poster

Případ pro lyžaře (TV film)

 • Česko

  Zvláštní případ

  (neoficiální název)
 • anglický

  A Case for a Skier

  (festivalový název)

Krimi

Česko, 2016, 69 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mh.mail
  ***

  50% - Ani Případ pro lyžaře nijak nevybočil z celkového rámce celé série. Jelikož jsem viděl původní zpracování povídky z roku 1970, věděl jsem, jak to bude, takže u mě se nemohl dostavit moment překvapení už z principu. Neubránil jsem se však srovnání. A musím říct, že i když mě tenkrát starší verze přišla taková divná, v porovnání s touto realizací se mi zdá mnohem lépe a napínavěji zpracovaná. Josef Somr je rozhodně větší záporák a víc na zabití než David Prachař, i jednotlivé situace se mi zdají ve starší verzi logičtější a smysluplnější.(25.1.2016)

 • HappyDeath
  ***

  Dobrá pochmurná atmosféra horské chaty. Je třeba se ale dívat dost bystře, jelikož děj je lehce zmatený či přímo náročný na detaily a o možné pachatele tu není nouze. Naštěstí uz po 10 minutách je jasné, kdo tu zemře 😀 Díky bohu jsem predlohu nečetl a tak jsem byl na konci příjemně prekvapen... Na druhou stranu, jedná se o prostou televizní inscenaci, kterou ani Preiss nezachrání. 50%(21.1.2019)

 • ArthasKarfa
  *****

  Pěkný detektivní příběh z Jizerských hor, v roce 2016 jsme jen o kousek dál v podobné chatě, s kamarády trávili Silvestr, za podobného počasí, které celému příběhu dodává skličující atmosféru a proto pro mě tato detektivka má velmi osobní charakter. Více takových českých detektivek, plných starých chat a krásné horské přírody.(22.1.2017)

 • Lumpus
  ***

  Přišlo mi to poměrně zvláštně zpracované, dosti krkolomně, možná tak nějak divadelně. Napětí budováno ale bez potřebného konečného wow efektu. Celkově trochu na efekt, ale rozhodně se nejedná o úplný propadák asi hlavně díky dobrým hercům a krásné zimě, + jedna hvězda za to že se ve filmu běžkuje :)(25.1.2016)

 • otík
  ****

  Třetí a podle všeho také závěrečný díl série Případ pro … je asi nejlepším dílem, ale není to zas až tak kriminální jako hlavně docela slušně psycho. Především první polovina ještě před vraždou mapuje chování každého později podezřelého a ukazuje, že vraždit vlastně pak mohl kdokoli. Preiss si vystřihl poirotovskou roli, kdy nejdříve je svědkem motivací každé postavy a po vraždě rozplétá při výsleších, jak to vlastně mohlo být. Závěr moc radosti nepřinesl, ale to už tak někdy v životě bývá. Tento díl je zdařilou krimi, dobrým ukončením série, ale také docela hřebíčkem rakve pro fanouška této série. Vyrobeno v roce 2015.(27.1.2016)

 • - Natáčelo se v Kořenově, na Turnovské chatě u rozhledny Štěpánka. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace