Já myslel, že budu koukat na nějaký doják o tom, jak šikanovaný fotbalista se stane americkou hvězdou, ale ono to skoro o fotbalu ani nebylo. To téma je prostě super, pokud nemáte ponětí, o čem to bude, tak jen dobře pro vás. Šel jsem si lehnout a myslel jsem, že zatuhnu, ale vydržel jsem dlouho do noci tento film dokoukat. Snad jedinou výtku bych měl k těm kecům o Bohu a Americe jako nějaké svaté země. Jinak ale velmi působivý film. Ještě mrazivější je si číst wikipedii a jiné články, že všechno ve filmu je pravda a skutečnost je ještě horší a navíc nic není uzavřeno. To je síla !!!(12.10.2017)

Will mne tímto hereckým výkonem velice příjemně překvapil a velice mne mrzí, že nakonec nebyl nominovaný na Oscara. Rozhodně by si to za tuto svou roli zasloužil. Stejně tak jsem byl nadšený také z celého snímku, který mi americký fotbal dal do trošku jiné perspektivy. Nikdo si určitě nedokáže představit, co to pro toho doktora muselo být, bojovat proti takové mase lidí, pro které je americký fotbal hned na druhém místě po Bohu (někdy možná i před ním). Musím se přiznat, že sportovních dramat už jsem celkem dost přesycený a záměrně jsem je přestal poslední dobou vyhledávat. Proto jsem nadšený, že jsem si tento filmový klenot nenechal ují, jelikož téma (ne amerického fotbalu, ale těch místy smrtelných poranění mozků, která vyplynou až po ukončení aktivní kariéry) pro mne bylo jednou velkou neznámou.(3.5.2016)

Will Smith zase jednou dokazuje, že může být velkým hercem a nemusí hrát jen v mainstreamových trhácích. Ten snímek nemá pořádné finále, trochu mizí do ztracena, a to hlavní je pak řečeno v závěrečných titulcích, ale pořád je to velmi povedený náhled na to, jak vlastně funguje kapitalismus. Ano, těch pár mrtvých nevadí, protože podporujeme charitu a pomáháme ostatním. Nakonec, který debil, by se nechal takhle mlátit do palice?(16.2.2016)

Na rozdíl od Bontonfilmu na tom nic neuvěřitelného nevidím. Abych se dovtípil toho, že lidem nedělá dobře v plné rychlosti vrážet hlavou do zdi, k tomu nepotřebuju být doktor, lékárník, ani řidič sanitky. A aby mě oslovil rádoby vyhrocený střet zdraví hráčů versus prachy manažerů, tak na to jsem zas na světě moc dlouho, než abych nevěděl, že zdraví si sice nekoupíš, ale můžeš ho zaprodat. Zbytečná limonáda, jejíž největší pointou pro mě je to, že ovlivnit člověku život může i mrtvola.(8.4.2017)

• divak84

skvělý námět, strašlivě napsané a nudně zrežírované. Landesmana neznám, možná je i fandou NFL ale nikde nešel do hloubky. A) sílu NFL ukazal pár vyhružnými telefonaty a 45kg afroameričanem ktery se snaží vypadat tvrdě. B) onu mozkovou nemoc nijak podrobně nerozebral, nevysvětlil.. C) strašně debilně na začatku filmu vyznělo, když se všichni podivovali, kterak Omalu přišel s tvrzením, že Am.Fotbal způsobuje mozková traumata ... to snad ví každý laik ne ? a papaláši v saku se nechápavě kroutili, co že to ten doktor kecá ... staršně hloupě podáno ...Postava Omalu (pokud takovým opravdu ve skutečnosti je) je nesympatická, sebestředná. Chybí motivace a větší souboj Omalu vs fotbalová veřejnost. Toto téma by bylo super k pohledání, pokud by se toho zhostily zručnější ruce a chytřejší scenarista...za mě nuda, která mohla dopadnout výborně ..(3.1.2016)

• - V součastné době je v NFL hráč, který inkasoval extrémně tvrdý úder na hlavu, podroben vyšetření a pokud jsou u něj shledány příznaky otřesu mozku, není mu povoleno pokračovat v utkání. (Patriot.X)

• - Rola Premy Mutiso bola navrhnutá aj herečke Lupite Nyong'o. (MikaelSVK)

• - Alternatívnymi názvami filmu boli aj Game Brain či Commotion. (MikaelSVK)