„BŮH NEZAMÝŠLEL, ABYCHOM HRÁLI FOTBAL…“ /// Will Smith zkoumající škodlivost „hitů“ na šedou kůru mozkovou. Po zajímavým rozjezdu (takovej sympaticky vobyčejnej, s několika votazníky) je nám naservírovanej člověk v nesnázích a máme hodinu (před sebou), aby se z nich dostal. Tenhle příběh plnej šampionů nemá na svědomí Disney, takže místo jejich oslavy se připravte na rejpání trnem v patě korporace, která tejdně baví miliony lidí. Nakonec to přeci jen pohádka (vo americkým snu) je. Jako neurochirurg dávám palec nahoru. Jako hráč NFL, hrdý majitel CTE a příznivec Willa Smitha taky. Jako divák… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Hrál jsem fotbal a začalo mně dost silně hrabat (pane Řepka, tohle my, neurochirgové nespravíme…). 3.) Thx za titule „sagittario“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(10.8.2016)

Je fajn vidět film o pár měsíců dřív. Ještě lépe je vidět dřív dobrý film. Předpokládám, že z tohoto snímku nebude klasický kinohit, na druhou stranu si ale jistě svoji početnou skupinu fanoušků najde. Will Smith tímhle zajímavým tématem, šlape určitě na kuří oko nejenom NFL, ale i celému tomu aparátu, který nadřazoval zájmy peněz a zisku, nad zájmy zdravý a lidského života. Film založený na skutečném příběhu Nigerijského přistěhovalce, jako koronera v boji s větrnými mlýny. Alespoň, že se z něj letos v únoru stal plnohodnotný občan Spojených států amerických. Velice silný příběh. Dobře odvedená filmařina.(31.12.2015)

Ano - ten film má skvělou myšlenku. Silný náraz, který hráči absolvují několikrát za hru a jeho dopad na lidský organismus - tuto spojitost jsem ještě v žádném takto "velkém" snímku neviděla a rozumím, že pro mnoho lidí je to rozhodně hodně významné a silné....ale mě tam prostě něco nesedělo. Nebylo to žádné z obsazení - všichni byli skvělý...Jen prostě celé to pojetí...Nějak mi to nesedlo...A sama ani nevím proč. Počkám si pár let a zkusím to pak znovu :)(24.5.2017)

Velice krásně nám byl demonstrován syndrom otřesu mozku, o kterém jsem do této doby nevěděl. Ano, říká se, že např. boxeři to mají v hlavě vymlácené. Ale nevěděl jsem, že se toto poškození tak zásadně týká hráčů amerického fotbalu. Opravdu velmi zajímavé. Dále nám film pěkně ukazuje, jaké to je, když stojí jedinec proti gigantickému molochu. Film nakonec vyzní lehce optimisticky. Pravda je ale taková, že NFL se hraje dál prakticky bez omezení. Na druhou stranu se tam točí tak neuvěřitelně velké peníze, že by na tom nic nezměnil ani prezident, ani kongres. Americkým fotbalem jsou živy celé Spojené státy, tak jim to, prosím, neberte. I když to stojí pár hráčů zdraví a rozum.(15.5.2018)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $34,542,474Tržby Celosvetovo $50,363,790Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,117,102Tržby za predaj DVD v USA $4,479,278║ ďalšia výborná téma o tom aký sú američania skvelý národ, ako kvôli ziskom nech padne toľko hláv koľko len treba, toto ale moc po chuti nebude fanúšikom amerického futbalu, ktorý ja nemusím, takže mi tento počin o to viac sadol, Will Smith sa opäť našiel vo vážnej téme, pútavo natočené, nechýba napätie /80%/(31.12.2015)

• - Filmování probíhalo v Pittsburghu ve státě Pensylvánie. (Dio_Padre)

• - Film je založen na článku časopisu GQ vydaném v roce 2009. (Dio_Padre)

• - Alternatívnymi názvami filmu boli aj Game Brain či Commotion. (MikaelSVK)