Brimstone

(festivalový název)
  • Nizozemsko Brimstone (více)

Brimstone je epický thriller z dob starého Západu. Je příběhem ženy vzdorující své minulosti, která se jí neustále připomíná. Liz (Dakota Fanning) je mladá žena, která žije spolu s manželem a dvěma dětmi. Je porodní asistentkou a komunikuje prostřednictvím znakové řeči. Její vztah se čtyřletou dcerou by mohl být lepší, ale celkově se Liz cítí ve svém životě spokojeně. Když však poprvé uvidí v kostele nového reverenda (Guy Pearce), Liz ihned ví, že ona a její rodina jsou v nebezpečí. Postupně se reverend snaží vzít Liz všechno, co miluje. Do jejího života se vrací minulost, na kterou se snažila zapomenout... (mac000)

wesker

Skvělý,silný film. Trochu dlouhý, ale vyvažuje to dějem a atmosférou. Viděl jsem,aniž bych v podstatě věděl dopředu o čem to bude a tak trochu mi spadla brada..Výborná hudba,perfektní kamera,brutální příběh. ()

Tomko87

Ani nepamätám, kedy som naposledy videl tak surovú brutálnu záležitosť. Film, ktorý je rozkúskovaný na kapitoly, pri tom každá budí zjavne odlišným príbehom, až kým sa to na konci celé neposkladá ako puzzle. Film, ktorý ukazuje, aké to mali ženy ťažké na divokom západe. Film, ktorý ukazuje, že aj keď niekto vzýva boha, káže o ňom, nemusí byť automaticky dobrý človek.. Ako o dušu dobre hrala Dakota Fanning a Guy Pearce. Od oboch som nečakal taký výkon. Prítomnosť Jona Snowa potešila. Ako je to fakt brutálna atmosferická udalosť. Myslím si, že nie jedna žena bude odvracať zrak... ()

FLVEKK

Hořký film rozdělený na kapitoly připomínajic Tarantino style. Hezky do sebe zapadající kapitoly nechávají diváka v pozoru. Možná bych to trochu zkrátil, jinak spokojenost a nadšení. ()

hony23

Jojo, tady je názorně vidět, že pokud se náboženství chytne sadistický fanatik, je úplně jedno, jestli žijete v komunitě křesťanské nebo muslimské, což zrovna v dnešní době plné populistických žvástů je dobré připomínat. A teď k hodnocení: filmy vyprávěné napřeskáčku mě většinou dohánějí k šílenství, protože to jen málokdy vede k lepšímu diváckému zážitku. Brimstone ale naštěstí patří ke světlým vyjímkám, přináší silný příběh i dokonale zahrané postavy a kdyby to bylo o půl hodiny kratší, klidně by to sneslo pětihvězdičkou palbu. ()

Elisson odpad!

Európsky film odohrávajúci sa na akože Divokom západe. Patetické, nelogické, sledujúce trend zobrazovania kresťanských fanatikov z dôb minulých, ukazujúce ľudí naokolo hlavných a vedľajších postáv len ako akési nemysliace ovce, čo zožerú hocijakú zvrátenosť, ktorá sa im predhodí (nie až takto zle to nefungovalo). Keď už Briti, Švédi, Belgičania, Nemci, Francúzi a Holanďania tak veľmi chcú točiť filmy o znásilneniach, súloženiach s malými dievčatkami, o náboženských fanatikoch, neviem prečo sa neinšpirujú skutočnými príbehmi z ich krajín. Keď chcú byť šokujúci, tak prečo nie film o tom aké násilnosti sa dejú u nich a ako to ich vlády ignorujú? To by bol trhák, čo by pohol svetom......Pozn. možno to nie je úplne na odpad, ale keď vidím ako tvorcovia filmu citovo vydierajú a preháňajú, nedá mi nebyť drsná pri hodnotení...... ()

Z0ltar

Hlavní hrdinka v tomhle filmu nemá v životě zrovna štěstí a pořád utíká před jedním sadistickým perverzním zmrdem. Člověk by si mohl říct, že takhle to tehdy skutečně mohlo bejt, spravedlnost tehdy na západě zrovna nefungovala a někdo holt neměl na růžích ustláno, ale veškerej realismus je tu podle mě zabitej tím, že hlavní záporák ovládá nadpřirozený síly včetně nesmrtelnosti. Na můj vkus tu taky některý scény byly dost přes čáru (opravdu netoužím vidět, jak někdo bezdůvodně mlátí děti do krve). ()

zvolsi

Ještě že dnes už nemůžou kněží popouštět uzdu svých choutek jak dřív a zůstávají jen u prznění malých dětí a okrádání lidí pomocí naprosto nehorázných lží. Být to o půl hoďky kratší, tak dám snad i za 5. ()

Saxos

Největší škodou pro mě je, že nebylo minimálně dalších deset kapitol. Rád bych je viděl. Názory všech na film rozporuplné. Feminismus, sadismus, fanatismus a kdo ví jakej ...smus. O jakémkoliv náboženství raději už pomlčíme úplně. Těch zvěrstev ve jménu víry je milióny. Pravdou je, že žena doby slavného divokého západu, byla buď v bordelu, nebo stejně jako farmářský mužík, otročila na získané půdě, musela plodit jedno dítě za druhým, aby mohli pokračovat v otročině, když je tedy náhodou někdo nezabil. Klady: pořádně tvrdej příběh; všechny role odehrány na maximum; překvapivé, ale zajímavé rozdělení do kapitol; vhodně vybrané exteriéry nádherné přírody; kamera; velmi slušnej soundtrack; sice se podílela půlka Evropy, ale ok. ()

Insomniac

Po dlhom čase plných päť hviezd. Bez debaty. Vnímal som len dej a to, že absolútne nenávidím záporáka, chcem ho mučiť, týriť a zabiť :) Nasratý som bol celý film pomaly, emócie vydupané. A tak to má byť. Pri filme chcem zabudnúť na absolútne všetko, čo sa deje okolo. Ďakujem. ()

Yossarrian

Koukám, že si KoloHoven splnil ten svůj vlhkej sen a dopřál sobě a všem sadopedokroutům svého vysněného Batmana. V Nizozemsku, kde je pedofilie populární národní kratochvílí a kde ještě nedávno kandidovala strana pedofilů do parlamentu a snažila se snížit věk sexuální odpovědnosti dětí na dvanáct let, je o filmu roku nabeton rozhodnuto. Troufám si říct, že jen mistr Hoven dokáže dvě a půl hodiny servírovat filírovanou cordon bleu zvrácenost, aniž by se kdokoliv zeptal proč vlastně? Katarze nějakého osobního zážitku z nedělní školy? Možná. Každopádně ho někdo měl už před pár lety chytit za ruku a říct: "nechceš si o tom promluvit?"...ale asi vím, jakou by dostal odpověď..."No, this is my fight." ()

Sunwheel

Ďalší z neuveriteľných westernov s Guyom Pearcom v hlavnej úlohe (neopakovateľný The Proposition mám doteraz v hlave) musel aj v tejto dobe mať neamerickú produkciu. Umne nasadené do prostredia holandských prisťahovalcov plné odpornosti, fanatizmu, krásnej prírody a strhujúceho deja (správne popreskakovaného). Mladučká Dakota Fanning na nepoznanie! ()

J.Bakhita odpad!

80%???! Děláte si srandu? Nejodpornější film, co jsem kdy viděla! Odporný, nechutný, beznadějný hnus! Režisér by se měl nechat vyšetřit! Nejsem si jistá co to mělo být?! A jaká je pointa příběhu? Pokud máte jen trochu soudnost tak se na to nedívejte, zkazí vám to nejen večer, ale několik příštích dní. Kam se na to hrabe libůstka Hannibala Lectera! ()

hufnagel

Takto by mal pravý western vypadať.Famózne zahraté,geniálny príbeh,čo viac by si človek mohol priať,úplná spokojnosť. ()

vinnetou500

Pffffffffffffff... tak tohle byl hutnej film.... Říkal jsem si: 'Podívám se na nějaký novější western. Po těch šedesátkovejch bude dobrý viděl kvalitnější kameru a pořádnej zvuk výstřelu ze zbraně. ' ok, našel jsem Brimstone. Přečetl jsem si komentáře + anotaci a už jsem tak nadšenej nebyl. Stejně jsem ho ale zkusil. Když už pak nějaký film rozkoukám, už fakt musí bejt, abych ho nedokoukal. Dokoukal jsem až do konce, avšak za jakou cenu. Myslím, že se zase rád vrátím do minulého století k nesmyslným přestřelkám a k loupení bank. Osobně asi nepotřebuji tak obnažený pohled do minulosti. Nehledě k tomu, že v dnešní době si někteří 'moudří' lidé nenajdou rozdíl mezi katolickou církví a americkoprotestantskou sektou v čele s reverendem řídícím se povětšinou Starým zákonem. ()

veverysiak

Obdivuhodné zobrazenie jednej z mnohých podôb esenciálneho zla, netreba nám chodiť do vesmíru za votrelcami, do Transylvánie za upírmi, ani do temných lesov za čarodejnicami, stačí jeden obyčajný vyšinutý úchyl so stádom prostoduchých ľudkov a peklo na zemi môže nerušene bujnieť, príbeh je geniálne umiestnený do reálií divokého západu, kde vyznieva ešte koncentrovanejšie a odpudivejšie, mohol by fungovať aj v dnešných časoch, presvedčivých rétorov a pridrbané masy zažívajú v prítomnosti nebývalý rozmach, predsa len by absentovala naturálnosť predminulého storočia, o úžasných hereckých výkonoch sa rozširovať nemusím, skladba rozprávania príbehu je tiež perfektná, tento skvost nepochopiteľne zostal mimo pozornosti našej distribúcie, ani nechcem domýšľať príčiny, takže 90%. ()

kolly13

Surová variace westernové odvety. Oscarové představení Fanning a Pearce, o nic horší je Jones. Dost dobré, doporučuji včetně srdceryvných (bez ironie) a syrových pasáží. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět