Hrdinský akční thriller Do posledního dechu vypráví pozoruhodný příběh nejodvážnější plavby malého záchranného člunu v historii pobřežní stráže. Novou Anglii zasáhla 18. února 1952 rozsáhlá bouře, označovaná též místními jako nor'easter. Města na východním pobřeží byla bičována vlnami a bouře ničila vše, co jí přišlo do cesty, včetně lodi SS Pendleton, ropného tankeru třídy T2, mířící do Bostonu. Ta byla doslova roztržena vedví a ve svém rychle se potápějícím trupu uvěznila více než 30 námořníků. Zástupce hlavního strojníka Ray Sybert (Casey Affleck) si jakožto nejvýše postavený lodní důstojník na palubě záhy uvědomuje, že je jen na něm, aby se ujal velení nad vystrašenou posádkou, a přiměl ji k tomu aby její členové zapomněli na své neshory a společnými silami udrželi loď na hladině během jedné z nejhorších bouří, jaké kdy východní pobřeží USA zasáhly. Zatímco se bouře blíží k základně americké pobřežní stráže v Chathamu v Massachusetts, nařizuje velící důstojník Daniel Cluff (Eric Bana) odvážnou operaci ve snaze ztroskotanou posádku zachránit. Navzdory obrovským potížím se čtyři muži pod vedením kapitána Bernieho Webbera (Chris Pine) vydávají na moře ve dřevěném člunu se špatným motorem a mizivými, pokud vůbec nějakými možnostmi navigace, aby společně čelili mrazivému počasí, dvacetimetrovým vlnám a vichru o síle hurikánu. (Falcon)

Liki12

Od tohoto filmu jsem toho moc nečekal, ale musím přiznat, že mě mile překvapil. Především mě zaujaly dramatické scény, které titulovaly brzy po klidném úvodu. Závěr už byl zase mírnější a přišel mi maličko nedodělaný. 3D se tu sice může zdát zbytečné, ale některé scény to skvěle oživilo, takže já jsem s tím byl spokojen. ()

Womanizer

Tenhle trend filmů podle skutečných událostí už mi leze krkem. Vždyť to je pořád samej Jarda hrdinou. Dívat se na to dalo, ale poslouchat se to nedalo, vždyť to bylo samé skučení. Nebýt tam mladého Afflecka, tak snad v půlce filmu uteču. ()

kaylin

"Do posledního dechu" není snímek, který by na mě udělal dojem. Možná, kdybych se na něj díval s přítelkyní, byli jsme oba v pohodě a chtěli jen relaxovat, měl bych na to náladu. Ale tentokrát mě disneyovská přímočarost prostě nedostala. Ten příběh mě celkově nebavil a nezajímal, snad jen ty vodní scény byly krásně provedené. ()

Rakosnicek77

Film ve kterém očekávám nervák a z potu propocenou sedačku, by si zasluhoval samozřejmě úplně jiné hodnocení, to ale není určitě případ tohoto bijáku. Navíc je pár věcí, které ho sráželi ještě níž a proto byl pro mne vyloženě zklamáním. Jedinec, který se rozhodne podpořit světovou kinematografii tím, že si film zajde vychutnat jako platící divák, buď naprosto neví co s penězi, nebo potřebuje pro sebe a svoji křepelku krátkodobý šmajch azyl. To bych možná i pochopil, jelikož až epicky dramatická hudba ve filmu, zvukový projevy jeho kopretiny spolehlivě zamázne. Druhá věc je autentičnost a uvěřitelnost příběhu, kterou si filmaři zdá se vybrousili k obrazu svému a skutečností zůstal, asi pouze ten počet zachráněných. S 3D brýlemi půjde do kina jenom magor, je to jako chodit s potápěčskými brýlemi po dně vypuštěného bazénu. Zbytečnost! Stejně se děj odehrává většinou ve tmě a uvidíte úplný prd! Pokud jste ale zvyklí, si před spaním v posteli u lampičky předčítat svoji oblíbenou knihu ve slunečních brýlích, tak volte směle i variantu 3D. Dějová linie rozpolcená na kusy, rozjezd je utahaný až jsem litoval, že sebou nemám polštář. A ta romantická část??? Tak ta tam byla úplně přebytečná, jako pěst na oko, jakoby jste Méďu Béďu poslali kosit s M16 vietnamčíky do buše. Nezachrání to ani efekty a bohužel ani celkem solidní snaha dvou hlavních hrdinů, udržet děj nad vodou. To měli teda větší štěstí s tou lodí. ()

Zhago

Prestoze historie rika uplny opak, pral jsem si aby vetsina postav zemrela. Velkolepa nuda a to tri-de je priserny... ()

Rosalinda

Kdyby tento film nebyl podle skutečných událostí, říkala bych si, jak takovou patetickou, nezáživnou blbost mohl někdo sepsat a natočit. Ale právě skutečné události tomuto paskvilu dávají alespoň trochu smysl. Alespoň poselství, že lidská síla, statečnost a odvaha opravdu v určitých situacích opravdu fungují. A že v tomto případě je to fakt síla!!! Příběh v základech je silný, ale dalo se to, sakra, natočit úplně jinak. Stručně... síla v podobě událostí a neuvěřitelná slabost v podání těchto silných událostí. ()

Vědma

Prkenný Chris Pine by podle mě nedoplul ani do půlky Máchova jezera, ale v podstatě mě to bavilo. Víc to, co se dělo na tankeru, i když tam mě zase iritovaly ksichty Caseyho Afflecka. Film dosti zbytečný. ()

