Hrdinský akční thriller Do posledního dechu vypráví pozoruhodný příběh nejodvážnější plavby malého záchranného člunu v historii pobřežní stráže. Novou Anglii zasáhla 18. února 1952 rozsáhlá bouře, označovaná též místními jako nor'easter. Města na východním pobřeží byla bičována vlnami a bouře ničila vše, co jí přišlo do cesty, včetně lodi SS Pendleton, ropného tankeru třídy T2, mířící do Bostonu. Ta byla doslova roztržena vedví a ve svém rychle se potápějícím trupu uvěznila více než 30 námořníků. Zástupce hlavního strojníka Ray Sybert (Casey Affleck) si jakožto nejvýše postavený lodní důstojník na palubě záhy uvědomuje, že je jen na něm, aby se ujal velení nad vystrašenou posádkou, a přiměl ji k tomu aby její členové zapomněli na své neshory a společnými silami udrželi loď na hladině během jedné z nejhorších bouří, jaké kdy východní pobřeží USA zasáhly. Zatímco se bouře blíží k základně americké pobřežní stráže v Chathamu v Massachusetts, nařizuje velící důstojník Daniel Cluff (Eric Bana) odvážnou operaci ve snaze ztroskotanou posádku zachránit. Navzdory obrovským potížím se čtyři muži pod vedením kapitána Bernieho Webbera (Chris Pine) vydávají na moře ve dřevěném člunu se špatným motorem a mizivými, pokud vůbec nějakými možnostmi navigace, aby společně čelili mrazivému počasí, dvacetimetrovým vlnám a vichru o síle hurikánu. (Falcon)

mac000

Dobrý kousek tradičního amerického hrdinného eposu. Pomalý rozjezd, seznamující diváka s hlavními hrdiny a vztahy mezi nimi, potom dramatická situace, rozehraná do několika dějových liní, které postupně spějí k vyvrcholení. Působivá hudba C.Burwella, víceméně standardní herecké výkony. Přesto ale dobrá zábava a příjemný pocit nad závěrečnými titulky. ()

Mamlas

Monotonni, delsi, ale docela divatelne. Jen ta jeho stara byla fakt hnusna. Taky kamera a hudba asiciovala Titanic, tak se to po nem nejak svezlo. ()

Blenny

Dvě jsou kruté, tři jsou moc. Bez zdravotních potíží jsem to dokoukal, dokonce i ty teatrální pindy ústřední zamilovaný dvojice jsem přežil, ale už hůř se dalo přežít, že oba dva jsou strašně nesympatický a pak se jim moc nedá fandit. Doma jednou OK, ale stačilo. Děkuji, další. ()

helrohir

Filmy podľa skutočnej udalosti sú vždy zaujímavým lákadlom, hoci v prípade spracovanie podobnej katastrofy sa vynára otázka, či tvorcovia vsadia na emócie a realistickú strunu alebo skôr hrdinský epos vyzdvihujúci pár jednotlivcov. "The FInest Hours" je evidentne ten druhý prípad a stávame sa tak svedkami boja o záchranu, a to z pohľadu záchranára pobrežnej stráže na jednej strane a lodného dôstojníka na strane druhej. Napriek silnej téme, ktorá má určitý potenciál priniesť do deja napätie aj emócie, sa mi konečný výsledok zdal neveľmi dramatický. Celá záchranná akcia aj strádanie posádky tankera ponúka len minimum scén bezbrehého napätia či atmosféry boja o prežitie. Úplne zbytočné mi prídu klišéovité scény zo zázemia, kde sa dej príliš často sústreďuje na čakajúcu milovanú osobu ženského pohlavia. Potenciál vytvoriť nervy drásajúci zážitok tak zostal nenaplnený, ale stále film ponúka zaujímavý pohľad na menej známu historickú udalosť, slušnú kameru, výborné vizuálne efekty a pár efektne natočených scén. 60%. ()

Tominni

Příběh podle skutečné události je sám o sobě fajn, jedná se záchranu lidí z rozlomeného trajektu malým člunem, ale celkové film mohl nabídnout více napětí. Kamera a ztvárnění padesátých let je plusem, ale opravdové napětí se koná při výjezdu z přístavu, pak už je jí relativně málo, což je škoda, protože si tak nějak myslím, že ten příběh by si zasloužil možná o trochu víc. ()

PlysovyMacko

Čakala som napinavy katastrofický film, ale po napätí ani stopy. Triky hrozne. A ta cajocka co ho požiadala o ruku a potom rozkazovala jeho šéfovi bola na facku. ()

Meow86

S čistým svědomím hodnotím 3* bez jakýchkoliv odřených uší, a to zejména díky 3D projekci, která vodním hrátkám přidala razantně na efektivnosti. Můj respekt k vodnímu živlu je v tomto okamžiku na maximu. Co se týče propíraného obsazení, mám také problém. Casey Affleck zřejmě rozdělí diváky na dva tábory. Na ty, již byli mile překvapeni a na ty, již byli tosisnaddělákurvaprdel taky překvapeni. Scénář udává herci směr, naznačení gest, výraz postavy. Pochybuji o tom, že ve scénáři námořního dramatu, kde jde o kejhák, byla zařazena role s výrazem "mouchy snězte si mě". Žádný náznak paniky, strachu, nervozity. Casey je nepochopitelně přehnaně vyrovnaný, klidný a na pohodu, i když hledí smrti tváří v tvář. Chválím soundtrack. Líbivá píseň: Zella Day - Compass ()

klarajaja

Ano, opravdu to musím přiznat...do kina jsem šla na tento film s velkými rozpaky (díky tomu, že zbožňuji filmy podle skutečných událostí a tento film měl rozporuplné hodnocení).Musím ale přiznat, že mě film velmi mile překvapil. Nevím jestli to bylo hlavně brilantním výkonem charismatického Chrise Pinea (kterého velmi obdivuji), nebo intenzivnějším zážitkem díky 4D projekci, ale cítila jsem se filmem naprosto pohlcena. Co bych však vytkla je občasné natahování děje.... kdyby byl film malinko kratší určitě dám 4 hvězdy ()

pafka

Jakoby velky film podle skutecne udalosti. Ale vazne to nebylo tak napinave. Opet az dokumentaristicky vypravene, bez vetsich emoci (krome snoubenky). Nejsvetsi emoce, kdyz dva chlapi se na sebe podivaji a jeden rekne . vratime se a druhy rekne jedeme dal. Tahle situace muze mit tolik ruznych rozmeru na tolik ruznych stran. ovsem nema. Oba protagoniste se ztuhlou tvari (ne diky teplote, ale diky scenari) situaci odvypravi a tim to hasne. Takovych jednorozmerovych scen je tam vetsina. ()

jfaba

Bouřka jak SVIŇA. S pramicí pluje zachránit Bernie, chvilku pod vodou, chvilku nad vodou, kopu (vlastně polokopu) ztroskotaných námořníků na rozlomeným tankeru. Pluju si ani nevím jak a kam (zpívají si), až dopluje k tankeru a všechny nalodí na pramici a bez kompasu se vrací zpět. Musí to stihnout neboť má 16. dubna svatbu. Stihnul, jak jinak. Úžasné bylo, že všichni, když připluli do přístavu, tak měli všechno suchý. Ono je to podle pravdy? Všichni pláčou dojetím a nakonec si zatleskají. To tam nesmí chybět. Hroznější film jsem neviděl. ()

Mamutol

Všichni, kdo dali dvě hvězdy a méně, zřejmě ani neviděli závěrečné titulky, neboť ty jsou sami o sobě na pět hvězd. Jděte se vycpat, sami by jste byli podělaný až za ušima, kdybyste museli na to moře vyjet. ()

megajalec

Veľké plus: based on true story. Keď si predstavíte, že niečo podobné absolvovali borci aj v skutočnosti, navyše v roku 1952, keď technika a lode neboli tak kvalitné, klobúk dole. Samotný film je však vo viacerých momentoch nevýrazný. V niektorých pasážach vidieť, že režisér asi nemá toľko skúseností. Trochu viac pritlačiť na pílu, priniesť viac vybrúsených momentov (aj mimo more) a bolo by to oveľa lepšie. Lepšie 3*. ()

PamPero 1

Chce být strašně moc líbivým filmem a vlastně jím i je. Má to opravdu skvělou kameru, povedenou výpravu, vizuální efekty a pěknou hudbu, ale je to od režiséra všechno až příliš velká sázka na jistotu a to je podle mě ta největší chyba. Filmu chybí ty nejpodstatnější věci a to napínavost v jednotlivých scénách, větší propracovanost postav a gradující závěr. Škoda, protože jak příběhem, tak hereckou sestavou měl Finest Hours skvělý potenciál stát se daleko lepším filmem. 60% ()

Saxos

Ani o této bouři a ani o záchranné operaci provedené 4člennou posádkou záchranného člunu pobřežní stráže, který však spíše připomínal dětskou hračku na dálkové ovládání, jsem nic nevěděl. Pěkně tam ale nasoukali 32 človíčků a vrátili se zpět. Bez velkého přemýšlení je to průměr, který neurazí. ()

Hopeman

No to mi ho teda vyndej.....tak jako vod začátku je tam kosa jak v márnici a borka si tam v klídku špacíruje jen v kostýmku...auta sou zmražený na kost ,všecko vostatní je zmrzlý na kost a pára vod huby jde hercům až ke konci filmu...a to si všiměte jak borka sedí v tý zamrzlý káře a má vevnitř snad saunu, páč má celej xicht spocenej ....no nic esli to tak bylo a vopravdu se to tak stalo ...tak před hrdinými mořelavci smekám....před Tou důrou Ne ,ta chtěla jen vokroužkovat a hnízdit a Eric?...ten tam hraje regulerního blbce....a voda? voda byla dobrá, ale to jak si ten člun hraje každou chvilku na ponorku a kucí se tam držej jednou rukou a ještě maj vodevřený podpalubí aby asi trochu zchladl motor to chlapcům moc nebaštím. - průměrná podív(a)ná....lepší, když Borovice řídí entrprájs, je to aspoň prča- někdy. ()

rigby

Film o hrdinech. Bohužel ačkoli je celkem hvězdné obsazení, výsledek tomu neodpovídá. Špinavě šedý film se stejně šedivým příběhem. K nikomu z hrdinů nelze navázat bližší vztah, vcítit se do něho. K tomu laciný milostný motiv, až moc laciný. Nezajímavé, zapomenutelné. ()