Drama Kolonie režiséra Floriana Gallenbergera je inspirovaný skutečnými událostmi odehrávajícími se v chilské kolonii Dignidad za Pinochetova režimu. Kolonii Dignidad založil a vedl bývalý nacistický lékař Paul Schäfer. V 70. letech, kdy z uzavřené kolonie utekli někteří z členů, se ukázalo, že v sektě docházelo k mučení Pinochetových odpůrců a k sexuálnímu zneužívání dětí. (CinemArt)

AgnesDee

Něco tak neuvěřitelně napínavého a citlivého jsem snad ještě neviděla. Krásně je zde vidět, co je fanatismus zač, a jaké je to zlo. Ke konci jsem se úplně klepala, aby to nedopadlo nijak špatně nebo tragicky. Jsem z toho rozklepaná ještě několik minut po zhlídnutí. ()

WolfIssen

Kolem Paula Schäfera koluje jedna velmi milná informace. Nebyl to žádný nacistický lékař jako např. Josef Mengele, ale během 2. světové války byl pouze zdravotníkem u Wehrmachtu. ()

kslaww

Hodně citlivé drama...kolonie která je vedená náboženským fanatikem s podporou vlády....uf to nechceš....klobouk dolů skvěle zpracované. ()

marek29

Celou tu dobu přemýšlíš nad 4kou. Říkáš si plochá Hermiona, OK. Film tě drží v napětí, jasně pohoda. Ponurá atmosféra, jo beru. Ale to i spousta jiných filmů. Pak přijde ten strhující závěr, nervy jak hajzl. Napětí by se dalo krájet ostnatým špagátem a najednou.. Prostě si to pusť! :D Emma Watson, big applause, must see. Mrazivý historický thriller podle dohledatelné skutečné události! TOP Hermiono - jen tak dál. ()

Marrianna

Skvělé!!! Vyobrazení sektářského života, kdesi v lese bylo tak dokonalé, že by měl být lidem ukazován, co psychopatické "přijďte k nám se spojit s Bohem" opravdu znamená. Nepotřebovala jsem víc krutosti, úchylnosti, hrůza dýchala z każdé vteřiny. Michael Blomqvist si svou roli vyloženě užil a Emma je naprosto dokonalá....jsem ráda, že není brána jako Hermiona forever, další z Potterovských dětí, které má díky svému talentu předurčenou skvělou karieru. ()

morris22

Po shlednuti filmu jsem ziskal pocit promarneneho potencialu...vyborne zahrana byla postava P. Schaefera, revolucionar v podani D. Bruhla me trochu zklamal (predstirany retard Hans uz byl uveritelnejsi) a co se tyce Leny, zatim je to proste jen Hermiona bez habitu a hulky. Skoda, tenhle film mel na vic. Alespon otevrel a pripomnel tema o kterem je potreba mluvit, totiz, ze znacna cast nacistu zila spokojene dal, jeste 40 let po konci valky! :-( 65% ()

Mordecai odpad!

Komunistická propaganda, Chile by bolo v prdeli ako Kuba nebyť Pinocheta a každý čo to popiera je kretén. Nemcom to stále nedošlo, do kedy chcú podporovať Marxistické zhovädilosti a očividné klamstvá? Salvador Allende viedol Chile smer dnešná Venezuela a okradol obyvateľov o ich majetok a tých 2500 komančov čo dal do basy mali byť ako robotnícke masy? Každý hlupák čo to spochybňuje by sa mal pozrieť na porovnanie marxistických "rajov" a Chile dnes, to čo uvidí je jasné. ()

Luciee113

Napětí, láska, odhodlanost, odvaha. Bylo tam vše a bylo to fakt dobrý. Já ty sekťácký filmy prostě nesnáším. Ale když jsou dobře natočený, tak se na to dá koukat, ale stejně je furt nesnáším... ()

adamix

Mierne skromná dráma o pobyte v čilskom Pekle a následnom úteku z onoho neslávne známeho miesta. Párik Bruhl - Watson milý, skvelá voľba. Nyqvistov Schäfer presvedčivo chladný, jednoznačne jeho najlepšia rola, nech mu je zem ľahká. Film sa síce tvári, že je obsahovo nekompromisne odpudivým, avšak zámerne (alebo nechtiac) sa drží vo vodách znesiteľnosti. Pre lepší (drsnejší) zážitok by to chcelo trochu tej oplzlosti, lebo nebyť Nyqvista, nemalo by to nádych frustrácie či bezmocnosti. Každopádne sa film udrží na dramatickej uzde a v závere sa objaví aj to napätie. U mňa 4* a 75%. ()

Xpojntman

Generál Pinochet zachranil Chile od socialistického experimentu a tenhle film je komunistickou propagandou. I když dobře natočenou. ()

macetoma

Tak mě se to líbilo, bylo to napínavé až do konce a hlavní herci to hezky zahráli. Je to sice mírně depresivní, ale *spoiler* dopadne to dobře. Co na tom, že *spoiler* neuvidíte Emmu nahou. Teda uvidíte, ale tak chytře, že ji "citlivá" místa kryje fíkový nebo jaký list. Dávám 4 hvězdy, dobře se na to dívá. ()

Mamlas

Romantický příběh o pobytu a útěku z chillského tábora. Extrémní nuda a jen konec to mírně zvedl na 1 hvězdu. (23%) ()

Ukrizku

Obrovsky kontrastní veledílo. Jak se říká, od zdi ke zdi. Tak třeba - rozjíždí se syrová dramatičnost politického thrilleru a šup, už je to mixnuté kýčovitou postelovou scénou s foťákem. Tu se chystá slušná extaticko- spasitelská mánie maximalismem M. Nyquista, rádobycharismatickým sektářským úchylomanem a ejhle - scéna padá do trapně laciné honičky. A tak je to v Kolonii pořád. ()

unrocker

Ufff.... ani tak ne filmově 5* spíše pribehove a herecky silný zážitek, který jen mrazí s tím že to bylo podle skutečností... děs... ()

LeChouan

S výročím úspěšného ozbrojeného povstání armády proti marxistické vládě Chile jsem se konečně dostala ke zhlédnutí tohoto filmečku. Pro sebe bych si jej rozdělila do několika rovin. První roviny, roviny vzdělávací, týkající se fenoménu „Colonie Dignidad“. O této ostnatým drátem oplocené německé vesničce (kárném táboru), sdružující lidi, kteří hledali Boha, nalezli peklo a většina se změnila v mechanické loutky, jsem neměla povědomí. Doplňující informace o ní bylo třeba si dohledat. Film naznačuje striktní pravidla Kolonie, vytyčená jejím vůdcem – geniálním manipulátorem s lidskou psychikou, sadistou, psychopatem, pederastem: muži, ženy, děti žijí odděleně, vyčerpávající práce na poli, ponižování, tresty za „posednutí“ ďáblem (pokořování, bití před ostatními). Už i filmové vykreslení tohoto sektářského ráje jen potvrdí odpor k hledání Boha mimo katolickou církev – u samozvaných, falešných proroků. Další rovina je rovina, v níž sledujete osudy jednoho levičáckého revolucionáře a jeho přítelkyně. Revolucionář z Německa (SRN) se v Chile angažuje ve prospěch marxistické Allendeho vlády (asi mu nestačí, že část Německa si socialistický „ráj“ užívá na vlastní kůži, nestačí mu řádění levičáků v západní Evropě - „tzv. kulturní revoluce“, a chce vše importovat do Latinské Ameriky); po vojenském převratu je zatčen a uvězněn ve zmíněné Kolonii. Jeho přítelkyně řeší situaci nesmírně „racionálně“ – vstoupí do sekty neboli nechá se také uvěznit v Kolonii. A pak již v této „hrdinné“ rovině sledujeme, kterak dvojice míří ku svému soukromému vítězství. Doplním, že i z filmu je jasné, že Colonie Dignidad vznikla ještě před vojenským převratem; nicméně je pravda, že za vlády Augusta Pinocheta si zde tajná policie DINA zřídila výslechové středisko levicových aktivistů. Poslední rovina, rovina, kde nelze nevnímat propagandu, mající vás přesvědčit, že zlotřilá chilská armáda svrhla legitimní vládu socialistického prezidenta Allendeho, a tím překazila socialisty nastartovaný harmonický vývoj země. Souhrnem. Dílu děkuji za podnět k rozšíření obzorů, za pobavení při sledování romantické linky(jak ne úplně pitomá žena nalezla své štěstí v náručí naprostého pitomce) a její naprosté nelogičnosti. Levičáckou propagandu pominu. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna