Slečna Marpleová řeší svůj doposud nejzapeklitější případ, když dostane od přítele, zesnulého pana Rafiela, instrukce, aby prošetřila případný zločin, ale sama neví, o jaký zločin jde. (Viasat)

Rose.Tyler

S knižní předlohou má tato adaptace společný snad jen název a postavu slečny Marplové. Pro věrné čtenáře Agathy Christie naprosté utrpení! ()

H4ku11

Nedeľná poobedná klasika, ktorá neomrzí, keď máte radi postavy pani Agathy Christie, tentokrát trošku na výlete so všetkými podozrivými. ()

EllinkaD

Díl se mi náhodou moc líbil - i když jsem si ho původně kupovala hlavně kvůli herečce Ruth Wilson - která měla bohužel tu smůlü, že ji dabovala Kateřina Brožová ... nechápu, kdo to vybral - postava Geraldiny, kterou Ruth hraje je opravdu mladá a dabing se opravdu moc nevyvedl .... Ale jinak - stejně jako skoro všechny díly, které jsem viděla, dávám 5* .... I když Hercula Poirota mám ještě radši, než slečnu Marplovou :o) ()

PavelZava

Ano, ano, ano !!! Jane ….nejdřiv se musíš stát znovu tou bohyní odplaty a spravedlivého hněvu. Ještě jednou být Nemesis. Slečna Marple a synovec Raymond West ("Červený bedrník" Richard E. Grant) na zájezdu s deseti zdánlivě nepropojenými lidskými osudy vedoucímu k nevyřešenému případu mladé ženy VERITY. Mráz po zádech LET JUSTICE ROLL DOWN LIKE WATERS, AND RIGHTEOUSNESS LIKE AN EVERLASTING STREAM Člověk nechová psa, aby štěkal sám ! ()

Polnoch

Najlepší diel. Od začiatku až do konca neskutočne napínavý dej plný zvratov. Záver ktorý by nikto nečakal je presvedčivý. Kto má rád knižnú tvorbu Agathy Christie a/alebo jej filmové prevedenia a tento diel nevidel tak tomu ho vrelo odporúčam. ()

Lupes

Opravdu špatné, překombinované, nelogické, navíc okořeněno soudobou manýrou v LGBT a neopětované lesbické lásce (zřejmě proto, že fanatickou lásku k Bohu si už dnes člověk nedovede představit). Člověka může trknout, že už samotný vzkaz ze záhrobí nahraný na gramofonovou desku nevěstí nic dobrého, nicméně tiše doufá, že z pramálo uvěřitelného společného zájezdu se vyklube něco smysluplného. Nevyklube. Role bohyně pomsty přinese v závěru jen teatrální smrt viníka a přesně v tu chvíli litujete, že jste to nechali dojít až sem. Myslím, že i slečna Marplová s překvapením sleduje, jaké že komedie se to zúčastnila. ()

maoc

Zvykl jsem si, že TV zpracování Agathy Christie bývají překomplikovaná a zločiny nereálné, postavy že jednají často absurdně a nijak mne to nepohoršovalo. Ale čeho je moc, toho je příliš. V tomto filmu se vyskytne privela absurdních scén, např. po první vraždě v jídelně, kde všichni jeden přes druhého vypovídají a práskají zcela nesmyslně sami na sebe dost zásadní věci nebo ta poslední, typická odhalovací scéna v kryptě kláštera a fatální selhání všech a nejvíce Marplové, osoba a motivace vraha jako obvykle zcela bez důkazů vycucaná z prstu, totálně sladký konec a další a další logické lapsy a náhody jak prase. Tehdy pohár mé trpělivosti přetekl a, přes nesporné jiné filmařské kvality snímku, jsem nucen jít s hodnocením hodně dolů.****Po padesátém osmém shlédnutí musím hvězdičku přidat. Asi stárnu. ()

mosem

Jeden z nejslabších dílů. Nemyslím si, že bylo z policisty třeba dělat dementa, stejně dementně působí manžel který po smrti manželky pokračuje v zájezdu. Nemluvě o některých momentech výpravy - například kdy záběry na silnici při cestě busem nemají ani kvalitu trenažéru autoškoly. Ke shlédnutí opravdu jen ve stavu, kdy jste unaveni a nic logického sledovat nehodláte. ()

Foplik

Musím dát jen 2 hvězdičky. Knihu jsem četl, a nevím proč, byla natolik zajímavá a přitom vcelku jednoduchá. Mám takový pocit, že přibylo zbytečných postav a příliš se to zkomplikovalo - většinou se totiž zjedodušuje oproti předloze. Možná kdybych neviděl předlohu, tak byl 3 hvězdičky, tak musím pouze 2 - jednu za Agathu a druhou za to, že to mohlo být přecejen ještě mnohem horší... ()

Celuška

Tato kniha patří spolu se Zapomenutou vraždou mezi mé nejoblíbenější případy se slečnou Marplovou. S knižní předlohou ovšem tato verze nemá bohužel pranic společného. Vládne v ní úplně jiná atmosféra a byla pozměněna i pointa příběhu - za mě opravdu velké zklamání. Do posledního písmenka souhlasím s komentáři uživatelů zvonicekt z 1.10.2009 a Rose.Tyler z 27.4.2013. ()

chlievik

Akurát dnes to išlo. Veľa Marpleovú nepozerávam, lebo mám dojem, že je to príliš málo racionálne inteligentné. Akože, nie žeby to bolo hlúpe, Agatha Christie nemôže byť hlúpa, je geniálna sama osebe, samozrejme, ale tieto romány s Marpleovou boli písané pre ženy, s tým cieľom, aby sa detektívky zapáčili aj ženskému (v tom období emancipujúcemu sa) publiku. Tým pádom sa musel pozmeniť štýl písania, muži majú radi iné vychytávky než ženy, ženy musia mať v tom menej logiky, menej postupne pridávaných spleť deja zahmlievajúcich faktov, a viacej vysvetlení typu: "ehm, musíme sa správať nenápadne, a tváriť sa, že to bola nehoda, aby sme nevyplašili vraha, a aby sa prezradil..." - to je fakt už pre materskú škôlku alebo pre ženy ;) a ešte to povedia, v tom lese, kde zabili tú ženskú, povedia to tak očividne, že je to až smiešne. Poirot bol iná liga, zahmlieval, a keď mal človek dostatok faktov a dostatok intelektu, mohol sa množstvu vecí aj sám dovtípiť, a na koniec zažil buď krásny pocit spokojnosti, že pochopil skôr než mu vysvetlili, alebo šokujúci záver. Ale s Marpleovou je to nevýrazné, pohmkávajúca babička; vo filme celý čas ukazujú tie smiešne "falošné nápovedy", je jasné hneď, že ten nemecký vojak nie je vrah, ale urobia z neho kvázi vraha na chvíľku, aby narobili trápny ženský zmätok - idú "popliesť" ženské srdcia, ale nie na pridlhú chvíľku, aby zas ženy neprestalo baviť čakať, lebo ženský mozog dlho uvažovať nedokáže, proste toto je jasná fraška, podla mna zmiešanina "Jednoducho Márie" a "ženskej podoby Poirota", čo je ponižujúci fakt. Nakoniec príde Marpleová, mníška sa prizná sama, sama od seba pred oltárom (Ach, aké v uvodzovkách "dojímavé", a poukazujúce na emancipáciu žien), Marpleová vypľuvne vysvetlenie celého príbehu z prsta, bez predchádzajúcej schématickej náveste vedúcej počas filmu kamkoľvek, proste len pľuvne fakty, a je po starostiach, rovno jak Derrick, alias Inšpektor Náhoda... :) Marpleovú nemusia ani vysielať, ani briti nemusia robiť ďalšie diely, nech natáčajú proste ďalšie ešte nenatočené diely Poirota, kým nie je Suchet príliš tučný a príliš starý. Ale ak porovnám hocijakú dnešnú "súčasnú" detektívku, tak Marpleová, hoci ju kritizujem je pätdesiatkrát kvalitnejšia... to je jasné ! ()

Memfiska

Celkově serii slečny Marplové mám asi radši než pana Poirota. Tento díl patří mezi mé oblíbené. Geraldina McEwan je v roli slečny Marplové (Nemesis) naprosto skvělá. I ostatní postavy se docela povedly. "A tehdy se povalí jako voda soud a spravedlnost jako potok silný"! ()