Reklama

Reklama

Případ pro lyžaře

(TV film)
  • Česko Zvláštní případ (neoficiální název) (více)
všechny plakáty
TV spot

Dnes se můžete těšit na další díl volného cyklu detektivek z pera renomované autorky Hany Proškové, tentokrát podle knižního bestselleru "Zvláštní případ". Komisař Vašátko (V. Preiss) se na dovolené na horské chatě potká s malířem Horácem (D. Matásek). Sešla se tu různorodá společnost hostů, které vládne agresivní a arogantní režisér Skorkovský (D. Prachař). Ten ponižuje a týrá nesmyslnými příkazy svého malého syna (M. Svoboda). Horác jeho chování nese velmi těžce. Špatně to snášení i ostatní, ale ti jsou režisérovi nějak zavázáni. Dusno v chatě postupně narůstá a režisér je nalezen mrtev. Policie se kvůli vichřici nemůže do chaty dostat, a tak se vyšetřování ujímá přítomný a zkušený komisař Vašátko. Chata je plná lidí, kteří mají silné motivy k vraždě... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (66)

troufalka 

všechny recenze uživatele
Velká škoda, že Lucie Bělohradská vybrala povídku, která už byla jednou zpracovaná (Zvláštní případ 1970) a navíc velice dobře. Nejslabší z celé trilogie. (25.1.2016) SPOILER JAK PRASE!!! Když psala Hana Prošková tuto povídku, chtěla s ní Horácovu detektivní kariéru ukončit. Za to, že Horác neodešel do důchodu mohou čtenáři, kteří autorku doslova bombardovali, aby Horáce neukládala k ledu. V prvním provedení z roku 1970 to vypadá na definitivní konec, zde se autoři drželi více literární předlohy. Dvojice Lukavský, Kemr byla natolik silná, že se od ní nedá zcela odpoutat. I když Viktor Preiss je jako vyšetřovatel přesvědčivý, Horác pro mě zůstává outsider - nevěřím mu ani, že umí vzít štětec do ruky, ani, že umí ulovit rybu nebo lyžovat, natož vyšetřovat nebo někoho picnout a zahladit stopy. (28.11.2022) ()

Slarque 

všechny recenze uživatele
Tohle už bylo trochu lepší. Ale já když vidím, že kriminalista přijede někam na dovolenou, čistě náhodou tam potká kolegu z předchozích dvou dílů a pak se tam další náhodou stane vražda, tak už mám problém brát cokoliv dalšího vážně. Hajzl Davida Prachaře si zasloužil sejmout a podezřelí jsou skoro všichni (snad s výjimkou Preisse a Lábuse). Docela slušně navozená hustá atmosféra (50%). ()

Reklama

HappyDeath 

všechny recenze uživatele
Dobrá pochmurná atmosféra horské chaty. Je třeba se ale dívat dost bystře, jelikož děj je lehce zmatený či přímo náročný na detaily a o možné pachatele tu není nouze. Naštěstí uz po 10 minutách je jasné, kdo tu zemře 😀 Díky bohu jsem predlohu nečetl a tak jsem byl na konci příjemně prekvapen... Na druhou stranu, jedná se o prostou televizní inscenaci, kterou ani Preiss nezachrání. 50% ()

Bodega_Bay 

všechny recenze uživatele
Původní knihu neznám, takže o Vašátkovi žádnou představu nemám, tudíž mi Preiss vyhovuje. Na stopáž 69 minut - dobrý. Já byla spokojená, celou dobu se atmosféra držela, navíc hory, sníh, chalupa, to jsou kulisy tak krásné, že by tam vlastně mohli celou tu dobu hrát šachy a byla bych i s tím v pohodě. Vražda v pohodě, dost mě bavila Pavla Beretová. Vrah...no, nějak to sice jasný bylo, ale to nevadí. Jelikož by bylo bláhové očekávat nějakou tu českou verzi Columba nebo Midsomeru, Poirota už vůbec ne, dávám hezké 3 hvězdy. Rozhodně doporučuju jako oddechovku před spaním, index strachu 0 i pro ty, co jsou doma sami. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele
Vzhledem k předchozím dílům musím spravedlivě jít dolů. Není klasičtější detektivní motiv, než případ v hotelu, velkém domě apod. kdy je někdo z návštěvníků zabit, detektiv je přítomen a všichni jsou podezřelí. Ani Hana Prošková se tomu nevyhnula. Tentokrát je to vyšetřování ale lehce kostrbaté. Nejsem žádný detektiv, většinou mi trvá než přijdu na pachatele, ale zde jsem na pachatele přišel poměrně brzo a docela snadno. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (6)

  • Při vysvětlování Horáce (David Matásek), jak došlo k zabití režiséra, všichni zapomněli na velmi důležitou okolnost, a to, že okno bylo otevřené poměrně dlouhou dobu (nejdřív u něj stál režisér a kouřil, následně zůstalo otevřené po celou dobu, kdy režisér naháněl Františka poté, co František z okna vyskočil, a následně, kdy Horác vyskočil za ním až do doby, než Horác okno zavřel). V místnosti musela být proto třeskutá zima, a proto nemohlo být možné „nepozorovaně“ zavřít okno a tvrdit, že bylo zavřeno po celou dobu (to by bylo v místnosti teplo). (pjotri)
  • Když Vašátko (Viktor Preiss) hraje s Horácem (David Matásek) šachy, dá mu bílou královnou mat. Mat to však není, Horác může ještě táhnout černým pěšcem, který stojí před koněm a svého krále odstínit. Mat by nastal teprve až poté, kdyby mu Vašátko toho pěšce sebral. (Brain)

Reklama

Reklama