Na doraz

• Česko Zběsilý únos (více)
Trailer 3

Pohodový den v parku se rázem změní v peklo, když Karla (Halle Berry) při telefonování na vteřinu spustí svého šestiletého syna z očí a vzápětí vidí, jak jej dva cizí muži vlečou do auta. Bez jakékoliv pomoci a s téměř prázdnou nádrží vyráží za únosci a musí se spolehnout jen na vlastní instinkty, jestli chce svého syna ještě někdy vidět. Riskuje všechno a nezastaví se před ničím! (Bohemia MP)

Trailer 3

korbitch22

K čemu to je, že to je svižné a utíká to, když si logika utekla ke stánku na párek. To že není Halle Berry už dávno herečka která se dá brát vážně ví asi každej, má teď problém zahrát i běh aniž byste se neposrali smíchy. Když jí dojde benzín a ona v těch negerskejch nasrávačkách začne podivně máchat rukama a rozběhne se proti kameře, málem sem umřel smíchy. Začátek ještě trochu ušel, ale jakmile únosce vyleze z auta a ona dá zpátečku místo toho, aby toho dementního vidláka přejela, začalo se mi chtít zvracet. Mohlo bejt po filmu asi po 15. minutách a já se mohl těch zbývajících 70 minut věnovat něčemu užitečnějšímu, třeba onanování. Únosci kteří mají za sebou evidentně stovky únosů (což nám je podáno na konci asi 20. vteřinovým proslovem několika reportérů a působí to ještě víc směšně než předchozí film) jsou totálně vypatlaný, ale mají kliku, matka v autě je ještě vymaštěnější. Mohl to být slušný thriller, ale podrazil si nohy a zlomil vas tím, že dovolil všem postavám chovat se neskutečně kreténsky, ale neskutečně. Některým režisérům není rady ani pomoci a měli by se nadále věnovat jen točení videoklipů Justina Bíbra.30%. ()

silentname

Nakoniec som si film celkom užil. Už sme videli viackrát, že dieťa uniesli z parku alebo niečo podobné a teraz rodičia spanikária a už sa nikdy nenájde, alebo sa nájde veľmi neskoro a podobne. Ale nemyslím si,že som niekedy videl koncept, že matka objaví únoscov a začne ich okamžite prenasledovať. A dáva to filmu aj určitú dávku napätia. Chceme vidieť ako sa Halle Berry podarí syna dostať späť. Koniec koncov, najhoršie veci sa často stanú úplne nečakane a ani nevieme ako, dieťa sa stratí. Sú tu určité veci, ktoré nie sú podľa mňa úplne dotiahnuté a človek ich musí akosi spytovať. Ako fakt, že únoscovia sa matke viackrát vyhrážajú, že jej syna zabijú, ak ich neprestane prenasledovať. V prvom rade, čo by potom z toho únosu mali? A v druhom rade, nemala by potom dôvod už skutočne ísť po nich hlava nehlava? Takisto dokáže šoférovať auto po tom, čo jej vystrelí airbag, pričom ani nevieme ako, len je zrazu airbag preč. Ale čo film podľa mňa pretláča sú únoscovia, kde aj výber hercov bol dobrí a dokonca pôsobia, že sa nezastavia pred ničím. Rovnako ako Halle Berry, ktorá však často trpí samomluvou. Zhodnotím film ako thriller so solídnou dávkou napätia, ktoré som prežíval. A chcel som vidieť ako svojho syna zachráni. Myslím si, že je zaujímavé ak sa matka stane pre únoscov dieťaťa takým problémom ako Halle Berry v tomto filme. Hodnotenie: B- ()

panvasik

Viděl jsem ten film, snad v době, kdy vyšel u někoho z rodiny doma, byl jsem ještě děcko a ten film mě úplně vtáhnul, protože jsem nikdy, takové filmy nesledoval a ani nevyhledával (v té době jsem vlastně, ani nesledoval filmy). Byl jsem úplně z toho mimo jak moc mě to bavilo a jak byl ten film napínavý, teď po tolika letech, musím říct, že nejsem moc nadchnutý, ale už vůbec ne zklamaný a film, jsem si užil, dneska bych neřekl, že to je nějaké převratné, protože už teď mám podobných thrillerů nakoukaných opravdu hodně a ten film nijak nevyčnívá originalitou. Halle Berry je prostě dobrá herečka a v roli nebojácné matky funguje skvěle. Na scénu se sousedem na koci filmu, nikdy nezapomenu. ()

ARI50

Tohle byl pro mě nervy drásající podívaná chvíle mi sem i zanadával dělej přidej dožeň ty zmrdy... sundej je.. uf někdy to bylo šílený v tunelu sem bojoval sní vypíchni ty prasnici oči.. dokopej ju,.. sundej tu sviní.. pořád jsem věřil že je neztratí a pořád se objevoval háček, bylo tam sice pár špatných věci ale co mě ten film držel na plné čáře, Halle Berry suprová bez pochyby a jsem rád jak to dopadlo do samého konce napětí akce nervy. okolní lidi a policie radši no coment. ()

Spiker01

Takový bratránek poměrně povedeného pár let starého thrilleru the Call. Na to, že je Halle Berry přes pade, tak furt vypadá dobře...a pořád má pěknou smůlu. Musím však přiznat, že v první půlhodině jsem se poměrně dost nudil, ta jedna velká automobilová honička mi připadala poměrně bezkrevná a celkem jsem litoval, že jsem si pustil zrovna tohle, když mám tolik restů. Ovšem v druhé půlce se to celé překlene do atmosférického nočního slasheru, kde je cítit i nějaké to napětí a hned jsem se bavil o nějaký řád více. Dřív jsem měl možná nižší požadavky a tenhle thriller by mi možná stačil ke spokojenosti, ale jelikož je takových spousta a mnohdy líp natočených, tak tento Únos s klidným srdcem doporučit nemohu. ()

• Film mal pôvodne vyjsť 9. októbra 2015, ale jeho vydanie sa 5-krát odložilo, pretože štúdio skrachovalo. Nakoniec bol vydaný 4. augusta 2017. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v New Orleans a Slidell v Louisiane od októbra do decembra 2014. (Arsenal83)
  • V 55 minúte, keď do auta Karly (Halle Berry) zboku narazí iné auto vystrelí airbag. V dalších scénach už po ňom nie je ani stopy. (Astonko)

Související novinky

John Wick a Halle Berry?

John Wick a Halle Berry?

28.04.2018

Chad Stahelski natočí po dvou dílech Johna Wicka i trojku. Jak asi víte, titulní hrdina se v ní utká s nejlepšími zabijáky světa, kteří touží po vypsané odměně 14 milionů dolarů. To všechno v… (více)