Diagnóza: Šampión

Concussion

Sportovní / Životopisný / Drama

USA / Velká Británie / Austrálie, 2015, 123 min

• Martin741

Reziser Peter Landesman mi zas hovori uplne hovno. A ako namet na film je to hodne slabe, to uz sa pomaly mozu tocit filmy aj o vyvoji antibiotik a o predpisovani liekov - generika. Will Kovac /Nepritel Statu, I am Legend/ cosi potiahne, a videl a som aj Adewale Akinuoye - Agbaje /Agent bez Minulosti/. Tempo je nudne, strhujucejsieho momentu ani jedneho a 123 minut je prilis. 25 %(8.3.2016)

Zestárnuvší Will Smith se vydal na další záchrannou misi, tentokrát hráčů amerického fotbalu. Na to, že je otřes mozku prevít, přišel zřejmě z vlastní zkušenosti už při natáčení Muhammada Aliho, takže se do boje proti větrným mlýnům, konkrétně NFA, pustil s vervou študovaného nigerejského doktora. Jako dramatický thriller to funguje jen tak tak, světlem je rozhodně výkon Willa, povedlo se mu totiž zahrát zajímavý a soucitný charakter, ale pokud měl film oslovit diváka kritickým poselstvím, dopadlo to tak za tři a půl hvězdičky.(3.1.2016)

Americkej fotbal mě úplně nebere, ale říkal jsem si, že když už kolem toho dělá Will Smith takový rozruch, tak to bude stát za to. A opravdu mě to zaujalo, ačkoliv mám opravdu k tomuto sportu daleko, jelikož se jedná o skoro globální problém v NFL a já o něm kupodivu nikdy neslyšel, takže jsem se taky něco dozvěděl. A Will asi opravdu nominovaný na oskara být měl. Ne kvůli tomu, že je černej, ale že by mi tam tak nějak seděl víc než třeba marťan Matt Démon a to už ho docela můžu. Skvost, který překračuje hranice sportovního žánru...9/10(10.3.2016)

Americký fotbal trochu jinak ? Proč ne, kór když Will Smith tak dobře hraje asociálního a roztomile africky žvatlajícího doktůrka, který se mermo mocí chce postavit proti impériu a mašinerii na peníze. Netřeba řešit pravdivost dat a údajů. Poselství je jasné, sympatické a i kdyby ve výsledku (resp. v reálném světě) ne tak dramatické, určitě nutící k zamyšlení. Celé je to podané pro diváka, tedy srozumitelně, stručně a bez zbytečných ubíjejících odborností. Vyústění poměrně trestuhodné, ale dramatická linka solidní. Víceménně film o hlavní herecké roli na které to stojí a padá, ale podařilo se to náramně.(22.5.2016)

„BŮH NEZAMÝŠLEL, ABYCHOM HRÁLI FOTBAL…“ /// Will Smith zkoumající škodlivost „hitů“ na šedou kůru mozkovou. Po zajímavým rozjezdu (takovej sympaticky vobyčejnej, s několika votazníky) je nám naservírovanej člověk v nesnázích a máme hodinu (před sebou), aby se z nich dostal. Tenhle příběh plnej šampionů nemá na svědomí Disney, takže místo jejich oslavy se připravte na rejpání trnem v patě korporace, která tejdně baví miliony lidí. Nakonec to přeci jen pohádka (vo americkým snu) je. Jako neurochirurg dávám palec nahoru. Jako hráč NFL, hrdý majitel CTE a příznivec Willa Smitha taky. Jako divák… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Hrál jsem fotbal a začalo mně dost silně hrabat (pane Řepka, tohle my, neurochirgové nespravíme…). 3.) Thx za titule „sagittario“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(10.8.2016)

• - V součastné době je v NFL hráč, který inkasoval extrémně tvrdý úder na hlavu, podroben vyšetření a pokud jsou u něj shledány příznaky otřesu mozku, není mu povoleno pokračovat v utkání. (Patriot.X)

• - Film je založen na článku časopisu GQ vydaném v roce 2009. (Dio_Padre)

• - Alternatívnymi názvami filmu boli aj Game Brain či Commotion. (MikaelSVK)