Moolgwoe

Akční / Fantasy / Historický / Horor / Komedie

Jižní Korea, 2018, 105 min

Jong-ho Heo

Jong-ho Heo

Letošní Korea je ve znamení historických hororů a po historickém zombie survivalu Rampant, je zde další historický kousek, kde Korejskou dynastii Joseon terorizuje Monstrum. Je to spíše takové fantasy dobrodrůžo s hezkými triky, pěknou výpravou a obří CGI příšerkou, která sice dech nevyrazí, ale líbila se mi. Dojde i na trochu brutality a finále je hezky velkolepé. Já se vcelku dobře bavil, ale od Heo Jong-Ho možná nejslabší počin. 60%(4.2.2019)

Oproti béčku Rampant ze stejného roku podle mě mnohem smysluplnější scénář, a celkově lepší film. Sice můžeme trochu nadávat na to, že film si pro sebe zabral Kim Myeong-min a ostatním nedává moc dýchnout, ačkoliv tady pár velkých jmen je, nikdo nic zazračného nepředvádí, kromě hlavního herce. Celkem slušné efekty, souboje, atmosféra, je to historická akční blbinka, která má svoje kouzlo. Spíše by mě zajímalo, kde sehnat korejské povídky tohoto druhu z dávných dob, které někdo tehdy zapsal.(4.2.2019)

Hodně zvláštní a průměrně natočený mix akčního historického filmu, krvavého hororu se zabijáckým monstrem a dementní komedií. Pro celkovou atmosféru jsou signifikantní hlavní hrdinové, dva bratři a dospělá dcera jednoho z nich, přičemž oba muži mají být jednak komediální postavy nemotorných nešiků a zároveň bývalí členové královské gardy, profesionální bojovníci a mistři bojových umění, což nejde úplně dohromady. Až na nepříliš funkční humor jde o povětšinou docela efektní a zábavnou vykrádačku všeho možného s hezkou kamerou, bohatou výpravou a slušnými triky, v níž se bohužel dost tluče snaha o seriózní dramatické pojetí s komediální nadsázkou.(13.10.2018)

Podle infa, co se ke mně předem dostalo, jsem si myslela, že to bude pitomina mixu žánrů, který nemusím, ale nakonec to bylo příjemný překvapení, u kterého jsem se dobře bavila. Vůbec to nevidím jako horor nebo komedii, spíš je to dobrodružný, historický film mixnutý fantasy o vyšetřování záhadných úmrtí, kde vše není tak, jak se na první pohled zdá. Obsazení je fajn, detektiv K opět na scéně, tentokrát sice v jiné roli, ale v lecčems mi charaktery postav přišly podobné. Líbil se mi příběh a jak to celé vymysleli, jen monstrum bylo takové slabší. Slušné 3,5*. Přeloženo.(6.1.2019)

• Morholt

Tohle mě moc nevzalo. Pokud se film pohybuje v mezích šavlovaček, tak je vše oukej. Když dojde na palácové intriky, tak už je to horší, ale na druhou stranu kvůli nim se na to člověk nekouká. Nicméně ve chvíli, kdy vyleze na scénu monstrum, tak je to nuda. Když pominu ne moc povedenou vizualizaci, tak nápaditě se nechovala ani sama potvora. Já sice rozumim tomu, že takové zvíře by nejspíš opravdu jen běhalo, řvalo a občas něco sežralo, ale coby diváka mě něco takového může bavit jen chvíli. Herce ocenit nedokážu, ale jako plus beru, že mi přinejmenším nevadili. Ale i tak je to z mého pohledu nic moc. 40%(7.2.2019)

Veľmi slušné spracovanie. Triky na úrovni, dobové spracovanie a výprava tiež pekná, obsadenie vyšlo a infantilných vtípkov bolo absolútne minimum. Neľutujem zhliadnutie.(18.2.2019)

Juzna Korea opat na scene s filmom,ktory je taky mix roznych zanrov,trosku historicky,akcny,hororovy,komedialny i fantasy,samozrejme dobre natoceny,triky ok,monstrum sa mi tiez pacilo,skoda,ze to malo pomalsi rozjazd,ale aj tak sa jedna v celku o fajn zalezitost...:-)(8.2.2019)

Historický kvázi horor s divným humorom a uchádzajúcimi CGI trikmi.(7.2.2019)

Korejci ukazují, že natáčet s vyspělou filmovou technikou umí ;-) Ano... příšerka byla pěkná, souboje taktéž bez výraznější kritiky... no děj - já nevím... Tak jednou sesaděj krále, aby tam dotáhli jinýho krále.... a když už ho tam dosaděj, taxi to zase rozmyslej... Ti korejci, taky sami nevěděj co chtěj ;-)(10.2.2019)