Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

starbrejkr

Ale né, to byla nuda:-( Já mám parodie hodně rád a na takovou Bláznivou střelu nedám dopustit, ale tohle mi vůbec nesedlo. Zasmál jsem se maximálně párkrát a zbytek filmu jsem se vyloženě nudil....těžko říct, kde se stala chyba, ale nesedl mi ani moc výběr parodovaných filmů v čele s pilotním Top Gunem. Nejsilnější postavou byl jednoznačně admirál, jeho hlášky z válek, která USA vedly v posledních 100 letech mě to alespoň donutily dokoukat. ()

C0r0ner

Top Gun jako předloha je sračka a proto se spousta vtipů u mě míjela účinkem. I tak je to ale klasická parodie ze zlatého času osmdesátých a devadesátých let, kdy na tomto typu filmu pracovali ti nejlepší (což už se dnes bohužel říct nedá). Abrahams byl svého času absolutní špička a tady to beze zbytku ukázal. 85% ()

Flynn

Naprostá klasika mezi bláznivými komediemi, a navazující druhý díl je taky pecka jako hrom. Tohle když vidí člověk i po xté tak se stejně musí smát, protože v té době byly ty vtípky ještě neokoukané a tak byly hodně originální, a myslím že se jim dokonale podařilo zesměšnit topgun a podobné hitovky :o) prostě výborná zábava.... ()

lakikaki

Druhá polovica filmu trochu za tou prvou zaostáva, ale aj napriek tomu patria Horúce strely medzi najlepšie paródie, minimálne v mojom osobnom rebríčku. Tento snímok som videl minimálne desaťkrát, ale baví ma vždy rovnako. A hoci som trošku váhal či mu udeliť, či neudeliť maximálne hodnotenie, tak vďaka vtipom v záverečných titulkoch, ktoré som si všimol až dnes, sa akékoľvek pochybnosti rozplynuli a 5 hviezdičiek dávam s čistým svedomím. A nesmiem zabudnúť pochváliť aj slovenský dabing, ktorý je v tomto prípade nenahraditeľný. ()

MarekT

Jedna z opravdových perel žánru "parodie". Nebylo moc známých filmů, které by nezůstaly ušetřeny. Skvělí herci, skvělé vizuální a verbální vtípky a skvělá režie od mistra Abrahamse. A nelze nezmínit, že dvojka je na stejné, tudíž výtečné úrovni. Dál bych to nenatahoval, pět hvězd pro oba díly. ()

campix

Pro mě naprostý kult a zábava nejryzejšího kalibru. Já jsem na této parodii vyrůstal a viděl jsem ji nesčetněkrát. Tohle je podle mě zábava jak se patří a role díky které mi uvízl Charlie Sheen v paměti a především díky tomuhle na něj nedám dopustit. Nic víc není dodávat, stačí se na to podívat a bavit se . ()

pakobylka

Parodie, která dělá čest svému jménu. Na nic si nehraje - útočí přímo, s neskrývaným potěšením ... a její střely (až na pár zatoulaných nábojů) zasahují cíl s obdivuhodnou přesností. P.S.: Čím by byly "Žhavé výstřely" bez filmu "Top Gun" (1986) ... a čím by byl "Top Gun" bez "Žhavých výstřelů" ?!? ()

necisty

Jedna z nejpovedenějších parodií té doby. Klidně si ji můžu pustit po několika letech a pořád se budu smát. ()

Juto

Jedna z najlepších paródii. Pokiaľ ide o mňa, Charlie Sheen naozaj funguje najlepšie v takýchto úlohách. 7/10 ()

messiah

Spolu s pokračováním jedna z nejlepších, ne-li nejlepší parodie co jsem kdy viděl. Dokonce je v mém osobním žebříčku výše než bláznivá střela která je podobného ražení. Plno střeštěných a naprosto absurdních scén je podáváno s až neuvěřitelně vážnou "tváří" a navíc to má i příběh. Geniální hlášky ("Madam, tito muži dodržují přísný celibát stejně jako předtím jejich otcové a dědové" Žhavé výstřely 2), spousta maličkostí které člověk najde až při druhém, třetím shlédnutí, i velké scény jako "Klesej" - "Klesám". Do toho skvělý Charlie Sheen s kamenným ksichtem, nádherná Ramada, mimózní admirál/prezident a ve dvojce Rowan Atkinson se svázanýma tkaničkama (bastardi). Kam se hrabe Top Gun, kam se hrabe Rambo...Žhávé výstřely si pouštím mnohem častěji. Ani po 8 shlédnutích nemám dost, tohle člověk může pořád! ()

Googlak

Odlietal som 194 bojových akcií a pri každej ma zostrelili, ... V Živote som s lietadlom nepristal, ... :-) Najlepšia parodia na Svete s perfeknym Sheenom ale neni to Sheen kto sa mi tu najviac páčí, ... Životný výkon Bridgesa ()

Ice123

Bezvadná parodie, která se dnes již bohužel nenajde. Úžasný záběry, kdy Charlie Sheen jede na motorce a předvádí se před Cary Elwes, která se zase předvádí ve svém umění na koni. 90% ()

otík

Naprosto dokonalá parodie, která je totálně praštěná, ale též totálně zábavná. Mám pro sérii výstřelů slabost a jedničku považuji ještě za malinko méně zábavnou než dvojku. Přesto je to jasných pět hvězdiček, je to bomba. Nejlepší scény jsou na letadlové lodi při startování stíhaček. ()

tomeek

Radši mám dvojku, ale toto je taky mazec! UPGRADE: Ten český zvuk je strašlivý, při honičkách je v podstatě slyšet jenom dabing herců, žádný zvuk motoru, nic. A ta "bitva" ve stíhačkách je naprosto nepřehledná a dodnes nevím, proč a proti komu vlastně bojovali. Už jsem se tomu tentokrát ani nesmál :( ()

3n3my

Výborná paródia, ktorej však k dokonalosti ešte niečo chýba. Občas som mal pocit, že sa veľa tlačí na pílu, ale inak je to vcelku vyrovnané a zábavné dielko. ()

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí