Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

maverick10

Miluju blaznive parodie. A i kdybyste se divali vyckrat tak se musite smat. Protoze tohle jsou opravdu zdarile kousky. A vubec nevadi ze jste nevideli parodovane filmy. A myslim si ze bez Lloyda Bridgese by to snad ani neslo. ()

Valsadora

Nevím,co bych měla komentovat.Prostě zábavné,skvělé,úžasné a dokonalé!Charlie Sheen se do této role nekompromisně hodí. ()

Petrasuvicka

Jednička i dvojka. Nejlepší parodie, které jsem viděla. Pokaždé objevím ještě něco, čeho jsem si nevšimla. Co věta, to hláška, kterou můžu kdykoli odříkat i o půlnoci. Především humor, který neurazí ()

Beagle

V rámci žánru parodie akčních/válečných/romantických a jiných snímků jde o absolutní špičku. Vždycky se bavím a nestydím se za to. ()

easaque

+4* po dlouhé době jsem si zopakoval Žhavé výstřely 1 i 2 a kupodivu stále fungují dobře, takže nemusím snižovat hodnocení. Oba si berou na paškál zejména známé akční, válečné a romantické filmy a víceméně mají stejnou kvalitu. Vyšší známka u druhého je hlavně proto, že jsem ho kdysi viděl jako první. Oba patří ke špičce žánru parodie a nesnižují se k přisprostlým narážkám nebo snad ještě hlouběji, čemuž se ty novější určené pro puberťáky nevyhýbají. Takže pokud neznáte, tak vzhůru za nimi :-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Joe321

Tohle je prostě s Bláznivou střelou a Přísně tajné vrchol parodií. Přijde mi až nemožný, aby se kupilo tolik gagů na sebe a nespadlo to do kejdy. Víc u mě vedou verbální scénky nad těma rekvizitovejma. V tom podle mě čpí genialita Žhavých výstřelů. -"My heart is falling down around my ankles like a wet pair of pants. My whole life, all I've wanted to do is fly. Bomb stuff. Shoot people down." ()

balba

Ztřeštěná parodie Jima Abrahamse na všechny válečné filmy o neohrožených pilotech (a nejen o nich). ()

rakovnik

Zvonek a několik bezpečnostních zámků na stanu. Stačí? Mě ano. A tento film je plný podobných blbostí, které mě spolehlivě rozesmějí. ()

SallyZen

Překvapivě se mi dvojka líbila více než tento díl. Ale Charlie i tak neuvěřitelně vtipný a Lloyd Bridges taktéž. 65% ()

peto12

Skvelá paródia prvého dielu dosť zábavná na film Top Gun. Paródie na filmy so stíhačkami ma celkom pobavia, hlavne keď je v tom jedinečný Charlie Sheen. Najviac ma pobavil Charlie Sheen s motorkou a do toho pesnička Dream lover. ()

Bay_watch

Nejlepší parodie na akční filmy? Stopro... Nejlepší parodie všech dob?. Oujeee!!!... Kam se na to hrabou ty pseudoparodický série Scary Movie a Epic Movie... Top Gun jsem naštěstí zkoukl dřív než tenhle skvost, jinak bych u něho asi usnul :D ()

Streeper

Byla jsem donucena na to koukat a brzy mě čeká ještě pokračování, ale nakonec to šlo. Bála jsem se, že tam budou trapné vtipy, které nesnesu, ale naštěstí ne. Celkově je to povedená parodie na Top Gun, natočená hlavně pro dospělé, jenž si užijí i obyčejné vtípky. Není to nic světoborného, ale ušlo to a párkrát jsem se i od srdce zasmála. ()

ad

Přiznejme si to, trojka Zucker-Zucker-Abrahams jsou legendy parodie a pravděpodobně i její nedostižné modly. Jejich filmy hýří bláznivým humorem a brilantními hláškami, na které se nezapomíná. Pokud bych měl někoho vyzdvihnout, byl by to asi nedostižný Lloyd Bridges!!! ()

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí