůžu jinak. Sakra, já vím že už mě to dnes tolik nebavilo, přišlo mi to infantilní, dětinské. Ale jak já ten film jako malý miloval. Viděl jsem to snad stokrát, nevynechal jsem žádné vysílání v TV. Kouzelný robůtek (kdepak se asi inspirovali tvůrci Wall-E ??) trhlá hlavní trojice a některé nezapomenutlné scény a hlášky (rozmontovat, číslo 5 být živé). To nejde nedat něčemu takovému pět. ()

see_sawandrew

"Achój, co je k večeři?" | "Víš, co maji v noci řidiči většinou radi? Světla!" | "U nás je jedno takové řikání - myši mají radost, když je kocour doma." | "Odkud jsi?" - "Z Kalifornie." - "A tvoji rodiče?" . "V Pittsburghu." | "Vypadáš vyčerpáně jako chydrant bez vódy." | "Jsem z toho daněk, pane." | "Nešahejte na mě!" - "Ale já to dělám pro svoje osobní potěšení." | "Vy jste cholka, že?" | "Je to banda mužskejch přirozenin!" | "Prosim vás, nevěšte mi nosy na bulíka." Aneb nezapomenutelný Fisher Stevens v roli indoamerického Bena. Číslo 5 je asi ten nejsympatičtější a nejmilejší robot na filmových plátnech. Jeden z těch filmů, na kterých se mi v polici nikdy nestačí pořádně usadit prach. 75% ()

xaver

Sci-fi s originálním nápadem vdechnout život počítači v podobě malého robota, který nehce "zemřít". Pohodový snímek pro oddech a zábavu, jakých je v dnešním násilném světě pořáde méně. I když tento snímek už není z dnešního světa, je ví než 25 let starý, ale o to lepší. ()

anaxtal

U podobných filmů mě vždy potěší, že po letech poskytují mé duši stejné blaho, jako když jsem je viděla poprvé. ()

Zagros

Klasika mého dětství, kdybych podlehl nostalgii, je z toho možná pět hvězd, ale asi by to nebylo úplně spravedlivé. Přesto si minimálně tři hvězdy, a to hodně pěkné, zaslouží. Takhle nějak se mají točit rodinné komedie. Mírně nadsazená zápletka, sympatické obsazení, ideální mix vtipu a akce a především hlavní „hrdina“, kterému všichni budou rádi držet palce. Už se těším, až se na to někdy v budoucnu podívám se svými dětmi a jsem zvědavý, jak se nám to bude líbit. ()

borec999

Ďalší dnes už klasický rodinný, dojemný filmík ideálny na nedeľnajšie dopoludnie, ktorý je okorenený okrem ústrednej emočnej linky s robotom aj o humor a štipku akcie. Vo výsledku nie tak emočne silný a vyčerpávajúci zážitok ako E.T,. ale určite stojaci za 1 či 2 pozretia. V 80kách skrátka takéto filmy vedeli...  75% ()

Davej

Živá povedená komedie, která byla v době mého raného mládí takřka legendární, kde vedle robota v "hlavní roli" zaujme hlavně indický programátor, kterého skvěle nadaboval Oldřich Kaiser. ()

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)