Staršinovi Vaskovi, veliteli oddílu protiletadlové obrany v Karelijské pustině, je přidělena jednotka dobrovolníků skládající se z mladých žen. Když přijde zpráva, že v zázemí seskočili dva němečtí parašutisté, musí staršina reagovat. Vybere pět děvčat a s touto „jednotkou" se vydá Němce zajmout. Brzy však zjistí, že zde neseskočili dva parašutisté, ale šestnáct těžce vyzbrojených komandos... (Bohemia MP)

mdf

Obyčejný příběh,jak jeden strejda a pět ruských girojek pronásledují 16 vycvičených a dobře ozbrojených německých vojáků.Nevm,proč se točí remaké starších a úspěšnějších výtvorů.když málo kdy,dosahuje kvalit originálu.Zdlouhavá,udernicko-bolševická naháněčka,holky slušivé,krajina pěkná,nějaká ta akce a střihy do minulosti,nic vyjmečného. ()

stuj

Začátek vypadá slibně, profesionálně. Hezká příroda, ucházející herci, uvěřitelné ztvárnění. A objeví se i příjemné překvapení: velitel zapadlého stanoviště vyfásne jednotku složenou pouze z žen (dívek), protože chlápci se z nudy jenom ožírali a prali.:) Bude to tedy psychologicko-vztahová záležitost? Budou mezi sebou děvčata intrikovat o přízeň jediného muže v okolí? Bude se velitel snažit udržovat funkční jednotku, učit dívky dovednostem, či sám se sebou bojovat v dodržování morálních standardů, když má kolem sebe tolik "lákadel"? Ne-e, nic takového. Po chvíli se totiž objeví němečtí parašutisté a s nimi jde veškeré očekávání do kytek. Následují vlastenecké klišé kecy a céčkové akční scény (6 Němců střílí na běžícího Rusa a nikdo se netrefí atd.). Achjo. Shrnutí: velitel se musí postarat o své roztomilé vojačky a přitom ještě zachránit Matičku Rus proti 16. po zuby ozbrojeným Němcům. Jak to asi dopadne? Myslel jsem, že Rambo styl už je několik desítek let pasé. Trapné. ()

im8

Pane bože, jak zde může mít tato zrůdnost tak vysoké hodnocení? Za svolání schůzky komsomolců uprostřed naháněné v lese? Nebo za 500násobné oslovení se soudruhy a soudružkami? Kdyby to natočil někdo jiný než Rusové, považoval bych to za zdařilou parodii. Takhle mám strach, že to snad bylo myšlené vážně. Tohle není válečný film ani drama, ale připitomělá agitka. Hvězdu navíc za soudružky v páře. ()

Jan00

Malarkey to za mne již napsal, cituji " ...filmy točí Rusové snad jenom pro Rusy, aby je vyburcovali a ukázali jim, jak moc velcí vlastenci mají být". Můj názor: Je to vše politická ideologie, aby svůj národ dál živili vzpomínkami a neměli čas přemýšlet a zabývat se současností...a prezident si mohl dělat s národem co chce. ()

danatr

Překvapivě výborné a to hlavně díky tomu, že je film oproštěný od klasického ruského patosu, hrdinství a propagandy. ()

milos.bradik

Nové zpracování filmu, který mne kdysi opravdu dostal, Tento remake je mu hodně podobný, ale ten starý se mi zdál jaksi citovější, takže dávám o jednu hvězdičku méně. Kdo hledá akční podívanou nebo mohutné bojové scény, tak ať si pustí raději nějaký valečný film USA, byl by asi zklamán. ()

sun.eagle

Bez mučení rovnou přiznám že ruské filmy a zvláště ty válečné nesleduji protože to vždy bývá nesnesitelná esence oslovy matičky Rusy. Ani tady se tomu patriotismu nevyhne, ale je to v mezích či spíše na levelu co mají amíci ve svých filmech takže fair enough. Byl jsem příjemně překvapen jak dobrý film to je. Boj o přežití proti přesile, odehrávající se v uprostřed nekonečných lesů nikdy nebylo zábavnější a napínavější. Herce neznáte a nevíte kdo přežije a kdo ne, napětí střídají okamžiky dojetí. Flashbacky dopřejí divákovi lépe poznat každého z hrdinů, a nikdo tak není jen tvářička do počtu. Fakt dobrý film. ()

mikroslar

Nemá smysl dělat remake, když tvůrce nemá co nového říct. To je přesně tento případ. Ljubimovova divadelní inscenace i Rostockého film z roku 1972 byly zjevením, ale "noví tvůrci" nejen že k oněm předešlým dílům nic zásadního nepřidali, naopak je oploštili a zbavili veškeré poezie, která vyvažovala patetičnost. Poněkud zarážející je, že tvůrci nedokázali ani 45 let po vzniku původního filmu naleznout jiný úhel pohledu nejen na příběh, ale ani na svou Velkou vlasteneckou válku. ()

andy60

Původní verzi jsem taky viděl, ale je to už tak dávno, že nemá cenu srovnávat. Tento remake nebyl špatný, na ty holky v mundůrech (a někdy i bez nich), se pěkně dívá, hudba je příjemná a dobře se k jednotlivým pasážím hodí a jako bonus hezké scenérie. ()