Do posledního dechu

The Finest Hours

Historický / Akční / Thriller / Drama

USA, 2016, 117 min

• wader

Film pouze pro lidi mající fetiš na lodě, hnusný počasí nebo námořní katastrofy. Pro nikoho jiného. Kdo na to půjde za peníze, bude bít hlavou o zeď. Příběh je to fajn pro 10ti minutovou stopáž Slavných dnů ze Streamu, ale čumět 2 hodiny jak někdo někam pluje, je promáčenej, a neví kde je, a prokládat si to civěním na holku, která jede autem, a pak zase né, a pak někoho potká, a něco mu o něčem říká, a já nevím co to bylo, protože mi to všechno včetně všech postav, ve kterých se nešlo orientovat bylo úplně u prdele. Šel jsem po práci do kina, a přišlo mi, že další dvě hodiny sedím v práci, která mě strašně sere a čekám, až bude konec, a já budu moct jít domů. A spíš na škodu mi přišla pompézní hudba snažící se navodit atmosféru epických scén, a chce ždímat emoce, ale ze mě nedostali ani jednu, a já jsem schopnej brečet u reklamy na tampóny. 3D je zcela zbytečný (jak už bývá zvykem). Pusťte si radši Piráty na vlnách nebo legendárního Lea v ledu. Das ist ganz Scheiße!(27.1.2016)

• tahit

Dějově a vizuálně jde o dojemný příběh. Není třeba nějak zvlášť zdůrazňovat, že film je založen na reálné události, nicméně nevím, nakolik se tomu dá věřit, co je skutečnost nebo výmysl? Vzhledem k tomu, že je to typický nalajnovaný model hollywoodských šablon dávám pouze ** Škoda je jen, že zde ti lepší herci nedostali více prostoru.(1.5.2016)

• Wacoslav1

Rutinérsky udělaná, tisíckrát viděná velká nuda. Hlavně to nezapomeneme švihnout do naprosto zbytečnýho 3déčka a opatřit nezbytným sloganem : Based on true story. Já se pekelně nudil strhující survival či hrdinský akční thriller jak se nám snaží nakdákat distributor se nekoná ani náhodou. Vlastně to na mě působilo jako totální pohoda s absencí čehokoliv jako je strach o postavy nebo obavy o jejich život. Prostě rodinej Walt Disney kterej střídavě nudí, střídavě uspává, občas nabídne nějakou tu digitální vlnu a dokonce se snad aspoň místy snaží o nějakou dramatičnost, ale vy prostě víte, že to nakonec stejně dopadne nechutně dobře a žádnýmu z těch hrdinů kteří jsou u vám u prdele a chtěli by jste je vidět na dně oceánu se nemůže nic stát. A jak už jsem zmínil 3D úplně na nic. Akorát mě boleli oči a uši z těch brejlí debilních. Jednou a dost.40%(27.1.2016)

• JJ.Gibson

Čím déle jsem to sledoval, tím více se mi to nelíbilo! Obdivuji pana Berniho Webbera, že dokázal zachránit všechny ty námořníky, ale filmové zpracování se mi nezdá. Mělo to být surové a plné emocí a to se zde rozhodně nekonalo! Chris Pine mi v hlavní roli vůbec neseděl, neměl jsem rád ani jeho přítelkyni Holliday Grainger, která pořád jen jezdila někam svým zasněženým fárem. Jediný kdo za něco stál, byl Casey Affleck, který nějakým záhadným způsobem dokázal řídit rozlomený tanker vejpůl. Neznám dopodrobna pravdivý příběh, ale zde to vše bylo podáno dost nevěrohodně. Záchranný člun řízený Pinem, který nemá problém "serfovat" po vlnách, potápět a dělat další voloviny, zrovna zde se naplno projevilo zelené pozadí. Dále záchrana lidí skákajících z tankeru na člun, kde je dokázali ostatní chytat do náruče na rozbouřeném moři s několika metrovými vlnami bez problémů. Závěrečná scéna s rozsvícením světel na popud slečny v kabátu z medvěda, byla vážně děsná! Tohle je první film dle skutečné události, kterému bych podle zpracování vážně nevěřil. Opravdu velmi nepodařeně zpracované a ještě k tomu viděno ve 3D, které v celém filmu neexistovalo!!!!!!!! Jedna hvězda a to ještě s odřenýma ušima. Pokud si chcete pustit skvělý film z podobného prostředí, koukněte na Perfektní bouři s Georgem Clooneym!(28.1.2016)

Katastrofické filmy a filmy podle skutečné události mám moc ráda. Nicméně, pokud mě v takovém filmu zaujme víc romantická dějová linka, než ta katastrofická.. asi něco nebylo dobře. Rozhodně film nezatracuji. Scény na moři byly udělané naprosto fantasticky, díky 3D jsem sebou škubla při každé vlně a upřímně ten parkour na vlnách nechápu. Bohužel scény z potápějící se lodi byly takové zdlouhavé, nudné, nic neříkající... postavy mi nestihly přirůst k srdci, takže mi bylo vlastně docela jedno, jestli je zachráněj. Za to členové záchranného člunu... to je jiná. Chris Pine byl v roli úžasný a uvěřitelný. Vadilo mi ale, že při každém trochu delším dialogu se postavy chovali tak nějak, jako kdyby se každou chvíli měla rozpoutat nová dramatická zápletka a pak si to v poslední chvíli rozmysleli. Dávám 3* a nepovažuji to za ztrátu času, To je úspěch.(28.1.2016)

• - Eric Bana (Daniel Cluff) jako velitel a Ben Foster (Richard Livesey) jako jeho podřízený si takto zahráli společně již ve filmu Na život a na smrt (2013). V obou případech se jedná o filmy podle skutečných událostí. (JohnSmith)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Massachusetts. (MikaelSVK)

• - Když Miriam (Holliday Grainger) přijede na základnu pobřežní stráže, aby si promluvila s velícím důstojníkem Danielem Cluffem (Eric Bana), venku hustě sněží. Když ale ze základy odchází, můžeme si všimout předního skla na autě, se kterým přijela, že je čisté a nezasněžené. (Patrik256)