Hrdinský akční thriller Do posledního dechu vypráví pozoruhodný příběh nejodvážnější plavby malého záchranného člunu v historii pobřežní stráže. Novou Anglii zasáhla 18. února 1952 rozsáhlá bouře, označovaná též místními jako nor'easter. Města na východním pobřeží byla bičována vlnami a bouře ničila vše, co jí přišlo do cesty, včetně lodi SS Pendleton, ropného tankeru třídy T2, mířící do Bostonu. Ta byla doslova roztržena vedví a ve svém rychle se potápějícím trupu uvěznila více než 30 námořníků. Zástupce hlavního strojníka Ray Sybert (Casey Affleck) si jakožto nejvýše postavený lodní důstojník na palubě záhy uvědomuje, že je jen na něm, aby se ujal velení nad vystrašenou posádkou, a přiměl ji k tomu aby její členové zapomněli na své neshory a společnými silami udrželi loď na hladině během jedné z nejhorších bouří, jaké kdy východní pobřeží USA zasáhly. Zatímco se bouře blíží k základně americké pobřežní stráže v Chathamu v Massachusetts, nařizuje velící důstojník Daniel Cluff (Eric Bana) odvážnou operaci ve snaze ztroskotanou posádku zachránit. Navzdory obrovským potížím se čtyři muži pod vedením kapitána Bernieho Webbera (Chris Pine) vydávají na moře ve dřevěném člunu se špatným motorem a mizivými, pokud vůbec nějakými možnostmi navigace, aby společně čelili mrazivému počasí, dvacetimetrovým vlnám a vichru o síle hurikánu. (Falcon)

Swoser

Nic světoborného, ale pořád kvalitní podívaná. Casey Affleck a jeho posádka podávají podle mě nejlepší výkon, ale zbytek, čímž myslím pobřežní stráž, tam vůbec nemusela být. Snažili se, ale už jsme to viděli hodněkrát. Milostný románek, zachránění a opravdu očekávaný konec. 5/10 ()

Flopik

Príbeh skvelý, rozbúrené more, uviaznutá skupina námorníkov na potápajúcej sa lodi, no a ich záchrana, ktorá pre nich ide v malej loďke proti obrovským vlnám. Znie to skvelo, pýtalo si to však zručnejšieho režiséra, ktorý by to natočil dravejšie a zábavnejšie. Herecké obsadenie super, za mňa ale mohol byť Pine napísaný inak.. nie ako priposratý dobrák. Skôr by sa mi tam hodila nejaká sebavedomejšia postava. Soundtrack miestami dobrý miestami mi nesedel a pýtalo si to troška zvučnejší. Celkovo som sa  tie 2 hodiny bavil, mohlo to však byť lepšie. ()

Ombak▼Penari

Tak mě se to v zásadě líbilo. Možná nejméně sympatická byla snaha tvůrců představit ústřední postavy jako ty obyčejné hrdiny, co k tomu šéfování celé situaci přišli jako slepý k houslím - ať už kapitán záchranného plavidla nebo organizátor dění na rozlomeném tankeru. A vlastně i celkem neschopný velitel pobřežní stráže Eric Bana a zbytečný Ben Foser. Ve výsledku vlastně herci nemají moc co hrát a působí zakřiknutě a nevyužitě. Scény na moři jsou ale skvělé, dobová atmosféra je pěkně zvládnutá a celkově jsem se jednoduše dobře bavil. Navíc jsem na tento snímek (podruhé v životě) zabrousil ve formátu 4DX a tentokrát musím říct, že to stálo za to a pro katastrofický snímek má tento formát smysl. Shrnuto - film má své rezervy a nekoná se žádný zázrak, ale ničím neurazí a ve výsledku pobaví dobře. Znovukoukatelnost vysoká. ()

Hapretor

Strašně nudná záležitost. Jediné drama bylo, jak herci/čky hráli a jak byl film pojat. Totální debilita, které jsem nevěřil jedinou minutu. Proč tak nereálně zfilmováno, když je to podle skutečné události?! - Nechápu. A Chris Pine je stejný poleno herec jako retard Chris Hemsworth !!! ()

Octane

Filmy podle skutečných událostí mám fakt rád. A tak jsem zkounul i tenhle. Film je plnej napětí, akce a dechberoucích scén na moři. Ano, hlavni postavy mohly být výraznější a mohly mít vic prostoru, ale i tak si myslím, ze si film zaslouží minimálně 3*. Hrozně se mi líbilo odhodlání Miriam vědět o svým budoucím manželovi jestli je v pořádku. Celkově si myslím, že výběr herečky byl supr. Pro mě neznámá herečka v roli Miriam na mě působila děsně moc sympaticky a sebevědomě. ()

Faila

Chrise Pinea nemám ráda. Respektive neměla jsem. Právě kvůli němu jsem se zhlédnutí tohohle filmu vyhýbala, ale asi hlavně díky němu se mi nakonec tolik líbil. Nejvíc mě dostávala jeho sebedůvěra, že zvládne, co si umanul, až to vypadalo, že se vlastně nic tak hrozného neděje. To kluci na té velké lodi vypadali vystrašenější, ale i z nich jsem cítila jistotu, že všechno dobře dopadne, až ze mě při sledování odpadlo téměř veškeré napětí. Ke konci ale zase nastoupilo a tenhle film je prostě fajn. ()

Wargoo

Dobrá hudba, silný príbeh, kvalitne natočené, a nebyť záverečnej scény, kde američania ukážu, akí sú veľkí k.k.ti a vypnú všetky svetlá na svojich autách, aby ich náhodou nebolo vidno z mora... až sa napokon jedna žienka rozhodne svetlá na aute zapať a nakopnúť tak jebnuté hlavy všetkých zúčastnených, ktorí následne tiež zapnú svoje svetlá na autách ! Trochu podrobne som to rozpísal (nebojte, nieje to žiadny spoiler!), ale skrátka ma táto scéna natoľko vytočila, že nedám 4 ale 3***. Inak vcelku kvalitne natočený "jeden z mnoha" klišé filmov, ktoré má Walt Disney na svojom konte mnoho... Kapitán Kirk a jeho modrooký kukuč a medvedia dívenka, s ktorou sa snád toho 16. apríla vzali ! 3*** a 60,827% ()

brumbrum

Silny a pravdivy pribeh s dobrou muzikou - zial dost blbo zrezirovany a mizerne zahrany. Chris Pine vypada, ze je furt velice prekvapeny, ze ho vybrali do filmu - kuka do zeme, zahanbene sa udrbava a celkovo, vypada jemne vykastrovane. V realite musel byt vacsi frajer tiujem.. Ale tuna mu zato stoji frizura jak zabetonovana, aj po stej vlne a burke a snezeni a poteni: cesticka vo vlasoch proste musi byt! Nelutujem tie 2 hodiny, no mohlo to byt lepsie.. 3* a celkovo dobry pocit. ()

Zajdo

Obdivujem borcov čo sa vyberú takto na more. Dalo by sa to prirovnať k dokonalej búrke no ten film je jedna z mojich srdcoviek (aj soundtrack), toto bolo o niečo slabšie ale pekný film, fandil som im celý čas. ()

BOURQUE

Slušne natočený „saving“ film, kde však „paradoxne“, dominujú vedľajšie postavy. Najvýraznejšie B. Affleck, ktorému sa daná rola perfektne pasuje. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

MickeyStuma

Další snímek inspirovaný skutečnou událostí o hrdinském činu, tentokrát pobřežní hlídky. A jako obvykle je nám to i dokázáno fotografiemi skutečných lidí na konci snímku. Tak co tu máme. Počátek 50. let, noc, ohromná bouře, a na moři tanker, který se vlivem povětrnostních podmínek a vln rozpůlí. A malá záchranářská kocábka na cestě. Že to není bez problému musí být samozřejmě jasné. Vyprávění děje není ale takové, jak bývá zvykem. Napětí mírné, dramatičnost takřka žádná. Něco jako třeba ´Dokonalá bouře´ z roku 2000 se prostě nekoná. Je to snímek klidnější, ale v jádru věci stále výstižný. Tvůrci se zkrátka vymanili od hrdinské a popkornové filmové nabubřelosti a natočili snímek s příběh takovým, jaký prostě je. Skutečný příběh vyprávěný ve dvou perspektivách. Pobřežní hlídka s Berniem Webberem a posádka tankeru pod vedením Syberta. Snad tu máme i pohled třetí a to ze strany Miriam, která je velice blízká k Webberovi. Její ženská reakce na vyvíjející se dění a hrozby jsou také vcelku výstižné, i když, kdyby v ději vůbec nebyla, v podstatě by se nic nestalo. Ale je tu a má své neopodstatněné místo. O nic nervydrásajícího se tedy nejedná, ale svou roušku napětí v sobě snímek přeci jen má. Natočen je dobře a výstižně, jen pro diváky hledající vysoké napětí, drama a katastrofické dobrodružství bude vyznívat nudně. Ale takový je už úděl každého filmu. ()

Sgt.Cliffer

Kupodivu mě film zas tolik neurážel. Ono jak můžete vylepšit příběh podle skutečné události? Nejvíc mě asi bavily záběry na rozlomenou loď, do strojovny, atd. Celkově efekty byly na tomto filmu to nejlepší. Nebýt to ve 3D tak nevím, jestli by to byl takový požitek. Neodpustím si ale dvě věci, které mě ihned bouchly to mého (většinou) přemýšlejícího mozku: Co se pokusit něčím nastavit sání motorů? A opravdu dojedu na molo a zhasnu auto, když je celé pobřeží bez proudu? Vážně? ()

KafuR

3,5*. Je pravda, že většina filmu stojí na bedrech postav, které se zrovna s charizmatem nepotkaly, a konec je jasný na mnoho námořních mil dopředu, ale i tak se nám dostává zručně zrežírované bouřlivé podívané, ve které jde hned o několik rozhoupaných kocábek najednou a lidi, které bouře spojila dohromady. Občas až nevěrohodně patetické a s nezakrývaným cílem vyprávět příběh po hollywoodsku, přesto však snímek navzdory stopáži pěkně ubíhá a navíc si nehraje na nic víc, než je. A to popkorňák se všemi jeho klady i zápory. ()

Rockerman

Filmy o hrdinství jsou divácky vděčné, zvláště pro Amíky to musí být zážitek a oni jsou pak na ty své hrdiny pyšní a hrdí. Samozřejmě nechybí ani tradiční závěrečný "doják". Ale dost srandování. Mě se to líbilo. Bylo to napínavé, jak kšandy a když se blížila velká vlna, tak jsem se podvědomě krčil, aby mě nespláchla. ()

Kingjiri

Nejzajímavější okamžiky přinášej scény z tankeru. Dění na pevnině se naopak mělo ve většině případů vystříhat (zejména úvod a hysterickou přítelkyni spolu s její autonehodou). Sice je točeno "dle skutečných událostí", ale moc se mi teda nezdálo, že by do bouře takovejch rozměrů byl někdo ochotnej poslat takovou malou bárku. SPOILER Počtu zachráněnejch vzhledem k velikosti lodi a způsobu cesty zpět alá záchranej člun příliv donese zpátky přesně na místo určení, se mi taky moc věřit nechce KONEC SPOILERU. Ale dobrá, je to jenom film. Bohužel však v každym ohledu pouze průměrnej, na kterej si za pár dní ani nevzpomenete a bez jakýhokoliv důvodu k další projekci, třetí slabší hvězda za vizuál. ()

Hpatrik

Ano, je to opravdu tak špatné! Katastrofický film bez špetky napětí, s odfláknutými efekty, kde jedno okoukané klišé střídá druhé, je to nezajímavé a příšerně nudné. A nepomůže tomu ani kvalitní obsazení, ani solidní hudba ba ani pěkná tvářička Holliday Grainger, protože když jde ke dnu režisér, vezme sebou úplně všechny. PS: A co má proboha znamenat ten název?! ()

Torgal

Tento film sa tvári ako osudová dráma podľa skutočného príbehu, no výsledok je dosť jalový. Hoci technicky vyzerá byť na pohľad všetko v poriadku, filmu chýba akýkoľvek náboj. Na mori sa zlomí loď, jej posádka sa snaží udržať nad vodou a so mnou to nič nerobí. Chris Pine sa vydáva v ústrety rozbúrenému moru na záchrannú akciu, tiež žiadna emócia. Jeho snúbenica sa oňho bojí a burcuje ľudí na pevnine a ja si vravím, že toto ma vôbec nezaujíma. To, že triky boli zjavne drahé a hudba je správne tklivá absenciu napätia a pocitu súnaležitosti s postavami nenahradí. 5-/10 ()

E lan

Povedený dobrodružný film se dvěma vydařenými hrdiny. Délka tak nějak sedí, triky jsou ucházející a plutí po moři s půlkou lodi či přeplouvání přílivových vln je jen těžko zapomenutelné. ()