Drama Kolonie režiséra Floriana Gallenbergera je inspirovaný skutečnými událostmi odehrávajícími se v chilské kolonii Dignidad za Pinochetova režimu. Kolonii Dignidad založil a vedl bývalý nacistický lékař Paul Schäfer. V 70. letech, kdy z uzavřené kolonie utekli někteří z členů, se ukázalo, že v sektě docházelo k mučení Pinochetových odpůrců a k sexuálnímu zneužívání dětí. (CinemArt)

Petule3

No slušný. Asi jsem si měla o příběhu něco přečíst, protože jsem si film pustila pouze na základě povrchního chtíče, vidět zase Emmu v něčem jiném než jako čarodějku spolu s Danielem, kterého prostě žeru už z Rivalů. No a dostala jsem slušnou psycho nálož toho, že se opravdu v našem světě může stát a dít kdeco. A jsem nesmírně ráda, že nás tvůrci ušetřili těch nejohavnějších detailů, takto to opravdu stačilo a s kouskem fantazie si každý z nás může, pokud chce, domyslet zbytek těch hrůz a utrpení lidí v Kolonii. Závěr filmu až moc dramatický, to trochu ubralo na autentičnosti, ale jinak nemám co vytknout. Daniel dokonalej, Emma statečně sekundující, napjatá jsem byla jak kšandy a měla radost, že film skončil. Velmi dobré. ()

Pete

Expozice je se svými 20 minutami příliš dlouhá a jakoby z jiného světa. Až potom začíná příběh lásky v lágru, jež tématicky i jakousi povrchností připomene českou Colette. "Mučit umí každý, ale zlomit člověka bez fyzického násilí, to je umění." Pokud byl v Kolonii i ve skutečnosti takovýto psychoteror, byl to jeden z nejbizarnějších táborů v historii. Dignidad, už jen to jméno je jeden velký paradox. Kromě jistého nepopiratelného napětí a intenzivního nutkání hodně ublížit věznitelům toho ale film pro diváka moc nenabízí. Navíc mám trochu problém s hereckým obsazením. Brühl mi není sympatický, špatně se něj kouká, ale hrát umí. Watson je hezká holka, dívá se na ní pěkně, ale její herecký rejstřík už na tuto látku nestačí. ()

mirkath1

Lidé si dokáží dělat neuvěřitelné zvěrstva, a to nechci urážet zvěř, jen se to slovo hodí. Věřím, že byl ukázán jen zlomek toho, co se v kolonii dělo a i to bohatě stačí. Bohužel psychopaté jsou a budou nadále v našich životech a jen silní se dokáží ubránit. Má úcta Emě od Harryho se opravdu zcela oprostila a je to skvělá herečka. ()

PlysovyMacko

Film sa mi hnusne zaryl pod kožu, je nepríjemný ako život v kolónií a rovnako ako jej šéf. Najlepšou scénou je utek, keď boli na letisku, ani som nedychala. To, že je to podla skutočnej udalosti, filmu dodáva ďalší rozmer. Hrôzy sa kedysi diali. ()

deizolator

Napínavý a netradiční film, který ani chvilku nenudí. Jeden z nejlepších co jsem v poslední době viděl. Minimálně ústřední dvojice podala skvělé herecké výkony - byli uvěřitelní a dobře k sobě pasovali, styling dobře přizpůsobený sedmdesátkám. Býval bych uvítal, aby se postava, která se v průběhu děje má projevit jako záporná, zezačátku hned neprokecla vzbuzením dojmu á la "já budu záporák" (úvodní úšklebek "bachařky", již zpočátku slizký a nedůvěryhodný výraz Schafera). Mohli si pohrát s tím, že by ze začátku Schafer vzbudil trochu sympatií jako charismatický prorok. Vždyť například Mengele byl prý velice milý a sympatický člověk.. o to víc byl děsivý. Útěková scéna z letiště mi přišla malinko nereálná, čekal bych mnohem masivnější bezpečnostní opatření - tj. buď měli investovat do ozbrojeného komparzu, zvolit menší provinční letiště nebo nechat dvojici vetřít do letadla více nenápadně. Ale třeba to tak v Chile v 70. letech být mohlo... Jinak klasický hepáč, který sice zvlášť ženské oko potěší, ovšem kdyby při útěku zemřel místo spoluprchající sestřičky někdo z hlavní dvojice, bylo by to šmrncovní... protože takový je život a odnášel bych si domů víc kýženého zhnusení:-) ()

DePompon

Vynikajúci film... v prípade, že by režisér vsadil na kvalitný casting. Tj bez Emmy Watson, ktorá je v každom filme úplne rovnaká. Žiaľ, u mňa jej to prešlo iba pri Harry Potterovi. Je načase, aby zo seba dostala po hereckej stránke trochu viac, čo nevyšlo. Za vlasy pritiahnutý koniec vo mne neevokoval napätie, skôr výdatný smiech. Bol to ten typ klišé, keď sa v tej správnej stotine sekundy zatvoria dvere a koniec. Škoda, príbeh mal na viac. ()

pafka

Dvojice ustrednich roli je nosna po celou dobu filmu. Myslim vsak, ze Emily na sebe vaze pozornost krasou a uz ne tolik herectvim - teda v tomhle filmu. Ten dej je natolik neokoukany a vazny diky predeslane informaci o skutecnych udalostech, ze zkratka hltate dej minutu po minute. Myslim, ze svoji roli si uzil predstavitel hlavy sekty Michael Nyqvist. Uverili jste mu a s roli se naprosto ztotoznil. Nezda se mi film jako necim extra vyjimecny, ale odejit se od toho nedalo, usnout se u toho nedalo a to jsou indicie, ktere znamenaji jedno - je to dobry film. ()

Stumbleine

Tu fiflenu z Harryho Trotla jsem nikdy moc nemusel a v reálu by si o toho průměrňáka z filmu neopřela ani kolo, natož aby se kvůli němu nechala zavřít v koncentračním táboře uprostřed lesa, kde panuje teokratický režim germánského pedofila)) ()

Kub_ees

O podobných udalostiach v Chile som pred zhliadnutím filmu nič nevedel, takže som sa z filmu aj niečo dozvedel. Super atmosféra, napätie, skvelé herecké výkony. Z filmu išiel miestami až strach, čo bolo spôsobené nielen zápornými postavami ale aj autentickým prostredím, takým, aké bolo na konci filmu na fotkách. ()

Amoen

Na to, jak je zde silná lovestory, tak se ji tvůrcům podařilo postavit do popředí bez sáhodlouhých srdcervoucích proslovů a dali tak raději přednost činům. Praktiky Kolonie Dignidad udrželi pěkně na uzdě takovým způsobem, abychom se neocitli v druhořadém krváku a Emě Watson její role dala možnost vyniknout svou hereckou nenuceností a přirozeností. Celkově se mi zdálo, že se film obešel bez nějakých do očí bijících hollywoodských příkras a stejně se napětí dalo krájet a divák byl tedy vlastně šokován prostým vyjevením pravdy. ()

blazma

Topovka. Nevěřil jsem ze mě takový film bude bavit, ale vtáhl mě do děje tak moc, ze jsem poprvé nedojedl ani Nachos. Jasně, začátek trosku pomalejší, ale nemůžeme jim to zazlívat. Jakmile se, ale dej přesune do oné kolonie, začne to mít hloubku. a každou minutu se bojíte ať to té holce vyjde a svou životní lásku zachrání. Herecké výkony, byli skvělé. Emma Watson je zkratka čarodějka a poradí si s jakoukoliv roli, věřil jsem ji každé slovo i každou slzu. Daniel Bruhl, no zahrát takovou postavu, která si projde mučením o kterém se nikomu z nás ani nezdálo a do toho ještě dokázat vymyslet takovou kamufláž, no klobouk dolu a s roli si poradil naprosto parádně. Co se týče hlavních záporáku, hlavně tedy paní domácí... z té už zase takový strach nesel a spise ji každý zařadil jako tu nejhorší a nejpřísnější učitelku na základce z které si pak děláte po škole srandu. I presto, trosku humoru neuškodí a par trefných vtípku tam je, pro odlehčení toho napjatého děje, ovšem do té míry aby to nijak nenarušilo celkový příběh. Konec šťastně až do konce, je opravdu až na samotném konci a do finálních titulku jsem si vůbec nebyl jisty jestli to dobře dopadne. Podtrženo sečteno nejlepší drama za rok 2015/2016. ()

srolyma

Niki Lauda a Hermiona jako německý fotograf a německá letuška v Chile roku 1973. Fotograf je zapálený bolševik a pracuje pro komunistického prezidenta, takže není divu, že když se k moci dostane zlý generál Pinochio, tak jde fotograf v první vlně. Ale kupodivu ne před popravčí četu, ale kamsi do uzavřené náboženské kolonie vedené šíleným pedofilním farářem. A zblblá naivní letuška místo aby sedla na první Lufthansu a mazala zpátky do Němec, tak se dobrovolně vydá za ním. A v kolonii je to hotové peklo. Ještě horší než na chmelové brigádě na gymplu. Film výborný! V podstatě jsem nenašel žádné hluché místo. Drsné, napínavé, dobře odehrané. Palec nahoru. ()

Vasyl

Zlatý můvmentariáni. Nebo guru Jára, ten to měl správně vymyšlený. Jinak jsou sekty zlo, a to i ty neškodný. Film ale nemá koule, jen naznačuje na co všechno se v "kolonii" můžou ovečky těšit. A tak jsem se já mohl těšit jenom z neustálé přítomnosti Hermiony v záběru. Vážně z ní vyrostla pěkná baba. ()

Kytarka

Nerozumím tomu, proč o filmu není takřka slyšet navzdory faktu, že vypráví nezakrytě a velmi syrově poměrně zásadní skandál v historii Chile. Emma Watson v jedné z hlavních rolí tady předvádí vskutku povedený herecký výkon a film je vyhnaný do takové dramatické vrtule, že se až do poslední chvíle o hlavní hrdiny bojíte. Bezmoc, ponižování a sadistické choutky úchylného Paula Schäffera pod tichou záštitou nejbližšího politického okolí zbavuje lidi uvnitř Kolonie rozumu, sebeúcty i vlastního zdraví či života. Což prostě nepochopím, ani kdybych chtěla. Nicméně v historii lidstva už se udály různé zrůdnosti, minimálně tedy doporučuji rozšířit si obzory a na tento film se podívat. Věřte mi ale, nic příjemného to není. ()

DonBraso

Jak už zde psalo pár uživatelů v komentářích,ten konec se vážně nepovedl.Tedy abych to upřesnil,scéna na letišti mohla zůstat klíďo píďo ve střižně.Na druhou stranu díky tomu film poslední půl hodinku doopravdy graduje.Je tu sice scéna pod vodou,kterou divák odhadne jak bude probíhat,protože se bohužel děje v skoro každém filmu,ale čert to vem.Velkých špekatých knedlíků v řadách nelogických manévrů jsem si moc nevšimnul a to jen kvituji.Samozřejmě kdy Emma zaklepe na vrata tábora,se v mžiku na druhý straně objeví ženská,aby jí pustila dovnitř,což je v průběhu děje a časování naprosto žraločí kousnutí do hlavy,ale budiž.Herecký duo krásně rezonuje,Brühl je doopravdy velmi zkušený herec a Nyqvist si užil taky svoje v každé minutě.Možná malinko chyběla ještě větší surovost scén,ale to bych chtěl nejspíš asi moc.Samozřejmě film těží z tématu,dalo by se i říci,že nepřináší vůbec nic nového.Je tu love story,která je zasazena do tábora,minimum odboček do vedlejších postav a jasná premisa,že utíkat se bude.Trochu snímku chybí fakta,moc na dějepis se zde nehraje,prostě moc mluvíš,tak se půjdeš trochu zchladit.Má to svoje tempo a jako snímek takový se mi líbil,jelikož z Chile jsem vážně tohle tábořiště bez ohně zrovna neznal.Každopádně bůh spasitel a slušný vymejvák mozků to musel být pěkný,bohužel ne zrovna v tomhle snímku,na to nebyl až tak hodnotný.Přesto jsem byl spokojený a bavil se,jen to mohlo být v jiném ranku naprosto perfektní. ()

lobo87

Je pekné vidieť, ako to z času na čas dokážu európania natrieť hollywoodu. Tu sa im to podarilo dokonale. Kolónia je výbornou európskou drámou/thrillerom podľa skutočnej udalosti. Tvorcovia nenechali nič na náhodu a do troch hlavných úloh sa trafili skvele. Krehká Emma Watson nám ukazuje, že už nie je len Hermionou, Daniel Brühl si odohral svoj vysokokvalitný štandard a Nyqvist vystrihol takého odporného a hnusného človeka, ako som už dávno vo filme nevidel. Je šokujúce, že toto sa skutočne stalo a Kolónia nám odhaľuje len časť zverstiev ( a v jemnejšej forme), ktoré sa tam odohrávali... 75% ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna