Reklama

Reklama

Mr. Robot - Série 1

(série)
USA, 2015, 8 h 5 min (Minutáž: 45–62 min)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Ve dne klaďas, v noci padouch. Kancelářského IT bezpečáka naverbuje tajemná hackerská skupina, která chce srazit na kolena globální korporaci. (Netflix)

Recenze (36)

VanTom 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Plány partičky geniálních počítačových individuí nahackovat nadnárodní megakorporaci – se všeříkajícím názvem Evil Corp – a tím přinést lidu svobodu od peněz, dluhů, účtů… (asi?) – se rozjížděly tak zeširoka a zboku, až o ně vlastně v průběhu přestalo jít. A to proto, že se ve svébytném (a pozvolném) stylu vyjevovala paranoia, antisociálnost (skoro fobie) a rozdvojená osobnost hlavní postavy, v podání Ramiho Maleka vysoce zajímavého studijního případu. Kvůli němu stojí za to dát Mr. Robotovi šanci dál, protože fascinuje řádově víc, nežli podvratně idealisticko-anarchistický program seriálu. ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po opravdu dlouhé, hodně dlouhé době mám konečně pocit, že jsem svědkem naprosto inovativní show, o které můžu prohlásit, že má svojí "osobitost", je specifická a od filmařiny, kterou je inspirována, si bere pouze to nejlepší. Mr. Robot zřejmě fakticky představuje určitou revoluci - nebo spíš evoluci? Ač může na někoho seriál působit roztahaně, rozpačitě, nedá se mu upřít fenomenální audiovizuální stránka a styl režie, kterým Esmail s bandou schopných vrstevníků skutečně přenáší dotek emocí na diváka. Veškeré ty kamerové zoomy, úhly, pády a práce se střihem umocňují důraz každý scény. Seriál je dost komplexní a dává to najevo už poměrně brzy. Snad všechny emoce dokázal ve mě vyvolat - hlasitý smích, brek, údiv, napětí - už od pilotu mě chytil pevně pod krkem a donutil mě, naslouchat každý dialog. Grafické znázorňování hackingu je přehledné, plynulé a nepřerušované, jenom dokreslené monologem, kterým Malek interpretuje veškeré postupy. Jedná se i o solidní mindfuck a od poloviny dílů míchá Esmail s kartama, takže tam, kde jsem si myslel, že jsem prokoukl pointu, na konci epizody se dozvim, že je více vrstevnatá a zcela rozšíří možnosti, cesty, kterým by mohl být seriál nasměrován a očekávání, které v divákovi expandují a nutí ho odkrývat krásy filmařiny - nehledě na to, že soundtrack se nedá s absolutně žádným seriálem srovnávat. Každej ambientní prvek je skvost, každá hudba přirozeně a dokonale podbarvuje každičkou scénu. Rámování, o kterém se diskutovalo, je dost důležité a pro detailistu, jako jsem já, to je hotovej ráj. Vypsal bych pro mě ty nejzásadnější scény, ale tentokrát se chci obejít úplně bez spoilerů, můžeme však skrz soukromé zprávy rozebírat ty památné momenty, protože tenhle matroš si zaslouží, bejt oslavovanej. Je to prostě nápadité, barevné, pestré, originální a inteligentní. Rami Malek dává do své role maximum a Christian Slater si vychutnává veškerý svůj prostor. Určitě jsem se dočkal i slabších chvilek, či tempo polevilo až moc, ale ta natěšenost na další "dávku" deklasuje veškeré výhrady, které vůči seriálu mám. Pokud mě bude bavit druhá série stejně tak jako první a bude mě dál dusit skvělou filmařinou, budu si brát tuhle jízdu úplně osobně a udělím mu status "oblíbený seriál na csfd." - "What I wouldn't give to be normal. To live in that bubble. Reality of the naive..." ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série zatím trochu rozpačitá. Malek je fajn, hackerské scény zajímavé a nejedna scéna skutečně napínavá. Na druhou stranu mi přišlo, že se zde rozvádí až moc témat a psychické problémy hlavního hrdiny jsou zde také vyzdvihovány více, než bylo třeba a vznikalo tak až zbytečně moc matoucích scén. Kdyby byl seriál přímočařejší v hackerském tématu, byl bych spokojenější. Ale druhou sérii ještě zkusím. ()

CinemaRanger 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hackerský Klub rváčů. Pilot byl dokonalý a navnadil na další epizody. Bohužel poté se seriál roztříštil na několik dějových linek, z nichž většina mne moc nezajímala a i trochu nudila. Primárně mě zajímala pouze hlavní linka s Elliotem, protože měla výbornou atmosféru Fight Clubu, hromadu napětí a Rami Malek je herecký virtuóz. Navíc musím pochválit hudbu a kameru. Tyto dva elementy dělají z tohoto seriálu audiovizuální porno. ()

joker.george 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po prvním díle jsem byl nadšený. Bylo to neotřelé, živé a zajímavé, potom se to ale stočilo směrem, který mi nebyl moc blízký a to, o čem vyprávěl, jsem už navíc viděl někde jinde a lépe zpracované. Poté si mě seriál zase získal, až když vyložil všechny karty, jenže to už bylo krapet pozdě na to, aby se dalo všechno napravit. Nicméně 2. sérii vyhlížím... ()

Galerie (129)

Zajímavosti (3)

  • Elliot v budově Steel Mountain instaluje za ovládání termostatu Raspberry Pi, což je levný počítač tzv. velikosti kreditky. Termostat je připojen pouze jedním UTP kabelem, jedná se tedy o PoE (napájení po Ethernetu) termostat a v instalační krabici není dalšího napájení. Ve skutečnosti by se při úspěšném napájení Raspberry Pi rozblikaly LED diody, avšak tento kus nemá PoE modul a musel by být napájen externím 5V zdrojem s konektorem microUSB. Taktéž není ve slotu SD karta, takže zařízení ani nemůže naběhnout. Avšak způsob provedení zapojení odpovídá skutečnosti, jen rozpletením jednotlivých žil kabelu ztrácí linka na kvalitě a u delších vzdáleností pak nemusí být funkční. Žlutý stripper, nástroj na odizolování kabelu, je běžně k těmto účelům používán právě v této podobě. (Pavian)
  • Když Gideon Goddard (Michel Gill) ke konci epizody volá administrátorovi v Dullesu, jeho mobilní telefon je offline. V notifikační liště je vidět symbol režimu letadlo. (Pavian)
  • V epizodě můžeme spatřit scénáristu a režiséra Sama Esmaila, při scéně v metru a při přeměně Elliotovi (Rami Malek) identity. (ČSFD)

Reklama

Reklama