Do posledního dechu

The Finest Hours

Historický / Akční / Thriller / Drama

USA, 2016, 117 min

• Malarkey

Po Deepwater Horizon se tato Disney močka hodně těžce hodnotí lepší známkou, než-li dvě propustné ventily vody. Porovnávám proto, že Deepwater Horizon má s tímto příběhem podobný příběh, vodu a spojitost s katastrofou je také více než zřejmá. Hlavně ale tady opravdovou katastrofu zařídil digitál a postavy tu jsou spíš k pobreku a k posměšku, než-li k vážnému emotivnímu základu pro kvalitní emotivní zážitek. Do posledního dechu je prostě špatný film a ještě je to asi první vážná Disneyovka. V tomto případě hodně špatná Disneyovka, kterou bych směřoval na nedělní odpoledne po obědě na Disney Channel. Určitě ale ne do kina.(10.10.2016)

Celkom sklamanie. Príbeh fajn, proste hrdinská záchrana a herci tiež čo to zahrali (taký Eric Bana mi tu prišiel zbytočný), ale verím tomu, že ta hrdinská záchrana obsahovala v reále trošku viac napätia a neistoty ako v tomto nevýraznom filme. Dosť slabé, nevýrazné a samotný film ničím moc nestrhne. 60% - 3*(10.2.2017)

Díky 3D projekci dávám tolik hvězd, kolik dávám. Ale můžu říct, že nejvíc mě dostaly scény z moře, ať už z výpravy Chrise anebo záchranné akce Caseye, oba byli neuvěřitelní a Casey jako největší flegmatik s chladnou hlavou? Totally in love. Za poněkud zbytečné scény považuji scénky s Holliday, která mě vůbec nebavila. Největším tahounem jsou efekty. Jednoznačně. Rozbouřené moře, loď zlomená vejpůl, nechyběla akce a dokonce jsem v jednu chvíli držela ruce v pěst, jak jsem jim držela palce. Do toho hudba. Díky ní jsem ze začátku neusnula. Asi děj jako takový nemá cenu rozebírat, neuvěřitelný, že se s 32 člennou posádkou ta loď nepotopila. 3 hvězdy za herce, kameru, hudbu a efekty.(27.1.2016)

Sépiovo sfarbené logo spoločnosti Disney ma nalákalo na dobové, oldschoolové námorné dobrodružstvo. A ak si odmyslým hyperrealistické moderné triky, viacmenej sa tá moja domnienka splnila. Avšak logo Mickeyho rodného domu sľubovalo aj to, že sa určite budeme držať na uzde. Takže čakajte uhladený spektákel, ktorý aj napriek zasadenia v skutočnej udalosti prináša dosť nereálny pohľad a zapadá medzi nefantazíjne live-action disneovky tak, že ho ani nebadať.(4.12.2016)

O dost líp by se mi hodnotilo, kdybych věděl, jak to vlastně bylo doopravdy. Protože spousta věcí je tu hodně neuvěřitelná, i když ne úplně nereálná a mě by zajímalo, jestli je to tak jen pro účely filmu, nebo se to tak odehrálo i ve skutečnosti. Jako divák jsem proto rozpolcen a nevím, co si o tom myslet. Každopádně podívaná to byla slušná minimálně v tom smyslu, že bylo na co koukat. Příroda je zkrátka mocná. Co se týče obsazení, tak Holliday Grainger byla moc roztomilá- já přesně tyhle retro holky žeru. Naopak Chris Pine příliš nepřesvědčil, i když za to možná mohla jen jeho troubovská role. Váhám mezi slabšími a silnějšími třemi hvězdami, ale protože kino deset procent přidává a já na tom v kině byl, tak nakonec 70 %. Oblíbená část- cesta po svých za kapitánem Pendletonu(27.1.2016)

• - Pôvodný čln CG36500, ktorý bol použitý pri záchrane preživších, stále existuje a je v skvelom stave v meste Orleans, Massachusetts. (Patrik256)

• - Dvaja pamätníci skutočných udalostí, starých 64 rokov, poskytli režisérovi Gillespiemu cenné poznatky. (classic)

• - Když Miriam (Holliday Grainger) přijede na základnu pobřežní stráže, aby si promluvila s velícím důstojníkem Danielem Cluffem (Eric Bana), venku hustě sněží. Když ale ze základy odchází, můžeme si všimout předního skla na autě, se kterým přijela, že je čisté a nezasněžené. (Patrik256)