Zločin (TV seriál)

The Crime

Krimi / Drama

Polsko, 2014, 6x44 min

• hero_bk

Krásné a originální prostředí Helské kosy, avšak průměrný příběh se spoustou zkratek, scénáristých lapsů a nepříliš dobrých hereckých výkonů (policistka Monika je fakt tragická). Zejména první série má příšerně neprofesionální kameru. Stojí za to vidět právě kvůli prostředí, ale už kvůli ničemu jinému...(25.6.2020)

Po třech epizodách první série jsem tak trochu na rozpacích, jak k této záležitosti přistoupit. Námět jako takový byl fajn, přímo vybízel tvůrce k tomu, aby natočili kriminálku severského typu, jenže... Poláci, kteří mi už mnohokrát předvedli, že jim kriminální ani akční žánr není cizí, tentokrát selhali. Způsob, jakým vykreslili policejní práci, byl velmi nešťastný (nebo spíše legrační). Vyšetřování se hýbe kupředu hlavně díky intuici a náhodě (té obzvlášť), což celou první řadu silně poškozuje. Na druhou stranu je faktem, že jsem se vůbec nenudil, takže ve výsledku jsou z toho zatím tři hvězdičky a uvidím, jak to zítra dopadne s druhou sérií. /2.2.2021/ // Druhá řada polské Kriminálky Hel, mě k mému vlastnímu překvapení bavila víc, než její předchůdkyně. Ne, že by seriáloví policisté nedělali podobné boty jako dřív (místy to bylo opět až vtipné- samozřejmě nechtěně), a víc kriminalistického ducha rozhodně předvedla ta šikovná milfka, ale v žádném případě to nebyla nuda, děj měl slušné tempo, a když jsem předchozí sérii ohodnotil trojkou, musel jsem jeden kousek přihodit. 4* // No, a když jsem svá hodnocení zprůměroval, vyšla mi z toho pro celý seriál lepší trojka. 3*+ / 3. 2. 2021/(2.2.2021)

Úžasné prostředí poloostrova Hal nedokáže zachránit průměrný příběh a podprůměrné herecké výkony. 50%(13.3.2020)

Dívala jsem se jenom kvůli Helu, který miluju a osobně znám. Příběh, zápletky i dějová linka je totální kopírka švédských "Vražd na Sandhamnu". Takže žádné překvápko, ale opravdu pohodička a Tomek je fuckt jako kopie Ondry Vetchého. Za mě z nostalgie 65%(9.11.2020)

Nenadchne, neurazí.... prostě v pohodě. Určitě body navíc za krásné prostředí. Policista Tomek, taková polská verze našeho Ondry Vetchého. Mínus za trubku policistku Moniku.(15.9.2020)