Případ pro lyžaře (TV film)

• Česko

Zvláštní případ

(neoficiální název)

A Case for a Skier

(festivalový název)

Krimi

Česko, 2016, 69 min

Sice jsem před týdnem tvrdil, že mě Vašátko s Horácem na hory nedostanou, ale člověk míní a dálkový ovladač mění. Nakonec jsem zase tak úplně neprohloupil, protože poprvé v trilogii došlo i na jakous takous psychologii postav (pár lidí z té chaty na tom bylo hůř, než děti z Vlčí boudy) a pachatel byl, alespoň teda pro mě, docela nečekaný. Akorát by na něm nemusel tak rychle zasychat mokrý sníh..(25.1.2016)

50% - Ani Případ pro lyžaře nijak nevybočil z celkového rámce celé série. Jelikož jsem viděl původní zpracování povídky z roku 1970, věděl jsem, jak to bude, takže u mě se nemohl dostavit moment překvapení už z principu. Neubránil jsem se však srovnání. A musím říct, že i když mě tenkrát starší verze přišla taková divná, v porovnání s touto realizací se mi zdá mnohem lépe a napínavěji zpracovaná. Josef Somr je rozhodně větší záporák a víc na zabití než David Prachař, i jednotlivé situace se mi zdají ve starší verzi logičtější a smysluplnější.(25.1.2016)

• boni

Nevýrazné, škoda. První dva "díly" jsem něviděl, ale tenhle vypadal námětem velmi zajímavě, takže jsem si ho nenechal ujít. Vánoce, hory, sněhová bouře, vražda, uzavřený okruh lidí.. no už vidím ten příběh jako od Agathy Christie, hříčka s dívákem a psycholigií postav. Bohužel to mělo k něčemu takovému velmi daleko, hodně slabé herecké výkony, které nedokázal zachránit ani Matásek a charisma Viktora Preisse, kterého jsme už ale také viděli v lepších rolích. Rozuzlení trochu předvídatelné a rozhodně ne nijak uspokojivé. Televizní kriminální inscenace na kterou se hodně rychle zapomene a asi to nikomu vadit nebude.(27.1.2016)

Přišlo mi to poměrně zvláštně zpracované, dosti krkolomně, možná tak nějak divadelně. Napětí budováno ale bez potřebného konečného wow efektu. Celkově trochu na efekt, ale rozhodně se nejedná o úplný propadák asi hlavně díky dobrým hercům a krásné zimě, + jedna hvězda za to že se ve filmu běžkuje :)(25.1.2016)

• rigby

Asi nejslabší příběh z celé trilogie. Značně podprůměrná televizní zábava, která sahá jiným projektům České televize z poslední doby sotva po kotníky. Ale je pravda, že pro babičky je tento zastaralý styl možná zajímavý. Většinu diváků ale oslovit nemůže. Rozuzlení bylo hodně kostrbaté, i když jsem čekal nečekané.(25.1.2016)

• - Natáčelo se v Kořenově, na Turnovské chatě u rozhledny Štěpánka. (rakovnik)