Optický klam (S01E07) (epizoda)

Trompe L'Oeil

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní

USA, 2016, 54 min

Sedmí díl vyznívá velice dobře a snad i prozatím nejlépe. Jisté události, které ledasco opět dovysvětlují, překvapí a to i novými záhadami. Nejzajímavější postavou se stává hlavně Dolores, která vypadá, že následujícím dějem hodně pohne, ale nutno dodat, že i další postavy neusnuli na vavřínech. Zvýšené napětí podmiňuje pokračující děj, který probouzí zvědavost, jak to všechno bude dál.(11.1.2017)

Perfektný diel z ktorého idem do kolien. Po krátkej pauze sme sa dočkali aj Dolores, pri ktorej nemohla chýbať aj milostná scénka a vzťah s Williamom nadobúda iný charakter. Zvrat, ktorý sa udial na konci ma nadchol natoľko, že keby môžem, dal by som mu viac ako 5 hviezdičiek. Herecké výkony Anthonyho Hopkinsa (Dr. Robert Ford) sú famózne. Pokiaľ budú aj posledné epizódy takéhoto charakteru, nemám čo vytknúť.(22.2.2017)

Zvrat jak víno, ale půlka dějových linek mě pořád nějak nebaví a obávám se, že ani bavit nezačne. Kdykoli je Westworld sci-fi, tak "super", kdykoli western, tak za mě "meh".(16.11.2016)

No takže máme tu konečne poriadnych motherfucker politicky nekorektných brutálnych indiánov, to to trvalo. Možno mali dostať viac priestoru, respektíve mali sme dostať možnosť ich besnenie vidieť viac explicitne. No a potom ten zvrat, ktorý sa pre fanúšikov seriálu stane asi kultový, pre tých, čo seriál stále nechytil, to ale môže znamenať jasnú stopku a znamenie, že seriál je vlastne iba nechcená paródia. Zatiaľ sa radím k prvej skupine, stále však netuším, ako sa to celé na konci série vyvŕbi. Dúfam, že záver nebude fungovať iba ako oslí mostík k sérii ďalšej.(26.12.2016)

Je-li vám předem prozrazeno, že tahle epizoda obsahuje velký zvrat, poučeni závěrem minulého dílu si možná tipnete, že za tím bude stát Maeve. Jenže to by ten zvrat nebyl tak překvapivý. Jako že překvapivý je. A hodně... Mektajícím nepřátelům westernu bych slovy Lawrence El Laza vzkázal jenom tolik: "Vaya con Dios, motherfuckers!"(19.12.2016)