Brimstone

(festivalový název)
  • Nizozemsko Brimstone (více)

Brimstone je epický thriller z dob starého Západu. Je příběhem ženy vzdorující své minulosti, která se jí neustále připomíná. Liz (Dakota Fanning) je mladá žena, která žije spolu s manželem a dvěma dětmi. Je porodní asistentkou a komunikuje prostřednictvím znakové řeči. Její vztah se čtyřletou dcerou by mohl být lepší, ale celkově se Liz cítí ve svém životě spokojeně. Když však poprvé uvidí v kostele nového reverenda (Guy Pearce), Liz ihned ví, že ona a její rodina jsou v nebezpečí. Postupně se reverend snaží vzít Liz všechno, co miluje. Do jejího života se vrací minulost, na kterou se snažila zapomenout... (mac000)

celticek

A kolik se takových prasat najde v církvi dnes? Nadržené, sadistické, demagogické hovada. Každý takový film mě jenom utvrzuje v mém přesvědčení. Ale zpátky ke snímku. Záporný hrdina povedený, ten se prostě musí nenávidět. Finále parádně graduje, čekat stojí za to. Nakonec výborná zápletka. Hlavní hrdinka to zvládla taky parádně, mihne se i John Sníh. Poznal jsem i Rotha. Western never dies. ()

alldo.raine

Je mi z toho nějak špatně. Co je moc, to je moc. Jako úplně nejníž jít nemohu už jen kvůli hercům, kteří excelují. Nicméně si myslím, že autorská tvorba má mít nějaký meze a ty zde byly velkou mírou překročeny. ()

tynuska37

Tohle je jeden z těch filmů, co se hodně pomalu rozdýchává. Bezprostředně po dokoukání jsem byla převážně konsternovaná a znechucená a popravdě jsem tomu moc vysoké hodnocení dávat nechtěla. Jak ale postupně tenhle stav vyprchává, dostávají se do popředí ty dobré věci. Ne, ty SKVĚLÉ věci. Protože samotný film, jakože kamera, zvuk a tak, vykresluje parádní ponurou a beznadějnou atmosféru. A herci, to byl prostě skvělý zážitek. Dakota v hlavní roli nemusí vydat ani hlásku a stejně jí patří celé plátno, Guy je zase naopak tak děsivý, ďábelský a nechutný, že vám to bere dech (nebo vás to spíš natahuje). No a příběh, tak ten byl taky vystavený moc dobře. Čtyři kapitolky bez lineární návaznosti, které postupně odkrývají, v čem je tzv. zakopán pes, a moc hezké zjištění to tedy není. V kostce je to film plný krutosti, násilí, náboženského fanatismu, bídného postavení žen minulých dob, ale zároveň taky síly, odhodlání a ironie osudu. ()

ANTYCHRYST

Netradiční kousek z divokého západu.. Žena tu je pouhý kus masa.. Hlavní postava reverenda.. mnoo to je slizák :( kolikrát má člověk chuť vyskočit z kůže při sledování jeho počínání.. trošku jsem měl problem s tím že se dějové linie rozkládají na čtyři kousky...ale dá se.. atmosféra se drží celou dlouhou stopaz takže nuda nehrozí.. 85% Náboženská fanatizace stříká z obrazovky... (však já vím proč jsem neznaboh) výborné herecké výkony a zvuková stopa . ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Škoda zbytečné roztahanosti a rozdělení na kapitoly, které byly matoucí v zorientování. K docenění je potřeba vidět 2x. Guy Pearce výborně slizký! ()

Blutarg

Western drsnej jako šmirgl papír místo toaleťáku. Toho herce, co hrál zmrda reverenda potkat na ulici, tak mu dám dělo jen, abych mu tu hnusnou roli připomněl. ()

Theplak

Divoky zapad je misto plne prekvapeni, cirkevni papalasi tam umi strilet na stovky metru v naproste mlze, kde zbytek osazenstva nevidi par metru za svuj povoz, predtim ale jeste teda zvladnout prezit podriznuti krku a uhoreni v bordelu. ok. ()

Zombiepod

Vopred upozorňujem, že sa nejedná ani výslovne o western, ani o mysteriózny film. Brimstone je totiž veľmi ťažká, surová a zvrátená dráma, postavená predovšetkým na dvoch silných pilieroch - bezchybnom hereckom orchestri a výbornom scenári. Retrospektívne rozprávanie príbehu pomocou štyroch kapitol, kde každá končí svojou pointou, a každá vládne doslova mrazivou atmosférou. Pearca tu znenávidíte, a Dakote budete neustále fandiť. Čo ma však na filme najviac dostalo je fakt, že tvorcovia sa neštítili útočiť na divákovú psychiku tým najsilnejším možným spôsobom - keď už si myslíte, že je ústredná hrdinka už vrcholne zdrvená, scenár vám následne znova podrazí kolená. Možno to bolo máličko pridlhé, a posledná kapitola by chcela viac vypiplať, ide stále o výnimočný film, ktorý by som bez rozmýšľania postavil aj pred nejaké nominácie. Keby sa tohto chopil Tarantino, máme tu film roka. ()

hazdrova

Ešteže som si neprečítala, že je to western, lebo by som si tento film nikdy nepozrela. Westerny totiž nie sú moja parketa. Tento film je ponurý, tmavý, extrémne zaujímavý a hlavne plynie neskutočne dobre. Veľmi sa mi páči obrátená retrospektíva t.j. postupnosť 3,2,1,4 (ak 1 je najstaršia časť príbehu a 4 je prítomnosť). V tomto filme je efektnívna a zároveň vôbec nie chaotická a nepochopiteľná. Dakota je herecky veľmi rozvinutá a talentovaná, napriek tomu, že som nebola jej fanúšička, musím uznať, že po tomto výkone na seba upriamila moju pozornosť. 5* ()

majesty odpad!

Taketo filmy asi nikdy nepochopim... myslim ich vyznam ako taky. 10000000% suhlas s komentarom trona. este sa divim (ale respektujem nazor inych) ludom, ze to tu este ospevuju.. naco je dobry takyto pocit pocas filmu zazit? SPOILER: ak mate v zavere chut negativnu postavu rozkrajat na kocky lebo Vam cely film zere nervy a on si len tak spadne z okna za 1 sekundu? Kto sa v tomto "filmovo" ukajal? Toto je do filmu zabaleny humus, ktory by v pripade, ze by to nebol "film" bol ako zakazane video a skoncilo by to ako tretotriedny viralny humus niekde na zakazanych strankach a youtube by to po odhaleni zaberov ihned odstranil.. tu patri aj film eden lake. chcete generator zlej nalady pustite si aj to. ()

Shitonit

Svině černoprdelnická! Vidět Brimstone je povinnost, Martin vod Hoven dosáhl velikosti velikosti XL a směle nám předhazuje názornej příklad na svět podle Jesuse utrženým z opratí. Líza je dobrá, a ještě lepší je síla Lízy se ze všeho vyLízat. Dejte mi někdo bod Kurwa !! ()

TaNya_

Čekala jsem více "westernu" ale hutná atmosféra to pro mě utáhla až do konce bez potřeby většího důrazu na střílení lidí. Tím ovšem nenaznačuju, že by film obsahoval málo brutality, právě naopak. Byla jsem smutná, zhnusená a rozhořčená, ale ke konci už to podle mě trochu přehnali. I tak musím vyzdvihnout velmi dobré výkony všech herců, zejména Pearce si svoje ztělesnění zla určitě užíval. A taky členění na nechronologické kapitoly dělá snímek ještě o stupeň zajímavější, trochu inspirace jiným režisérem. ()

J.e.r.e.c

Počítal jsem s lehce netradičním westernem, ale místo toho jsem dostal psychologickou studii vyšinutého úchyla a náboženského fanatika (Pearce se touhle rolí zařadil mezi top 10 filmových záporáků), která se čirou náhodou odehrává kdesi na Divokém západě. Oceňuji vypravěčské fígle jako hrátky s časovou posloupností nebo míchání žánrů (první část je skoro regulérní horor), které nejsou ve westernových kulisách k vidění zrovna často, ale zároveň se mi jen na máloco v posledních pár letech koukalo tak nepříjemně, jako na tuhle nelítostnou, pekelnou sírou páchnoucí depresárnu. 75 % ()

stephano

Dobrá uchylárna to musím uznat. Tvůrce má zřejmě nejakou duševní chorobu, jinak si ten teror neumim vysvětlit. Guy Pearce je sliznout jako prase a roli si náramně užívá. Co se týče rozdělení do 4 kapitol, tak mi to dávalo krásně smysl a nevidím v tom žádný problém. Časové linky se hezky prolínají, režijně i scénáristicky logické, bohužel často víte dopředu co se následně stane. PS: nechtěl bych bejt Guyem, po tom co jeho děti přijdou z kina :-) (teda pokud má nejaky maly děti) Jo a příjmení režisére je taky sranda ()

lusa

Ježiš to bol masaker.. Dakota bola úžasná a Pearce.. No také hovado pekelné tu dlho nebolo. Ale isto iste to nesadne každému, to bez debaty. Za mňa 5* ()

intro

Hodně drsný film o jednom zvráceném černoprdelníkovi a o hodně tvrdém životě jedné ženy. Ani mi vůbec nevadila delší stopáž. Já prostě musím dát plný počet. ()

XXXXXXXX

Rád bych si myslel, že alespoň jeden ze dvojice režisér a scénárista, věděl, jak dělat svou práci. Ale zrovna tak jako sluničkáři v tomhle meta filmu, si svou pravdu mužu odůvodnit v podstatě jakkoliv. A toho debila, který celý film tak mistrovsky rozstříhal a popřehazoval, by bud meli oběsit na nejbližším keři a nebo okamžité vyhodit. Zmrvil tím totiž jedinou šanci, jak se mohl vyšvihnout nad ostatní přírůstky v rámci žánru. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět