Na doraz

• Kanada

• Belgie

• Nizozemsko

Mysteriózní / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2017, 95 min (Alternativní: 82 min)

Ak chcete vidieť jednoduchý thriller o únose a bavil vás únos s Kurtom Russllom tak si prídete na svoje. Po presladenom začiatku od chvíľke ako sa jej syn stane obeťou únosu sotva budete mať 30 sekúnd na oddych...tempo je šialené...stopáž pridlhá na tento druh drámy....a hlavne musíte pretrpieť kopec nelogických prešľapov .... budú sem tam rušiť adrenalínovú jazdu ale nebude to zase nič hrozné...teda na pomery amerického filmu....a samozrejme film je aj politicky korektný...všetko zlé sa prihodí farbenej ženy a jej synovi...áno ak hádate tak všetky záporné postavy sú belosi :) dokonca aj otravný hostia v reštike :) hrozný ten svet dnes :)(31.1.2018)

• Necrotongue

Myslel jsem si, že se budu dívat na napínavý thriller, místo toho jsem dostal podivnou reklamu na americkou dálniční síť a obrněnou dodávku od Chryslera. Honička mě příliš nebavila, protože byla příšerně zdlouhavá a prokládaná emocionálně vypjatými monology k Bohu (nepřítomnému) a k synovi (rovněž nepřítomnému). Scénáři jaksi chyběl nápad, byl celkem předvídatelný a závěr byl už úplně nablblý.(25.1.2018)

Uf, no to nebolo nič! Silný a napínavý príbeh, ktorý sa dá len ťažko pozerať (veď malý Karl by mohol byť aj náš dieťa). Po únosu sa príbeh „zastaví“ iba na asi 4 minúty. Inak vždy sme v pohybe a pozornosť diváka neklesá. Naopak, postupom času sa zvyšuje. Autonaháňačka dobre zvládnutá. Najviac tu zaskvela H. Berry. Jej hra je tak pravdivá, aká len môže byť. Osobné hodnotenie: 80% (****) (31.5.2018)

Príliš priehľadný scenár, čitateľný aj záver filmu. Bol by to skoro odpad, keby.... Keby tam nebola skvelá Halle. Zahrať vydesenú mamu, ktorej pred očami unesú syna je sústo aj pre oveľa lepšie platené herečky, ale Halle som to uveril. Niekedy som mal počas filmu pocit, že jej tvorcovia skutočne uniesli syna, až tak sa vžila do role.(19.8.2017)

Hrdinná čoko padesátka bravurně křižuje silnice, po přechodu na přechodu sráží v rámci anti-BESIPU blond chodkyně a pouští se do nerovného pronásledování odpudivého páru únosců, jimž vehementně touží vyrvat ze spárů svého malého synka. A má s tím i nemalé zkušenosti, vždyť už v roce 2013 v thrilleru "Tísňová linka" také podstoupila únos, i když v poněkud jinak koncipované roli. To byl tedy nervák. Režisér nepříliš zvučného jména, Luis Prieto, vylouhoval z nijak extra objevného námětu napínavou jízdu, která prakticky končí až se závěrečnými titulky. A Halle Berry zná dokonalý recept, jak oživit svoji upadající kariéru. Jednoduše si pod záštitou své produkce vyprodukuje svoji sólo vybíjenou, kde uplatní svůj cit pro nesmírně emotivní herectví, ze všech herectví to nejemotivnější. Pláče, křičí, dusí se Jirkou Strachem, hází zoufalé pohledy. S jejím hereckým projevem nevyvstal problém, dobrá tahounka. Ale až uvidíte únoskyni Chris McGinn, ne, opravdu to není chlap, i když to jméno tak zní, tak vám "vypumpování studny" nad babiznami ze Souboje titánů bude připadat nevyhnutelné. V tu chvíli ještě přehodnotíte, jestli jste neměli procvičit pravačku nad Martinou Navrátilovou zamlada, v Jitce Zelenkové spatříte sexbombu a Karel Effa vám přijde jako krasavec. Celý film má spád, grády i invenci. Jasně, napětí postupně poleví, hlavně v závěru na farmě už to zdaleka nebylo ono, ovšem nebylo za poslední dobu moc filmů, které byly napínavé z 80%. Nápad neangažovat do celého pronásledování policii, jen tak na okraj ji informovat i cestující kolem, mně přišel hodně nevšední. Směle můžu napsat, že až originálně si s tím tvůrci poradili. Jak má film neupadající tempo, tak se dá přehlédnout i nějaký ten lapsus. Mě to nerušilo, ovšem matky v parcích pozor, při telefonování se neobracejte ke svým ratolestem zády. Už budete vědět, co to stálo Halle. Halle Berry prokázala, že je poslední dobou neprávem přehlíženou herečkou. Když zapne, umí hrát přesvědčivěji než její "vrstevnice" Sandra Bullock a Salma Hayek. Tenhle film se dá tedy vnímat jako jakýsi její comeback. Hodně dobrý comeback. 10/10(5.9.2017)

• - V 55 minúte, keď do auta Karly (Halle Berry) zboku narazí iné auto vystrelí airbag. V dalších scénach už po ňom nie je ani stopy. (Astonko)