Dobře temperovaný klavír (S01E09) (epizoda)

The Well-Tempered Clavier

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní

USA, 2016, 56 min

Ostrá žiletka řezající do human being. Čím více se (z člověka) snažíte udělat něco lepšího, tím stvoříte horší zrůdu. Velmi se mi líbí, že byla filozoficky/prakticky vysvětlena historie parku (třeba komu je určen labyrint). Mění to prvotní pohled a navíc ty parádní zvraty... . Odměnový díl, ve kterém si divák opravdu zachrochtá jako šťastné prasátko. 90%. PS: Perfektní (odkazující) název dílu.(29.11.2016)

Spoiler: Strata postavy Bernarda ma veľmi nepotešila, ako jednej z mála postáv som mu fandil. Každopádne záverečný rozhovor s doktorom Robertom Fordom bola najlepšia časť epizódy, kedy Anthony Hopkins opäť ukazuje, čo za zviera sa v ňom ukrýva. Táto postava sa k nemu neskutočne hodí, nedokážem dať nič iné ako 5 hviezdičiek. Veľmi zaujímavý seriál a teším sa na záverečnú epizódu prvej série.(22.2.2017)

Takže jsme zjistili kdo je Arnold, teda vlastně nezjistili, jen víme jak vypadal a co zamýšlel. Leč to důležité stále nevíme, a to, jaký je celý příběh Arnolda, zjištění vizuální stránky jeho osobnosti mě mile překvapilo, ale neohromilo, protože to důležité jsme se stále ještě nedozvěděli a to, jaký je celistvý příběh toho všeho ... + Meave je kapitola sama o sobě, která se krásně proplétá s ostatními příběhy no a ještě stojí za zmínku Dolores, která má také své místo ve vyprávění. .... HODNOCENÍ: 90% (5*)(28.11.2017)

Devátý díl už odpovídá na mnohé nezodpovězené otázky co se týče tajemství parku a identit osobností. Pro mnohé jisté překvapení a tak vzniká poslední otázka, jak tohle vlastně skončí. Nejvíce za pozornost stojí konfrontace Bernarda a Forda, kde za pomocí velmi silných dialogů dojde právě k onomu překvapení, nečekaných zvratů. Wright s Hopkinsem udělali po herecké stránce velmi dobrou práci.(11.1.2017)

Dostávame odpoveď na otázku "Hú de fak is Arnold?" a keďže som blbý, tak ma to doteraz nenapadlo. Ale to je aj tým, že som celý čas čakal niečo iné. Lenže, ako hovorí Ford, človeku sa nedá veriť a to sa dá uplatniť samozrejme aj na scenáristov Westworld. Opäť padnú nejaké filozofické úvahy a obzvlášť jedna mi utkvela v pamäti. Len mám dojem, že už na nejaké veci z predchádzajúcich častí zabúdam, akoby mi niekto vymazával pamäť....(26.12.2016)