Prázdniny v Provence

Prázdniny v Provence

Komedie

Česko / Francie, 2016, 85 min

Chápu, že podobné filmy spoustu lidí dráždí. Tři borci, kteří jsou úplně mimo, nechápou hodnoty normálních lidí a pijou víno z flašky. Jedna delší párty je vyplivne v Provence u tetičky jednoho z nich. No a tam se tak plácají od zdi ke zdi. Film je bez příběhu i bez pointy. Náladu se bohužel nepovedlo úplně dobře navodit, přesto se alespoň třetinu stopáže zdá, že jde o zajímavý film. Místy prostě něco občas probleskne. Asi to chtělo ještě víc zahulit. 50%(3.3.2017)

A zrovna u tohohle je sekce "zajímavosti" prázdná, ach jo. Utratilo se víc za honorář Šantal, za drogy pro Hádka, nebo za to, že někdo bude předstírat existenci scénáře? První půlku bych si s upřímnou absurdní láskou pustila podruhý poprvý, střízlivění, mělnění a ňahňání v druhý půlce už spíš ne. A to jen piju. Medvěd staví döm je to nejnádhernější, co Prachař lidstvu mohl dát.(15.3.2017)

• Fr

“JEDINĚ KDYŽ PROJDEŠ UTPENÍM, MŮŽEŠ POZNAT PRAVÝ ŠTĚSTÍ“ /// (prohlásil Prachař poté, co se málem posral…) Tak tak, o hluboké myšlenky tady nepude. Spíš ukázat trošku tý exhibice, zachlastat (víno z flašky), zhulit se a něco zprznit. Že jsou to věci zajímavý? Tak tady ne! Fešákům (hele, nic pro ti těm týpkům nemám, nevaděj mi, dokonce bych řekl, že jeden z nich umí i hrát…) se snaží sekundovat stará Krausová, předvádějící doutnající stodolu, která by prej ještě mohla chytnout… Píčovina, ve který kromě akoholdrogovýho opojení nemá smysl nic hledat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Su neustále zhulenej (a proto můžu čumět na cokoliv!). 2.) Zjistím, proč je dobrý si vzít na prázdniny (dovču) kameru. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(10.3.2017)

• Pethushka

Kluci se snažili, ale to je tak všechno. Z ukázek se může zdát, že půjde o čistou komedii, kde o vtipné hlášky nebude nouze. Všechno je ale jinak. Naprosto všechny vtipy byly využity do upoutávky. Zbytek filmu je špatně natočené zmatené drama, kterému chybí jakýkoliv smyslný děj. Postavy nemají jasné charaktery, jednou se chovají tak, potom zase onak. Film se v podstatě skládá ze spousty nikam nevedoucích scén, které jsou tam jen kvůli tomu, aby mohl padnout většinou hodně slabý vtípek, který zrovna scénáristy napadl. Vedlejší postavy jsou opět spíš zbytečné. Prostě se tam jen mihnou, aniž by nějak zamíchaly s dějem. Navíc je většina z nich dost hrozně zahraná. Tohle není ono. 1,5*(26.9.2016)

• Jara.Cimrman.jr

"Rocker je rád, když je odřenej." A taky spálenej, ožralej nebo zhulenej z lanýžů. Já tedy nejsem závistivý člověk, takže filmovému štábu rozhodně nezávidím, že se vydal do slunné Francie trochu si užít a natočit přitom nějakou hovadinu. Když to byl někdo ochoten zaplatit, a nebyl jsem to já, tak proti tomu skutečně nic nemám. Dokonce jsem se nejednou zasmál. Bylo to tedy přesně třikrát - při Davidových břichohrátkách, při hlavičkou zakončeném sexu století a při "kropení" posledního husity na Baltu. Jinak jsem se trošku ztrácel v mlžném oparu zapomnění, což asi nebylo nejhorší rozpoložení pro sledování tohoto snímku.(18.4.2017)

• xxmartinxx

Omluvte mě za to, že jsem tak vulgární, ale myslím si o tomto filmu to samé, co si myslí jeho tvůrci o svých divácích. Slyšel jsem od několika lidí několik protichůdných historek, jak se mohlo stát, že tyhle scény někdo nalepil za sebe a nazval filmem, a ze všech vyplývá, že jde o něco mezi vědomým pokusem okrást lidi o peníze za vstupenky a absolutní rezignací, kdy nikdo ani neměl v plánu odevzdat film, který by měl být "dobrý". Vážně mě uráží, že si tohle někdo troufne dát do kin. Někdy se produkce rozpadne, to se nedá nic dělat, a nevyprodukovat nasmlouvaný film je určitě problém, ale když je výsledek ve stavu, v jakém je tenhle film, nikdo by neměl mít drzost to prodávat za plnou cenu. Všichni lidi, kteří na tom pracovali, postrádají náznaky autorské důstojnosti a lidské slušnosti.(14.9.2016)

• Jeremy.jk

Že film napsal stejný člověk, co Řachandu, jsem se dozvěděl až po projekci. Teď už mě tedy neudivuje absence jakéhokoli příběhu.. Narozdíl od Řachandy jsem se ale v tomhle případě poměrně dost smál a to především díky K. Hádkovi. Ten člověk je teď snad všude a jsem za to rád - 40%. Tento film leda v letńáku s lahví rosé v ruce ;).(14.9.2016)

• paascha

Téměř kompletní sestava všech největších kreténů a krav současnosti v unikátně debilním filmu o hovně(20.2.2017)

Čemu se upocená karikatura češství v KOSMU ani nepřiblížila, to vystihl Michálek naopak mistrně. Protože Češi prostě nepijou víno. Pijou pivo. A když už musí pít víno, lemtají ho jako pivo. Protože Češi se Francouzům omlouvají entschuldigen sie a jejich blafy jim nechutnají. Krajinu Provence připodobňují té české. Ne, oni ji s ní ztotožňují (tohle je Sněžka a tady se táhne Polabí). Češi nepijou, aby se pobavili, ale aby se zdunili, a konečně se se vším poperou (třeba s robotem na čištění bazénů)... PVP je samozřejmě pestřejší a Michálek důslednější. Já mu za jeho výlet s posledními ze skutečných Čechů (a s posledním husitou na Baltu) od srdce děkuji. Snad se mi teď při každém pobytu mezi vydesignovanými mamlasy cumlajícími frisco, přemoudřelými nad každou předraženou břečkou z origoš domácího pivovárku nebo rozvalenými po autentických prostorách moravských vinných sklípků, podaří si připomenout, že svět je stále v pořádku. Michálek je bůh!(16.3.2017)

• kingik

Konec velkých prázdnin, neb velké tvůrčí prázdno ovládlo je. Tři hudebníci z Pardubic vyrazí trávit léto na francouzský venkov. A střet francouzské kultury s českou nekulturou na sebe nenechá dlouho čekat. Pánové Kotek, Prachař a Hádek jsou dobrou polovinu filmu na káry, jak opilecký filmový zákon káže, sjetí na plech a chrlí ze sebe nesouvislé, špatně ozvučené blábolismy, z nichž se občas dá vyluštit hláška. A divíte se jim? Když kolem nich krouží vilná tetička (Jana Krausová), co věší prádlo nahoře bez, samčí smysly jim jitří milá sestřenice (Denisa Pfauserová), alkoholem i úkoly je zásobuje "bodré stréc" (Igor Bareš), co chrlí jeden moravismus za druhým, s fetem kšeftující místní dealer (Jaromír Nosek a do cesty jim vstoupí i další místní figurky, až vše vyvrcholí příjezdem manažerky v roli ne(u)spokojené feny (Eva Leimbegerová). Z takové sestavy nezbývá než sáhnout po víně, prolít ho po litrech hrdlem, vyhulit lanýže za tisíce a navrch se poctivě vymočit do moře. Asi takhle, ta herecká sestava byla až moc dobrá. A statečně bojovala s obsahem, jež velké poetické hovno představoval. Ovšem netřeba žehrat, vždyť český film, odehrávající se na francouzském venkově, je rarita. K mání jsou dvoje odhalená prsa, Denisa Pfauserová se silným francouzským akcentem, oproti níž třeba Anna Stropnická a Jaromír Nosek mluví úplně bez přízvuku. Šlo-li tvůrcům o kontrast českého zhovadilého chování na malebném, starostmi nesmáčeném francouzském venkově, je nutno oponovat, že my Češi tedy starosti máme, takže sáhnout po sklence lahodného moku je logickým vyústěním, jak se zbavit stresu, psychické nerovnováhy a Chantal Poullain. Režisér Vladimír Michálek si mohl s kolegou Danielem Miňovským ušetřit čas se psaním scénáře, stejně jejich film zavání silnou improvizací. A více času, rozboru i prostoru se mohlo věnovat konfliktům v kapele, jejichž náznak proběhne až v závěru, nebo zápletce, která by film stmelila, a šukání českých samiček, které filmu dodávají šťávu. Tenhle film ale nešlape po stránce režijní i scenáristické a i hudebně si vede poměrně unyle. Takže unylý trip s francouzskými haluzemi je na světě. Chci vidět diváka, který po něm z kina odcházel spokojený. 4/10(25.3.2017)

Ačkoliv je tenhle film jasným béčkovým a možná i céčkovým počinem party mladých herců, kteří asi chtěli zahrát na jinou strunu a očividně na strunu mladší generace, což se moc nepovedlo, nemůžu upřít filmu jakousi originalitu a zábavnost. Kdo nemáte rád Kotka jako já, vadit vám tu asi moc nebude. Pokud nemusíte ani Prachaře, tak tady je celkem fajn...no a pokud máte rádi Hádka, jako já, pak tady je opět bezvadnej :-) Příběh? Příběh prostě berte s obrovskou rezervou. Připravte se na alkoholickou, zhulenou a praštěně nesmyslnou podívanou :-D(25.2.2017)

• Kamca_

Kravina ... A naprosto zbytečný a nic neříkající film ... Odpad!(3.3.2017)

• Jenda

Někdo si chěl nechat proplatit dovču v Provence, která je teď v kurzu, a tak vznikl tupý film o blbejch smažkách, který nedělaj nic jinýho, než co by od nich kdokolli čekal, a přiblble u toho tlachaj...(29.9.2017)

• dopitak

Kdyby Mirce dopředu řekli, že Michálek se něčím strašně zedral, a možná to nebylo hulení, mohla si soudružka Spáčilová ušetřit pero a inkoust a nesnažit se napsat recenzi, protože ve veškerém respektu k ní, to nejde. Michálek, ten Michálek, který natočil skvosty porevoluční kinematografie jako Zapomenuté světlo a Je třeba zabít Sekala (obojí oskarová úroveň), se teď bůhví proč vrhnul na rádoby komedii. Hlavně, že si kluci a holky udělali výlet k moři. Všichni tři hoši z kapely jsou na pěst, Hádek nejmíň. A všichni tři jsou normálně skvělí herci. Romanovi Holému by někdo měl říct, že ta hudba bylo strašná, a asi nikdy jsem kromě produkce Loyda Schimandla nic horšího v "českém" filmu neslyšel. Ten, kdo psal repliky pro Prachaře, by zasloužil zalejt do betonu. Ano, takhle nějak může filosofovat feťák a ožrala, ale sakra natáčet o tom celovečerní film není žádoucí.(13.2.2017)

• 6thSun

Film, který dává hluboký smysl pirátskému stahování, protože koukat na někoho, jak si užívá placenou dovolenou a podle nálady pouští kameru, aby se jako neřeklo, to je pakárna i zadarmo.(27.2.2017)

• malylada

Nebyl jsem v kině na ničem horším. To je opravdu film? Nechápu tu pointu a ani co měl být příběhj. Ale vlastně tam žádný děj nebyla, v pořádku.... dobře, tak se mohu smířit s tím, že to bude slepenec nahodilých, nesmyslných scének, které budou aspoň vtipné. Bohužel ukrutná bída, kde nebyl jediný okamžik, aby mi ucukly koutky. Správné slovo pro tuto slátaninu je Pane Bože proč?.......0/10(17.9.2016)

• Big Bear

Uh.. a to bylo jako co? Marně mamky říkají dětem - nesahej! Pálí! Marně tu má film hodnocení 19 %, musel jsem si sáhnout. A pálí, ku*va pálí ! Snad to bylo tou Kotkovou Padesátkou s vůní Skiva a s cinkotem zmrzlých plivanců dálkových běžců, nevím. Prostě jsem tomu chtěl dát šanci. Zbytečné! Je to film o ničem. Jediné co snad zaujme je to francouzské léto, které byť na sklonku, ale přesto ještě stále dlouhé letošní zimy působilo o to sladčeji a lákavěji. Jinak fakt nevím co měl film sdělit a čemu se měl divák smát. Hulení? To už tu bylo tolikrát... Nenacházím nic. Celkem příjemně hrál Hádek, Prachař a Kotek to byl takový ,,snowboardovský'' standard. Herecké výkony ostatních hvězd i nehvězd se nedají nazvat ani herecké, ani výkony. Tohle že režíroval tvůrce Sekala a O rodičích a dětech? Pane Michálku, příště ty lanýže už fakt nehulte! *(22.2.2017)

• kleopetra

Absence jakéhokoliv děje, zápletky atd. - všeho, co je je u příběhu nutné. Pokud chcete uspořádat párty a chcete mít kulisu, tak proč ne. Sice jsem se hodně smála, ale nijak to nesouviselo s kvalitou filmu. Bylo naznačeno několik několik zápletek, ale žádná nebyla vytěžená.(20.9.2016)

• ARI50

Zajímalo by mě jestli herci koukají na podobné stránky :-D Snaha o vtipný film se vůbec nepovedla a ta štává jakože víno :-D no je škoda zahazovat takhle možnost udělat suprovou letní komedii.(13.2.2017)

• SaNcHeZ_cz

Ano, je to břečka, u které podezřívám tvůrce, že neměli žádný scénář a jen tak se vydali něco natočit do Francie. Výsledek tomu rozhodně napovídá. Šílené herecké výkony a samotný děj si snad ani nezaslouží komentář, stejně jako školácké chyby ve zpracování jako například otřesný střih v některých momentech. Přesto musím uznat, že úplné dno tahle "taškařice" není, neboť alespoň co se vizuálu týče a některých momentů v samotném filmu, není to taková bída. Existují totiž v českých luzích a hájích daleko horší adepti, u kterých se nedá najít ani to.(26.3.2017)

Michálek špatný filmy netočí a sám jsem zažil hodně situací a postav, který odpovídají těm z filmu. Abych řek´pravdu, obyvatelé Česka (většinou tedy Češi) neumí objektivně hodnotit českou tvorbu, spíš se jí často snaží shodit. To je tady v tom prostoru dost normální :-). A když jim film nastaví zrcadlo (jako tento), tak se jim to už vůbec nelíbí :-)))! Přesto na konci filmu zasvitne světlo naděje a lásky, v to pořád a vždycky doufám :-), ať už ve filmu nebo v životě, u Čechů i nečechů :-).(10.8.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7