Rodinka Bélierových

• Francie La Famille Bélier (více)

Jednoho dne učitel hudby mladé teenagerky (Louane Emera) objeví pěvecký talent této dívky a doporučí jí účast na soutěži Radio France. Háček je ale v tom, že Paula je dcerou neslyšících rodičů, kteří jsou takřka závislí na jejích překladech. K tomu si připočtěme mladého spolužáka, do kterého je Paula zamilovaná a dilema je na světě! Opustit rodinu, která je na jejích překladech do znakového jazyka téměř závislá, a vydat se za vlastním snem, nebo plnit úkol vděčné dcery a opustit vlastní sny? Cesta ke splnění snu je náročná, avšak nikoli nemožná... (Film Europe)

Tejkina

Strašně krásný film. Místo komedie to spíše vnímám jako rodinné drama s prvky komedie. Nádherný, dojemný příběh o cestě za svými sny, o bezmezné lásce rodiny a o jejím odloučení, které čeká jednou každé dítě a jeho rodiče... ()

radecacek

Příjemná hudební romantická komedie nevyčnívá ničím úžasným (když nepočítám scénu s měsíčkama), nicméně v záplavě fantasy filmů se jedná o příjemné zpestření. ()

Zagros

Další příjemná francouzská komedie. Je až neuvěřitelné, jak se nám ti francouzští tvůrci dokáží často trefit do vkusu. Jde opravdu o pohodový film, který se moc nevymyká svému žánru - dospívání mladé dívčiny, která chce vylétnout z hnízda a tradičně jí to „komplikují“ rodiče, škola a první láska. Rodiče jsou tentokrát neslyšící, což dává prostor k mnoho vtipným „dialogům“, který tvůrci umí využít. Výtky by se našly, ale film působí uceleně, slušně graduje a má výborné finále. ()

EKLEKTIK

"Bylo na čase, aby to z vás vyletělo." Francouzský "Le film pour se sentir bien", který je vynikající od úvodních titulků, doprovázených skvělou skladbou "That's not my name", britské kapely The Ting Tings, až po závěrečnou píseň "Je vole", z roku 1978 od francouzského zpěváka Michela Sardou, rytmicky přesně překládanou do znakové řeči. ()

kolemjdouc

nenáročná konverzačka.Chvílemi přitažená za vlasy ale viděna po půlnoci ,dobře se usínalo.Skončí to tak jak si přejete.Dobrá kamera ,režie a v podstatě neznámí herci hráli jak o život a rozhodně se i pobavíte! ()

aquiver

Celkem pěkné, ale raději vyjimečně doporučím americký nezávislý remake V rytmu srdce (2021), který má nejen lepší hudbu, méně přehrávající herce, ale především dokázal ze scénáře dostat víc emocí... Francouzská verze Bélierů rozhodně není nepovedený film, ale platí pravidlo - když dva dělají totéž, není to totéž. 70 % ()

showxman

Extrémně pohodový film a velké překvapení v jednom. Jednoduchý příběh ozvláštněný právě handicapem hlavních postav dělá z tohoto nenápadného filmu unikátní počin. Hlavní postava Paula (skvělá Louane Emera, která v osmnácti zahrála při svém debutu opravdu skvěle) táhne film a v podstatě "nesleze z pódia", s ostatními vytváří velmi příjemnou chemii, na kterou je radost se dívat. Celé dílo je velice svižné, každá scéna posouvá děj kupředu a i když nás v něm nečekají žádná překvapení, tak bezvýhradně baví a nic na tom nemění, že vtipů, ze kterých by jste se za břicho popadali, je poskrovnu. Dávám čtyři a kousek a určitě si budu tento film dlouho pamatovat. ()

Disease

Taková normální rodinka po francouzsku :-) Zábavné, i když ne k popukání, klidně bych do žánru přidal i "drama". ()

Rozjimatel

"Hovorila si, že som konečne žena! Že som mala 2-krát krámy a už machrujem? Si milá, vďaka."     Láskavý film s neobvyklým príbehom, ktorému sa darí vyvolávať smiech i dojatie. Skvelý americký remake som videl ako prvý, čím som dosť ovplyvnený a jednoducho sa nedokážem vyhnúť porovnávaniu. Z originálu pochádzajú všetky tie najskvelejšie nápady (koncert: absolútne ticho, sledovanie výrazov tvárí; po koncerte: spievanie hluchému otcovi, ruky na hlasivkách; konkurz: znakovanie pri speve pre rodinu) a ako bonus je tu ešte jeden skvelý nápad s anafylaktickým šokom z latexu. To sú veci, ktoré určite musím zohľadniť pri hodnotení (pol hviezdičky naviac). Inak sa mi ale remake páči viac, pôsobí profesionálnejším dojmom. Je tam lepšia hudba, krajší spev, krajšia kamera a aj lepší herci, predovšetkým predstaviteľka hlavnej role (je inak zaujímavé, akí sú si rodičia v oboch verziách podobní, obzvlášť matka). I dramatické situácie tam sú riešené lepšie - v origináli niekedy zbytočne zachádzajú až do nezmyselne prehnaných polôh. Záverom zhrniem, že oba filmy sú veľmi kvalitné a je medzi nimi dostatočne veľa odlišností, aby mohli fungovať aj samostatne. ()

cingi.t

Francie/Belgicko...tak to už niečo napovedá. Človek čaká komédiu, príde muzikál a skončí dráma. Spolu sa to uvarilo na výbornú polievočku francúzskeho humoru, absurdných situácií a silných emócií. K tomu nadčasový Michel Sardou a naozaj skvelá Louane Emera. Bohvie ktorým smerom sa uberie, ale jednoznačne je talent, spevácky aj herecký. 5* ()

Esgalnor

Vynikající komedie, která se zvládá vyhýbat většině klišé, rozjet zajímavý příběh, překvapit spoustou nekorektního humoru a na závěr člověka šíleně, ale šíleně semlít. Nejlepší feel-good film všech dob? Dost možná. A Louane Emera nejen že je skvělá zpěvačka, ale i hrozně přirozená herečka. ()

bohemia_regent

Vzorový příklad filmu, který si neklade - aspoň na první pohled - umělecké ambice, a přesto jich dosahuje. Komedie je postavená na chytrém humoru, v rychlém tempu se střídá jeden fór za druhým. Sentiment, který se objevuje v homeopatických dávkách (jejich překročení nejvíc hrozí v závěru, ale i tam se podaří zůstat v přijatelných mantinelech dobrého vkusu), je průběžně korigován zmíněným humorným nadhledem. A tím vším nenásilně prolíná poselství. Nejen artový film může přinést hluboký umělecký zážitek. -------- V titulcích filmu uvedeno: český název Rodinka Bélierových; režie Éric Lartigau. -------- Výborně, český název opraven, nepřesnost v křestním jméně režiséra bohužel zůstává; částečná pochvala udělena 10. 7. 2022. ()

HanaM.

Směješ se, až se za bricho popadáš, u toho brečíš a u nějakých forů se i začervenáš. Možná znáte takových filmů hodně, ale stejně si myslím, že čím víc jich bude, tím víc bude život krásnější. Téma pěveckých ambicí dcery, která má neslyšící rodiče ještě podtrhuje klasické mezigenerační neshody. Hudba Michela Sardoua ještě zesiluje atmosféru. Buleli jsme v kině snad všichni. Kouzelné. ()

Pawlisman

No, humorně zvláštní francouzský průběh mě až nudil a přemýšlel jsme o 3*. Ovšem ten závěr, či spíře závěrečné 3 veledojemné scény, které téma hluchých/handikepovaných přenesly nepodbízivě a přirozeně (až komediálně) na mě, to je zážitek k nezapomenutí. Silné pocity, které doporučuji všem. ()

Vesecký

Jsem nadšen, už dlouho jsem neuronil tolik slzí jako ve chvíli, kdy Paula zpívala při konkursu v Radio France. Rodiče, od téhle chvíle jste bezdětní... Před pár lety jsme prožívali a stále ještě prožíváme podobné chvíle s dcerou, s níž se těžko loučíme při jejím každém návratu do Španělska. Vynikající komedie, hluboce lidská, rozhodně nikoho nemůže urážet, ta hluchá ztřeštěná matka - její představitelka to sehrála nádherně a na Louane Emerovou se kouká moc dobře... ()

ursinko

Rodinku Bélier som videl s manželkou pred 5 rokmi,včera, 13.5.2021 sme si ju pozreli spolu s našimi deťmi. Neuveriteľné, bol som z filmu unesený ako v roku 2016 a pri závere som po veľmi dlhom čase plakal. Krásny film. ()

nonick1

Velmi povedená a velmi zábavná francouzská dramedie se skvělými hereckými výkony všech protagonistů. Zvláště Karin Viard v roli hluchoněmé mamky je naprosto úchvatná! Jasných pět hvězd. ()

Lapacka

Film jsem viděl v Programmkino Ost v Dresden a byl naprosto skvělý! Přirozeně plynoucí vyprávění, šansony v podání středoškoláků, kteří se připravují na talentové zkoušky v Paříži a život na francouzské vesnici. Rodinný příběh bez veškerých hloupostí, které se v současném filmu z EU objevují. Doufám, že se distribuce tohoto filmu u nás ujme nějaká zkušená distribuční firma a uvede ho také do českých kin. Na tuhle zábavnou podívanou by si určitě našli cestu diváci podobně jako ve Francii nebo Německu, kde patří mezi jednoznačné hity. ()

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu