Reklama

Reklama

The Quatermass Xperiment

  • Velká Británie X the Experiment (více)
Trailer

VOD (1)

Na Zemi nouzově přistane raketa, ve které přežil jediný člen posádky. Z vesmíru si ale přivezl něco děsivého. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Rýchlo ubiehajúce scifíčko poplatné svojej dobe, ale patrí k tým s originálnym námetom. Téma studenej vojny je iba raz zmienená, tu ide o niečo iné. Film uteká tak rýchlo, že so žiadnou postavou sa nezoznámime, tie sú tu len akoby na pozadí desivého príbehu. Quatermass je po celý čas nasratý a ani sa neusmeje, len škoda, že to nie je aspon zámerne vtipné. Finále už ale vtipné je, spôsob, akým sa zbaviť votrelca ma teda rozhodne pobavil, ako aj samotná, i keď veľmi krátka záverečná akcia. Ak sa to akciou dá vôbec nazvať. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Klasické sci-fi z padesátých let. Místo tří kosmonautů vyslaných na oběžnou dráhu se vrátí pouze jeden. Po setkání s mimozemským organismem se stává přenašečem. Zemi hrozí, že bude napadena mimozemskými organismy, které lidstvo vyhubí (pohltí). Mix Věci a Blobu funguje i po letech, škoda, že tvůrci nevsadili na preciznější speciální efekty. Přeci jen do té doby se ve filmu již objevilo ledacos... ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Na jedné straně poměrně naivní podívaná - z vesmírné mise se vrátí jediný přeživší kosmonaut napaden kdoví čím, ale není vzat do karantény ani kdovíjak hlídán, všichni se všeho dotýkají holou rukou bez rukavic a nezdá se, že by si uvědomovali nějakou hrozbu. Na straně druhé snímek nabízí poměrně realistickou a nepříjemnou proměnu jedné z postav v jakéhosi vesmírného slimáka, což na dobu vzniku filmu působí poměrně nevídaně. Technická stránka bez výtek. Val Guest dokáže film ukočírovat do takové míry, že i přes chvilkovou naivitu The Quatermass Xperiment nepůsobí hloupě. Rozhodně jde o jeden z pamětnějších zářezů Hammer Films. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Dosti dobré. Ale na po1. zatím na 3.5 Když pominu samotného cynicky chladně realistického Quatermasse (hádejte, po kom se skryl Carpenter v pseudonymu ke scénáři k Prince of Darkness?) tak hl. představitel je šílený mix Petera O´Toolea, Clancyho Browna a Borise Karloffa.;-) Klasická stavba, kdy se 1.pol. v podstatě ´´nic´´ neděje, a pak se to nenápadně přelípne do stále hororovější 2.pol. se závěrem, kde si na vrcholku lešení (to byla chyba) hoví chobotnicohouba, která na nás dokonce mrkne očíčkem, uvnitř Westminsterského opatství, které zde získalo, poněkud netradiční reklamu.;-) Sice mi vadí, že ta šílená manželka, co ho nechala unésti z nemocnice, po kýčovité (alá monster movies) řvací scéně v autě, zmizela po Anglicku z děje a dále už tam vůbec nefiguruje, což je divné, ale zase to není nijak extra mínus. Pán s hnusnou pařátou (ta holka s panenkou a kočárkem, měla ze zadnice...kliku, že urazil hlavu jen té její panence) někoho praští a vypadá to, že dotyčnému zmizí z pol. hlavy, kůže i s okem (jestli jsem to dobře viděl) což bylo dosti hrůzné (velké plus) + se oběti nějak bizarně zdeformuje/scvrkne ruka. A samotný Quatermass po dotazu v závěru, co bude dál, odvětí... ,,Začnu znovu´´ a v posl. několika vteřinách, vidíme další startující raketu. Vědeckocynický pragmatismus na entou.;) Pro mne osobně, mix... the Věc, Invaze Uchvatitelů Těl a Neviditelného od H.G.Wellse. Dáti to na 90min., přidat na rozpočtu a zhustiti atmosphéru a je to na 100% ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Hammer. A sakra dobrý. Film, který naštěstí zachránil toto studio před krachem a dostal se (a uspěl) i na americký trh, je vynikající esencí strachu, napětí, dějových zvratů a výborných hereckých výkonů. Film skutečně lze rozdělit na dvě poloviny: první se nese spíš v napětí "co se na té kosmické lodi vlastně stalo?", kdy sledujeme pátrání hlavních postav po odpovědích; druhá půle - od útěku "přeživšího" astronauta z nemocnice - se zvolna mění v zábavné monster movie a pátrání hrdinů po člověku a pak po příšeře. Obě části stojí za to, protože se drží osvědčených postupů: mírně bizarní kulisy, důsledné udržování napětí, tajemství, které se odhaluje jen postupně... K tomu připočtěte několik zajímavých filmařských postupů a "monster movie zvratů, který jsem si tak nějak tajně přál, protože dal filmu nový náboj. Herecky všemu samozřejmě vévodí Brian Donlevy jako sebevědomý, inteligentní a krapet arogantní profesor Quatermass, ale dobře jsou zahrány i ty menší role - včetně produkčního přenosového vozu BBC v závěrečné pasáži u Westminsterského opatství, kterého si střihl Gordon Jackson aka šéf Profesionálů Cowley. Nečekaný, ale o to lepší zážitek. ()

Galerie (39)

Reklama

Reklama