Quatermass 2

• Austrálie

Birth of a Monster

Sci-Fi / Horor

Velká Británie, 1957, 85 min

Tohle mi přišlo trochu slabší než první film a tolik jsem se u toho nebavil, i když i zde jsou skvělé scény, které jsou pro žánr doslova památné. Hlavně třeba pád ze schodů věže je dobře provedený a na svou dobu se na něj prostě zajímavě dívá a je plný napětí. Tohle je prostě krása starších filmů, které za tohle obdivuji.(14.10.2015)

Pokračovanie sci-fi hororu zo stajne Hammer Films nie je už také originálne ako predchádzajúci diel. Príbeh ma príliš nevtiahol, lebo tomu chýbala tajomná atmosféra a všetko to bolo divákovi servírované po lopate. Akčné scény boli úplne zbytočné a ani Quatermass už nie je taký charizmatický ničomník. Skrátka príjemná béčkovitosť z prvého dielu sa vytratila, čo ma zamrzelo. Každopádne sa mi však páčilo technické spracovanie filmu a tajomne sa opakujúce slovo zombie. SPOILER: zombie tu netreba hľadať, keďže ide o bodysnatcher tému...(25.1.2015)

Druhý ze tří Quatermass filmů od Hammeru. První, The Quatermass Xperient (1955) byl pro Hammer velkým úspěchem, proto na sebe volné pokračování nenechalo dlouho čekat. Kvalita podle mého názoru zůstala stále velmi dobrá a i u dvojky se jedná o výjimečný film v rámci britské sci-fi 50 let. Téma filmu je sice dost neoriginální, ale zase dobře zpracované. Trochu mi vadilo závěrečné vyřešení celého příběhu, které na mne působilo přehnaně a nerealisticky.(13.7.2007)

Hammer. Proti prvnímu dílu hammerovského příběhu o profesoru Quatermassovi je to značné zklamání a nepříjemný krok zpátky. Všechny nešvary druhých dílů, které tak dobře známe z dnešních sequelů, se naplno projevovaly už v 50. letech. Děj je zamotanější, příběh složitější, akce napínavější, závěrečná potvora více "šokující", krutosti krutější, nápady bezuzdnější... Jenže, jak už to tak bývá, mnoho psů je zajícova smrt. Nechápejte mě špatně, tohle není hloupý film, ani zdaleka ne, mix módních "blobovitých" a "lupičotělních" témat stojí za to, jen je to přeplácané a než napětí jako v prvním díle to ve mně vyvolalo jen shovívavý úsměv. Ani charakter Bernarda Quatermasse (opět skvěle vystřižený Brianem Donlevym) už není tak zábavně arogantní a sebevědomý jako v prvním díle. Je to film zábavný, ne že ne, ale jenom spotřební a jednohubkový.(7.10.2014)

• Campbell

Bohužel Quatermass je serie která mě totálně minula. Fakt mě na týhle sérii nic nebavilo. Ne že by příběh či herci byly špatní já jen že jsem během filmu nic necítil. Neměl jsem sympatie k hercům ani k nikomu, prostě tohle a celá serie je pro mě jedna velká nuda kterou si už nikdy nepustím. 2 bodíky jen za příběh a celkem osbtojnou kameru.(31.3.2012)