Co se nepovedlo Spectre ani Jason Bournovi se zde povedlo na jednicku. The Night Manager je skvela spionska zanrovka, ktera i na plose sesti hodin funguje, napina a bavi. Skvele obsazena, skvele zahrana a skvele odvypravena. A ani k tomu nepotrebuje honicky ve sportacich, prestrelky, nebo vychoreografovane bitky.(23.1.2017)

„Zaslúži si to.“ Hugha Laurieho mám rád (vie hrať, dokonca vie hrať veľmi dobre, no zároveň to má tak trocha v paži a ak ho na nejaký čas prestane baviť behanie pred kamerou, napíše pár kníh alebo ide na koncertné turné po Európe, proste Brit), ale faktom je, že čo sa rolí týka, nevie si moc dobre vyberať a často narazí. Tom Hiddleston ide úplne mimo mňa, páčil sa mi v dvoch, max. troch úlohách. A na svete určite bez debaty existujú žánre, ktoré sú môjmu srdcu stokrát bližšie, než špionážne trilery. Ale faktom je, že Nočný recepčný sa vydaril. Ide o dobrú, kvalitnú jazdu, ktorej pomáha, že nie je zbytočne naťahovaná, má len šesť dielov. Ale zas každý má takmer hodinu, čo je dosť a občas sa kvôli tomu dostaví nuda. Inak sme si to ale s pani manželkou užili. Bolo to zamotané, ale nie prekombinované, postavy mali jasný charakter a herci si to užili. Každý podal vynikajúci výkon a plne chápem, čo na tom Hugha a Hiddlestona zaujalo natoľko, že si to rovno celé aj produkovali. No aj tak mi najlepší pripadal skvelý Tom Hollander, ktorý je perfektný skoro vo všetkom, v čom hrá, no taký perfektný, ako v tomto, nebol snáď ešte nikdy v ničom. Výprava exotická a atraktívna a finále vydarené, hoci je pravda, že som u niektorých postáv čakal väčšiu satisfakciu (niektoré proste zmizli z deja a zostalo po nich len hrobové ticho). Rozporuplne vnímam viaceré čudné detaily (okamžite uschnuté nohavice po vražde v bazéne alebo nič-nevyplývanie z toho, že syn nakreslil kytičku, ktorú Jed dostala od Jonathana). Inak ale spokojnosť, 70%.(28.1.2019)

Formálne bondovsky elegantné a efektné, ale dejové peripetie ani na sekundu nepohltia. Všetko sme to už niekde videli. A Hiddleston sa do tohto typu úloh nehodí. Je naň až príliš sladký.(9.5.2018)

Super miniserial z prostredia paserakov zbrani. Byt trosku viac akcnejsi, tak by slo o moju srdcovku. Dufal som, ze sa to od polky rozbehne a ze poslednou castou sa to velkolepo ukonci. Ono sa to aj rozbehlo, ale zo zaveru som sklamany. Z hlavnych postav vyzmykali maximum, duel Laurieho a Hiddlestona bol super. Osobne mi k plnemu poctu chybala len ta spominana vacsia davka akcie.(31.12.2017)

Hoodně podvyživený klon Homelandu a bondovek. V hlavních rolích hloupé charaktery (extrémně důvěřiví teroristé fakt pobavili), minimum napětí a žádná akce - která jinak k žánru sedí jak zásobník do kalašnikova. Pronudil jsem se tím v podstatě od začátku do konce až na poslední jakž takž zábavný díl. 5/10(16.4.2018)