Na doraz

Na doraz

Únos

• Kanada

Mysteriózní / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2017, 95 min (Alternativní: 82 min)

• Necrotongue

Myslel jsem si, že se budu dívat na napínavý thriller, místo toho jsem dostal podivnou reklamu na americkou dálniční síť a obrněnou dodávku od Chryslera. Honička mě příliš nebavila, protože byla příšerně zdlouhavá a prokládaná emocionálně vypjatými monology k Bohu (nepřítomnému) a k synovi (rovněž nepřítomnému). Scénáři jaksi chyběl nápad, byl celkem předvídatelný a závěr byl už úplně nablblý.(25.1.2018)

Hally je příšerná servírka, ale kdybych se potřeboval někam rychle svést, tak by to byla ideální Uber řidička, která asi v prvním 15 minutách zběsilého pronásledování přišla o všechny body a řidičák. Né, že by ji úplně ta role tvrďačky, která jedná na vlastní pěst nesedla, ale ty nelogičnosti kolem toho to hrozně shazovaly dolů. Dávám 45%(3.6.2017)

Scénářem naprosto rutinní "únosový" béčko, kterýmu po dramaturgický stránce scházela už jenom nějaká titulková předmluva o tom, kolik se denně ztratí dětí nebo zmínka "dle skutečného příběhu". Dalo by se taky lehce zkritizovat pár momentů v jednání hlavní hrdinky, nezničitelnost jejího auta nebo absence policajtů na ulicích. Jenže automobilový nahánečky mám rád a těch bylo fakt spoustu. Navíc filmařina působila jistym dojmem, histerická matka Halle Berry byla zároveň sympatická a slizký vidláci dotvářeli společně s hudebnim doprovodem solidní atmosféru. Vidláci mohli dostat ještě větší prostor pro konfrontace s hlavní hrdinkou a logickejch přešlapů mohlo být míň, ale stejně jsem vlastně dost spokojenej a mile překvapenej, čtyři hodně slabý hvězdy.(16.9.2017)

Šľachovitá servírka Karla v podaní Halle Berry bojuje o svojho uneseného syna s vervou levice a počas prenasledovania otrlých pobudov, ktorí to celé spískali nastolí tempo, za ktoré by sa miestami nemusel hanbiť ani Chev Chelios z hektického Cranku. Kidnap tak nestíha diváka nudiť, odsýpa vcelku svižne a úspešne sa vyhýba výraznejším hluchým pasážiam.(8.2.2018)

Ženský jsou predátoři, když jim někdo šáhne na jejich ratolest. Jednou jsem byl na pláži v Bulharsku, kde se jedné mámě v moři topilo dítě. Ve filmu by pro něj okamžitě skočila, ale ta máma přiběhla ke mně, protože jsem byl nejblíž a prozradila mi, že se jí topí dítě a ona pro něj skákat nebude, protože není zdatná plavkyně a nehodlá riskovat, že by se utopily obě. Mně se tam taky moc skákat nechtělo, protože ta máma byla docela škaredá a představa, že bych z moře vytáhl něco podobného, mne příliš nelákala. Ale to jsem odbočil. V tomhle filmu je docela sexy Halle Berry, která by mne nikdy neoslovila, protože všechno zvládne sama, přestože ze začátku nezvládá ani primitivní povolání servírky. Ale takovéhle filmy máme rádi, protože si u nich odpočneme, pokud dokážeme vypnout a užívat si to, co nemusíme. Pokud to nedokážeme, dáváme odpad.(16.9.2017)

• - V 55 minúte, keď do auta Karly (Halle Berry) zboku narazí iné auto vystrelí airbag. V dalších scénach už po ňom nie je ani stopy. (Astonko)