Reklama

Reklama

Tucet špinavců III: Smrtelná mise

(TV film)
  • Česko Tucet špinavců: Smrtící mise (více)

Obsahy(1)

Už třetí skupina amerických vojáků odsouzených za těžké delikty k smrti má možnost se vykoupit se svých hříchů. Vedeni majorem Wrightem (Telly Savallas) mají ve Francii najít a hlavně odvézt do bezpečí na britské ostrovy skupinu vědců, která nesmí padnout do německých rukou, aby se Hitler nedostal k novým typům zbraní. Opět se rozbíhá náročný výcvik a po něm akce, ve které není prostor na jakoukoli chybu.

Roli šéfa "tuctu špinavců" převzal poněkud nelogicky Telly Savallas a z předchozích dvou dílů vlastně zbyl pouze generál Worden (Ernest Borgnine). Mezi zvučnější herecká jména tohoto televizního snímku určitě patří i Bo Svensson, americkými seriály protřelý Gary Graham a mihne se tu i bývalý Porthos z francouzských TŘÍ MUŠKETÝRŮ a obhájce cti slavné ANGELIKY Bernard Woringer. To vše v režii Lee H. Katzina, podepsaného například pod filmem LE MANS. (Robbi)

(více)

Recenze (21)

majo25 

všechny recenze uživatele

Na pôvodny film to samozrejme nemá, ale oproti dvojke je to o niečo lepšie, hlavne svojou zápletkou. Savalas dokázal dokonale nahradiť Marvina a filmík je dostatočne záživný. Dokonca aj obsadenie "špinavej" dvanástky je podarenejšie ako v dvojke. Vzhľadom na televízne spracovanie obstojí. Aj keď na akcii sa podpísala televízia už výraznejšie. ()

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Dalsia cast z Tuctakov, ktora sa nesie v rovnakej linii ako druhe pokracovanie z tejto serie o tazko zvladnutych trestancov aj ked podla mna boli skor trapni, ako by sa ich clovek mal bat. Znova nudne vyberanie trestancov do specialnej jednotky na zaciatku filmu uz mi fakt liezlo na nervy, ked som to podobne videl po tretikrat. Tentokrat v deji islo o plynove bomby a par vedcov, ktorych trebalo zachranit. Na zaciatku filmu sa odohral, akoze vycvik vojakov, ale nebolo to nic vynimocne, skor take nasilu natocene. Jeden z nich ani dokonca nezvladol plazenie po zemi a skoro to vzdal, co som nepochopil, preco? Dost nezrovnalosti som postrehol vo filme, co sa tyka vozidiel vo filme. Dost smiesne aj vyzeralo to nemecke gulometne hniezdo na tom podlazi v tom byvalom klastore, kde mali nemci americky gulomet a nie typicky, nemecky MG 42, preco? Najprv som si myslel, ze amici asi nemali po ruke nemecky gulomet na natacenie, ale to bol omyl, pretoze pri konci filmu ho aj ukazali, ako aj v strede filmu na tom pancierovom clne. Majora si tu zahral Telly Savalas, co je velka zmena oproti jednotke, kde si zahral vysinuteho typka:) ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

Toto nepodarené pokračovanie sa snaží nadviazať na svojho úspešného predchodcu, ale ostalo iba pri snahe. Úvod z výberom väzňov je strašne odfláknutý, to by sa stávať nemalo. Navyše všetci sú prehnane sebavedomí a tešia sa na výlet a na to, že si zastrieľajú na Nemcov...No, je to tak, vojna je pre Američanov hra... O mizerných hereckých výkonoch a o tom ako ľahko sa dostať do prísne stráženého hradu v prestrojení za mníchov sa baviť hádam nemusíme. Najviac zabolí, keď idú odpáliť jedovatý plyn bez masiek. To už stojí za zamyslenie...Taká maska, to je strašne drahá vec, navyše strašne ťažká, načo by nosili so sebou. Amíci to nepotrebujú, vojna je hra...Keď vedúca francúzkych partizánov Maria pri stretnutí v lese s "bandou namyslených" zapíska, vynoria sa partizáni z každej strany. Chvíľu som mal pocit, že sa vyhrabú i zo zeme a zopár ich skočí padákmi rovno medzi nich. Rovnako sebavedomí, vojna je hra...A takto naivne to pokračuje i končí...40%. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Největším plusem tohoto druhého odvaru původního filmu Tucet špinavců je Telly Savalas, mínusem je naopak slabý, nenápaditý a místy stupidní scénář. Jak jinak lze hodnotit např. úmyslné odpálení zásobníků s"tajným" smrtícím plynem bez použití plynových masek a v okamžiku, kdy jsou útočící vojáci i osoby určené k záchraně ještě v objektu? Extrakt: http://www.youtube.com/watch?v=OqarAPg2x5o ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tento díl je už jen jasným příkladem „příživníka“, který se snaží vytěžit co možná nejvíc ze svého slavného předchůdce. Nicméně nesdílím názor, že jde o vyloženě špatný film. Tvůrcům bylo jasné, že musí najít někoho alespoň z poloviny stejně dobrého, jako byl Lee Marvin a tak se jejich volbou stal Telly Savalas. Zřejmě spoléhali na to, že po tolika letech už bude každému šumák, že se Telly objevil i v originále - však tady hraje jinou postavu a nikoho lepšího nesehnali. On Savalas nikdy nepatřil mezi moje velké oblíbence, ale špatný herec to není. Jen už prostě moc lidí nebavilo čumět potřetí na skoro ten samý začátek. Jediným štěstím bylo, že se tu objevilo i několik známějších tváří, kteří předvedli vcelku ucházející výkony (Bo Svenson, Gary Graham, Randall 'Tex' Cobb …). Po zámku a vlaku tu máme klášter – ani tato změna by nevadila, nebýt toho doslova dementního scénáristického výplodu – výbuchu plynu, který měl být i v malém množství smrtící a to bez použití masek…). Podobných kiksů tu ale bylo hned několik. Nicméně jsem tu narazil i na několik docela zdařilých pasáží – přestřelek, které nevypadaly až tak teatrálně jako tomu bylo ve dvojce a kupodivu – nebo díkybohu tu nehrál černoch. 2-3 tak v mých očích dopadly naprosto stejně – s odřenýma ušima 50%. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Film bol natáčaný v Juhoslávii. (andykovac)

Reklama

Reklama