Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Série(14) / Epizody(161)

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

dustur

Musím skonštantovať ,že po dlhom až po velmi dlhom čase ,sa na Slovensku podaril nakrútiť seriál ,ktorý je vtipný ,a každá jedna sranda a hlášky my sedia v tomto seriály.... Premňa my každý z hercov ,kto v tomto hraje príjemne sadnú či už Petra Polnišová ,Marek Majeský , Matej Landl , Zuzka Sebová a takisto ostatný sú príjemne zábavny.... Dobre musím,uznať že možno nie každému sa páči tento druh srandy... ,ale mne to prišlo po dlhom čase fakt vtipné,a možno že moje hodnotenie bude troška vysoké,ale mne tento seriál sadol.... ,a ja dávam ( 4/5 ) ()

Maja_N

Bezpochyby seriál, kde sa nedá ani len náznakom hovoriť o nejakom umení, alebo veľkej kvalite, napriek tomu sú niektoré scénky dosť vydarené a vtipné. Občas má človek chuť pozrieť si aj niečo primitívne jednoduché, na čom sa môže zabaviť. Niektoré z posledných častí (natočené 2018), do ktorých asi v snahe zaujať ešte viac ľudí dali účinkovať Evelyn, je len na škodu, pretože keď doteraz tam neboli nejaké extra herecké výkony, teraz to už skutočne začína byť aj pre mňa, čo som si to v rámci "vypnutia" a jednoduchej zábavy pozrela, až otravné. ()

Zl0

Nie všetko čo sa snaží je aj vtipné. Konečne je tu ale niečo čo si robí srandu samo zo seba a z nás. Svetlý bod v dnešných časoch opičenia po sračkových seriáloch s 200 časťami. Ďaleko do dokonalosti, ale snaha sa cení. Zábavné koľko dedinských archetypov tam človek nájde. A nemusia žiť nevyhnutne na dedine ;) ()

Dale

Máme tu ďalší pokus o slovenský komediálny seriál, čo je dosť odvážne, vzhľadom na to, ako dopadla väčšina predošlých. Casting je veľmi sľubný, keď len ťažko by sme našli na Slovensku lepších komediálnych hercov, no oveľa dôležitejšie bude, akú pôdu im pripravia scenáristi. Prvá časť s témou volieb mala pár svetlých momentov, predovšetkým v spojitosti s postavou farára Majeského. Druhá časť s kamionistom ale už tak dobre nepôsobila, akoby všetky komediálne nápady už došli. Seriál určite má potenciál stať sa obľúbeným medzi TV divákmi, keďže je postavený na rovnakom princípe ako úspešné Troškove "komédie" - dedinské prostredie s jednoduchými až prostoduchými postavičkami, ktoré produkujú rovnako jednouchý humor pre masy, navyše nechýbajú ani miestni dedinskí neherci. Formulka na úspech ako stvorená, no čo sa týka kvality, má to presne opačný efekt. Takže po dvoch častiach sa mi to zatiaľ javí mierne lepšie ako "troškoviny" a keď budú mať časti dostatočne zaujímavé témy, tak by to mohlo byť občas aj vtipné, zatiaľ som sa ale príliš nebavil. Dodatok po roku - môj dojem aj hodnotenie seriálu išli hore. Nájdu sa časti, keď sa skoro nezasmejem, no väčšinou je to celkom v pohode a aj napriek zameraniu na jednoduchého diváka sa v seriáli vyskytuje dosť podarených vtipov a narážok. Hlavne niektoré charaktery postáv sú prekvapivo dobre vymyslené, či už Kubovčíkov policajt, Heribanov MBčkár alebo Landlov pijan. Takéto prepracované postavy by sme v Troškových komédiách hľadali márne, aj keď ide o tradičné jednoduché postavy s IQ do 80, majú niečo do seba, čím dokážu strhnúť pozornosť a zabaviť diváka. A páči sa mi aj hudobná zložka, či už Morricone alebo československé odlies hity sú vybraté veľmi vhodne k daným situáciám a k letnému seriálu sa fakt hodia. 50% ()

• Autorom jednej z epizód je aj Stano Dančiak mladší, ktorý sa podieľal aj na tvorbe počiatočného konceptu seriálu. (Zdroj: medialne.etrend.sk) (tommy187)
  • V scéne, kedy starosta ukazuje zranenému synovcovi falošnú mapu k pokladu, je za oboma jasne vidieť kostol. Seriálová obec sa sa však potýka s problémom, že obec Horná Dolná kostol nemá a omše musia byť slúžené v kultúrnom dome. (Frenkyt)
  • V epizóde s názvom "Návšteva" je si v scénke, keď Ďuro a Sojka idú do mesta, v odraze bočného skla auta možné všimnúť kameramana. (Johnny.ARN)

Časové pásmo bylo změněno