Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) své dcerce Stelle brzy pořídí sourozence, a proto se rozhodnou vyměnit svůj dům za větší. Jenže zbavte se stávajícího obydlí za rozumnou cenu, když se vedle právě nastěhovala banda holek, které si pletou život s permanentní párty, a v duchu hesla „Spaní je jen pro sraby!" neberou na nic a nikoho ohledy? Mac a Kelly záhy zjistí, že zopakování osvědčených triků, které vyzkoušeli na kluky (včetně populárního schovávání airbagů do gauče v obýváku), na tyhle ostré vysokoškolačky v čele s Chloë Grace Moretz (drsná holčička z Kick-Ass) neplatí. A protože je tlačí čas, pozvou si posilu, Teddyho Sanderse (Zac Efron), bývalého nepřítele číslo jedna, z něhož se vyklubal kámoš do nepohody. S jeho pomocí se vytasí s novým arzenálem zbraní, které mají sousedky zaručeně vypudit. Jenže dívčí impérium je připravené vrátit každý úder. (Cinemart)

F.W.Colqhoun

Dvojku Sousedů si člověk dopřeje sotva kvůli něčemu jinému, než že očekává trochu víc jedničky. A dostane, co chtěl - nastavenou kaši. Jestliže první díl těžil ze dvojakého vztahu mezi mladými rodiči a kolejním bratrstvem (nenávist vs chuť k paření se přidat) a toto rozpolcení fungovalo jako jednotící motiv, dvojka ztrácí na soustředění váznoucí snahou obhájit skutečnost, že se po okolí stále potlouká Zac Efron, který by měl být už dávno ze hry. Marná snaha. ()

IvoB

Zbytečné pokračování, které ve velkém recykluje jedničku, přičemž nepřichází s ničím novým. Docela zívačka. ()

Strandmon

Nemůžu si pomoct, ale tahle skvělá, nekompromisní komedie je zpět. V podobe druhého dílu přichází opět plno zábavy, vtipů a skvělých herců. Efron ukázal, že mu tahle role dokonale sedí a užívá si ji. 70%. ()

Prochy38

V podstatě kopie prvního dílu, jen s čím dál větší kočkou Ch. G. Moritz. Pobavila role Z. Efrona. Ale už to šlo zase o stupeň dolů. To dobré a povedené jsme viděli v minulém díle, nepřišlo to s ničím novým... ()

Mikino00

K uzoufání fádní nevtipné a trapné. Stejné jako jednička jen s holkami a bohužel i s delší čekací dobou na aspoň úsměvný vtip. Jen málo filmů má postavy, které jako divák nenávidíte úplně všechny z obou stran sousedského konfliktu. ()

Milky.

Jednoduché, ale odsejpající, dostal jsem zhruba asi tak to, co jsem od toho čekal. Usmíření, happy end, morální ponaučení, všichni se mají rádi a všechno je žůžové. Předtím ale i dost povedené zábavy. Nemůžu říct, že by něco z toho bylo vyloženě originální, prakticky se vařilo z mylijonu yngrediencí, které už všichni někde viděli, ale minimálně první dvě třetiny jsem se bavil. Samozřejmě nejvíc to táhl Seth Rogen. Za týden už si ale vzpomenu tak maximálně na panenku-vibrátor, bongy letící z okna a tampony na okně. ()

Oňďo

Teraz rozmýšľam či to bolo tak dobré ako prvý diel. Setha Rogena moc nemusím a nemusel som ho ani tu ale krátka stopáž neurazí, vtipy celkom funny takže film hodnotím kladne. Prípadný tretí diel s dôchodcami.. ()

aLPaC

Když už se film veze na tý genderový korektnosti a skrytým fenimismu, mohli by tedy i kluci mlátit holky. A ne vždycky jen naopak. Jinak nečekal bych, že to kdy řeknu, ale Zac Efron je jednoznačně nejlepší z celého filmu. Rogen tentokrát nic moc a z toho dívčího spolku mi bylo na blití. ()

Marys

Dal om o hviezdičku vyššie hodnotenie, hoci kvalitatívne asi boli oba filmy podobné. Len na dvojku som mal možno lepšiu náladu. Neprekvapí, možno trochu urazí, a koniec koncov je to film úplne o ničom, ale dá sa pozrieť v rámci výplne hluchých miest v živote. Pokiaľ ale človek nechce strácať čas zbytočnými filmami, tak nech po tomto nesiaha. ()

petrskoc

Pokud tohle připadalo někomu vtipné a vkusné, tak bych chtěl mít jeho jednoduchý pohled na život a to, co očekává od kinematografie. Nemám absolutně nic proti tupým komediím za hranicí, může se tam i zvracet, kálet, dělat legrace z postižených a nevím co dalšího. Dokonce takové filmy vyhledávám, protože bývají většinou dost otevřené a politicky nekorektní - tedy upřímné a mají logicky nějakou výpovědní hodnotu. Ale musí být vkusné! Tenhle film postrádá jakýkoliv náboj vtipnosti, nadhledu, vkusu, lidskosti atp. Pokud si tvůrci představují, že takhle by měla vypadat střeštěná komedie o puberťácích v USA tkz. "v hoodu", kteří dělají nepříjemnosti svým sousedům, vypovídá to o několika faktorech: 1) tvůrci jsou naprosto odtržení od reality, 2) nemají jakýkoliv nadhled a cit pro vtipnou situaci, která může i pohladit po duši, 3) vnucují ostatním, tedy divákům, že tohle je běžná realita každodenního života amerického občana - tedy jinými slovy že dorost je takto stupidní, afektovaný, nevychovaný, bez špetky empatie a soudnosti, a za 4) že běžný dospělák si s podobnými parchanty nedokáže poradit a když už se k něčemu odhodlá, tak se zastaví z důvodu toho, že holčičkám nechce kazit jejich rádoby morální chvilkové prozření, které je stejně úplně falešné a zkreslené - WTF? Ten konec byl opravdu zcela mimo mísu a ač jsem se držel zuby nehty a nechtěl to zatratit úplně, tohle mě dostalo "do kolen". Poslední bod už tak trošku mimo stupnici je ten, že se tvůrci nepokusili ani o jakýkoliv náznak satisfakce směrem k divákovi - nepředali zhola nic a ani se o to nepokusili, a pokud tohle byl pokus, tak naprosto minuli terč. Navíc příšerný casting - to chtěli schválně výběr těch nejnesympatičtějších hereček do skupinky kolem Chloe Moretz, která byla protivná až na půdu? A pokud je nejcivilnějším a překvapivě nejfunkčnějším článkem filmu (jinak a jindy) herecké poleno Zac Efron (ten mile překvapil) - je to k zamyšlení. Dlouho jsem neviděl tak plochý a nicneříkající film, který by mě urážel každou minutou své stopáže. ()

dee.n

Nevím jestli to bylo mým rozpoložením, ale u jedničky jsem se prostě bavila více. Tady mi už ztřeštěnost některých postav lezla trošku na nervy a některé rozhovory, které obsahovaly "vtipné" dialogy, šly naprosto mimo mě. Nicméně nudit mě to nenudilo, na Zaca Efrona se pořád hezky kouká, takže tři hvězdičky udělím. ()

Illy

Pokud někdo vydrží humory jako že ve druhé minutě filmu někdo někomu poblije obličej...fajn. Jinak ruce pryč.... ()

Flopik

Tak pokračovanie je horšie ako jednotka ale aj tak som sa zabavil. Opäť väčšinou vtipné ale miestami aj troška nudilo. Dievčenský spolok narozdiel od chlapského bol skôr otravný ale zase na druhú stranu Chloe v plavkách potešila. Za mňa príjemná komédia a 4* v pohode dám. ()

Bozvav

Jestli jednička byla průměrná, tak dvojka je o hoódně slabší. Nejen, že se opakuje to samé, jen se slepicemi, ale vtip a humor vzaly za své. zůstala křeč, trapné hlášky a fešný Efron. A to je na pobavení sakra málo. ˇUplný odpad to není, ale na víc jak jednu hvězdu to nemá. ()

Joll

Když už se někdo chce držet úplně stejné zápletky jako předchozí díl, měl by změnit alespoň lokaci jako serie Pařeb ve Vegas/Bangkoku a Mexiku. Tady je tak málo změn, že by to klidně mohl bejt remake a ne druhý díl.... V podstatě jen změnily chlapi za baby, konec. Bavil jsem se stejně jako u jedničky, jen ten neodbytnej pocit recyklace a zklamání, že je to jak přes kopírák mi vadí. 3 hvězdy jsou hooodně milostivý. ()

BOURQUE

Prvé dielo trpelo hlavne tým, že to nemal dostatočne vypracované dialógy a vtipné momenty nepôsobili tak ako by mali. To isté sa dá povedať aj o pokračovaní, ale teraz je to horšie. Tak trošku zbytočná záležitosť. PS: Neviem, že prečo sa v tom zúčastnil Chloë Grace Moretz. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()