Reesam

Díky 3D projekci dávám tolik hvězd, kolik dávám. Ale můžu říct, že nejvíc mě dostaly scény z moře, ať už z výpravy Chrise anebo záchranné akce Caseye, oba byli neuvěřitelní a Casey jako největší flegmatik s chladnou hlavou? Totally in love. Za poněkud zbytečné scény považuji scénky s Holliday, která mě vůbec nebavila. Největším tahounem jsou efekty. Jednoznačně. Rozbouřené moře, loď zlomená vejpůl, nechyběla akce a dokonce jsem v jednu chvíli držela ruce v pěst, jak jsem jim držela palce. Do toho hudba. Díky ní jsem ze začátku neusnula. Asi děj jako takový nemá cenu rozebírat, neuvěřitelný, že se s 32 člennou posádkou ta loď nepotopila. 3 hvězdy za herce, kameru, hudbu a efekty. ()

OG_Swifty

Já jsem měl z filmu příjemný uvolněný pocit, že to všechno dobře dopadlo.. Pan Sybert byl fajn, Bernie Webber a tři dobrovolníci působili taky sympatickým dojmem a vousáč se zraněnou rukou působil správně námořnicky, když párkát pořádně zařval nějakej ten rozkaz. Daniel Cluff byl naopak nějakej píčus, chyběl mi na konci nějakej lynč (namísto udělení zlatý medaile). Jo a ta Miriam byla kost, kočičky stylizovaný do 50. let jsou Vrrr :) A ve finále jsem vydržel i to 3D. ()

M.i.k.e

jestli se něčím může Finest Hours vyloženě pochlubit,pak povedeným vizuálem a slušnou atmosférou pokud jde o samotnou záchranou akci.Jakkoliv jde ale o film podle skutečnosti,příběh samotný je kýčovitě disneyovský a neakční část působí neuvěřitelně strnule.Nechi tím nijak znevažovat to co hlavní hrdinové dokázali,nicméně spíš než slzopudná disneyovka by jim slušel plnohodnotný katastrofický film...60% ()

Aljak

Waw, riadne hrdinský film, údajne inšpirovaný skutočnými udalosťami. Neviem nakoľko sa do toho opreli scenáristi a dramaturgovia, ale mne to často prišlo až mimoriadne neuveriteľné. Veď celé to pôsobilo ako dokonalé poprenie fyzikálnych zákonov - teda aspoň čo sa tejto vizualizácie týkalo. V skutočnosti to bolo asi menej akčné, ale nič to nemení na fakte, že to bol za týchto okolností poriadny zázrak a nebyť obetavých záchranárov, tak by bol počet obetí tejto silnej búrky ešte vyšší. Ale nádej zomiera posledná... ()

Havaj8

Po příběhový stránce podle skutečný události mi to přišlo mnohem lepší a odvážnější než Dunkerk. Samozřejmě, že po tý audiovizuální ani zdaleka, ale to už je věc rozpočtu. Dialogy to taky moc vychytaný nemělo, ale obdivoval jsem s jakou bravurou to zahráli, přestože bylo tak -10 pod nulou, promočený skrz naskrz, ale touha přežít byla silnější. Možná to bylo trochu delší, ale ten konec to zachránil, v tomhle případě se to opravdu hodilo. ()

Rocky88

Gillespie má cit pro akci na vodě, která vyplňuje většinu snímku, takže z této jednohubky udělal koukatelnou záležitost. Herecky to táhnou Foster s Affleckem, ale není toho moc, co by mohli předvést. Děkuji za ČSFD projekci v Liberci. ()

bourec

Tak výbušná pecka o katastrofě a záchraně to vůbec není.Mimo vodu to působí jako starej romantickej filmek z Anglie,na vodě jen průměr.To že na člun nasázeli třicet námořníků,dobrý,ale že jako mávnutím proutku v tu chvíli bouře pohasla,vskutku zázrak.Bylo to slabý.40%. ()

Nach

Katastrofické drama, které kupodivu šlape, má zajímavé postavy a je přímočaré. Bohužel ale kvůli té přímočarosti jde o jednohubku, kde opakovaně doceníte maximálně speciální efekty (moře vypadá fakt úžasně), Všechno ostatní totiž padá na klišé, které se zde propírají a o tom, ne kolik bude zachráněno námořníků, ale jak. Přesto mírný palec nahoru. Dokonalá bouře zůstává nepokořena. 70% ()

C0r0ner

Ač mě moře a voda obecně nepřitahují, tak mám filmy odehrávající se právě někde kolem vodních ploch velmi rád. Do posledního dechu je bezvadně strhující (i když předvídatelná) věc, která s pár lidmi rozehrává pěknou partii o přežití. Velkým překvapením pro mě byl Casey Affleck, který se ukázal jako skvělý herec, na rozdíl od svého bratra. 90% ()

Flynn

Kdyby to nebylo True Story, tak bych si řekl, že se to totálně nepovedlo, páč to ani nepůsobí uvěřitelně... ale když to říkají, tak jim to věřme. Film mi přišel celou dobu hrozně tmavý, nevím zda to bylo z důvodu zpracování pro 3D, nebo aby docílili stísněného dojmu, ale někdy mi to fakt vadilo, páč jsem měl pocit že se akorát houpavě koukám na rozmazané vlny ve tmě.... příběh takový klišoidní, stokrát viděný... tuctový outsider (jenž vypadá jako totální alfasamec) to dokáže a rodilé vísce dokáže, že je přeci jen borec... jen co mi hlava nebere... všichni se tam navzájem znají a přitom svoji milovanou cca vrstevnici nezná? Takové průměrné pokoukání. ()

MzK

Silný příběh, silné momenty, bohužel natočeno klasickým americkým "Armagedon" stylem, takže chybí surovost scén. Viděno na ČSFD projekci ve 3D s titulky. Scény na vodě 5*, scény v lodi taky 4*, ale zbytek filmu bohužel. ()