Hora mezi námi

• USA The Mountain Between Us (více)

Alex (Kate Winslet) je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny. Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem (Idris Elba), lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina. Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá. Odvážnější Alex si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, přesvědčí váhajícího Bena a vydávají se na nebezpečnou cestu. V extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si i přes svou rozdílnost vytvoří silné pouto a naleznou společnou sílu, o níž do této chvíle neměli ani tušení. Začnou k sobě hledat cestu, přehodnocují vlastní minulost a v extrémních podmínkách bojují o holý život. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů? (Cinemart)

raru

Je mi úplne jasné,že v takýchto filmoch je vymyslieť niečo nové nemožné,ale tento snímok postrádal základné praktické a technické stránky a tak som len neveriacky krútil hlavou nad kopou nelogických blbin,ktoré sa kopili až do samého konca a iskre medzi Kate a Idrisom som uveril ako snehu v Afrike na Sahare. Xmilden,podávam ti pravicu za spoločné názory. ()

w.w.

Ja som sa nudil, skoro žiadne napätie a veľké množstvo absurdností - pravdepodobne tam pred nimi spadlo lietadlo zo zvieratami zo ZOO a jedno im ušlo, po týždni alebo dvoch bez jedla by každý normálny človek zjedol psa, inak aj ten vyzeral dobre na to že pár týždňom nejedol. Vo filme ktorý sa tvári vážne mi takéto hlúposti dosť vadia. 2 týždne neješ, brodíš sa snehom so zlomenou nohou, ale máš stále chuť na sex :-) ()

Mato_Mi

Celkom slusne, len ma stvu sceny, ktore robia z divaka totalneho somara - puma na stite, prepadnutie ladu v tuhej zime... ()

camomilla

Znate ten pocit, kdy jste sami doma, hori krb, venku snih a te pohodicce si vecer pustite film.. ktery Vam zkazi cely vecer? Nastesti Hora mezi nami takovy pripad nebyla. Film mi presne padl do noty, jeho tempo, pribeh, krehkost i drsnost, vse akorat. Nejde o klasickou "prezivacku" za coz jsem byla rada, na to si muzu pustit Revenanta. ()

lusota

Málem jsem se ukousala nudou. Horu jsem sledovala po kratších částech několik dnů, vždycky mě vyrušilo něco mnohem zajímavějšího v mém reálném životě - začalo sněžit, přestalo sněžit, začal kapat kohoutek, děcka se rvaly o hračky ... a já vždy s chutí vypnula telku a šla se věnovat něčemu mnohem dramatičtějšímu, dobrodružnějšímu, eventuelně romantičtějšímu a rozhodně napínavějšímu, než byl tenhle film. ()

elEStet odpad!

Ked niekto kopiruje alive 1993, a pritom natoci strasne hlupe Cecko... Ako to ze to Winsletka vobec zobrala s tak hlupym scenarom a vobec vsetkym?!? ()

Habansz

Neskutečnej nesmysl, kterej má daleko jak do romantiky, tak do boje o přežití. Že se ti dva dají dohromady víme už od té doby, kdy je střih z Alex na Bena, ale museli jsme cekat 90 minut, abychom viděli to, co jsme od začátku věděli. Jídlo máme pro 2 lidi na 3 dny, ale z nějakýho důvodu s náma je celou dobu pes, kterej z nevysvětlitenýho důvodu podle toho, co jsme viděli hladem nijak nestrádal. Zabijeme pumu, to nám dá jídlo na 10 dní, ale necháme ji tam ležet a hned druhý den vyrazíme po svých. Že bychom si z tý pumy něco vzali sebou nepřipadá v úvahu. A tak by se dalo pokračovat. ()

bimbama

Film se mi nelíbil a je vhodný pouze jako kulisa k jiné hlubší činnosti. Doporučuji si raději přečíst stejnojmennou knihu. ()

smartynaf

Celé to působí jako piknik. Sníh není studený, led není zmrzlý, po X týdnech v pustině a X zraněních je tu chata, všechno hraje, krb hřeje, tak proč bychom si to nerozdali? Předvídatelný neuvěřitelný slepenec klišé a patosu. A ten konec, ten měl asi karikovat sám sebe.. ale bojím se že byl myšlen vážně. ()

BlackVelvet

Toto mohlo byt hodne zajimave, ale....tech ale je tam hodne. Neveryhodne dialogy, vse napsane na "miru" (tj. kdyz se s ni prolomi ledy, tak pobliz chatky), konec plny klise (jak se na zaver k sobe rozebehnou, to se snad prestalo delat ve filmech tak pred 50ti roky?)...skoda. Pes byl roztomily, a popravde mne snad na tom pribehu i snad zajimal nejvic. Pro jistotu jsem si predem o psovi nacetla na https://www.doesthedogdie.com/. Jinak trocha meho zklamani je z toho, ze jsem netusila, ze tohle je survival rom-com, ale i kdyz by teda byl, tak proste nebyl podareny. Nemastne, neslane, nezazivne. Tak se aspon zase podivam nekdy na Alive, https://www.csfd.cz/film/13214-prezit/prehled/, kteryzto film sice neni romanticky, ale aspon Vas opravdu poradne vtahne do deje. ()

Doffy

Rychlý začátek a příšerně natahovaný konec kde si ti dva akorát vysvětlují, co už vysvětlit ani nepotřebuje. ()

breebee

Nic co bysme předtím neviděli. Možná tomu dost přihoršil ten dabing (vykat si až do sexu, no bizár), každopádně to bylo nudný af. O hrdinech vlastně nic moc zajímavýho nevíme, celkem mi bylo fuk jak dopadnou. Nejlepší na tom byl ten pes. ()

brkerez

Celkem podařenej survival má kouli na noze v podobě nefunkční romantiky a podivně mrtvých dialogů. Mezi protagonistama to za mě žhnulo tak na těch -38C, který údajně občas panovaly v místě natáčení. ()

Tezuka

Za mě osobně velice zdařilé survival drama s kvalitní ústřední dvojicí. Co se mi moc moc líbilo, a opravdu to vyzdvihuji, byla krajina, ve které se natáčelo, a ze záběrů na ni mi opravdu plesalo srdce, prostě pravá surová nádherná příroda majestátných zimních Skalistých hor. Skvělý doplněk byl i pes, který se statečně postavil pumě a narozdíl od ústřední dvojice si to celé užíval. Co mi trochu přišlo přitažené za vlasy, tak byla sexuální scéna, za kterou by se nemusel stydět ani Rocco Siffredi ve svých filmech, ve stavu naprostého vyčerpání obou hrdinů, dehydratace a hladu ve staré chajdě uprostřed hor. Ale když je chuť si to rozdat, tak jsou i toto zkrátka opominutelné starosti. Celkově ve mě film zanechal pěkný dojem a určitě doporučuji zhlédnout všem, kteří mají tento žánr rádi. ()