Případ pro lyžaře

(TV film)
  • Česko Zvláštní případ (neoficiální název) (více)
všechny plakáty
TV spot

Tentokrát se komisař Vašátko a temperamentní malíř Horác setkají na horské chatě.  Místní společnosti hostů v ubytovacím zařízení zde vládne agresivní a arogantní filmový režisér Skorkovský (David Prachař), který v rámci „chlapské výchovy" neustále nevybíravým způsobem terorizuje svého syna. Jeho přehnanou agresivitu nesou nelibě všichni hosté až do chvíle, kdy je režisér nalezen mrtev. Na komisaři Vašátkovi tak stojí nelehký úkol zjistit, kdo za tímto strašným činem stojí. (Česká televize)

TV spot

Gilmour93

Sice jsem před týdnem tvrdil, že mě Vašátko s Horácem na hory nedostanou, ale člověk míní a dálkový ovladač mění. Nakonec jsem zase tak úplně neprohloupil, protože poprvé v trilogii došlo i na jakous takous psychologii postav (pár lidí z té chaty na tom bylo hůř, než děti z Vlčí boudy) a pachatel byl, alespoň teda pro mě, docela nečekaný. Akorát by na něm nemusel tak rychle zasychat mokrý sníh.. ()

Slarque

Tohle už bylo trochu lepší. Ale já když vidím, že kriminalista přijede někam na dovolenou, čistě náhodou tam potká kolegu z předchozích dvou dílů a pak se tam další náhodou stane vražda, tak už mám problém brát cokoliv dalšího vážně. Hajzl Davida Prachaře si zasloužil sejmout a podezřelí jsou skoro všichni (snad s výjimkou Preisse a Lábuse). Docela slušně navozená hustá atmosféra (50%). ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsem upřímně rád, pane kapitáne, že jste v tom zůstal viset vy a ne já." Já už takovou radost nemám, protože lyžař byl, ač je to k nevíře, ještě o dost slabší než rybář i malíř. Ono je tu totiž strašně moc hysterie, týrání dítěte a vůbec takové té pohodové vánoční atmosféry. Tentokrát jsem se zkrátka nepobavil vůbec, vyšetřování s lyžemi na nohou jsem si neužil a za to, co pan vyšetřovatel předvedl na konci, by byl vyhozen od policie ihned v okamžiku, kdy by ho to napadlo. Tehdy i dnes. ()

rakovnik

Případ pro lyžaře se mi zdál atraktivní svým komorním, ale útulným prostředím horské chaty, zasypané sněhem. Bohužel, z celé trilogie se mi v něm nejméně líbilo chování, či spíše herecký projev postav a co nejhůře, pointa celého příběhu. Jinak se jednalo o pohodovou odpočinkovou kriminálku, kde by mi ani nevadilo, že by se zločin nestal či se stal jiný, méně závažný, případně kdyby se nemusela řešit vražda, k tomu způsobem obzvláště podivným a málo uvěřitelným. ()

SOLOM.

Zimní případ byl rozhodně zajímavý, nejen svým prostředím (sníh, horská krajina, sjezdovka, chata), ale i samotnou pointou (leč vypůjčenou). Co se hereckých výkonů týče, určitě celkem zajímavé obsazení, ale většina postav mi tu byla krajně nesympatická a sám bych většinu z nich asi nechal vystřílet. Preiss výborný, Prachař absolutně na ránu – pěkná despotická svině, toho kluka mi bylo líto – prostě průměrná podívaná… ()

• V okamžiku, kdy Petr (Radek Valenta) opouští chatu a Vašátko (Viktor Preiss) za ním volá, je venku jasno a nesněží. O chvilku později, když jde nahoru po schodech, Jája jde k němu do pokoje a mluví s ním, venku je již  hluboká tma a vánice. (Brain)
  • Natáčelo se v Kořenově, na Turnovské chatě u rozhledny Štěpánka. (rakovnik)