Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Už třetí skupina amerických vojáků odsouzených za těžké delikty k smrti má možnost se vykoupit se svých hříchů. Vedeni majorem Wrightem (Telly Savallas) mají ve Francii najít a hlavně odvézt do bezpečí na britské ostrovy skupinu vědců, která nesmí padnout do německých rukou, aby se Hitler nedostal k novým typům zbraní. Opět se rozbíhá náročný výcvik a po něm akce, ve které není prostor na jakoukoli chybu.

Roli šéfa "tuctu špinavců" převzal poněkud nelogicky Telly Savallas a z předchozích dvou dílů vlastně zbyl pouze generál Worden (Ernest Borgnine). Mezi zvučnější herecká jména tohoto televizního snímku určitě patří i Bo Svensson, americkými seriály protřelý Gary Graham a mihne se tu i bývalý Porthos z francouzských TŘÍ MUŠKETÝRŮ a obhájce cti slavné ANGELIKY Bernard Woringer. To vše v režii Lee H. Katzina, podepsaného například pod filmem LE MANS. (Robbi)

(více)

Recenze (22)

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

V podstate prvý film zo známej ságy, ktorý som mal možnosť vidieť. Príbeh klasický ako aj postup, ktorý sme videli v predchádzajúcich častiach. T. Savalas teraz ako vodca jednotky a nie ako jeden zo „špinavcov“. Prvé dielo, kde Lee Marvin bol ťahúňom, zostalo neprekonané. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

macour 

všechny recenze uživatele

slabý odvar prvních dvou filmů - nelogicky se zde vyskytuje herec Telly Savallas v úplně jiné roli... Děj probíhá spíše v náznacích (výběr a výcvik špinavců, přesun do Francie), oproti prvnímu dílu natočenému v šedesátých letech (který sice trval přes dvě hodiny, ale scény na sebe lépe navazovaly) se v tomto filmu divák hůře orientuje. Ve filmu (i když si nejsem jistý) jsem zahlédl dvouplošník AN-2 a jedno z nákladních aut bylo asi rumunské či jugoslávské výroby - viz v závěrečných titulcích název Zagreb... Celkově se tyto další pokračování natočená oproti šedesátým létům v letech osmdesátých liší menší propracovaností a kvalitou dějů. ()

Reklama

buchannon odpad!

všechny recenze uživatele

Podruhé nastavovaná kaše je v tomto případě neskonalou sračkou a s původním filmem se vůbec nedá srovnávat! Tellík nám opět ožil, nevím, jestli to mám považovat za klad, či mínus. Každopádně mě baví uživatelé ČSFD, pádž tohle "mistrovské dílo" má po mém přesném zásahu celých 46% (huh), avšak některé skvělé filmy (dle mého názoru) zde mají třeba jen 50 - 60 %. Zkrátka, nikdy se neztotožním se zdejší většinou a jsem na to také patřičně hrd a pyšen!!! ()

MRPitivier 

všechny recenze uživatele

Nejspíš většina pokračování velice úspěšného filmu skončí tragicky. Tucet Špinavců I...dokonalost--> Tucet Špinavců II...hrozně dobře viditelná linie příběhu, který kopíruje první díl a to nejhorší, zkrácení děje (přeskakování a podobně)--> Tucet Špinavců III...Nenávaznost! Telly Savalas ožil?! V prvním díle zemře a hraje násilníka. Ve třetím díle si hraje na mjr. Wrighta, šíleně namačkaný děj, který velice často nenavazuje, pochybné herecké výkony a obsazení, a takhle bych mohl jmenovat jednotlivé detaily pěkně dlouho!--> Tucet Špinavců IV...velice podobné jako ve třetím díle, o to horší, že se přeskakují i ty nejvíce klasické momenty tohoto legendárního filmu (od začátku...přes pořádný výcvik...až po bojové nesnáze). Shrnutí: Jak šel čas, šla kvalita strmě dolů! První díl ve mně nenechal nic dobrého, jen to, jak se dokáže využívat jméno úspěšného filmu pro točení nekvalitních snímků! ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tento díl je už jen jasným příkladem „příživníka“, který se snaží vytěžit co možná nejvíc ze svého slavného předchůdce. Nicméně nesdílím názor, že jde o vyloženě špatný film. Tvůrcům bylo jasné, že musí najít někoho alespoň z poloviny stejně dobrého, jako byl Lee Marvin a tak se jejich volbou stal Telly Savalas. Zřejmě spoléhali na to, že po tolika letech už bude každému šumák, že se Telly objevil i v originále - však tady hraje jinou postavu a nikoho lepšího nesehnali. On Savalas nikdy nepatřil mezi moje velké oblíbence, ale špatný herec to není. Jen už prostě moc lidí nebavilo čumět potřetí na skoro ten samý začátek. Jediným štěstím bylo, že se tu objevilo i několik známějších tváří, kteří předvedli vcelku ucházející výkony (Bo Svenson, Gary Graham, Randall 'Tex' Cobb …). Po zámku a vlaku tu máme klášter – ani tato změna by nevadila, nebýt toho doslova dementního scénáristického výplodu – výbuchu plynu, který měl být i v malém množství smrtící a to bez použití masek…). Podobných kiksů tu ale bylo hned několik. Nicméně jsem tu narazil i na několik docela zdařilých pasáží – přestřelek, které nevypadaly až tak teatrálně jako tomu bylo ve dvojce a kupodivu – nebo díkybohu tu nehrál černoch. 2-3 tak v mých očích dopadly naprosto stejně – s odřenýma ušima 50%. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Film bol natáčaný v Juhoslávii. (andykovac)

Reklama

Reklama