Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

RadimFišer

Přijde mi tento film jako hloupá pohádka, která mě již dávno přestala bavit. Ocenuji krásné a vtipné vsuvky, ale již ta motorka byla na moji toleranci filmů moc. Sloučil jsem to do kolonky Policejní akademie. Přesto přidám jednu hvězdu. ()

mirliflore

Podle mě jen průměr - výborné vtipy jsou proloženy dost hluchými (a dlouhými) místy a příliš mnoho gagů je založeno na tom, že někdo někde spadne nebo se do něčeho praští, což mě nijak zvlášť neuspokojuje. Na druhou stranu musím ocenit, že Žhavé výstřely nejsou nijak trapné (samozřejmě, občas jsou záměrně kýčovité, ale to je jen dobře), nicméně v tomto žánru zůstává stále neotřesitelně na prvním místě Vražda na večeři. ()

Caesar1993

Blbost. Blbost, ale vtipná. Jim Abrahams si nemilosrdně bere na mušku veškerá klišé z amerických romanťáků a přidává násilnost a sexualitu, obojí přehnané až na nejzazší hranici, jak je typické pro parodie té doby. ()

Gastovski

Nevím jak ostatní, ale já mám radši vtipnou kaši, než tu nudnou a trapnou. Tohle že je jedna z nejlepších parodií? Já bych spíš řekl jedna z nejnadhodnocenějších a nejhorších. Nebýt toho generála, co mu ve dvojce přišili jazyk baseta, tak je to odpad jak vyšitý. ()

El-Barto

"Odlítal jsem 194 akcí, při každé mě sestřelili. Já vlastně ani nikdy nepřístál." Lloyd Bridges je pro Žhavé výstřely stejně důležitý jako Leslie Nielsen pro Bláznivé střely nebo Marlon Brando pro Kmotra:) ()

AndreyCSFD

Na přelomu 90tých let nebyl větší borec než Tomáš Cruise, který se proháněl ve stíhačce v pomalu kultovním blockbusteru Top Gun. Tomův právě vyrovnaný chrup se bělostně lesknul z plagátů do dálky lákajíc mladé americké jinochy do armády a pan producent Bruckheimer si jenom mnul spokojeně ruce, jak se mu zadařilo. Bylo zapotřebí tu bandu trochu zchladit Žhavými výstřely. I přes švihlý název se jedná o geniální parodii bez hluchého místa, která je vtipná od úvodních nabušených titulků až po ty závěrečné, do nichž jsou tu a tam vsunuté vtípky a blbinky. Perfektní hlášky a vtípky vymyšlené do detailu (bitevník s ubervlasteneckým jménem U.S.S. Essess mě vždycky dostane) a na parodii přepychová výprava ze zamýšlené jednorázovky udělaly film, který obstojí i bez znalosti předlohy. A zatímco na Top Gun už lidi pomalu zapomínají, Žhavé výstřely jsou pořád v kurzu. Jednak je to tím, že po shlédnutí Výstřelů se už na agitní Top Gun nebudete dívat vážně a jednak Měkká Tlapička je prostě lepší než Maverick. ()

zdeny99

Inteligentně napsaná parodie na akční filmy plná skvělých a originálních hlášek a skečů od začátku do konce. Musí se sledovat v každém okamžiku, aby neutekly žádné skryté vtipy někde v rohu obrazu. Inspiraci našla především v legendárním filmu TOP GUN. [35771. hodnocení, 694. komentář, 84%, 483. nejlepší film, 477. nejoblíbenější film] ()

peetrejr

Hell yeah! Ako fajn, musím priznať že to nebolo lepšie ako Bláznivá střela. Ale aj tu sa nájdu skvelé wtf scény. Herecké obsadenie svižné, dialógy medzi postavami sú jednoduché ale fajn. Taký osviežujúci film. Už sa teším na dvojku. ()

TostTom

Top film a jedna z nejlepších komedií co jsem asi viděl. Skvělá parodie a skvělé herecké výkony. Vtipné, že parodie je o tolik lepší než originál. ()

inutihar

Nevím, ale po dnešním shlédnutí mě to nebralo tak moc jako v době, kdy jsem to viděl poprvé či podruhé. A to jsem si před tím dal i TopGun, abych si to náležitě vychutnal. Hvězdičku navíc za nepřátelské piloty pojmenované po arabských jídlech. ()

gombarix

"Doktore, přežije to?" - "Nevím, nejsem dobrý chirurg." I když jsem Top Gun neviděl a dá-li Bůh ani neuvidím, bavil jsem se velmi. Pár (v kontextu zbytku) slabších míst bych našel, Charlie Sheen mi ve všech scénách taky úplně nesedí, ale Lloyd Bridges je naproti tomu zcela dokonalý. "Patrně se díváte na mé kalhoty, k tomu vám rád poskytnu vysvětlení. U kolen došel krejčímu materiál." - - - Valeria Golino se v první scéně ukáže v placatých brýlích. (Oproti tomu Jon Cryer coby "Průserář" zde konečně dá náplň frázi, že někdo nosí akvárka.) ()

*Colorado

Tenhle film se se mnou táhne od dob, kdy jsem měl ještě daleko do toho, aby mě zajímala děvčata a místo toho jsem tak trávil hodiny a hodiny s bratrancem koukáním na Žhavé výstřely ať už 1. nebo 2. díl. Dopracovali jsme to tak daleko, že jsme si pouštěli oba díly bez zvuku a doprovázeli obraz naučenými konverzacemi a hláškami. :) Ty doby jsou už sice dávno pryč, ale i dnes jsem schopen dát některé scény dohromady s přehledem. A především, můžu se smíchy potrhat i po tolika letech při shlížení těchto pro mě legendárních parodií. Prostě super! ()

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí