Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na základě vypsané odměny se na policii přihlásí muž se zásadním svědectvím. Emil Zachariáš (Martin Donutil) se po svém vyrovnává s nečekaným dědictvím. Pozornost vyšetřovacího týmu se v případu vraždy Moniky Válkové se nyní soustředí hlavně na manžele Smutné (Martin Myšička a Bára Munzarová), jejichž výpovědi dostávají logické a časové trhliny. Nesrovnalosti řeší policisté také u výpovědí přítele Moniky (Jan Meduna). Plán lobbisty Karla Kříže (Jiří Dvořák) na získání peněz, které před ním ukryl jeho otec, je spouštěčem sledu dramatických událostí. Kříž ještě jednou osloví vlivného právníka Kobzu (Pavel Kříž) a pokusí se ho přinutit ke spolupráci na jeho záchranu. Stane se však něco, co ani jeden z nich nečekal a co zásadně ovlivní jejich soukromé i profesní životy. (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dneska se mi to líbilo, ale poznatky z pátého dílu druhé řady jsou jasné : 1) Druhá řada určitě nebude stejná pecka jako první 2) těch nových postav a linií už začíná být na mne trochu mnoho - v první řadě se spojovaly, ale tady v pátém dílu L2 vznikají nové 3) peripetie lobisty mne baví nejvíc, ale zabírá tolik prostoru, že ten seriál je skoro jenom o něm a major Remeš tady komparzuje 4) první milostná scéna mladýho Donutila v kariéře a první odhalená scéna ( Iveta Jiříčková ) :-) 5) největší tragédie jsou ovšem scény přestřelek a rvaček - zpomalené záběry, nerealistické a spíš tragediální jak z Shakespeara - to není moderní filmařina nehledě nato, že to vzbuzuje spíš pocit grotesky ()

Kosir 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po Honajzově vyjádření jde těžko něco rozvíjet. Vyčerpal sebe i mě. :-) Zvlášť bych s ním souhlasil pokud jde o kameru a dodal bych nápadité střihy, resp. přechody (jen aby jich nebylo příliš). A fakt mně tam vadí Vilhelmová, snad za to ani nemůže, prostě se ona sama ani její styl mezipolicajty nehodí. Pro dokreslení doplňuji zážitek ze včerejška, kdy jsem navečer něco kutil u compu a žena na mě volala, že už běží ten Strach (žehlila před obrazovkou). Prostě mě ani nenapadlo, abych se zajímal o pokračování něčeho co absolutně postrádá logiku a na nelogičnostech staví. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Už jsem Vám to říkal jednou. Možná by bylo lepší o některých věcech nahlas nemluvit. Zvlášť o těch, které se týkají Vašeho majetku." Ale vysvětlujte tohle truhlíkovi, který se inteligencí v noci až odkopává, čerstvě získané finance vyhazuje oknem a nechá se namotat od novinářské nány. Jinak byla tato epizoda slabá, hodně se věnovala zbytečným postavám a jediná solidní scéna byla u sousedky starého Kříže v bytě. Jsem prostě zklamán, protože dle mého chabého úsudku právě nastal čas, aby to celé někam směřovalo. ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možné spoilery. Jako fakt nemám ve scénářích moc rád náhody. Minule šly děti náhodou slaňovat do studny a náhodou si dědek vzpomněl, že šutr je posunutý, a tady zase náhodou ta autohavárka, do té doby docela chytrý kluk skutečně náhodou věří, že ta novinářka to s ním myslí dobře, náhodou má majitel motelu brokovnici (kdepak k ní asi přišel?) atd. Už jen ten začátek s dělňasem, který dostane sto tisíc za vykopání hrobů, ó, jak veselé. Chápu, že se to do budoucna asi hodí, a pokud budu spekulovat, nejvíc se to hodí mladýmu Rašilovi, protože chce tajný řád vynést nejspíše na světlo Boží (a to i za cenu vraždy vlastního otce). /Připomínám, že jde jen o moji spekulaci./ A všichni okolo jsou jen figurky, které plní své úkoly a zpětně to už nyní přestává dávat smysl (rytířstvo se sejde div ne týden dva po násilné smrti svých dvou členů a teprve nyní vyjádří nějaké obavy? Wtf?). Také už je jasné, že náznaky z úvodu 1. dílu a z minulého o tom policajtovi z Ostravy, že v tom jede taky, nebyly liché. Navíc kecal, že jde o jeho první zastřelení člověka. Takže vodítka jsou jasná a vlastně už toho nezbývá moc co odhalit (tedy kromě toho, kdo s kým a na které straně), oč tomu řádu šlo a jde (zdá se, že o bohatství a moc asi ne, soudě podle Preissových replik k mladému Rašilovi) a jak se vyřeší to umělé zamotání příběhu ztrátou doktorova kufříku. I když jak bezdomovec, tak ten nevěrný manžel mi tady přijdou jako berlička, takové to krapet deux ex machina, králíci vytažení z klobouku. Díky nim mám pocit, že ta skládačka není až tak pečlivě sestavená, aby vše do sebe zapadalo, včetně motivů a vysvětlení všech linií a vztahů. A trochu se bojím finále, kde všichni čekáme nějakou pecku, a ono to zas bude takové to rozmělněné bahníčko. Jinak mne příjemně překvapuje Dvořák, protože má i na záporné role, zato ženské osazenstvo je strašlivé (s čestnou výjimkou paní Herfortové) - zvláště ta dnešní představitelka děvky, a pak představitelka novinářky - tak trapné přehrávání aby jeden pohledal. Ona ostatně ani ta Vilhelmová mi sem moc neštymuje, vypadá to spíš, jako by si holka od tyče odskočila zahrát policajtku, než zase bude mít novou štaci. Kamera a lokace jsou opět velmi profesionální, ale co je mi to platné, když každá ta vyprávěná linie patří do jiného žánru a společně nesouvisejí? Nejraději bych, aby se natočila kriminálka jen o řádu a prstenech, byla celá záhadná a mysteriozní, a všechna ta omáčka kolem se vypustila - zkrátka něco jako Ztracená brána, tři díly by byly akorát, a soustředilo by se to žánrově i příběhem na to podstatné. ()

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodně, ale hodně slabá epizoda. Jednak se tu věnuje tolik prostoru nedůležitým charakterům - úvodních 10 minut je jako pokus o nějakou komedii s přitroublým hrobníkem a všechno důležité by se dalo sfouknout do jedné minuty, tak proč to dostalo tolik prostoru? ženáč a ta jeho milenka jsou naprosto zbytečná a debilní linka, Apolenář odvedl jako násilnický otčím slušný výkon, ale mladý Donutil se ještě do hlavní zápletky nijak nevložil, tak proč se nepokusit radši o to, než tahle zbytečná vata s jeho otčímem nebo kariéristickou novinářkou? Tajemný řád je tu zatím jen naťuknut, přitom ten by si pro svou roli v příběhu zasloužil víc prostoru. Pak tu máme odhalené spojení doktora Myšičky s přítelem zavražděné a jeho kamarádem, což taky nevím, k čemu ještě bylo - pak už se tu tihle tři více neobjeví. Jediná trochu zajímavá je linie s lobbistou a zkorumpovaným poldou Fraňkem, i když i tady jsou díry v scénáři (způsob, jak Etzler najde správný motel, fakt, že se radši zabarikáduje v bytě, než aby se pokusil zdrhnout - Dvořák byl pryč, Jaškow postřelený a ten syn by se ho určitě zastavit nepokusil - i když vypadalo to, že čas má) a Jaškowův herecký výkon při zuřivé přestřelce v bytě je mírně řečeno směšný. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Filmovalo se v lokalitách: Moravské Knínice, Jamolice, Dobřínsko, Říčany u Brna, Brno, zámek Hradec nad Moravicí. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama