Quatermass 2

• Austrálie

Birth of a Monster

Sci-Fi / Horor

Velká Británie, 1957, 85 min

Stejně jako u předchozího dílu i tady scénář vychází z o dva roky starší seriálové verze BBC, jenže tentokrát musím naznat, což se mi u remaků nestává moc často, že tohle bylo mnohem lepší než originál. Možná to bylo tím, že přeci jen 85 minut není tak rozvláčných 180 a tak příběh dostal i jakýsi spád. Atmosféru to mělo - ostatně jako zatím všechny viděné věci s Quatermassem. No jsem napnutý co předvede 3 díl.(24.1.2011)

Pokračovanie sci-fi hororu zo stajne Hammer Films nie je už také originálne ako predchádzajúci diel. Príbeh ma príliš nevtiahol, lebo tomu chýbala tajomná atmosféra a všetko to bolo divákovi servírované po lopate. Akčné scény boli úplne zbytočné a ani Quatermass už nie je taký charizmatický ničomník. Skrátka príjemná béčkovitosť z prvého dielu sa vytratila, čo ma zamrzelo. Každopádne sa mi však páčilo technické spracovanie filmu a tajomne sa opakujúce slovo zombie. SPOILER: zombie tu netreba hľadať, keďže ide o bodysnatcher tému...(25.1.2015)

• Han22

O trošičku lepší než první díl, ale stále velice slabé. Quatermass a inspektor Lomax naráží na továrnu, kde je produkován toxin měnící lidi na mimozemšťany. Celé to řídí meteor z vesmíru a obří rostliny, inspektor a dokonce ani poslanec nemají tu moc povolat armádu a tak si musí vystačit s lynčovacím davem z místní vesnice a v závěru čelí něčemu jako obří hovna. Celé je to utahané, staré s nesympatickými postavami a nulovou atmosférou. Hammer se měl držet toho co mu šlo - hororů.(15.3.2014)

• Campbell

Bohužel Quatermass je serie která mě totálně minula. Fakt mě na týhle sérii nic nebavilo. Ne že by příběh či herci byly špatní já jen že jsem během filmu nic necítil. Neměl jsem sympatie k hercům ani k nikomu, prostě tohle a celá serie je pro mě jedna velká nuda kterou si už nikdy nepustím. 2 bodíky jen za příběh a celkem osbtojnou kameru.(31.3.2012)

INSIDE THOSE DOMES ARE CREATURES FROM OUTSIDE THIS EARTH!! Naprosto úchvatná záležitost, která se neskutečně rozjede při objevení továrny a nezastaví se až do svého epického konce. Výtka: Lomax měl udělat na Scotland Yardu puč, svrhnout komisaře a najet s obrněnými transportéry srkze brány areálu mimozemšťanů, se stovky členů policejních složek s plamenomety. Bohužel jsem nezvládl napočítat počet mrtvých v tomto filmu, ale ani obě ruce po pěti prstech na to nestačí. Samopaly speciálních pracovníků továrny se ke konci filmu téměř nezastaví a jsou rozpáleny do ruda, to bohužel na tomto černobílém snímku vidět není. Epické finále s odpálením atomové rakety na oběžné dráze a sto metrové haldy želatinové mimozemské rasy, umírajících na hořících troskách fabriky, mi možná dnes nedá spát. WATCH YOUR BACK, 'CAUSE ENEMIES ARE JUST ON OUR ORBIT!(7.2.2017)