Reklama

Reklama

Quatermass 2

  • Velká Británie Quatermass II (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film Quatermass 2: Enemy from Space je volné pokračování filmu The Quatermass Xperiment (1955). Profesor Bernard Quatermass (Brian Donlevy) pracuje se svým týmem na projektu kolonizace Měsíce. Při cestě autem do svého pracoviště se téměř srazí s mladým párem. Muž byl předtím zasažen podivným objektem a má nezvykle vyhlížející poranění na obličeji. Po analýze provedené v laboratoři zjistí, že objekt je tvořen látkou, která se na Zemi nevyskytuje. Ve stejné době radary zachytí množství padajících objektů v oblasti lokality zvané Winnerden Flaks a Quatermass se tam vydává se svým pomocníkem. Na místě se nachází přísně střežená továrna, která je až příliš podobná modelu „měsíční základny“ profesora Quatermasse, a kde se údajně vyrábí syntetické potraviny. Jeho pomocník je zraněn onou neznámou látkou a ihned odveden stražícími vojáky. Vedení továrny posléze tvrdí, že žádná osoba odvedena nebyla a tak se profesor spojí se svým přítelem inspektorem Lomaxem a společně se snaží odkrýt tajemství zmizelého asistenta i pro koho a proč slouží ony prostory… (pepua)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Stejně jako u předchozího dílu i tady scénář vychází z o dva roky starší seriálové verze BBC, jenže tentokrát musím naznat, což se mi u remaků nestává moc často, že tohle bylo mnohem lepší než originál. Možná to bylo tím, že přeci jen 85 minut není tak rozvláčných 180 a tak příběh dostal i jakýsi spád. Atmosféru to mělo - ostatně jako zatím všechny viděné věci s Quatermassem. No jsem napnutý co předvede 3 díl. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Fajnová hammerovka o mnoho lepší než první Quatermass připomene o rok starší Invazi lupičů těl (a jejich další pokračování) nebo pozdější Borgy. Země je v ohrožení, invaze mimozemšťanů v plném proudu. Film má od prvních dramatických okamžiků velmi dobrou atmosféru, která se směrem k závěru stupňuje.Temná hudba, černobílá kamera a šmejd z vesmíru. Chladné prostředí továrny, nekonečná potrubí, ocel, beton a tajemství. A než se karta obrátí, smrt má žně... ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Quatermass se vrací a tentokrát se dostává do centra dění. Opět hrozí invaze odpudivých slizounů z vesmíru (vypadají znovu vcelku realisticky), jen jsou tentokrát větší, agresivnější a blíže k ovládnutí světa. Z Bernarda Quatermasse se stává akční postava a celý film spěje k poměrně výbušnému finále. Za mě tedy o kousek lepší než první díl. ()

Mol 

všechny recenze uživatele

INSIDE THOSE DOMES ARE CREATURES FROM OUTSIDE THIS EARTH!! Naprosto úchvatná záležitost, která se neskutečně rozjede při objevení továrny a nezastaví se až do svého epického konce. Výtka: Lomax měl udělat na Scotland Yardu puč, svrhnout komisaře a najet s obrněnými transportéry srkze brány areálu mimozemšťanů, se stovky členů policejních složek s plamenomety. Bohužel jsem nezvládl napočítat počet mrtvých v tomto filmu, ale ani obě ruce po pěti prstech na to nestačí. Samopaly speciálních pracovníků továrny se ke konci filmu téměř nezastaví a jsou rozpáleny do ruda, to bohužel na tomto černobílém snímku vidět není. Epické finále s odpálením atomové rakety na oběžné dráze a sto metrové haldy želatinové mimozemské rasy, umírajících na hořících troskách fabriky, mi možná dnes nedá spát. WATCH YOUR BACK, 'CAUSE ENEMIES ARE JUST ON OUR ORBIT! ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tohle mi přišlo trochu slabší než první film a tolik jsem se u toho nebavil, i když i zde jsou skvělé scény, které jsou pro žánr doslova památné. Hlavně třeba pád ze schodů věže je dobře provedený a na svou dobu se na něj prostě zajímavě dívá a je plný napětí. Tohle je prostě krása starších filmů, které za tohle obdivuji. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Scenárista Nigel Kneale byl výsledným snímkem natolik zklamán, že když v roce 1965 získal autorská práva, okamžitě film zakázal promítat. (Locksley)

Reklama

Reklama