Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

3n3my

Výborná paródia, ktorej však k dokonalosti ešte niečo chýba. Občas som mal pocit, že sa veľa tlačí na pílu, ale inak je to vcelku vyrovnané a zábavné dielko. ()

Nivenx

Žhavé výstřely jsou kultem mezi parodiema a zde je opravdu neskutečně dobrých vtípků, které mě rozesmály. Ale natočeno celkově dost prkeně. Takže za mě 55%. ()

markyz.

v životě, v ŽIVOTĚ jsem se u filmu tak nesmál, jako u žhavých výstřelu.. N A P R O S TO ! G E N I Á L N Í ! ()

panMartin

Jeden z nejlepších snímků, který paroduje jiné filmy. Vynikající zábava, kterou v rámci žánru překovává jen její pokračování. Parodie ktera je vtipná i po 20tém zkouknutí! Charlie Sheen se do této role nekompromisně hodí. A myslÍm si že bez Lloyda Bridgese by to snad ani nešlo. Díky bohu za takové filmy, u kterých je zábava zaručena. Každopádně i tak vřele doporučuji oba díly zhlédnout, náramě se pobavíte. Vážně unikátní kousek ()

COF_666

Nejlepší parodie všech dob které se snad může rovnat pouze bláznivá střela.Kam se na tohle hrabe Scary Movie! ()

drexik

Tak předně lepší parodii neznám. Musíte se smát, ikdyž máte nulové povědomí o tom co je parodováno. Charlie Sheen exceluje a absolutně všichni mu bravurně sekundují. Jestě si živě pamatuju jak jsem víc jak před 10-ti lety dokola čučel na strašně nahranou VHSku koupenou kdesi na trhu. Mělo to své kouzlo :D ()

fantoci

Parodie je jedno z nejlepších temat filmu. Bez ostatních filmů by se ale asi neobešlo. Žhavé výstřely jsou něčím kultovní. Je to beze sporu Charlie Sheen a pak spusta idiotství, které v sobě nesou hlavní i vedlejší(ale hlavně hlavní:) hedinové. Nechtěl bych mít takového velitele jako Sheen ale takové opékání steaků na břiše svý slečny by nebylo špatný ()

chelseaman22

Místo činu - letadlová loď: Piloti se vracejí z nákupu ve Wall-Martu, bezohledně zabírají místa pro invalidy, platí parkovné či prostě jen couvají. Kamarádské podání rukou vyvolalo silnou exotermickou reakci - už jen pánev wok a palmový olej. "To jsou nohy! Nechala jsem si je prodloužit - teď je mám až k pasu." Vtipné konstatování půltého chlapa: "Zničil jsem stíhačku za 30,000,000 dolarů, každý týden splácím 10 dolarů." Plukovník před nastoupivším praporem: "Patrně se díváte na mé kalhoty - krejčímu došel materiál." Problematika přistání: "Žádám o povolení přistát na ramveji TŘICET A NĚCO. TŘICET A NĚCO BYLA ZRUŠENA, přistaňte na dvacet devítce." Dialog ohledně vůně/zápachu: "Zajímavý parfém. To je STOPANGÍN - jsem nemocná." Sheen smaží na rozpáleném těle své milenky vejce, rybu a slaninu - poctivá toť snídaně by UK. Velice interesantní pohled do brigádničení v USA - rozvoz mléka probíhá stylem "roznašeč novin" (aneb vrhnu to a uvidím, jestli sklo narazí na hranu). "Pokud by jste netrefili jadernou elektrárnu, tak trefte střední školu nebo centrální mlékárnu." Problematika stravování je všude přítomná: "Nepřítel na 12 hodinách. Už je čas na oběd? Dojdu si na burger." 83% Celosvětový výdělek k 7. 5. 2013: $181,096,164, což je 6,97 násobek budgetu..........890. nejvýdělečnější snímek historie ()

Motinski

Mam radšej druhý diel ale neznamená to že by som sa nebavil. Top Gun je veľmi vďačný materiál na sparodovanie a Charlie Sheen je vtipný ajkeď nič nehovorí. Vlastne mi úplne stačilo keď vypustil hlášku a nasadil tupý výraz ktorý ajtak pôsobí že jeho postava všetkému rozumie. Lloyd Bridges ako fake Nielsen zase kraľoval vedľajším postavám a celý film nestratil nič z originality ani po toľkých rokoch. Humor je dávkovaný pravidelne takmer v každej scéne a na nudné pasáže nie je priestor. Príbehovo sa s tým ale viac vyhrali v pokračovaní. ()

Sonnik

There's something funny in the air. Sheenovi tohle tehdy ještě sedělo a spolu s největším zabijákem všech dob admirálem Bensonem si to dávají, jako málo kdo. "You know, I've personally flown over 194 missions and I was shot down on every one. Come to think of it, I've never landed a plane in my life." ()

SG_ever

Neskutečně zábavná a oddechová podívaná, kde Charlie svou "kurevsky cool postavou" dohání (a často i předhání) svého Rickyho "Divocha" Vaughna z První ligy. Díky Charliemu jsou Výstřeli jedním z mých absolutně nejoblíbenějších snímků v daném žánru. Po žádné stránce dokonalé, ale svou občasnou kýčovitostí (jež je navíc podtržena vskusnými a lacinými triky) nesmírně trefné a povedené. (90%) ()

DivX

Charlie Sheen alias Měkká Tlapička v parodii na film Top Gun. Starší komedie na kterou jen tak nezapomenete. 70% (DĚJ *** AKCE *** HUDBA ** EFEKTY ** HERCI ***) IMDb.com: 6,5/10 ()

Mrkvič

První díl mi nikdy tolik neříkal jako ten druhý. Pár hlušších míst, kde je sice dost vtipu, ale až moc romantiky. Do toho závěrečný souboj, který je sice místy vtipný, ale vypadá příšerně. Ještě že je tu Lloyd Bridges a jeho admirálská čepice. ()

Gothar

Horúce strely 1 a 2 sú podľa mňa najlepšími paródiami vôbec. Sú vtipné aj bez toho, aby ste museli vidieť parodované filmy, každá scéna má nejaký odkaz a spolu to výborne funguje. Dokonca je to jeden z mála filmov, ktorý je aj veľmi dobre nadabovaný v slovenčine. 100 % ()

karlik4801

Klasická blbost ze začátku devadesátých let v čele s mladým Charliem. Pro mě i přes stáří tohoto snímku je to pořád zábavná paráda se vším všudy. Hot Shots! v žádném případě nenudí, protože se neustále děje nějaká ta hloupost pro pobavení. Tady myslím že to začalo, ta série parodií. ()

Lachtaan

Viděno až nyní poprvé zcela náhodou v televizi a hned najisto mohu říci, že jedna z nejúsměvnějších, nejpraštěnějších ale zároveň nejzábavnějších komedií/parodií, které jsem kdy zhlédl. V mnohém konkuruje mé oblíbenkyni Bláznivé střele, pan Bridges zde háže podobné grimasy i hlášky jako nenahraditelný Leslie Nielsen. S druhým dílem se Hot Shots přetahují o prvenství v kratičké povedené sérií, který z dílů se mi vlastně líbil více. Zde ale jen člověk vzpomíná na dva úsměvné večery při skvělých komediích s těmi nejnemožnějšími referencemi na filmy z osmdesátek. ()

lennyd

Topper Harley (Charlie Sheen), jeden z nejlepších pilotů všech dob (po svém otci, samozřejmě) je nucen se vrátit zpět do ostré služby, i když by nejradši na celou civilizaci poslal do háje a žije mezi indiány, aby zde zapomněl na fatální selhání svého otce. Ale služba vlasti je důležitá, a tak se vrací - ale netuší, že má být jen záminkou pro velitele Blocka, který chce se starými stíhačkami nasimulovat nějaký průšvih (a labilní Harley je k tomu ideální), aby se mohly nakoupit nové stíhačky. Toppera si ale do parády vezme půvabná psycholožka Ramada (Valeria Golino), a všechny jeho neduhy velmi rychle vyléčí ... Co tak psát o filmu, který všichni nesčítelněkrát viděli, a ti co jej neviděli, tak o něm milionkrát alespoň slyšeli. Mezi Bláznivými střelami si Jim Abrahams vzal chvilku volna, a natočil další parodii - tentokrát je oním postiženým (parodovaným) filmem Top Gun... ()

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí