Slečna Marplová - Série 2 (2006) (série)

Cukání v palci (S02E03)

(epizoda)
  • Velká Británie By the Pricking of My Thumbs (více)

Tommy a Tuppence navštíví svou tetu v domově důchodců. Tuppence je otřesena podivným chováním personálu a obyvatel, a když se doslechne o smrti tety Ady, požádá slečnu Marplovou o pomoc. (Viasat)

Chudobka

Naprosto nechápu to spojení slečny Marplové a dvojice Tommy Beresford a jeho žena Pentlička. Proč?  Četla jsem většinu detektivek Agathy Christie a tohle mi opravdu vadí. Scénář by se měl držet předlohy. Bohužel to není jediná hloupá úprava díla slavné Agathy. Co by na to asi řekla?  Co by udělala? Uškrtila by scénáristu? ()

lemonova

Toto je plejáda skvelých hercov: Greta Scacchi je rozkošná, Anthony Andrews správne britsky skeptický, Charles Dance fajnovo protivný a samozrejme Gerladine McEwan na jednotku. Už som si pri Marplových zvykla, že zápletky nezvyšujú inteligenčné kvóty, ale o to tu nejde: tento príbeh má svoje čaro a vtip. :) ()

FireTight

Říkejte si co chcete, ale mně se další příběh slečny Marplové líbil. Sice i já jsem tak nějak vytušil, že v příběhu vlastně "neměla co dělat", jelikož vše za ni řeší Pentlička, ale i tak jsem s ním byl na výsost spokojen. A upřímně, jedinou lehkou vadou na kráse byl ten potrhlý policajt, který mi tam nějak neseděl. A taky možná fakt, že si takového obřího baráku nikdo nikdy nevšiml a vyřešit to musela malá (a nutno říct pěkně sebestředná) holka... Ale jinak si nemůžu stěžovat! ()

Lupes

Atmosférou zapomenuté vsi kdesi za lesy plné zdegenerovaných jedinců, incestu i věcí, o kterých se nemluví... paráda! Evokuje jiná klasická díla hororově zbarveného krimi žánru. Přidána navíc velká porce humoru a např. telefonáty mezi "MI6" a vyšetřujícími dámami jsou jedním z vrcholů filmu. Opilá Pentlička je sladká a chlastající vikář věrný, rozmazlování dětí v kontextu pointy docela pochopitelné. Jenom obsazení pachatele je průšvih. V honbě za atmosférou navíc utrpěla i detektivní zápletka jako taková, málo času je věnováno uvažování nad obrazem i dalším záhadám. To je veliká škoda, milovníci žánru budou trochu zklamaní. ()

karlee

Tak to bylo zatím to nejhorší, co jsem s Marplovou viděl, ta zápletka už ani není přitažená za vlasy (jak je u Agathy zvykem), to je prostě blbost. Jinak docela překvapilo spojení Marplové a Pentličky (tento překlad jména Tuppence mě dost irituje, nicméně už se vžil), asi připravují i příběhy Toma a Pentličky. To bude zajímavé, hlavní hrdinkou taková násoska, aspoň v tomto díle stihla solidní porci ethanolu. ()

Arccos

Nemůžu si pomoct, ale úplně tomu chyběla atmosféra. A, jak už poznamenali ostatní, jde původně o případ Tommyho a Pentličky, do kterého je zde slečna Marplová jenom dodatečně přidaná. Všimněte si, že je v celém filmu zhola zbytečná . ()

maoc

***Pozor, objeví se pár spoilerů.***Svědectví seniorky o jakési vraždě, tajemný obraz, hledání nemovitosti, propletenec vztahů, jak to na zapadlé vesnici bývá, a dvě dámy, slečna Marplová a paní Pentlička, které chtějí tento propletenec rozmotat. Film má i určité hororové prvky, protože každá pravá pohádka je vlastně svého druhu horor. To bych mu určitě nezazlíval. Co mi ovšem připadlo přitažené za vlasy, byly některé postavy. Na malé vesnici, ještě k tomu dost odříznuté od světa, by tato "tajemství" nevydržela ani měsíc (otec Rose že by nic netušil?, vikář že by se propil ke comingoutu?). Když ale v tomto vypnete kritické nazírání a berete Cukání v palci jako svého druhu pohádku s archetypálně natvrdlými postavami, budete odměněni poctivým staromilským anglickým detektivním pokoukáním. ()

v.indruchova

:) Když se auto ne a né rozjet bez skákání sl.MArplová poznamená s úsměvem: Dali vám klokanní benzín. Vždy milá, zvídavá, občas vtipná. Tento díl byl poutaví, člověk se ani chvilku nenudil. Onen záhadný domeček byl maličký, pro děti a na soukromém pozemku. To mi přišli jiné věci trošku přitaženější za vlasy, ale to nestálo ani za řeč. Silnější z dílů. Doporučuji ()