Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

anyonecek

Nebylo to špatné, ale vtipy jsou už takové ohrané. Top gun jsem sice viděl před dávnou dobou, tak možná to na to má vliv, že jsem se tolik nechytal, ale snažilo se to být natolik vtipné, že půlka prostě nebyla vtipná vůbec. Nejlepší postavu ztvárnil pro mě Lloyd Bridges u kterého jsem se upřímně zasmál. ()

kubilov

Mnohými jsou Žhavé výstřely považovány za nejlepší parodii a jednu z úplně nejlepších komedií, s čímž můžu jen a jen souhlasit. Člověk se nasměje snad ještě víc, než u Bláznivé střely a hlavně, je to film bez slabých míst, i když ty by se stejně hledaly špatně v jakémkoliv osmdesátiminutovém filmu. Charlieho Sheena mám hodně rád a tady teda opravdu válí, vlastně stejně jako všichni ostatní, avšak nejvíc mě odrovnala milostná scéna s Valerií Golino, ta opravdu neměla chybu. Ačkoliv jsou některé scény natočeny i vzhledem k době vzniku poměrně krkolomně, parodování desítek filmů to snad každému vynahradí. Přestože oproti druhému dílu je ten první jen slabý rozjezd. ()

jirin_cz

Tak podle hodnocení ostatních jsem asi pěkný suchar. Ale mě prostě parodie na jiné filmy nikdy nijak zábavné nepřišly. No a pokud na to koukám jako na čistou komedii, tak se občas pousmějete (proto ta jedna hvězdička), ale čelist si smíchy opravdu neutrhnete. Nuda a nuda. ()

darthvader77

"Odlítal jsem sto čtyry a devadesát akcí a při každé mě přestřelili. Když na to myslím, tak jsem nikdy nepřistál." Výborná parodie, při které jsem se každou chvíli chytal smíchy za břicho, nepřeberné množství vizuálních gagů a hlášek. Vše doprovází dynamická hudba. Hlavní trojice perfektní Charlieho Sheena mám rád z mého velmi oblíbeného seriálu Dva a půl chlapa, účast Cary Elwese mě potěšila protože jsem ho nedávno viděl v Princezně nevěstě a pak je tu samozřejmě jako třešnička na dortu půvabná Valeria Golino, která tomu dodává potřebný drajv. Jedna z nejlepších komedií, co jsem měl možnost vědět. ()

Brano

Nikdy som nevidel Top Gun a ani neplánujem to pozerať, takže možno kvôli tomu ma to tak veľmi nenadchlo. Hot Shots sú určite kultom svojho žánru a v dnešnej dobe len ťažko môžu hľadať konkurenciu. Nepatrím medzi veľkých fanúšikov paródii, takže aj pri tomto filme sa mi zdalo byť veľa scén, gagov až príliš prehnaných, ktoré v konečnom výsledku vyzneli trápne. Filmu chýba akýkoľvek dej, ale ak hľadáte niečo ľahké na pobavenie a pritom chcete úplne vypnúť, tak tento film je preto ako stvorený. Keď som bol malý tak som tento film žral, ale po rokoch už mi tak kútiky netrhalo ako kedysi. Nebyť výborného Sheena a nezabudnuteľného admirála Bridgesa, ktorý ma na filme asi najviac pobavil, tak by z toho bola len ďalšia podpriemerná paródia. Na záver musím vyzdvihnúť slovenský dabing Stana Krála, bez ktorého si už Charlieho neviem predstaviť. /65%/ ()

brzozin

Jedna z nejlepších parodií z těch dávných dob, kdy se točily doslova na běžícím pásu. Opravdu škoda, že dneska už se do podobných témat nikdo moc nepouští. A když už ano, vyleze z toho nějaký nechutný teenagerský paskvil. Ovšem z celé té plejády Bláznivých střel, Připoutejte se prosím, Spaceballs a dalších je tenhle film asi nejvtipnější. ()

Guran

Nic moc, o hodně lepší je dvojka, pár srandiček se tu najde, ale některé nestojí zanic, ale veseloher je v tomhle filmu akorát. ()

Jehan

Výtečné! Kdo by to zahrál lépe s tím koženým ksichtem než Charlie Sheen? A samozřejmě nezapomenutelný Lloyd Bridges, který si na stará kolena užil naplno role komediální hvězdy, ač možná v mládí snil o úplně jiné kariéře. No a to byla před nimi ještě dvojka.... ()

woldemord

Velice povedený film (parodie) která i v některých úsecích dokázala pobavit na tento film byl skvěle vybrán herec Charlie Sheen někoho jiného si v této roli nedokážu představit.Film mě dokázal docela dobře pobavit ale to je tak vše takže trošičku průměrná komedie :) Za mě 70% ()

kslaww

Slátanina spletená z filmů 80 let mě celkově moc nechytla...jsou tam vtipné scény kdy jsem se zasmál...ale toho smíchu jsem čekal víc ()

knihovna

Víte co je na tom nejlepší? Že kdybych neviděl tu pitomost Top Gun, tak bych si tohle skvělé dílko nevychutnal. Z toho je vidět, že všechno zlé je k něčemu dobré. K filmu samotnému není krom chvály co dodat, chce to hlavně se koukat. ()

mrclTV

Asi moja najobľúbenejšia paródia. Vtipy predkladá takým úžasným tempom, že všetky asi nebudete mať šancu zaregistrovať počas jedného videnia. Musíte ich vidieť viac krát. Ja som si ich užil minimálne 12 krát a ešte stále sa smejem od začiatku do konca. Viem, nie je to najinteligentnejší humor, ale stále lepšie ako fekálne filmy na štýl Klub sráčú a ďalšie podobné výtvory. ()

DaleCoper

Primárně parodie na Top Gun.V druhém plánu parodie na vše možné od 9 a půl týdne až Jih proti Severu. Pár slabších míst bavil jsem se u toho víc jak na komediích Woodyho Allena. ()

DarweyD

Výborná parodie, doba kdy českej dabing byl ještě opravdu tak kvalitní že verze s dabingem je vtipnější než originál ()

PlayEasy

No dobře, je to hodně (až sitcomově) vtipné a tudíž hodně bláznivé a absurdní. Určitě slušná parodie na Top Gun, ale my vždy radši sáhneme po originálu (byť se pohybuje v modrých číslech) a máme ho radši. Třeba vrcholem byla scéna vaření vajíček na břiše té ženské. Zábavné, ale na náš vkus až moc crazy. 70% ()

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí