Epizody(3)

Sons of Liberty je třídílná minisérie, jenž sleduje pravdivý příběh o skupince pěti lidí (John Adams, Sam Adams, Paul Revere, John Hancock a Dr. Joseph Warren), kteří se snaží vybojovat nezávislost na Britském impériu. (XeronCZ)

Recenze uživatele Morholt k tomuto seriálu (1)

Sons of Liberty (2015)

Téma americké války za nezávislost mi nic moc neříká, takže jsem neměl potřebu se v tom nějak moc rýpat, jako v případě filmů z evropské historie. Ale ocenil jsem, že v prvních dvou dílech se nehrálo na tu patriotistickou strunu a spíše než vlastenecké pohnutky hrály roli ekonomické zájmy. Jistě, tak to bývá u většiny revolucí, ale málokdy je to ve filmech či v seriálech ukazováno tak, jako tady. Ten patos přišel až se závěrečným dílem, ale třeba ve srovnání s podobně laděným Patriotem to byl slabý odvar. Zároveň byla třetí část i nejvýpravnější a ač nemám o tehdejším vojenství příliš velký přehled, byl jsem se ztvárněním ozbrojených střetů spokojen. Tím pro mě pozitiva skončila. To, jak se otcové zakladatelé dohadovali a vlastně celé to zákulisí, které vedlo ke vzniku Států, kolem mě prosvištělo bez valného zájmu. Na vině byli i nevýrazní herci, kteří svým postavám nedokázali vtisknout charizma, což vedlo k tomu, že jsem si je pletl. Čestná výjimka patří Martinu Csokasovi, který si s chutí střihnul britského generála a jeho postava stojí za zapamatování. Nebylo to úplně špatně, ale od History jsem po Hatfields & McCoys a Vikings čekal trošku víc. 50% ()