Brimstone

(festivalový název)
  • Nizozemsko Brimstone (více)

Brimstone je epický thriller z dob starého Západu. Je příběhem ženy vzdorující své minulosti, která se jí neustále připomíná. Liz (Dakota Fanning) je mladá žena, která žije spolu s manželem a dvěma dětmi. Je porodní asistentkou a komunikuje prostřednictvím znakové řeči. Její vztah se čtyřletou dcerou by mohl být lepší, ale celkově se Liz cítí ve svém životě spokojeně. Když však poprvé uvidí v kostele nového reverenda (Guy Pearce), Liz ihned ví, že ona a její rodina jsou v nebezpečí. Postupně se reverend snaží vzít Liz všechno, co miluje. Do jejího života se vrací minulost, na kterou se snažila zapomenout... (mac000)

j.bena

A je to zase tady, koukám že někteří dali méně jak tři hvězdičky filmu který byl opravdovým skvostem pro oko, ať se na mě nikdo nezlobí ale tihle lidi by měli okamžitě vymazat účet na ČSFD pač tady nemají co dělat. ()

M.i.k.e

westerny úplně nevyhledávám,ale tohle se povedlo dost.Brimstone vlastně ani není čistokrevný western,ale spíš dost hutné a drsné drama z té doby.Chvilku mi trvalo,než sem pobral způsob vyprávění,ale ve chvíli kdy to do sebe zapadlo jsem docela koukal.I přes pomalé tempo a celkem vražednou stopáž sem se nenudil ani minutu a to je samo o sobě u podobného druhu filmu malý zázrak.Dakota Fanning je fajn,ale vy finále jí válcuje Guy Pearce,který se pro tyhle role psychoušů snad narodil...80% ()

Necron

konec by si zaslouzil jeste trosku vysperkovat, ale dokonale mraziva atmosfera a perfektní zaporak (guy pearce se toho ujal skvele) posunul pomyslnou westernovou filmovou latku o dost vyse. super! ()

Martin741

Nielen film o mizernom postaveni zien, ale aj o cernoprdelnikoch, ake su to kurvy pedofilne casto. Nabozenstvo nemusim, ale treba konat bezbozne dobro, to kaze aj taky obstarozny mentalny invalid ako som ja. jak pozeram, v kinach to komplet zhorelo a prakticky cely film stal na Guy Pearce-ovi. Dakota fanning vyborne, alen ta dvojka to sama nemala sancu utiahnut : 55 % ()

Marqta

Už dlouho mi nebylo z něčeho tak špatně, jako z tohohle filmu. A teď to nemyslím vůbec tak, že je to špatný film. Naopak, je asi až moc dobrý. Ten příběh je strašný. Atmosféra je děsivá, bezútěšná a chladná ve všech kapitolách, na které je film členěn, bez ohledu na to kde se zrovna děj odehrává. když si říkáte, že horší už to nebude, přijde další kapitola...psychicky nemáte možnost se nějak vzpamatovat, drtí vás to dál. Nemohu posoudit nakolik je film realistický a na kolik je to vyšperkované, aby to působilo přesně tak, jak to na mě působilo.Nicméně, moc se mi líbilo poskládání do kapitol, herci byli skvělí. Celkově z toho mám trošku rozporuplné a zděšené pocity, nevím jak tenhle film vlastně ohodnotit. ()

Figu

Z této western, bohem podložené story jsem ještě tři dny po jejím zkouknutí lehce v rozpacích. Natočený to bylo po tarantinovsku, pěkně po kapitolách, kdy jsme postupným prokousáváním další a další pomalu mohli lepit střípky příběhu a dostávat se tak k holým faktům a skutečnostem. Samozřejmě nesmím opomenout i drsnotu snímku, včetně masakrování a trýznění lidí všech věkových kategorií, což mě někdy (kor u dětí) svíralo žaludek i pěsti. Ovšem řemeslně kvalitu Brimstone má velikou a to především i díky herectví Guye Pearce! 70% ()

bourec

Tenhle film vám zabere celej večer.Zdlouhavý,ukázka náboženskýho fanatismu a zvrhlosti,ovšem Guy to zahrál bombově.Nevim proč osmdesát procent,protože atmosféra a to,čim si hlavní hrdinka prošla se v těch stopádesáti minutách celkem rozplizne.50%. ()

Nach

Tři příběhy, okolo hlavní postavy. Tři časová pásma. A tři ženy, které z nějakého důvodu jsou donuceny mlčet. A westernový příběh, který má hororové prvky. Aneb děj, který nic hlavním i vedlejším postavám nedaruje. Nezdar střídá nezdar, hrozný osud přechází do ještě děsivějšího pekla. Záporáci zde mají žně a výhry, kladné postavy jsou nuceny pro zlo činit špatná rozhodnutí. Scénář občas vykazuje logické lapsy, ale rozhodně ho nejde odsoudit jako nelogický či nedej Bůh, hloupý. Všechno je zde zobrazeno z nějakého důvodu a vše směřuje k onomu vyvrcholení, které nijak nevybočuje z temnosti a drsnosti všeho, co během stopáže uvidíte. Za mě velký palec nahoru. 75% ()

Cheeter

Původně jsem se na tento film nechtěl koukat, ale nakonec jsem si ho docela užil. Pár herců, které znám z Got, Guy Pearce jako zvláštní úchyl, a příběh tak zajímavě zamotaný, že to asi víc nešlo. Jenom nechápu, jak mohl přežít ten požár, to se mohli pokusit vysvětlit. Jinak asi nemám nic, co bych vytkl. Akorát hádám, že lidé, co mají k náboženství blíž, jak já, si ho dokážou užít více, protože tu asi pár skrytých symbolů bude, ale ty já prostě nejsem sto rozeznat. ()

C0r0ner

I kdyby nic jiného, tak ta režijní koncepce s prohozeným vyprávěním příběhu je geniální. No jo, ale k tomu jsme ještě svědky špičkového příběhu o jednom náboženském zmrdovi (ne, že by to takhle s těmi věřícími čůráky nechodilo normálně), skvělých hereckých výkonů a vůbec všeho. Nářez jako svině, ale přesně takové filmy mám rád. I když to má skoro dvě a půl hodiny, tak jsem se nenudil ani vteřinu a hltal jsem tu parádu, která se přede mnou odehrávala. 100% ()

dubinak

Western není nic pro mě, každopádně jsem dostala na tento film doporučení s tím, že Guy Pierce tam hraje fakt monstrum na zemi a brutalita je taky kvalitní. Mě Brimstone úplně za srdce nechytl, nicméně natočené je to prvotřidně, časové prolínající linie krásně až ukázkově zapadají do sebe, tudíž se v ději nemáte šanci ztratit, přestože stopáž má dlouhých 145 minut. Paradoxně mě víc než Fanning uhrančily pasáže s Emilií Jones, ve které je vidět ohromný potenciál. Taky musím vyzdvihnout špinavou, ledovou až ochromující atmosféru. Při sledování zkrátka úplně cítíte, jak je postávám nepohodlně a zima. Abych se vrátila k roli Guye Pierce, to byl fakt velkej hnus a je až znepokojující jak dobře ji prožíval. Řekla bych, že tenhle film není zrovna pro nejslabší povahy, protože ta zobrazená brutalita zabolí i vás. ()

fugazi

Tohle pouštět pouze během zamračeného deštivého dne. Pokud si to dáte, když venku pálí jarní sluníčko, tak určitě přijdou mraky a zkazí vám celej tejden. Brimstone je neskutečně hutná depresivní podívaná, ve který nejsou skoro nutný dialogy, obličeje herců vám totiž všechno to trápení popíšou beze slov. Nizozemský režisér Martin Koolhoven nám servíruje těžce brutální a syrovej zážitek odehrávající se v době osidlování divokýho západu Evropany, v době, kdy jste museli mít oči i vzadu. A to je vystižený extrémně nekompromisním způsobem. Asi nikdy z hlavy nedostanu scénu, kdy malý kluk musí z milosti zastřelit svýho tátu, protože jeho střeva jsou obtočený kolem ohrady na krávy a on prosí o smrt. Psychopatický reverend Guy Pearce se prostě s ničím nepáře a když někdo nepřijímá jeho víru, jde přes mrtvoly. Natočený je to dokonale, soundtrack parádní a atmosféra až hororově mrazivá. Kdyby se mě někdo zeptal, co znamená akademický film, pustím mu Brimstone! … 9/10 ()

Martrix

Že půjde o drsný příběh z drsných časů, to bylo vcelku zřejmé. Jenže od jistého okamžiku se drsný překlopilo do úchylný, což nevylučuje, že se to stát opravdu mohlo, ale ... dejme tomu, že podobné extrémy mě odpuzují a jsou pro mě neuchopitelné. Co ale schopný jsem, tak je ocenit všechny herecké výkony, zejména pak Dakotu Fanning. Za pochvalu stojí i rozhození děje do několika časových úseků, protože bez ohledu na to, jak tvrdě bylo s hlavní hrdinkou zacházeno, vyprávění od a do z, by byla jen přehlídka po sobě jdoucích útrap. Během sledování mě nemohlo nenapadnout, že je to od Holanďanů trošku kopnutí do vlastních řad, protože většina fanatických pablbů přifrčela právě z Evropy, potažmo z Nederlandie. Celkový dojem mám rozpačitý, je to dobře udělaný film o nedobrých věcech, které se kdysi děly. Byl bych to raději neviděl. ()

campix

A pak že je westernový žánr mrtvý a dobre westerny už se netočí. Tady je jeden příklad za všechny. Martin Koolhoven natočil epický a perfektně strukturovaný příběh z divokého západu, který je atmosferický, nešetří se v něm krví a brutálními scénami. Na ploše 145 minut se odehrává malý/velký příběh, který zasahuje na přeskáčku do několika časových období, ve kterých sledujeme životní cestu několika postav. Výborně zahrané a perfektně atmosferické. Tohle byla nečekaná paráda. ()

laik_60

Film plný násilia a krutosti sexuálnej deviácie a zvrhlosti. Trpia hlavne ženy, deti a dcéry .Krásny herecký výkon Dakoty Fanningovej, Guy Pearce ako hlavná záporná postava už len s tým zamaskovaním vzbudzoval hnev a nenávisť. Dej hutný a dlhý ale bolo to pozerateľné. Dramatičnosť a tragickosť príbehu znásobil samotný záver filmu, ktorý by som si predsa len predstavoval troška romantickejšie. Takto mám pocit smútku, lebo som Dakote naozaj držal palce. ()

alchac

No godverdomme, s tou dostupností drog v Tulipánově by se fakt mělo něco dělat! Že tento hutspotwestern krade napříč žánrem, by mi nevadilo, ba naopak - měl krásti daleko více a ubrat na "invenčnosti," neboť díky tomu jako bych nejprve pln vzrušeného očekávání nastoupil na vlak do Volání Juarezu, následně byl mírně rozrušen objížďkou přes Planý Kecalov, abych plačíc hrůzou a vztekem nad zazděným časem vystupoval v Iñárrituově obýváku. Gáj ty hnusáky sice umí, o tom žádná, a velebného pána (který byl nutno uznat rovněž skvěle napsán) zde vystřihl tak sugestivně, že prvního faráře, kterého potkám, budu mít asi nutkání preventivně uškrtit jeho vlastním růžencem. Napíná to díky němu místy opravdu festovně, nicméně dvě hodiny trvající nezničitelnost jednoho černoprdelníka, který si asi ve volném čase léčil pnutí absolvováním výcviku u Specnazu, mi už ke konci lezla dost na nerv (a způsob jeho likvidace pak dílem hrubě zklamal, dílem těžce nasral). Proč xakru nebyl třeba více využit opět velmi sympatický Sníh, který mi po dobu své přítomnosti ještě dával jakous naději na přehození výhybky zase na tu správnou kolej, na to se raději ani ptát nebudu. Takže namísto střelným prachem vonícího plnokrevně kulového závěru si zase tahám z vlasů rozpatlané halušky. Ještě tak půl hodiny před koncem to bylo na slabší čtyřku, konec utopen v Pomale Západním LSD a nebýt již zmíněného výkonu představitele padoucha, bylo to asi horší. V páně režisérově případě tak platí ve vztahu k tomuto snímku nomen omen doslova – skoro dvě a půl hodiny sice kůl, ale hoven… ()

dr.fish

Rozvleklá intelektuálně náročná záležitost. Film, který rozhodně nemusím vidět znovu, nicméně nemůžu říct, že by to byla hovadina. Mělo to své momenty, ale v závěrečné půlhodině jsem už začal být hodně unavený, ztratil zájem o příběh a doufal, že už někdo z těch dvou konečně umře, aby byl konec. Toho jsem se dočkal. 70% ()

Radiq

Chlapi, co si budeme nalhávat, v tomhle filmu jsme to pěkně schytali. Věškeré mužské postavy jsou záporné (v tom lepším případě) nebo rovnou absolutní zrůdy, hovada a násilníci. A tím se dostávám ke geniálnímu výkonu Guye Pearce. Ten to vzal opravdu od podlahy a ve všech 4 kapitolách se ukázal v tom nejhorším světle. A herecky byl odporně dokonalý. Jako ta Dakota taky nebyla vůbec špatná. Od Šarlotiny pavučinky (s kterou ji mám spjatou tak nějak nejvíc, protože to je první, co jsem s ní viděl) ušla pěkný kus cesty. Nejen, že z ní je najednou žena (v Tarantinově Tenkrát v Hollywoodu mě překvapila svým vzhledem), ale dokonce je i docela k světu. Trochu mi tady připomínala Kate Winslet lejzlou mladou verzí Madonny, ale přesto svá. Co mě ale dostalo nejvíc, tak ta syrovost celého příběhu a jak se postupně dozvídáme víc a víc z minulosti a přitom množství násilí a smrti konstantně udržuje tempo. Možná to, jak skvěle to bylo natočené, mi mělo napovědět, že to není tak úplně americký film, ale že by vzešel zrovna z holandské produkce? To mě vůbec nenapadlo. Režisérovi Koolhovenovi tímto začínám fandit (a vtip o cool hovnech si odpustím) a musím omrknout i ostatní jeho projekty. Jsem ochotnej a v podstatě i natěšenej na to, až se na tenhle film někdy kouknu znovu. Co mi ale za celý film nedošlo, tak co je to vlastně ten Brimstone... ()

Khumbac

Brutální. Příjemně temně a hustě dusné, morbidní zároveň. Guy v první kapitole bezkonkurenční. Atmosféra jakoby kvůli délce svažuje i s hodnocením směrem dolů. I tak - stojí to za to. ()

chelseaman22

Více podobných evropských filmů. Evropský spektákl je hybridem mezi Revenantem a Hateful 8 se značnou dávkou krutosti. Inu, míti za nepřítele pastora nebyl žádný med: choť neposlouchala - dostala železný roubík, dcera nechtěla svého otce pojmout za muže - dostala nakládačku a přišla o nově nabytého muže, který byl oběšen na vlastních střevech. Natažená metráž definitivně filmu jen prospívá, jelikož film má v každém svém okamžiku co říct. Brilantní výprava a kamera v kombinaci s krvelačným pastorem vytvořili něco, co v Evropě již dlouho nevzniklo. 90% ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět