poster

Quatermass 2

 • Kanada

  Enemy from Space

 • USA

  Enemy from Space

 • Austrálie

  Birth of a Monster

Sci-Fi / Horor

Velká Británie, 1957, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Campbell
  **

  Bohužel Quatermass je serie která mě totálně minula. Fakt mě na týhle sérii nic nebavilo. Ne že by příběh či herci byly špatní já jen že jsem během filmu nic necítil. Neměl jsem sympatie k hercům ani k nikomu, prostě tohle a celá serie je pro mě jedna velká nuda kterou si už nikdy nepustím. 2 bodíky jen za příběh a celkem osbtojnou kameru.(31.3.2012)

 • PanCitron
  *****

  Stejně jako u předchozího dílu i tady scénář vychází z o dva roky starší seriálové verze BBC, jenže tentokrát musím naznat, což se mi u remaků nestává moc často, že tohle bylo mnohem lepší než originál. Možná to bylo tím, že přeci jen 85 minut není tak rozvláčných 180 a tak příběh dostal i jakýsi spád. Atmosféru to mělo - ostatně jako zatím všechny viděné věci s Quatermassem. No jsem napnutý co předvede 3 díl.(24.1.2011)

 • darkrobyk
  *****

  Fajnová hammerovka o mnoho lepší než první Quatermass připomene o rok starší Invazi lupičů těl (a jejich další pokračování) nebo pozdější Borgy. Země je v ohrožení, invaze mimozemšťanů v plném proudu. Film má od prvních dramatických okamžiků velmi dobrou atmosféru, která se směrem k závěru stupňuje.Temná hudba, černobílá kamera a šmejd z vesmíru. Chladné prostředí továrny, nekonečná potrubí, ocel, beton a tajemství. A než se karta obrátí, smrt má žně...(14.3.2017)

 • Dexter1
  ***

  Pokračovanie sci-fi hororu zo stajne Hammer Films nie je už také originálne ako predchádzajúci diel. Príbeh ma príliš nevtiahol, lebo tomu chýbala tajomná atmosféra a všetko to bolo divákovi servírované po lopate. Akčné scény boli úplne zbytočné a ani Quatermass už nie je taký charizmatický ničomník. Skrátka príjemná béčkovitosť z prvého dielu sa vytratila, čo ma zamrzelo. Každopádne sa mi však páčilo technické spracovanie filmu a tajomne sa opakujúce slovo zombie. SPOILER: zombie tu netreba hľadať, keďže ide o bodysnatcher tému...(25.1.2015)

 • Goldbeater
  ****

  Quatermass se vrací a tentokrát se dostává do centra dění. Opět hrozí invaze odpudivých slizounů z vesmíru (vypadají znovu vcelku realisticky), jen jsou tentokrát větší, agresivnější a blíže k ovládnutí světa. Z Bernarda Quatermasse se stává akční postava a celý film spěje k poměrně výbušnému finále. Za mě tedy o kousek lepší než první díl.(6.6.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace