poster

Quatermass 2

 • Kanada

  Enemy from Space

 • USA

  Enemy from Space

 • Austrálie

  Birth of a Monster

Sci-Fi / Horor

Velká Británie, 1957, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oktavianus
  ***

  Hammer. Proti prvnímu dílu hammerovského příběhu o profesoru Quatermassovi je to značné zklamání a nepříjemný krok zpátky. Všechny nešvary druhých dílů, které tak dobře známe z dnešních sequelů, se naplno projevovaly už v 50. letech. Děj je zamotanější, příběh složitější, akce napínavější, závěrečná potvora více "šokující", krutosti krutější, nápady bezuzdnější... Jenže, jak už to tak bývá, mnoho psů je zajícova smrt. Nechápejte mě špatně, tohle není hloupý film, ani zdaleka ne, mix módních "blobovitých" a "lupičotělních" témat stojí za to, jen je to přeplácané a než napětí jako v prvním díle to ve mně vyvolalo jen shovívavý úsměv. Ani charakter Bernarda Quatermasse (opět skvěle vystřižený Brianem Donlevym) už není tak zábavně arogantní a sebevědomý jako v prvním díle. Je to film zábavný, ne že ne, ale jenom spotřební a jednohubkový.(7.10.2014)

 • darkrobyk
  *****

  Fajnová hammerovka o mnoho lepší než první Quatermass připomene o rok starší Invazi lupičů těl (a jejich další pokračování) nebo pozdější Borgy. Země je v ohrožení, invaze mimozemšťanů v plném proudu. Film má od prvních dramatických okamžiků velmi dobrou atmosféru, která se směrem k závěru stupňuje.Temná hudba, černobílá kamera a šmejd z vesmíru. Chladné prostředí továrny, nekonečná potrubí, ocel, beton a tajemství. A než se karta obrátí, smrt má žně...(14.3.2017)

 • Goldbeater
  ****

  Quatermass se vrací a tentokrát se dostává do centra dění. Opět hrozí invaze odpudivých slizounů z vesmíru (vypadají znovu vcelku realisticky), jen jsou tentokrát větší, agresivnější a blíže k ovládnutí světa. Z Bernarda Quatermasse se stává akční postava a celý film spěje k poměrně výbušnému finále. Za mě tedy o kousek lepší než první díl.(6.6.2018)

 • Mol
  ****

  INSIDE THOSE DOMES ARE CREATURES FROM OUTSIDE THIS EARTH!! Naprosto úchvatná záležitost, která se neskutečně rozjede při objevení továrny a nezastaví se až do svého epického konce. Výtka: Lomax měl udělat na Scotland Yardu puč, svrhnout komisaře a najet s obrněnými transportéry srkze brány areálu mimozemšťanů, se stovky členů policejních složek s plamenomety. Bohužel jsem nezvládl napočítat počet mrtvých v tomto filmu, ale ani obě ruce po pěti prstech na to nestačí. Samopaly speciálních pracovníků továrny se ke konci filmu téměř nezastaví a jsou rozpáleny do ruda, to bohužel na tomto černobílém snímku vidět není. Epické finále s odpálením atomové rakety na oběžné dráze a sto metrové haldy želatinové mimozemské rasy, umírajících na hořících troskách fabriky, mi možná dnes nedá spát. WATCH YOUR BACK, 'CAUSE ENEMIES ARE JUST ON OUR ORBIT!(7.2.2017)

 • Dexter1
  ***

  Pokračovanie sci-fi hororu zo stajne Hammer Films nie je už také originálne ako predchádzajúci diel. Príbeh ma príliš nevtiahol, lebo tomu chýbala tajomná atmosféra a všetko to bolo divákovi servírované po lopate. Akčné scény boli úplne zbytočné a ani Quatermass už nie je taký charizmatický ničomník. Skrátka príjemná béčkovitosť z prvého dielu sa vytratila, čo ma zamrzelo. Každopádne sa mi však páčilo technické spracovanie filmu a tajomne sa opakujúce slovo zombie. SPOILER: zombie tu netreba hľadať, keďže ide o bodysnatcher tému...(25.1.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace