Will Smith září ve filmu Diagnóza: Šampión, dramatickém thrilleru, který vznikl na motivy neuvěřitelného skutečného příběhu nigerijského přistěhovalce, doktora Benneta Omalu. Geniální forenzní neuropatolog jako první objevil chronickou traumatickou encefalopatii, onemocnění mozku, které často postihuje profesionální hráče amerického fotbalu. Ti díky ní po konci kariéry trpí depresemi a často páchají sebevraždu. Upozornit na takové nebezpečí v zemi, která je fotbalem doslova posedlá, ale nebude vůbec snadné. (Bontonfilm)

Trailer 2

Flynn

Sice čitelné a člověk tak nějak čeká jak se to vyvrbí, přesto velice koukatelné. Člověk ani neví jak moc je to vyhrocené, nebo změkčené aby to šlo na ruku společnosti hltající american football. Co si budeme povídat.. money talks, je to tak skoro ve všech sférách lidského života, což je smutné a sport se stal jednou z největších děr a vodotrysků peněz zároveň. Je to škoda... ale novodobí gladiátoři ( z pohledu konzumenta sledující souboj svého oblíbeného týmu at už v hokeji, fotbale, rugby, basketu atd) jsou šíleně přeplacení... jak je vidno v tomto filmu, ani peníze nakonec nepřináší kýžené štěstí na starobní důchod do klidem naplněného houpacího křesla... zajímavé pokoukání a Will Smith podává opět velice zajímavý výkon, on tuhle tu vážnou notu prostě docela umí. ()

heyda

Já myslel, že budu koukat na nějaký doják o tom, jak šikanovaný fotbalista se stane americkou hvězdou, ale ono to skoro o fotbalu ani nebylo. To téma je prostě super, pokud nemáte ponětí, o čem to bude, tak jen dobře pro vás. Šel jsem si lehnout a myslel jsem, že zatuhnu, ale vydržel jsem dlouho do noci tento film dokoukat. Snad jedinou výtku bych měl k těm kecům o Bohu a Americe jako nějaké svaté země. Jinak ale velmi působivý film. Ještě mrazivější je si číst wikipedii a jiné články, že všechno ve filmu je pravda a skutečnost je ještě horší a navíc nic není uzavřeno. To je síla !!! ()

Mrkvič

Zajímavé a místy hodně silné. Myslím tím hlavně některé dialogy, které se opravdu moc povedly. Sice Will Smith nepatřil k těm lepším hercům a jeho přízvuk byl, no, v jeho podání takový zábavný, ale herci okolo něj to i tak drží vysoko nad průměrem. Silné jsou i dobové reálné záběry. A na to, že ve filmu není takřka žádná akce, uplynou dvě hodiny jako nic. ()

Lucasion

Tak moc jsem se těšil a tak veliká byla moje očekávání. Ve výsledku je pro mě Concussion obrovské zklamání. Další nálepka "Based on True Story" a rozbíhá se drama o nemocničním spor(t)u. Na Smitha jsem se opravdu těšil ve sportovním dramatu. Ale jeho podivínský doktor se silným přízvukem mě většinu času spíš iritoval, než bavil. Ano uznávám, že hrát odlišnou postavu zvlášť celou dobu se silným přízvukem není snadné. Pro mě ale ve výsledku je ten přízvuk otravný. Dvouhodinový příběh mě taky nezaujal. Místo, aby to bylo skvělé drama ze sportovního prostředí, tak z toho režisér udělal druhý Moneyball (2011). Absolutně nezáživnou interakci jednoho doktora a radu NFL. Pořád mi nejde do hlavy ani český překlad. Jednoduše mě film nebavil a nevyvolal ve mě jedinou emoci. Nebyl jsem smutný ani z chování lidí, nebyl jsem dojatý z rodinné tragédie, já byl pouze naštvaný, že to má dvě dlouhé nezáživné hodiny a film, u kterého jsem si myslel, že dám pět hvězdiček, tak stěží dosáhnul na dvě. (40 %) ()

classic

DIAGNÓZA : OTRAS MOZGU. Koho sa to týka ? Profesionálnych hráčov - amerického futbalu, v skratke N.F.L. Kto sa tým zaoberá ? Dr. Omalu, pôvodom Afroameričan, ktorý je inak geniálnym patológom, ktorého doménou je PITVA - už nebožtíka, čo je za tým, čo sa mu stalo... Takto mu na stole pribúdajú mŕtvoly - profesionálnych hráčov futbalu, ktorým dlhoročná hráčska aktivita, poškodila natrvalo mozog, títo hráči, po skončení kariéry, sa ocitajú na pokraji nervového zrútenia sa, že tieto otrasy mozgu, majú na svedomí aktivity, za ktoré prakticky ani nemôžu, keď im rupne v bedni, tak páchajú samovraždy... Ani nie úmyselne, ale skôr - zo zúfalstva, lebo nevedia si dať rady sami so sebou. Dr. Omalu, sa začne vŕtať v tomto probléme, aby vyšlo na svetlo sveta, čo sa deje s futbalistami po skončení kariéry, samozrejme, netýka sa to všetkých, ale takmer 1/3, je ohrozená... Budú sa mu vyhrážať, priateľka so stresov, potratí, nebude mať na ružiach ustlané, i napriek tomu, si pôjde za tým, ale až po rokoch, nadobudne úspech ! Výborný - Will Smith, ktorý je stále schopný herec, ak dostane zaujímavý scenár, vie výborne zahrať, kvalitný výkon za posledné roky... Je to herec, ktorý túži po Oscarovi, ale som si istý, že tak sa až k nemu nikdy nepriblíži. Produkcia - Ridley Scott. Inak - kamera, má skvelý potenciál - zaujať a priblížiť divákovi dianie. Trošku ma film niekedy nudil, ale poviem na rovinu, že TÉMA, t.j - hlavná myšlienka filmu, je viac zaujímavejšia, ako spracovanie filmu, ktorý sa občas zasekáva, preto nemôžem zvýšiť hodnotenie, ale inak, som spokojný. ()

• Film je založen na článku časopisu GQ vydaném v roce 2009. (Dio_Padre)
  • V televizi mluví o Quarterbackovi týmu Pittsburgh Steelers Benu Roethlisbergergovi. Film se odehrává v roce 2002 a tento Quarterback byl draftovaný do NFL až v roce 2004. (Popon1998)
  • V rámci prípravy na film herec Will Smith spolu so scenáristom a režisérom Peterom Landesmanom pozorovali viaceré pitvy vrátane dvoch, ktoré vykonal sám Dr. Bennet Omalu. Rovnako aj Alec Baldwin v rámci prípravy na film vyhľadal a pozoroval viacerých prominentných lekárov v Pittsburghu. (MikaelSVK)

Související novinky

Kdo rozveselí Willa Smithe?

Kdo rozveselí Willa Smithe?

12.02.2016

Diagnóza: Šampión k nám dorazí v březnu a v srpnu Willa Smithe uvidíme v comicsovce Sebevražedný oddíl. Tím ale jeho letošní nadílka nekončí, na konci prosince by měl totiž dorazit ještě v dramatu… (více)

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith

20.02.2015

Už příští týden vtrhne do kin podfukářská krimi Focus, v níž se naplno vrací Will Smith. Bývalý Fresh Prince se v posledních letech věnoval hlavně kariérám svých dětí, teď si ho ale konečně užijeme i… (více)