Ethan (Joseph Gordon-Levitt), Isaac (Seth Rogen) a Chris (Anthony Mackie) jsou kamarádi už od dětství a jejich vánoční setkání se již dlouhá léta pravidelně mění v noc plnou nespoutaného hýření a bujarého veselí. Nyní ale stojí na prahu dospělosti, tradice se chýlí ke konci a poslední společná pařba by měla být nezapomenutelná. A proto je potřeba najít "Nutcracka Ball" - Svatý grál všech vánočních večírků. (HBO Europe)

hroubek

Proč ne. Rogen a jeho banda komiků je dost sympatická a rozhodně mě nevadí koukat na film, kde dělají bordel, chlastají, berou drogy, aby odvedly pozornost od toho co nám skutečně chtějí říci. Je to takový trik, který v jejich filmech funguje a The Night Before, není výjimka. Jonathan Levine mě totálně rozsekal svým 50/50 a od té doby vím, že je to zajímavý tvůrce, kterého se vyplatí sledovat. I tady předvede několik vážně zajímavých scén, ale osobně si myslím, že je to, kde si chtěli kluci jen zablbnou a na konci říci něco o přátelství. Když, to funguje, tak proti tomu nic nemám. Joseph Gordon- Levitt - Seth Rogen - Anthony Mackie jsou docela netradiční trio kamarádů, kterým to přátelství věříte už od prvních záběrů. Navíc jsou to celkem sympatické postavy se spoustou problémů, které se snaží sami před sebou skrývat. Troji parádně doplňují Jillian Bell a hlavně Lizzy Caplan. Co se filmu musí nechat jsou boží camea, která jsou tím nejlepší na celém filmu. Michael Shannon si krade každou scénu pro sebe, Tracy Morgan má dobrý hlas, James Franco je parádní a Miley Cyrus si umí ze sebe udělat legraci. Ve filmu je pár momentů, které jsou zbytečně natahovaný nebo prostě úplně nesedí do celkového vyprávění. The Night Before je příjemná hrubozrnná komedie, která za přívalem vulgarit, skrývá pravé přátelské srdéčko. ()

Timak

To bylo skvělý. Musím říct, že jsem se skoro celou dobu smál. Tohle je prostě boží. Škoda, že se o tom moc neví. A nakonec i James se objevil - naprosto geniální ... ()

Imune

Super jízda, já si to užil. Pro vás, kterým se vždycky slijou kamarádi a vy prostě nestíháte jejich tempo, pak se akorát smějete na jejich účet, to nebude nic novýho. Naopak ti, kteří jsou v opačné situaci se můžou podívat jak to vypadá z druhýho úhlu. Řadím se spíš k těm prvním, ale i přesto jsem tu viděl věci, který by moji kamarádi nikdy nedělali. Za mě rozhodně dostatečný, tedy 4. 75% ()

VasaX

Klasická sada gagů ve stylu komedií se Sethem Rogenem. Překvapivé asi jako vosy v létě. Vtipnější jak Daddy's home ale mezi slepými... Levine nepřišel s žádným Comedy gold a ani kultovní status tu neprojde. Je to jen celkem fajn, docela vyhulená komedie, kde je těžké říct, zda herci hrají, nebo to jen prostě prožívají. Bez vysokých nadějí a očekávání je to fajn film k víkendovému odpočinku (neberu hlavní film dne, ale to, co si člověk pustí k obědu a pak u toho tráví s rizikem, že možná usne :-) ) ()

Brain-D

Ten celý concept je velmi nápaditý. Celou dobu se něco chystá a samotná cesta je větší bomba než cíl. Jinak duch vánoc (prodejce trávy) v podání Michaela Shannona je nevídaný. Není to na čisté 4*, ale vánoční filmy, které mě baví jdou prostě vejš. ()

svobik

Příjemné překvapení za 7/10. Rozhodně lepší než Interview nebo Apokalypsa v Hollywoodu. Komedie vyhnaná do absurdna, ovšem na konci pevně stojící nohama na zemi. Nesmál jsem se sice všemu, ale po nulových očekáváních nakonec zavládla spokojenost. Neprávem zapadlá záležitost. ()

Killda

Co se týče komedií, tak parta kolem Rogena na mě prostě působí nejlíp. Jako bych si něčeho šlehnul, normálně se u komedií nesměju, ale u Rogenových filmů prskám smíchy ustavičně. A tohle nebyla vyjímka, byť jde o nejméně originální a nápaditý projekt této party za poslední roky. Zkrátka tento film bych si dokázal představit jako Vánoční stálici po desáté hodině. 8/10 Opět komedie roku. ()

P1tr

Skvěle sehraná herecká parta tvoří dokonalou iluzi dobře se bavících, pařících přátel, což je klíčem k úspěchu této velice netradiční Vánoční komedie. Tvůrci na nás valí nekončící sérii zábavných situací, které principielně nevykročují z tradičnosti kalících komedií, přesto ale díky příjemné a upřímné atmosféře a skvělým hercům působí zdejší vtipy svěžím dojmem a hlavně drtivá většina z nich funguje a výstřelů mimo je jen málo. V určitých ohledech je Byla to divoká noc satirou na Vánoční komedie, ale i ve své komičnosti dokáže vytvořit upřímné a fungující Vánoční momenty, ze kterých jsou svátky cítit stejně výrazně, jako alkohol a tráva ze zbytku scén. U filmu jsem se bavil náramně a myslím, že si rozhodně zaslouží vyšší průměrné hodnocení v červených číslech. ()

Babous

"Nechtěla jsem, aby si Miley Cyrusová myslela, že nenávidím lásku," je asi nejgeniálnější a nejabsurdnější věta desetiletí. A za tu - a za jako vždy sexuálně ambivalentního Jamese Franca si tenhle film zaslouží hvězdičku. Zbytek nestojí za komentář. ()

sedm.1

Já jsem z tohoto filmu upřímně zklamán, jelikož jsem od něj nedostal rozhodně to, co jsem očekával. Vzhledem k obsazení a obsahu to totiž v mých představách měla být naprosto nekorektní, ze řetězu utržená jízda, plná vulgarit, šílených scén a ještě šílenějších gagů, narvaná až po okraj bránici devastujícími hláškami, padající z úst nekontrolovatelných postav, v podání maniakálních komiků bez zábran. Jenže ve výsledku z toho všeho zůstalo tak akorát nemalé množství vulgarit a jedna postava, která měla koule být na rozdíl od ostatních krapet odvázanější, jinak ale pořádná smůla, jelikož se to celé drželo tak při zdi, až jsem jen nevěřícně, ale především lehce znuděně, kroutil hlavou, co se stalo. Ano, samozřejmě tou fajn postavou tu byla nepřekvapivě ta představována Sethem Rogenem, který jako jediný tahá celou tu podívanou z těch nejnezáživnějších vod, zbytek postav a jejich představitelů ale nepůsobí vůbec zábavně, jak Mackie, tak hlavně Gordon-Levitt se tu tváří neustále strašně vážně, pořád něco řeší, a když to konečně chvílemi začne vypadat, že by se mohli už rozjet, tak zase rychle stáhnou ocas mezi nohy a začnou zase přemítat nad životem, nad vztahy a zábava je jak mávnutím proutku zase pryč. Zápletka pak slibuje též mnohem víc, než ve finále nabídne, na nějakou super silvestrovskou pařbu tu tak může divák rovnou zapomenout, většinu filmu se totiž ty tři ústřední postavy jen potulují z místa na místo, aby se všude jen hádali, diskutovali, či si něco vyčítali, zábavného při tom neprožijí ale nic. Ze všeho nejvíc mě tu nicméně doslova až šokovala úroveň humoru, jelikož těch skutečně vtipných momentů, či hlášek by se tu dalo spočítat jen na prstech jedné ruky, a to by je daná osoba nemusela mít ještě ani zdaleka všechny, jenže ono se tu celkově té zábavy nevyskytuje až tolik, pár nefunkčních náznaků a utrum, prostě fakt nechápu, o co se tu tvůrci vlastně snažili. Byla to divoká noc zkrátka není vůbec divokou nocí, spíš se jedná o promarněnou noc, bez koulí, bez zábavy, s hromadou zbytečného dramatizování a proto opakuji, za mě se jedná o opravdu nečekané zklamání. ()

klukluka odpad!

Hrůza hrůzoucí... Je vůbec možný, že do toho šel JGL? Umí číst? Tohle muselo být už ve scénáři - že tam VŮBEC NIC není. Udělalo se mi z toho fakt zle, tak strašně to bylo blbý. ()

Michelle75

Čekala bych podle hlavní trojky, že to bude komedie pro mladý až střední věk,ale tohle bylo spíše pro teenagery. Typická amíkovská ptákovina. Tohle si pod tím pojmem představuju. Dvě hvězdy dávám za Rogena, který mě jako jediný fakt bavil(směju se nahlas) i když to možná až tak zábavné nebylo,ale on se u mí prodat:), zatímco Levitt je fakt afektovaný vůl a jeho hraní mě už dlouho nepotěšilo. Za zmínku určitě stojí malinčké role James Franca a Michela Shannona. Ti jako vždy potěšili. Konkrétně k ději se vyjadřovat nebudu, ten je až příliš plytký. ()

tom.nosek

Celkem typický film Setha Rogena, tentokráte z období Vánoc. Dobré herecké obsazení s obrovským plus za camea (Michael Shannon, James Franco a samozřejmě také Miley). Víc než polovina vtipů ovšem stojí přímo na tom, že se Rogen zfetuje. To sice je občas vtipné, ale hodinu a čtyřicet minut tím neutáhne. Kromě cameí bych vyzdvihl ještě vtípek s Leem di Capriem a vtipné tradice hlavní trojky. ()

Hanys_

Rogena dost můžu. Vlastně skoro ve všem mi vždycky sedl, ale tahle vánoční kalba šla dost mimo mě. Vedlejší postavy parádní (Shannon, Franco i ty Cyrus), ale ty hlavní nezajímavé. Když budu chtít huličskou vánoční komedii, sáhnu rozhodně spíš po osvědčeném Haroldovi a Kumarovi. ()