Na doraz

• Česko Zběsilý únos (více)
Trailer 1

Přepracovaná servírka Karla Dysonová je svobodná matka, která svědomitě vychovává svého milovaného šestiletého syna Frankieho. Když s ním jde jednoho dne do zábavního parku, stačí jen malá chvilka nepozornosti při důležitém telefonátu ohledně svěření syna do péče, a Frankie se ztratí. Karla ho po parku hledá a náhle si všimne, že ho dvě neznámé osoby, žena a muž, vlečou do starého zeleného fordu a ujíždějí s ním. Karla se rozhodne syna za každou cenu zachránit, i když nemá žádnou pomoc a ztratila telefon. Nasedá do auta a pronásleduje únosce. Doufá, že si jejich nebezpečného počínání všimne policie, ale nemá štěstí. Když únosce dohání, jasně ji varují, ať jim dá pokoj, jinak Frankie zemře. Karla slibuje, že se pro Frankieho vrátí, a taky to hned udělá a pronásleduje únosce dál. Snaží se upoutat pozornost policie, ale únosci policistu na motorce zneškodní. Pak únoskyně nastoupí ke Karle do auta a slíbí, že za 10 tisíc syna pustí. Karla s únoskyní v jednom autě a Frankie s únoscem ve druhém, jedou vyzvednout peníze. Žena Karlu v tunelu napadne a během boje o život se Karle podaří ženu z auta bez prvotního povšimnutí druhého únosce vyhodit. U jedné autonehody najde odstavené prázdné auto únosců. Pak vše nahlásí na policii a nahraje vzkaz o Frankieho únosu bývalému manželovi. Rozhodne se ovšem na nic nečekat a vyráží dál hledat syna. Brzy na muže zase narazí a následuje šílená automobilová honička na život a na smrt... (TV Prima)

Trailer 1

verbal

Bobule je e-miminovsky odpudivý typ správňacké hysterické matky, jež by svého rádoby lozkokošňouškého malého negra nejraději veřejně ulavjuovala xmrti. Což ale evidentně nemusí být vždy na škodu. Pokud jí na její mohutně poslintanou a přehnaně vyobjímanou obsesi někdo sáhne, změní se v rozzuřenou barakundu a komando dojnici, transformuje jindy sračkovitý a zoufale poruchový rodinný minivan od Chrajzleru v nezničitelný tank s doživotní zárukou mobility a bezednou nádrží, přičemž pouze za pomoci kompulzivního mateřského pudu vyhladí mezinárodní gang překupníků s rozmazlenými potraty. Jednoduchá až hloupá kravinka, která však od samého začátku kulantně odsejpá, a pokud člověk vypne indikátor nepravděpodobných kokotin, docela se i zabaví a nestihne moc zlobit. Zvláštní poklonu si rozhodně zaslouží Bobulin balzamovač, který pomalu plesnivějící padesátku napustil formaldehydem tak dokonale, že vypadá na pětatřicet, a než by jí jeden zkontroloval občanku nebo hrábnul na rybu, klidně by se po ní i gerontofilně sápal. ()

Jara.Cimrman.jr

"Copak to nikdo nevidí? Prosím, ať si toho někdo všimne." Čeho? Vyhazovaného nářadí z auta, dítěte s nožem pod krkem, tlusťošky vyhozené za jízdy z auta nebo poldy rozdrceného dvěma auty? Normálně by si toho patrně někdo všiml, ale to by Karla nemohla hoďku a půl ukazovat do kamery oba výrazy své tváře - vyplašený a odhodlaný. Mě tedy moc nebavil ani jeden z nich, ale liknavost americké policie mě zaujala. Pověsili fotku na nástěnku a do vysílačky zahlásili, že se asi ztratilo dítě. To u nás by policie neprodleně sepsala tunu papírů, zatvářila by se účastně, po týdnu by případ přidělila nějakému aktuálnímu dovolenkáři a pak by tradičně čekala na zázrak. Tak se to má dělat. ()

T2

Rozpočet $21miliónovTržby USA $30,656,399Tržby Celosvetovo $33,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Možne nie úplne originálne, Halle Berry už mala podobnú vyhrotenú motiváciu v Tiesňovej linke ale dobre, je to zručne zrežírované, má to slušnú dávku napätia, zápalu, stále sa niečo deje. Samozrejme že záver je taký klasický heroický, čo už ale na ten priemer si to vystačí. /60%/ ()

choze

Podobně jednoduše a potenciálně intenzivně postavené filmy mám rád, obzvlášť pak road thrillery. Obyčejná mamina Halle Berry se většinu času zabejčeně řítí v autě po okrajových částech města za únosci svého syna (přičemž je kdykoli může ztratit a taky je párkrát ztratí) a protože se to odehrává během pár hodin, působí to dojmem reálného času. Premisu rodiče zachraňujícího uneseného potomka sice nedávno oprášil Liam Neeson, ale film má mnohem blíž ke staršímu ÚNOSU s Kurtem Russellem, protože se odehrává on the road a hrdiny jsou civilové, nikoli profíci. Berryina postava tak nenabízí efektní a efektivní špionské know how, ale pouze zabejčenost, důvtip a hrozivou osamělost svobodné matky, jíž kdosi unáší dítě. Což není postava, která by vše řešila s chladným rozmyslem a odstupem diváka, takže jí klidně prominu, že třeba nesebrala tomu havarovanému poldovi pistoli. Horší je to s celkovou nenápaditostí scénáře a nedostatkem akce - z trajleru to vypadalo na KOBRU 11, ale těch pár aut, co se tu srazí, nestojí za řeč. ()

dO_od

// Objektivně by to bylo spíš za tři, ale ten film prakticky nezastaví, Halle Berry baví i jako hysterická matka (a to je co říct) a byť je ta honička místy dost divně nastříhaná, pořád to má nádech reality. Takže mě to ve výsledku překvapivě bavilo víc, než byste u takové filmu na první pohled hádali. 7/10 ()

• V 55 minúte, keď do auta Karly (Halle Berry) zboku narazí iné auto vystrelí airbag. V dalších scénach už po ňom nie je ani stopy. (Astonko)

Související novinky

John Wick a Halle Berry?

John Wick a Halle Berry?

28.04.2018

Chad Stahelski natočí po dvou dílech Johna Wicka i trojku. Jak asi víte, titulní hrdina se v ní utká s nejlepšími zabijáky světa, kteří touží po vypsané odměně 14 milionů dolarů. To všechno v…