• troufalka
  *****

  Bývá tu zvykem všechny historické filmy a seriály podrobit drtivé kritice, nejčastěji od těch, co o té dané době či osobnosti mnoho neví ... Já nehodnotím přesné provedení doby, ale film do té doby zasazený. Tak kritická jako kolegové nebudu. Dokonce vnímám i rozdíl mezi přírodní minerální vodou a uměle nasycenou H2O nazývanou lidově sodovka. :o) Příběh Mattoniho mě zajímá, první rozehrávka mi sedla, těším se na další díly.(3.9.2016)

 • Renie42

  Cítím to stejně jako EddieIron, vůbec to nemá šťávu, ale jen spíš tu vodu.(2.9.2016)

 • sharka.68
  ***

  za kostýmy jsou tři hvězdy.... ostatní přidám možná po seriálu...ale nevim,jestli na něj vydržim koukat,sna djen kvůli těm hadrům..ale včera jsem dostala knížku, takže budu dějově napřed....(9.9.2016)

 • MsUtahraptor
  *****

  Je to český a hlavní hrdina není žádný Kája Mařík, tudíž za dvě/jedna/rovnou odpad... První díl mne zaujal. Kostýmy, zdánlivě zdvořilejší doba, lehký náčrt trojrozměrných postav (odpovídající rozsahu jednoho dílu) se starší Manželkou v čele. Nejsem příznivcem současné české (nejen) filmové tvorby- naopak- většinu "těch hovadin" nemůžu ani vystát, ale toto mne příjemně překvapilo v tom nejlepším smyslu slova. Napjatě očekávám pokračování zvědavá, zda tvůrci udrží nastavenou laťku a nezklamou.(8.9.2016)

 • ghatos
  ***

  Mattoni š*ká, intrikuje, vyje*ává, zmanipuluje výběrové řízení...no prostě historie se přizpůsobuje současnému divákovi. Zrcadlo minulosti odráží přítomné "hodnoty". Líbil se mi Javorský - to byla reklama na konzervatismus :) . 55%.(4.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace