Reklama

Reklama

Quatermass 2

  • Velká Británie Quatermass II (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film Quatermass 2: Enemy from Space je volné pokračování filmu The Quatermass Xperiment (1955). Profesor Bernard Quatermass (Brian Donlevy) pracuje se svým týmem na projektu kolonizace Měsíce. Při cestě autem do svého pracoviště se téměř srazí s mladým párem. Muž byl předtím zasažen podivným objektem a má nezvykle vyhlížející poranění na obličeji. Po analýze provedené v laboratoři zjistí, že objekt je tvořen látkou, která se na Zemi nevyskytuje. Ve stejné době radary zachytí množství padajících objektů v oblasti lokality zvané Winnerden Flaks a Quatermass se tam vydává se svým pomocníkem. Na místě se nachází přísně střežená továrna, která je až příliš podobná modelu „měsíční základny“ profesora Quatermasse, a kde se údajně vyrábí syntetické potraviny. Jeho pomocník je zraněn onou neznámou látkou a ihned odveden stražícími vojáky. Vedení továrny posléze tvrdí, že žádná osoba odvedena nebyla a tak se profesor spojí se svým přítelem inspektorem Lomaxem a společně se snaží odkrýt tajemství zmizelého asistenta i pro koho a proč slouží ony prostory… (pepua)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Bohužel Quatermass je serie která mě totálně minula. Fakt mě na týhle sérii nic nebavilo. Ne že by příběh či herci byly špatní já jen že jsem během filmu nic necítil. Neměl jsem sympatie k hercům ani k nikomu, prostě tohle a celá serie je pro mě jedna velká nuda kterou si už nikdy nepustím. 2 bodíky jen za příběh a celkem osbtojnou kameru. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Fajnová hammerovka o mnoho lepší než první Quatermass připomene o rok starší Invazi lupičů těl (a jejich další pokračování) nebo pozdější Borgy. Země je v ohrožení, invaze mimozemšťanů v plném proudu. Film má od prvních dramatických okamžiků velmi dobrou atmosféru, která se směrem k závěru stupňuje.Temná hudba, černobílá kamera a šmejd z vesmíru. Chladné prostředí továrny, nekonečná potrubí, ocel, beton a tajemství. A než se karta obrátí, smrt má žně... ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Quatermass se vrací a tentokrát se dostává do centra dění. Opět hrozí invaze odpudivých slizounů z vesmíru (vypadají znovu vcelku realisticky), jen jsou tentokrát větší, agresivnější a blíže k ovládnutí světa. Z Bernarda Quatermasse se stává akční postava a celý film spěje k poměrně výbušnému finále. Za mě tedy o kousek lepší než první díl. ()

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Stejně jako u předchozího dílu i tady scénář vychází z o dva roky starší seriálové verze BBC, jenže tentokrát musím naznat, což se mi u remaků nestává moc často, že tohle bylo mnohem lepší než originál. Možná to bylo tím, že přeci jen 85 minut není tak rozvláčných 180 a tak příběh dostal i jakýsi spád. Atmosféru to mělo - ostatně jako zatím všechny viděné věci s Quatermassem. No jsem napnutý co předvede 3 díl. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Hammer. Proti prvnímu dílu hammerovského příběhu o profesoru Quatermassovi je to značné zklamání a nepříjemný krok zpátky. Všechny nešvary druhých dílů, které tak dobře známe z dnešních sequelů, se naplno projevovaly už v 50. letech. Děj je zamotanější, příběh složitější, akce napínavější, závěrečná potvora více "šokující", krutosti krutější, nápady bezuzdnější... Jenže, jak už to tak bývá, mnoho psů je zajícova smrt. Nechápejte mě špatně, tohle není hloupý film, ani zdaleka ne, mix módních "blobovitých" a "lupičotělních" témat stojí za to, jen je to přeplácané a než napětí jako v prvním díle to ve mně vyvolalo jen shovívavý úsměv. Ani charakter Bernarda Quatermasse (opět skvěle vystřižený Brianem Donlevym) už není tak zábavně arogantní a sebevědomý jako v prvním díle. Je to film zábavný, ne že ne, ale jenom spotřební a jednohubkový. ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama