poster

Do posledního dechu

 • USA

  The Finest Hours

 • Austrálie

  The Finest Hours

 • Nový Zéland

  The Finest Hours

Historický / Akční / Thriller / Drama

USA, 2016, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Zase to má cejch dobrodružství podle skutečné události, zase to je hrdinské, osudové a chce to být zatraceně silné. Jenže tak úplně není. Páč je to místy zbytečně limonádové. Kdo by tomu byl věřil, nicméně tenhle tanker se rozlomil vejpůl, jedna část hned skončila v rozbouřeném moři, druhá se pohupovala na hladině jako korek a posádka bojovala s nerovným soupeřem. Mráz, obrovské vlny, beznaděj. Zatímco předpisů se držící ucho Chris Pine moc kuráže nepobral, na Caseyho Afflecka naopak ostatní dost vsázejí, ač to kvůli své sociální izolovanosti rozhodně není žádný oblíbenec. Teď na něj ale padlo obrovské břímě, se kterým se musí vyrovnat. Rychle dospět a sebrat odvahu musí i první jmenovaný, který právě velí čtyřčlenné záchranné posádce, na kterou ovšem nikdo dvakrát nesází. Navíc do jejich záchranné kocábky se moc mužů zřejmě nevejde. Řemeslně je to moc fajn, ale jednoduše by to chtělo přiostřit, nebát se jít na dřeň a přestat myslet na to, že je to zřejmě film pro celou rodinu. Prostě z výsledku není cítit strach, zoufalství, blízkost smrti, chybí krev, moment překvapení i napětí. Prostě víme, že to dopadne dobře. Navrch tihle chlapíci jsou zoufale jednorozměrní. Z výsledku prostě další námořnická klasika nebude. Přitom mohla být.(23.3.2017)

 • Marigold
  **

  Film absolutně bez dechu, který se lopotí jako pramice na rozbouřeném moři. Technicky obstojí tlumená a zručná kamera, ale co je to platné, když herci hrají na pomezí naivismu 50. let a špatné interpretace Shakespeara (hlavně Hamleta ze strojovny Caseyho Afflecka rovnou nominovat na Zlatou malinu). Prkenné dialogy, velmi vágní stavba a de facto jediná napínavější scéna (překonávání příboje cestou z přístavu) ústí ve zřejmě nejnudnější katastrofický snímek, v němž je největší katastrofou film sám. Jisté uznání si snad zaslouží jen to, že Gillespie se pokouší o civilnější přístup než třeba Wolfgang Petersen v Dokonalé bouři... ale k čemu to je, když z filmu nevychází vůbec nic krom otupělosti?(28.1.2016)

 • MartinezZ
  ***

  Nebylo to vůbec špatné, tři hvězdy jsou dobré hodnocení. Jen to bylo ze začátku poněkud zprotahované, ona romatnická linka tam prostě hollywoodsky být musela, ačkoliv byla zbytečná a kdyby se to více zaměřilo na onu záchranou akci samotnou, nebylo by to myslím ku škodě. Skoro čtyřicátník Pine byl jako vyklepaný klučina... no.. přestárlý, ale jinak to celkem klapalo. Polenem po kebuli tvůrcům naprostý nesmysl s konáním na molu s auty a světly, protože celé město, všichni mazáci od móře a nikoho to netrkne? Tak proč tam jezdili? Kochat se v zimě tmou nad mořem? To snad byl největší WTF? moment filmu. A dalším překvapením je, že Casey se naučil mluvit a neskuhrá, šokující.(2.2.2016)

 • Enšpígl
  *

  Já jsem nepochopil už jen fakt, že tvůrci angažují dva charismatické chlapy (Eric a a Ben ), kteří mají nakonec v celém filmu max 10 minut, z toho postava Bena je absolutně zbytečná a hlavní hrdinství svěřej smetákům, kterým bych nevěřil ani to, že by dokázáali zachránit sluničko sedmitečné před pádem z pampelišky. V příběhu je originality jak v prdeli cukroví.(28.1.2016)

 • tron
  *

  Som v šoku viac, ako keď som videl rezanie hláv v Noci s nabrúsenou britvou, nakoľko nerozumiem, nerozumiem a ešte raz nerozumiem, ako môže niekto, preboha KTOKOĽVEK, nakrútiť v roku 2016 TAK nudný, matný, slabý, nezáživný, príšerne statický a stereotypný film bez života za desiatky miliónov dolárov. Fakt nechápem; keby v tom hrali Steven Seagal a Jean-Claude Van Damme, dopadlo by to zábavnejšie. Od prvých sekúnd nedôveryhodné, zaliečavé, neznesiteľné, WTF a hlúpe. Pine odmietne žiadosť o ruku a nechápe, prečo je baba nahnevaná. Na mori zúri peklo, posádky dvoch lodí potrebujú okamžitú pomoc, inak zomrú, veliteľ záchranárov rozhoduje o živote a smrti a dôležitá je každá minúta a do toho nabehne hysterická koza a začne mu rozkazovať, aby záchrannú misiu ZRUŠIL. Bavila ma jediná vec. Vlastne dve. Casey Affleck s Graham McTanish. A to je čertovsky málo.(22.11.2016)

 • - Pôvodný čln CG36500, ktorý bol použitý pri záchrane preživších, stále existuje a je v skvelom stave v meste Orleans, Massachusetts. (Patrik256)

 • - Když Miriam (Holliday Grainger) přijede na základnu pobřežní stráže, aby si promluvila s velícím důstojníkem Danielem Cluffem (Eric Bana), venku hustě sněží. Když ale ze základy odchází, můžeme si všimout předního skla na autě, se kterým přijela, že je čisté a nezasněžené. (Patrik256)

 • - Eric Bana (Daniel Cluff) jako velitel a Ben Foster (Richard Livesey) jako jeho podřízený si takto zahráli společně již ve filmu Na život a na smrt (2013). V obou případech se jedná o filmy podle skutečných událostí. (JohnSmith)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace