Bývá tu zvykem všechny historické filmy a seriály podrobit drtivé kritice, nejčastěji od těch, co o té dané době či osobnosti mnoho neví ... Já nehodnotím přesné provedení doby, ale film do té doby zasazený. Tak kritická jako kolegové nebudu. Dokonce vnímám i rozdíl mezi přírodní minerální vodou a uměle nasycenou H2O nazývanou lidově sodovka. :o) Příběh Mattoniho mě zajímá, první rozehrávka mi sedla, těším se na další díly.(3.9.2016)

• Renie42

Cítím to stejně jako EddieIron, vůbec to nemá šťávu, ale jen spíš tu vodu.(2.9.2016)

za kostýmy jsou tři hvězdy.... ostatní přidám možná po seriálu...ale nevim,jestli na něj vydržim koukat,sna djen kvůli těm hadrům..ale včera jsem dostala knížku, takže budu dějově napřed....(9.9.2016)

Je to český a hlavní hrdina není žádný Kája Mařík, tudíž za dvě/jedna/rovnou odpad... První díl mne zaujal. Kostýmy, zdánlivě zdvořilejší doba, lehký náčrt trojrozměrných postav (odpovídající rozsahu jednoho dílu) se starší Manželkou v čele. Nejsem příznivcem současné české (nejen) filmové tvorby- naopak- většinu "těch hovadin" nemůžu ani vystát, ale toto mne příjemně překvapilo v tom nejlepším smyslu slova. Napjatě očekávám pokračování zvědavá, zda tvůrci udrží nastavenou laťku a nezklamou.(8.9.2016)

Mattoni š*ká, intrikuje, vyje*ává, zmanipuluje výběrové řízení...no prostě historie se přizpůsobuje současnému divákovi. Zrcadlo minulosti odráží přítomné "hodnoty". Líbil se mi Javorský - to byla reklama na konzervatismus :) . 55%.(4.9.2016)