Reklama

Reklama

Černobyl: Zona otčužděnija

(seriál)
  • Rusko Чернобыль. Зона отчуждения (více)

Série(2) / Epizody(16)

Recenze (6)

Hookiuko 

všechny recenze uživatele

Snad najlepsi serial aky som kedy videl. Unikatny a originalny pribeh, zaujimave postavy a dobre herecke vykony, no hlavne pre mna ako velkeho fanusika serie STALKER, ale aj samotnych udalosti z 26. aprila 1986 je serial uzasny miestom, v ktorom sa odohrava. jedinou skodou je to, ze sa prakticky nikde nedaju najst nijake titulky, ani len ruske... a tak neostava nic ine, ako vediet po rusky alebo si jednoducho dialogy domyslat z kontextu... P.S. Na to som doplatil aj ja... ked serial vychadzal, v roku 2014, vedel som z rustiny len zaklady a drvivu cast pribehu som si domyslal. Pri druhom zhliadnuti som uz chapal aj pribehove detaily, no az teraz, pri tretom raze rozumiem uplne vsetko (vtipky a urazky medzi postavami, ale aj rozne, nazvyme to Cernobylske "easter eggy") ()

dannyyy 

všechny recenze uživatele

Po druhé sezóně zvyšuji na 5*, kdy 1. série je za 85% a 2. série je za 95%. Zde Rusáci válí a Amerika může tohle Sci-fi jen závidět. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímavý seriál s prvky mysteriozního hororu a sci-fi postupně budující atmosféru, podivnosti a hrůzu za neustále vznikajících tajemných otázek, na jejichž zodpovězení skutečně ke konci dojde. Začátek sice může odradit, ale byla by to divácká chyba. Co postava, to charakter a u každého tak neobvyklý, že je div, že parta dospívající mládeže hýbající dějem vůbec dokáže zůstat pohromadě. Každým dílem je děj tajemnější a děsivější, čímž se také stále prohlubuje zvědavost, kam až tohle všechno dojde. Použít černobylskou katastrofu jako motiv všeho dějství je v rámci sci-fi hororu docela dobrý nápad. Stačilo by to i pro film, ale dejme tomu. Podivné je však pojetí každého dílu série. V podstatě jsou složeny ze dvou kapitol, což znamená, že každá má necelou půlhodinu. Proč netypicky spojili dvě kapitoly do jednoho dílu budiž záhadou. Takové pojetí je hodně neobvyklé. Po dějové stránce jsou samozřejmě použity známé motivy, což u ruské filmové tvorby není nic neobvyklého, ale kupodivu to funguje. Je v tom kus zábavy, která se postupně mění v myšlenku mající smysl a ve vývoji napětí patřičnou dynamiku. Jako obvykle  jsou prezentovány situace, které jsou z reálného hlediska absolutně nemyslitelné, ale bez kýče by to prostě nešlo. Ruská atmosféra a kultura v plné palbě, která západem odkojené diváky nijak zvlášť nenadchne, ale šanci si to i přesto zaslouží. Seriál na to potenciál prostě má. ()

LIVINGDEAD odpad!

všechny recenze uživatele

Vůbec mne to nezaujalo, slabý televizní film. Puberťáky okrade další magor, který vyrazí do Černobylu, cestou neustále nakupuje a ze své jízdy točí videa a dává je na web... Navíc nesympatické herecké obsazení. Já jsem asi viděl jiný seriál, jinak nechápu to hodnocení a to jsem si stáhl všechny 3 série (2014/2017/2019). Ani v druhé řadě se v elektrárně nic neděje. Tu třetí jsem už jen prolétl. Já jsem čekal, že se ti mladí hned v 1 díle dostanou do doby, přesněji pár minut před výbuchem Černobylu a že se pokusí, tuto katastrofu odvrátit. Že prostě něco v elektrárně provedou/ někoho zlikvidují... vždyť to má být thriller. :-( ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama