Brimstone

(festivalový název)
  • Nizozemsko Brimstone (více)

Brimstone je epický thriller z dob starého Západu. Je příběhem ženy vzdorující své minulosti, která se jí neustále připomíná. Liz (Dakota Fanning) je mladá žena, která žije spolu s manželem a dvěma dětmi. Je porodní asistentkou a komunikuje prostřednictvím znakové řeči. Její vztah se čtyřletou dcerou by mohl být lepší, ale celkově se Liz cítí ve svém životě spokojeně. Když však poprvé uvidí v kostele nového reverenda (Guy Pearce), Liz ihned ví, že ona a její rodina jsou v nebezpečí. Postupně se reverend snaží vzít Liz všechno, co miluje. Do jejího života se vrací minulost, na kterou se snažila zapomenout... (mac000)

LenaSovi

Film, který má atmosféru ponurou, děsivou a některé scény jste tak napjatí, že by vám z toho praskla hercna.. osobně v tomhle filmu miluju kameru, která vystihuje i drobné detaily. Samotný příběh a prolínání různými časovými liniemi působí zajímavě. Obdivuju odvahu mladé Liz, která si prožila peklo na zemi. Nechápu, jak tehdy mohli tu dobu ženy vůbec vydržet a přežít.. Film jsem viděla již třikrát a určitě ne naposledy. ()

Vaelor

Do věrohodného vykreslení postav a uvěřitelnosti to má hodně daleko. Topí se to v surovosti a opomíjí všechno ostatní a při sledování mě napadalo: proč vlastně? O co jim šlo? Je to zase jen další ujeťárna na téma křesťanští retardi a uchyláci? Stokrát omílaný námět bez přidané hodnoty (že někdo někomu uváže střeva kolem krku, pro mě, není přidaná hodnota). Nepochopil jsem význam, asi to měla být sonda do lidské perverze, jakož jeho nejspodnějšího extrému, která ovšem vyšuměla do naprostého prázdna. Je to spíš ke 40 než k 60 %. ()

FearMan

Film mi nepřišel nijak špatný, možná jsem u toho napůl spal, ale nějak mě nenadchlo přes dvě hodiny koukat na kněze, co s ním nechce spát jeho žena, tak chce vojet dceru, což se manželce nelíbí, ale nakonec jí nezbyde, než si to hodit a kněz si to může konečně rozdat a dcerou, která překvapivě uteče, do čehoš se nám přimíchá Jon Snow v roli kovboje a dcera kněze si pak udělá dceru a kněz je najde a když nechce dcera, tak si dělá zálusk na její malou novou dceru. Má to snad symbolizovat nedostatek sexu v církvi, tak se místo manželek jde na dcery a pak na dcery dcer, nebo co to bylo? ()

F50Ferrari

Nesmyslné chování postav, nesmysl v podobě nesmrtelnýho záporáka a naprosto přehnané hodnocení zde. Přitom taková chujovina. Chápu, když lidem nevadí nesmyslné chování v nějakym teen hororu, nebo nemrtelnost jako třeba John Wick (i když třeba mě to vadí vždy), ale v tomhle filmu to byl vrchol demence. ()

unitedfan

Wau, tak toto byl opravdu nářez a jeden z nejsilnějších filmových zážitků za poslední léta. A to jsem to viděl pouze na monitoru notebooku. Western je v současnosti už skoro mrtvý žánr, ale tento snímek ho vrací zpátky a řadí se mezi kousky jako je Unforgiven nebo Revenant. Příběh poskládaný do zpřeházených kapitol má silně depresivní atmosféru, kterou ještě doplňuje tepající hudba a vyčnívají v něm herecké výkony Guye Pearce a Dakoty Fanning. Pearce tady ztvárnil jednoho z nejodpornějších záporáků filmového světa. Pokud jste slabší povahy, některé scény jsou silným náporem na psychiku. Zkrátka nečekaně skvělý snímek, který ještě v budoucnu může zamíchat mojí top 10. ()

tonysawer

Nepamatuji si, kdy naposledy jsem tak moc nenáviděl hlavního parchanta a přál mu smrt. Jak já ho v tom filmu nenáviděl! SPOILER: Ale i ta smrt pro něj byla málo, hajzla! ()

hypnos11

Jednoduše parádní. Film ukazuje, jak nám ti křesťanští kněží vyměkli, nyní se již zmohou pouze na obšoustávání chlapečků a děveček, a to ještě k tomu většinou nevlastních. Prostě čajíčci. Je super, že Koolhoven film natočil podle sebe a nenechal si do toho kecat. Dobře napsaný, skvěle natočený, a výtečně zahraný film. Herečky sympatické (až moc, především mladá Emilia Jones) a Guy Pearce ďábelsky mazaný (taky až moc). S tou jeho mazaností a chladnokrevností hlavní hrdinky to ale bylo trochu přehnané, nicméně se to dá odpustit vzhledem ke kvalitám filmu. ()

honza.kuzel

Film u kterého se mně udělalo několikrát blbě nemůže dostat nižší hodnocení. Guy v roli reverenda už asi nechutnější být nemůže. Mazec. ()

ronin zabak

Náročný, melancholický film, který zobrazuje těžkou dobu plnou fanatiků a nesmyslných zákonů. Pokud si divák představí být v kůži hlavní hrdinky, odnese si z toho docela pochmurnou náladu. ()

Speedy115

Nevím co za psychopaty na tom čsfd jsou, ale tohle vychvalovat až do nebes tak to je na psychologa. Nehodnotním samozřejmě, že ve filmu byly přehnané drsné scény, nejsem žádná sračka. Ale dějová linka se vůbec nerozvíjí, Kit Harington totální komparzista o kterém jsme se dozvěděli totální hovno. Furt tam akorát někoho šlehajou do zad a nic nového pod sluncem. Nějaké kvality to samozřejmě má, ale nasypat tomuhle pět hvězd je přepal fakt. ()

K1K0

Mladá krásna žena sa stane obeťou slepej viery svojho otca ktorý je reverend. Výborný pribeh naozaj ako aj celý film, skvele napísaný a zahraný európsky film, všetko krásne hra na vlne melancholickej nálady ktorá hýbe celým dejom. ()

lubosco

Tak toto bola pecka! Nechápem, ako ma tento film obišiel, kedže je z roku 2016, ale náhodou som naňho natrafil a doznieval vo mne ešte niekoľko dní po zhliadnutí, čo je presne to,co od filmu oćakávam. Ide o príbeh z doby, keď európania páchali exodus cez veľku mláku na americký kontinent, líznutý westernom, a aj keď je označený ako mysteriózny, nic mysteriózne som tam nepostrehol. Dievča/žena Joan sa snaží vymaniť z pazúrov svojho otca. A to je teda prípad. Fanatický, despotický pastor, ktorý si vysvetľuje vieru po svojom a hlavne sa snaží ju ohnúť podľa svojich potrieb resp. pudov. Tých najnižších, proste je to prasa. Navonok boží človek robí peklo doma najmä svojej žene, tá to napokon neustojí, spácha samovraždu, čím sa na začne peklo pre Joan. Dej je rozdelený na niekoľko dejových celkov, ktoré nejdú zrovna v časovej následnosti, ale o to je to zaujímavejšie. Dlhšia stopáž vôbec neprekáža, nie sú tam hluché miesta, všetko speje do očakávaného finále. Joan sa, aj napriek krkolomnej snahe, nedarí uniknúť prenasledovaniu zo strany toho zmetka, ktorý jej nič nedaruje a robí jej (a jej blízkym) zo života peklo na zemi. To finále by som možno urobil korenistejšie, ale môže byť, každopádne Joan si prejde utrpením až do samého záveru, treba vidieť. Za mňa poctivých 5 hviezd bez mihnutia oka. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět