Do posledního dechu

• Austrálie

• Nový Zéland

Historický / Akční / Thriller / Drama

USA, 2016, 117 min

Od tohoto filmu jsem toho moc nečekal, ale musím přiznat, že mě mile překvapil. Především mě zaujaly dramatické scény, které titulovaly brzy po klidném úvodu. Závěr už byl zase mírnější a přišel mi maličko nedodělaný. 3D se tu sice může zdát zbytečné, ale některé scény to skvěle oživilo, takže já jsem s tím byl spokojen.(31.1.2016)

• Rakosnicek77

Film ve kterém očekávám nervák a z potu propocenou sedačku, by si zasluhoval samozřejmě úplně jiné hodnocení, to ale není určitě případ tohoto bijáku. Navíc je pár věcí, které ho sráželi ještě níž a proto byl pro mne vyloženě zklamáním. Jedinec, který se rozhodne podpořit světovou kinematografii tím, že si film zajde vychutnat jako platící divák, buď naprosto neví co s penězi, nebo potřebuje pro sebe a svoji křepelku krátkodobý šmajch azyl. To bych možná i pochopil, jelikož až epicky dramatická hudba ve filmu, zvukový projevy jeho kopretiny spolehlivě zamázne. Druhá věc je autentičnost a uvěřitelnost příběhu, kterou si filmaři zdá se vybrousili k obrazu svému a skutečností zůstal, asi pouze ten počet zachráněných. S 3D brýlemi půjde do kina jenom magor, je to jako chodit s potápěčskými brýlemi po dně vypuštěného bazénu. Zbytečnost! Stejně se děj odehrává většinou ve tmě a uvidíte úplný prd! Pokud jste ale zvyklí, si před spaním v posteli u lampičky předčítat svoji oblíbenou knihu ve slunečních brýlích, tak volte směle i variantu 3D. Dějová linie rozpolcená na kusy, rozjezd je utahaný až jsem litoval, že sebou nemám polštář. A ta romantická část??? Tak ta tam byla úplně přebytečná, jako pěst na oko, jakoby jste Méďu Béďu poslali kosit s M16 vietnamčíky do buše. Nezachrání to ani efekty a bohužel ani celkem solidní snaha dvou hlavních hrdinů, udržet děj nad vodou. To měli teda větší štěstí s tou lodí.(28.1.2016)

Promarněná příležitost v podobě solidně odvedeného technického řemesla, kterou sráží především nerozhodnost, čím má film vlastně být, v druhé fázi drásají oči špatně podaná postavy, jak z psané i hrané podoby. Nápis v titulcích "true story" a několik původních fotografií, přeci jenom lehce obměkčí na ten průměr.(28.1.2016)

• Enšpígl

Já jsem nepochopil už jen fakt, že tvůrci angažují dva charismatické chlapy (Eric a a Ben ), kteří mají nakonec v celém filmu max 10 minut, z toho postava Bena je absolutně zbytečná a hlavní hrdinství svěřej smetákům, kterým bych nevěřil ani to, že by dokázáali zachránit sluničko sedmitečné před pádem z pampelišky. V příběhu je originality jak v prdeli cukroví.(28.1.2016)

Waw, riadne hrdinský film, údajne inšpirovaný skutočnými udalosťami. Neviem nakoľko sa do toho opreli scenáristi a dramaturgovia, ale mne to často prišlo až mimoriadne neuveriteľné. Veď celé to pôsobilo ako dokonalé poprenie fyzikálnych zákonov - teda aspoň čo sa tejto vizualizácie týkalo. V skutočnosti to bolo asi menej akčné, ale nič to nemení na fakte, že to bol za týchto okolností poriadny zázrak a nebyť obetavých záchranárov, tak by bol počet obetí tejto silnej búrky ešte vyšší. Ale nádej zomiera posledná...(8.5.2016)

• - V dobe realizácie filmu vládlo pomerne mizerné počasie, takže hlavné hviezdy filmu boli na pľaci aj v 10-stupňových mrazoch. (classic)

• - Když Miriam (Holliday Grainger) přijede na základnu pobřežní stráže, aby si promluvila s velícím důstojníkem Danielem Cluffem (Eric Bana), venku hustě sněží. Když ale ze základy odchází, můžeme si všimout předního skla na autě, se kterým přijela, že je čisté a nezasněžené. (Patrik256)

• - Dvaja pamätníci skutočných udalostí, starých 64 rokov, poskytli režisérovi Gillespiemu cenné poznatky. (classic)