CTE vs. NFL. Taká aktuálna téma a ja som o tom ani len netušil - no to bude najmä tým, že americký futbal nepatrí medzi športy, ktoré by som aktívne (vlastne ani pasívne) sledoval. Toľko záhadných samovrážd profi hráčov z NFL, ktorým akosi nikto nechcel prikladať nejaký špeciálny význam. Nikto, okrem doktora Omalu a doktorov okolo neho. Napokon sa podarilo stanoviť konkrétnu diagnózu, no škoda že to nerieši reálne vôbec nič, keďže neboli prijaté žiadne konkrétne opatrenia na zvýšenie bezpečnosti oblasti hlavy, ktorá pri tých nárazoch nesmierne trpí. Až 28% profi hráčov z NFL má rátať s tým, že sa ich život ocitne v sebadeštruktívnom móde? Tak to je teda dosť blbá vízia... Čo sa týka filmu, tak treba uznať, že táto zaujímavá tématika na základe faktov a skutočných udalostí, bola spracovaná veľmi dobre. No a Will Smith predviedol ďalší zo skvelých hereckých výkonov. A ešte k CTE: Keď tak nad tým premýšľam, toto nebude zrejme len problém amerického futbalu, keďže podobné problémy sa objavili už aj u hráčov NHL - Steve Montador, Bob Probert, či Derek Boogaard - všetci traja s diagnózou CTE, snáď ďalšie prípady tak skoro pribúdať nebudú :/(31.1.2016)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $34,542,474Tržby Celosvetovo $50,363,790Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,117,102Tržby za predaj DVD v USA $4,479,278║ ďalšia výborná téma o tom aký sú američania skvelý národ, ako kvôli ziskom nech padne toľko hláv koľko len treba, toto ale moc po chuti nebude fanúšikom amerického futbalu, ktorý ja nemusím, takže mi tento počin o to viac sadol, Will Smith sa opäť našiel vo vážnej téme, pútavo natočené, nechýba napätie /80%/(31.12.2015)

Je fajn vidět film o pár měsíců dřív. Ještě lépe je vidět dřív dobrý film. Předpokládám, že z tohoto snímku nebude klasický kinohit, na druhou stranu si ale jistě svoji početnou skupinu fanoušků najde. Will Smith tímhle zajímavým tématem, šlape určitě na kuří oko nejenom NFL, ale i celému tomu aparátu, který nadřazoval zájmy peněz a zisku, nad zájmy zdravý a lidského života. Film založený na skutečném příběhu Nigerijského přistěhovalce, jako koronera v boji s větrnými mlýny. Alespoň, že se z něj letos v únoru stal plnohodnotný občan Spojených států amerických. Velice silný příběh. Dobře odvedená filmařina.(31.12.2015)

• Frajer42

Docela mi vadilo, že se snímek snaží dotora Omalu prezentovat jako člověka, který objevil Svatý grál. Abych pochopil, že pořádné údery do hlavy nejsou zdraví prospěšné, na to člověk nemusí mít vystudováno zhola nic. Lidé pohybující se kolem NFL moc dobře věděli o možných nebezpečích. Jen se to příliš nehodilo říkat nahlas. Úvodních 40 minut seznamuje diváka s postavou hlavního hrdiny a zaobírá se důvody "zmagoření" bývalé hvězdy NFL a dnešní trosky. Těchto 40 minut mě extrémně bavilo. Poté se ovšem snímek přehoupne do nekonečné tahanice zapáleného patologa bojujícího za pravdu proti brutálnímu byznysu. Filmů na podobném principu už jsem viděl mraky a tento není absolutně ničím výjimečným. Film je brutálně dlouhý a druhá pasáž filmu mě prostě po určité době začala neskutečně nebavit. Potěšilo mě až závěrečné doktorovo odmítnutí práce pro vládu, která se samozřejmě snažila člověka, se kterým nešlo dále soupeřit, přetáhnout na svoji stranu a ochočit si jej. Zřejmě ten černý člověk přijel za velkou louži opravdu zasvětit svůj život vědě, nikoli penězům. Respekt mu za to. Will Smith si jeho roli střihl s obrovskou bravurou. Člověk by mu téměř i uvěřil, že je inteligentní. Lepší dvě hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel FFilipCZ.(25.2.2017)

• Martin741

Reziser Peter Landesman mi zas hovori uplne hovno. A ako namet na film je to hodne slabe, to uz sa pomaly mozu tocit filmy aj o vyvoji antibiotik a o predpisovani liekov - generika. Will Kovac /Nepritel Statu, I am Legend/ cosi potiahne, a videl a som aj Adewale Akinuoye - Agbaje /Agent bez Minulosti/. Tempo je nudne, strhujucejsieho momentu ani jedneho a 123 minut je prilis. 25 %(8.3.2016)

• - Rola Premy Mutiso bola navrhnutá aj herečke Lupite Nyong'o. (MikaelSVK)

• - Filmování probíhalo v Pittsburghu ve státě Pensylvánie. (Dio_Padre)

• - Film je založen na článku časopisu GQ vydaném v roce 2009. (Dio_Padre)