Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

DocBrown

Short Circuit byla pro me opravdu srdecni zalezitost. Urcite jsem nevidel jiny film vicekrat. Jednak krasny pribeh robota z doby, kdy byl nejpouzivanejsi pocitac ZX Spectrum :-). Dale skvela komedie s mnoha hlaskami, ktere jsme si ve skole neustale opakovaly. Casto se film srovnava s E.T., ale ten mi pripada daleko infantilnejsi, holt tohle je bojovy robot s laserem. Dabing byl taky super, hlas cisla pet se mi libi vic jak v originale. Mimochodem, je to stejny hlas jako ma Kecalek v Rumburakovi :-). Bena ale v jednicce nedaboval Kaiser, ale Bartoska. Jinak velmi pekne vykony Guttenberga a Sheedy a take Baileyho. TVOJE MATKA BYLA SNEHOVA FREZA. Kdyz jsem to videl poprve, tak 100% a nebudu to dnes snizovat, protoze starnu (ma chyba) +++ Dabing mi přijde lepší než originál, zejména robot a Štěpničkův Guttenberg (jehož hlas je dost mizerný). A hodně zajímavá je Bartoškova komolená čeština. Jen ty vrtulníky byly Huey a ne Cobry, ale chápu že to zní lepe. ()

eagle-eye

Všimněte si, kam se většina aktéru z tohoto filmu nastěhovala, pro mě do kvlitativně a zábavě hodně pokulhávající Policejní akademie. Ani tento snímek ve mě nevyvolal vlnu nadšení při svém uvedení, nicméně jako školou povinnému se mi to celkem líbilo, s odstupem času s každým shlédnutímm méně a méně... Bohužel!!! ()

wosho

Film se sice silně inspiroval E.T.ým, ale i po těch letech ten robůtek něco do sebe má. Zvláště se podařil náš dabing. Celkově je film zábavný i po 20ti letech od vzniku a dokáže pobavit malé i velké diváky. ()

dopita

To je film mého dětství a tak je mý hodnocení tak vysoký. Ale kdybych měl být objektivní, bylo by to na tři velmi pěkný hvězdičky. ()

Paity

Samozřejmě, že je to legenda filmů o robotech a jejich "lidských" vlastnostech. Dnes už to ale ztrácí trochu na lesku. Možná se mi to jen zdá a možná také ne. Každý máme svůj vkus. Dnes už to ale beru více jako film pro děti/rodinu, než dříve. ()

HArna

Jako malej jsem na tom byl závislej a musím uznat, že i po těch x letech má film něco do sebe. Škoda, že pan režisér už nenatočil něco stejně kvalitního. ()

duddek

Vtipný film pro celou rodinu s prvky hororu (scény, kdy si Číslo 5 testuje nově nabyté znalosti v Stephaniině domácnosti anebo kdy se pokouší vařit). ()

Petr.Kocfeld

Velmi povedeny film s roboty.Hodnotim 80 procenty.Mluvici robot me zaujal.Tento film je klasika.Nestarnouci scifi film.Davam 4/5 hvezd.Je to vynikajici scifi komedie,jez jsem videl jako dite. ()

Sayko

Nejspíš to bude tím časovým odstupem, avšak mě už Číslo pět nenadchlo. Je to snímek vonící americkou klasikou, jak v hereckých výkonech, tak v příběhu, hudbě atd., ale já na tyhle americký ptákoviny nikdy nebyl. E.T. jsem ještě jakžtakž zvládl, ale tohle na mne bohužel nezapůsobilo. Myšlenka fajn, zpracování už bohužel ne. Z nostalgie sem všichni háží 4 až 5 hvězd, ale z kritického hlediska je to celkem nuda. ()

Wishkah

V mládí to byla moje srdcovka a dokud se neobjevil ten malej pixarovskéj uklízecí robůtek tak byl pětka spolu s Marvinem můj nejoblíbenější robot. Zajímavě vymyšlená komedie a co víc velice zábavná. Hlavně dokonalý Fisher Stevens a jeho český dabing u mě vyvolávali velké záchvěvy bránice ()

Darik

Nerad to říkam, ale na tento film se můžu podívat kdykoliv, v jakoukoliv roční dobu či denní hodinu a pořád mi přijde nadprůměrný. Už od malička prostě Johnyho 5 žeru a asi ho budu žrát ješně nějakej ten pátek. ()

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)