Režisér Lasse Hallström natočil drama Ostrovní zprávy na motivy románu spisovatelky Annie Proulxové, jenž byl oceněn Pulitzerovou cenou. Kevin Spacey hraje hlavní roli Quoylea, živořícího, citově vyčerpaného redaktora novin, který trpí v nešťastném manželství s tyranskou Petal, promiskuitní nezkrotnou ženou. Ta se pokusí prodat jejich dceru Bunny k adopci, ještě než sama zahyne při autohavárii. Quoyle získá dcerku zpět a vydá se s ní i s dávno ztracenou tetou Agnis (Judi Denchová) do starého rodinného domu na Newfoundlandu. I když Quoyleovi život na ostrově zpočátku připadá stejně nepřátelský a krutý jako Agnis sama, dostane místo redaktora námořních zpráv ve zdejších novinách. Quoyle si díky své práci brzy získá uznání vděčných čtenářů a začne si dávat život do pořádku. Zároveň naváže vztah s místní svobodnou matkou Wavey (Julianne Mooreová), osvojí si pár námořních pravidel, odkryje temnou rodinnou historii a nakonec najde i vlastní sebeúctu. Agnis, která mezitím rozjede vlastní úspěšný byznys, čelí traumatickému zážitku z dětství, do nějž je zapleten i Quoyleův zesnulý otec. (HBO Europe)

emo

V pohode filmík, ktorý ako by sám nevedel o čom vlastne má byť... Herci sú bomba. Keby tam bolo menej psychedelických snových výjavov, ktoré ma akurát znervózňovali a brzdili dej, bolo by to lepšie. ()

dr.fish

Film podle mého vkusu. Ano je to všechno naschvál, kalkul atd. Ale dobře natočený kalkul. Já tomu filmu věřím, jelikož mu věřit chci. Optimismus v depresi lze snadno najít, když se chce. Bravo...90% ()

andrii

Neukotvení, neutěšení, neutišitelní Anderseni, z letoviska /v/ran a kormoránů, erbenovské Bretaně severu. Duše jako pohupující se vory, které sevřely závory, do náruče baladické jistoty. Do tváří naráží slaný mokrý dech větroví. Po citech plují řezavé mraky. Oči zapadané melancholií, rty k sobě tiskne chlad, kapky bílé Polárky. Roztáhni ten křehký, niterný vějíř, vzdor studu a tajemství. Vytáhni z něj střepy, záblesk slibných těšítek. Života těžítka. Prostorný, zateplený domov. ()

angel74

Melancholicky laděný snímek Ostrovní zprávy vypráví o životem zklamaných lidech, kteří sice pomalu, ale zato vytrvale hledají cestu jeden k druhému. Rozervanou a romantickou náladu příběhu umocňují nádherné přírodní scenérie nehostinné přímořské krajiny Newfoundlandu. Co se týče hereckých výkonů, tak si snad každý divák musí přijít na své. Navzdory všem předpokladům se však nejedná o film, který by ve mně vyvolal nějakou větší emocionální odezvu. (70%) ()

otík

Hodně syrové drama z prostředí ostrova, ve kterém podávají výborný výkon všichni hlavní herci. Je to zajímavé i docela zábavné, určitě stojí za vidění. ()

Radiq

Podle mě dost obyčejnej snímek, na Lasseho mírně průměrnej - zajímavé je, že přesto zajímavej... Kevin Spacey tam furt lituje sám sebe a bulí, i když za hodně věcí si může sám, no na štěstí je to docela jedno. Protože tam jde hodně o to prostředí a atmosféru Newfoundlandu a obyvatele tam žijící (ti také mají svou minulost). Odhalování minulosti mohlo mít lepší napětí... a ve svém důsledku je to nakonec všechno prostě docela o ničem. ()

chelseaman22

Když se současně díváte na Dům z karet, tak se nestačíte divit, jak polarizované je chování Kevina. Zde Kevin kňourá, první děvce udělá parchanta, s parchantem se stěhuje na konec světa zvaný Newfoundland a táže tety, zdali ji vážně zneužil jeho otec. K tomu všemu přičtěte nehorázně atraktivní Julianne pouštějící draka a v cuku letu máte o příjemný večer postaráno! 84% ()

danoo

Hallstrom točí filmy o medziľudských vsťahoch, v ktorých viac -menej vyhráva, no tento bol tak neosobný a neprirodzený, že som mu mal problém veriť. Neviem, nevadili mi ani inhibovaní kanadskí burani, ani J. Moore (tá čarodejnica) a Spaceyho mám rád, veď kto je úplne normálny. Zasa na druhej strane tam boli veľmi podarené zábery napr. sťahovanie domu, na ktoré sme si už u pána Režiséra zvykli. ()

_DAVE_

Zase jedno malancholicke, komorni drama stavjejici hlavne na velmi kvalitnich hercich. Kevin Spacey je opet k sezrani, staci se podivat jen na jeho vyraz v obliceji a musite ho hned zakonite litovat. :-) Cate Blanchett jsem malem nepoznal, tady byla krasne odporna. ()

lennyd

Quoyle (Kevin Spacey) je takový obyčejný ňouma - ani ženskou snad neměl. Jednoho dne se připlete do hádky dvou milenců, a než se rozkouká, je ženatý s onou slečnou, Petal (Cate Blanchet) a potomek je na cestě. Když pak po pár letech Petal zemře po autonehodě, rozhodně se Quoyle (podporovaný svou tetou Agnis (Judi Dench)) vzít život do svých rukou a odstěhuje se - is Agnis a dcerkou do zapadlého rybářského městečka. Zde se zdá, že by mohl najít ztracenou sebedůvěru, ale hlavně dozvědět se něco víc o sobě a své rodině... Lasse Hallström není režisér, který by se vyžíval v točení blockbusterů, ale naopak v takových vcelku nenápadných filmech, které v sobě obsahují zázračné kouzlo obyčejného života. Do svých filmů se mu také daří vybrat příjemné herecké obsazení (Kevin Spacey, Judi Dench, Julianne Moore) a už vůbec se nebrání zneužít seriózní herečku Cate Blanchet do role šiblé ženštiny. Na druhou stranu (a tím mne překvapilo asi úplně nejvíc), nechal Rhyse Ifanse hrát docela normálního člověka! Hezká hudba, prostředí - to všechno už jen dokresluje nádhernou Hallstromovu fantazi.. ()

dANo

Výborný film, ktorému chýba už len originálnejší záver... ináč je to skvelá "podívaná", ako by to povedali naši futbalovejší bratia ;o)) ()

Aven

Moc příjemný film, Spacey zase předvádí jeden ze svých skvělých výkonů - co taky čekat jiného. Prostředí Newfoundlandu taky potěší - jo drsná příroda, to je moje. ()

sskrblik

Quoyle provází životem smůla, zamiluje se do bláznivé ženy Petal se kterou má dítě. Ta je pěkna potvora a nevěrnice, takže jejich manželství rozhodně není šťastné, ikdyž Quoyle svou ženu bezmezně miluje. Petal z něj chce jen vyždímat peníze a dokonce prodá vlastní dceru na černém trhu s adopcí. Při autonehodě zahyne se svým milencem. Zdrcen událostmi se vydává Quoyle do země své tety, která ví, že na smutné srdce pomůže změna domovu. A skutečně. Mají zde barák u moře, Q získá práci jako novinář a seznámí se s Wavey, která má syna. Netrvá moc dlouho a najdou k sobě cestu. Film doprovází mrazivá atmosféra plná mystiky - to vše je podtrhlé krajinou kolem. Lidé na ostrově jsou vstřícní, ale jejich životní osudy jsou provázeny taktéž různými tragediemi. Film tak příjemně uteče, že se tomu až nechce věřit. Nejvíc se mi na něm líbí to, že mi příjde upřímný a tím si i získal srdce mé. ()

zdenny

Přebolí někdy ztráta milovaného člověka? Ale taky film o člověku, kterého naprosto změnilo nové prostředí. A co se týče prostředí, tak filmy zasazené do drsného severního prostředí mám velice rád. Neboť lidé tam jsou naprosto jiní než my, zhýčkaní městskou jednoduchostí. Když odbočím, velice zajímavé je, že když přijde člověk na sever (drsné místo pro život), jedná se zpravidla o drama, je-li tomu naopak, jedná se zpravidla o komedii (např. "Krokodýl Dundee"). Možná by mě taky zajímalo, jak by si poradil člověk ze severu ve městě v dramatickém filmu. Jde totiž o to, že ve filmech typu Ostrovních zpráv jsou nám lidé z drsného severu představováni jako ti jediní správní, s pevnými zásadami atd. atd. Kdežto lidé ve městě jsou prostě vykreslováni jinak. Faktem ale je, že ve městě člověk o tu svou kůrku chleba nemusí bojovat tolik jako na drsném venkově. Tedy, film se mi velice líbil. Jak už jsem napsal, kvůli prostředí, ale především kvůli psychologickému a morálnímu podtextu. Film byl i tajemný, kdy hlavní hrdina neustále zjišťuje nová a nová tajemství jak své rodiny, tak i ostatních lidí na ostrově. Velice důležitým momentem ve filmu je fenomenální herectví Kevina Spaceyho. Ten chlap v tomto filmu hraje mimicky neuvěřitelně monotónně a přitom si to divák musí neskutečně užívat. Ano, tak tak má hrát pan herec. Velmi dobrý film o ztrátě a dlouhém čekání na zahojení a možná i nahrazení starého novým. ()

cross

Krásné záběry chladivé ostrovní přírody, velmi hezká a funkční hudba a především hned několik zvučných autorských jmen. V neposlední řadě ale také hezký příběh, který mohl být možná přepsán trochu funkčněji, o což by byl výsledek ještě lepší. V rámci žánru však velmi silný průměr, který vás určitě v několika scénách minimálně potěší... ()

czdmaso

Mám ráda filmy Lasse Hallstroma a Kevin Spacey je můj nejoblíbenější herec, ale tenhle film se mi zdá nepovedený... Naprosto mi do příběhu nezapadají horrorové snové výjevy, děj se mi zdá roztříštěný. ()

Pipes

Rozhodně kvalitní film s dobrým hereckým obsazením a i výkony. Film působí velmi opravdově a velmi tomu přispívá i drsné prostředí New Foundlandu. To je vše v pořádku, ale tento film mě nezaujal natolik, aby vyčníval z šedého průměru. Světlé okamžiky samozřejmě byly, ale celkově mi děj filmu příliš nesedl. ()