Konečně jsem se po třech letech opět dočkal role od Willa Smithe, která má smysl a zároveň je hodně zajímavá. Neurotik Bennet Omalu totiž zažil hodně zajímavý život ve Spojených státech a to, že producent Ridley Scott svěřil své peníze do mladého a nadějného režiséra Landesmana také o něčem svědčí. Co Vám budu vykládat, byl jsem hodně zvědavý. A to i přesto, že americký fotbal není můj nejoblíbenější sport. Nakonec mě ale překvapilo, že film není tolik o sportu, jako spíš o jedné zrádné nemoci, kterou onen sport způsobuje. Opravdu klobouk dolů, že tvůrci neměli problém natřít celou NFL a k tomu i FBI. Tohle v americkém filmu divák jen tak nevidí. Opravdu ne.(20.12.2016)

Musím uznat, že je to hodně dobře zpracované téma, které by mě jinak velmi nebavilo, což byl vlastně hlavní důvod proč jsem s filmem takovou dobu čekala, než se na něj podívám. Americký fotbal rozhodně není něco co by mě bavilo, většinou mě filmy na takové téma nudí, ale tohle je zpracované vážně dokonale a navíc v čele se skvělým Willem Smithem, který roli doktora Benneta Omalu zvládl mistrovsky i s tím přízvukem. Film mě bavil, byla jsem napjatá, dojatá a ke konci i trochu znechucená nad tím, jak si s lidmi dokáži zahrávat tak velké společnosti jako je třeba NFL.(28.5.2016)

V širším měřítku rozhodně záslužný boj s větrnými mlýny, v tom užším zase mizerný filmový materiál, jehož zpracování se vzhledem k mlhavým (či velmi čerstvým) výsledkům klidně dalo o pár let odložit. Will Smith si poprvé od roku 2008 střihl opravdu náročnou roli a i přes občasné skřípání si relativně úspěšně sáhl na dno (abych si pořádně zarýpal, tak jeho akcent se jevil být spíš východo- než západoafrický a jistě by snesl nějaké to broušení). Gugu Mbatha-Raw by možná pro změnu snesla větší roli (nebo alespoň zmínku zde v profilu filmu), NFL by slušel silnější, charismatičtější hlas a snímek jako takový mohl o poznání lépe gradovat, ale na slabé čtyři hvězdičky mi to pořád vychází.(28.12.2015)

Člověk nemusí být doktor, aby věděl, že několikaleté opakované bušení do hlavy zanechá na nejednom trvalé následky. Proto pro mě bylo celkem překvapivé, že ve Státech na to přišli teprve nedávno a ještě jim to musel vysvětlit nigerijský patolog. Film sám je místy typickou citovou ždímačkou, ale jinak funguje docela dobře. Člověk až žasne nad tím, čím si musel Omalu projít, aby se jeho práce s očividnýni výsledky dočkala uznání. Will Smith zahrál celkem solidně, ale jeho výraz, který hrozil, že každou chvílí přejde v pláč, mi občas lezl na nervy. Naopak bez výhrad hodnotím Baldwina ve vedlejší roli a hodně mě bavil David Morse, byť dostal jen minimální prostor. Suma sumárum slušně zpracované zajímavé téma, ale zase žádná pecka, která by v nějakém ohledu mohla aspirovat na jakékoliv ocenění. 70%(31.12.2015)

Pro mě osobně velice zajímavé téma, jelikož na NFL každou neděli koukám a už mě tahle americká záležitost docela pohltila. Hned začátkem můžu ale říct, že Concussion absolutně nenaplňuje svůj potenciál. Máme tu klasické Oscarové drama, na kterém je strašně moc od začátku vidět, za jakým účelem je vytvořené. Will Smith tady hraje doktora Bennera Omalua původem z Nigérie, který se dostal do křížku se samotnou NFL když se snažil upozornit na CTE, která je spjatá s těmito kontaktními sporty. Dějově ani herecky ničím překvapivé a Concussion sklouzává do průměru životopisných dramat. Tak snad Will pochopí, že hrát v dramatu podle skutečných událostí nasazeném na konci roku společně s tím, že bude mluvit špatně anglicky neznamená jistou nominaci. A je jedno, jestli jste běloch nebo afroameričan. Zbytečný tyjátr.(29.1.2016)

• - Alternatívnymi názvami filmu boli aj Game Brain či Commotion. (MikaelSVK)

• - Rola Premy Mutiso bola navrhnutá aj herečke Lupite Nyong'o. (MikaelSVK)

• - V rámci prípravy na film herec Will Smith spolu so scenáristom a režisérom Peterom Landesmanom pozorovali viaceré pitvy vrátane dvoch, ktoré vykonal sám Dr. Bennet Omalu. Rovnako aj Alec Baldwin v rámci prípravy na film vyhľadal a pozoroval viacerých prominentných lekárov v Pittsburghu. (MikaelSVK)