Hrdinský akční thriller Do posledního dechu vypráví pozoruhodný příběh nejodvážnější plavby malého záchranného člunu v historii pobřežní stráže. Novou Anglii zasáhla 18. února 1952 rozsáhlá bouře, označovaná též místními jako nor'easter. Města na východním pobřeží byla bičována vlnami a bouře ničila vše, co jí přišlo do cesty, včetně lodi SS Pendleton, ropného tankeru třídy T2, mířící do Bostonu. Ta byla doslova roztržena vedví a ve svém rychle se potápějícím trupu uvěznila více než 30 námořníků. Zástupce hlavního strojníka Ray Sybert (Casey Affleck) si jakožto nejvýše postavený lodní důstojník na palubě záhy uvědomuje, že je jen na něm, aby se ujal velení nad vystrašenou posádkou, a přiměl ji k tomu aby její členové zapomněli na své neshory a společnými silami udrželi loď na hladině během jedné z nejhorších bouří, jaké kdy východní pobřeží USA zasáhly. Zatímco se bouře blíží k základně americké pobřežní stráže v Chathamu v Massachusetts, nařizuje velící důstojník Daniel Cluff (Eric Bana) odvážnou operaci ve snaze ztroskotanou posádku zachránit. Navzdory obrovským potížím se čtyři muži pod vedením kapitána Bernieho Webbera (Chris Pine) vydávají na moře ve dřevěném člunu se špatným motorem a mizivými, pokud vůbec nějakými možnostmi navigace, aby společně čelili mrazivému počasí, dvacetimetrovým vlnám a vichru o síle hurikánu. (Falcon)

madline24

Zase jednou smutny pripad nevyuziteho potencialu. Z velke casti je to chyba hereckeho obsazeni, z vetsiny"hlavnich" postav jsem mela permanentne pocit, ze se v nasledujici chvili rozbreci nebo usnou. Nejakou silu osobnosti nebo charisma aby u nich clovek pohledal a u postavy Caseyho Afflecka jsem mela dojem, ze je pod silnymi drogami. I kdyz druha polovina byla snesitelnejsi, jedna se o vcelku nudny pribeh - uz to, ze jsem se v kine nekolikrat divala na hodinky, o necem svedci. ()

Mr.Dude

hlavní hrdina mi celou dobu připadal jako retard, nemůžu si pomoct. Romantická linka vůbec nefungovala. Postavy které potřebovaly zachránit mě naprosto nezajímaly, a scéna s autama ke konci mě rozesmála. co to jako mělo být? Tupej scénář jak nikdy....jedna hvězda za lavici. ()

drbimbo

už mně tam chybělo jen na konci zamávat americkou vlajkou a nějakej hrdinskej proslov, ale nejvíc mě dostaly ty trička s krátkýma rukávama a vyhrnutý košile ()

Mrliš

Mě se film hodně líbil. Díky hodnocení uživatelů CSFD jsem nečekal nic slavného, ale ve výsledku jsem nadšený. Za mě plných pět, ať se celkové hodnocení posune trochu víš. ()

danny79

Silne nezajimave, kycovite, predem jasne bez jedineho prekvapeni, prazdne dialogy, nesmyslny umele vypadajici vizual, totalne popirajici zakony fyziky, kde malinka barka proplova vlnami jako jaderna ponorka... Velka nuda a utrpeni to skouknout cele. ()

cumimnabednu

Je to takový šedý průměr, neurazí, ale ani nezkame. Neměl jsem žádná očekávání a tak se to dalo dokoukat do konce a mít z toho dobrý pocit. Jen jsem moc nevěřil to počasí. Když byly záběry na členy z pobřežní hlídky v záchraném člunu, který vyplul na pomoc rozlomenému tankeru, tak to vypadalo, že žádný vítr není, přestože hlásili v rádiu vichřici. Rovněž si myslím, že skrz nasrz mokří chhlapy by na člunu projevili po hodinách v bouři a mrazu více náchylnosti k tomu, že je jim kosa a mrznou. Tady nic, holt to byly asi skvěle otužilý herci:) nebo holt v ateliréu používali teplou vodu a teplý vzduch:))). Ale konec dobrý, všechno dobré. ()

majorzeman13

Průměrný hrdinský thriller dle skutečné události. Musím říci,že na jedno shlédnutí to je,ale na více projekcí ? To asi né !! "Celkem vzato dobrý film" . Zkrátit na hodinu a půl a dát tam víve akce,napětí a kdo ví? ()

Marrakech86

Začátek filmu byl poněkud nudnější a opravdu chvíli trvalo než jsem se dostal do děje, ale jakmile to přišlo, tak jsem se usadil a ani nedutal :) filmy podle skutečné události mám opravdu rád a tenhle film nebyl výjimkou, v jednu chvíli jsem myslel, že bude konec vypadat jinak a nakonec jsem se zmýlil. Je hezké vědět v dnešní době, že takové příběhy existují, protože takových lidí je opravdu minimum. ()

JerryPilsen

Škoda klišoidních dialogů,námět i zpracování ujde.Jenom ty postavy se spolu baví jako dementi a některé scény jsou opravdu uvěřitelné jenom dětem. ()

PORTER44

Průměrná dobrodružná podívaná ,malý záchranný člun který se vydává na moře aby zachránil zbylou posádku ztroskotaného tankeru,nechybělo napětí,občas dost dobrý efekty ,malý člun zdolávajíci obří vlny a na konec člun napěchovaný k prasknutí zachráněnými. ()

kratajirka

Kamera pohřbila tenhle nápad do hlubokých vod! Hlavní heroes měli dostat víc prostoru. Místo toho se kamera zacílila na partičku upocených drsných chlapíků na potápějícím se tankeru. A když už byl pohled na Chrise, tak bylo vzápětí střiženo na brečící milenku! Smutné :) Tak proto dávám nízké hodnocení :) ()

Cezar209

Akcny thriller je asi trochen cez ciaru...skor filmova rekonstrukcia historickej udalosti, cim samozrejme neuberam na hodnotach a vyzname, posolstve. V kazdom pripade, pre mna trochu roztahane, malo dramaticke spracovane a nevedel som sa dockat ani filmoveho adrenalinu (s ktorym som do toho isiel). ano mokro bolo pocas celeho filmu, vsetkym islo o zivot a koniec koncov suhlasim aj s tym ze ja by som do tej barky v tak uzasnom pocasi ani nenastupil (ibaze nastupil ako sa poznam :o) ). pre mna osobne trochu sklamanie...nevyuzity potencial nametu. ()

kacenka.r5

Čakala som ďaleko viac, námet si zaslúžil ďaleko viac ako dostal. Za mňa povrchné, nedorobené, odfláknuté. Mám rada Chrisa aj Bena aj Caseyho aj Erika no tu ich bolo škoda. Pre mňa sklamanie. ()

Duffson

Film plnej milejch bulshitu, rozhovoru o nicem, hudba jak z princezny ze mlejna a “Bernyho” projev pripominajici zsikanovanyho studenta fakulty pro zachranare...nezachranily to ani velke vlny,ani efekty a triky filmaru. Vlastne vsechno bylo tak hrozne umely, ze se az divim, proc jsem to sledoval az do happyendingu :0 ()

u_vox

Za běžných okolností bych se mírnil, ale když tady vidím ty znuděné ksichty čtenářů Cinepuru a milovníků zeleného plátna, pak musím zasáhnout. Ano, je to romanticky zpracovaný příběh, ale právě ten cit pro vyprávění většině těch „velkých umělců“, kteří se na plátně snaží s povýšeným akademickým úsměškem nebo monstrózní pompou naložit žraloka do formaldehydu, krutě chybí. Affleck je hypnotizující, ale stejně tak i McTavish či hrubě konzervativní Bana. Nicméně Pine překonává veškerá očekávání. Na rozdíl od Star Treku jen nebaví, ale i v pouhém výrazu brilantně ztvárňuje vpravdě dojemně pochybujícího a tím i prostě uvěřitelného hrdinu. Je to opravdu v téhle době, pro níž jsou signifikantní velkohubí kritici bez srdce, tak málo? ()

Jan00

Filmy podle pravdy vždy zohledňuji. Dal by 4 hvězdy, ale vzhledem, že se nejednalo o nějakou fikci, dávám 5 hvězd. ()