Tak tohle je velká depka, u které jsem, jakožto svobodomyslný člověk, trpěl jak zbědovanej pes a popravdě jsem se na konci nezmohl na víc, než na vír otazníků v hlavě. Celkem by mě zajímalo, jak autor tenhle snímek vlastně myslel. Jestli jako sociálně kritickou satiru, vlastní katarzi a pohled na vnímání partnerského soužití nebo jako fullhouse pomstu ženám? Těžko říct, nicméně v mém případě jsem dostal naservírovanou živou (a životní) noční můru o tom, kam až může zajít lidské společnost v rámci chápání a budování manželských poměrů. Příběh je postaven sice dost jednostranně a velmi kriticky vůči ženám, bohužel však reflektuje určité zažité klišé, které je především u starších generací dost hluboce zakořeněno a ba co víc (jak film barvitě ukazuje), se dědí z generace na generaci. Nebudu vám lhát, jednomu se z toho svírají vnitřnosti, protože tento filmový model je čiré peklo na zemi a z hlavy se mi vybavuje nespočet příkladů z reálného života, takže zapomeňte na nějaké přemrštěné sci-fi. Ono už jen fakt, že hlavní hrdina se raději nechá zavřít do blázince, jen aby utekl od despotické rodiny, je docela síla - to se pak není čemu divit, že se slabší povahy uchlastají nebo si vemou život. Komediálního na filmu spatřuju opravdu málo, naopak si troufám tvrdit, že tohle je solidní reflexe společenské degenerace a jako pomyslný zvednutý ukazováček varuje všechny ať jsou důslednými strůjci své vlastní reality. Zatraceně hořká podívaná...(26.9.2016)

První věc? To totální olysalé cosi, co je sympatické asi jako dávivý kašel doprovázený záchvatem malárie a co je vtipné asi jako zemětřesení v Itálii - Entita jménem Kohák - tu dokonce hraje a vůbec nehraje blbě! A i díky tomuhle, v pravdě milému, překvapení, je tohle perfektní film, který sice neoslňuje výpravou, je to spíš jako bohatší tv produkce, ale za to má perfektní scénář s jasnou dějovou linkou a celkem nosnou pointou a hlavně - neskutečně dobrou atmosféru, která s lehkostí a nadhledem dokáže prezentovat i věci, které tak úplně do komedie nesedí (dialog Kohák x Vilhelmová). Bavil jsem se, fakt žejo.(27.2.2017)

Bez ohledu na vlastní sympatie nebo nesympatie k jednání jednotlivých postav a způsobu, jakým se s životními změnami jiné postavy vypořádaly, ráda vidím český film, kde vás dialogy nervou za uši, postavy nejsou úplné karikatury a vizuální stránka nepůsobí stylem, že režisér někomu náhodně vrazil kameru do ruky. Je Teorie tygra nezapomenutelná nebo jedinečná? Ne. Sledovala se mi ale dobře od začátku do konce a pocit promarněného odpoledne jsem z ní neměla.(26.12.2016)

Je fajn opět vidět český film, kde všechno šlape, dialogy nešustí papírem, celý příběh se posunuje odněkud někam (tenhle film má dokonce konec!!!!), herci hrají přinejmenším dobře (ale spíš perfektně), postavy mohou být dost nejednoznačné a stejně jsou nám sympatické a nejzajímavější momenty se neodehrávají za stolem. Spousta krásných scén, kvalitní technická stránka (nejedná se o nic převratného, ale je to dost kvalitní, abychom si nechtěli vyškrábat oči ani ohluchnout) a konzistentní příběh (spolu s tím, co už jsem psal výše) dělají z tohohle pozitivního snímku velice kvalitní podívanou, která se v rámci naší polistopadové kinematografie rozhodně neztratí.(30.4.2016)

Žižkovská věž mezi českými komediemi, a to pro svůj nadhled. Karikatury přehnaných ženských charakterů nevadí, protože za prvé z toho vyloženě trčí nadsázka a zadruhé...to vlastně není až tak daleko od pravdy. Budu se opakovat, ale divák vycítí, když je něco natočeno pro prachy nebo pro zábavu. Teorie tygra je zábava od začátku do konce, což musí každý ocenit, pokud vám teda ovšem manželka po večerech nelifruje uživatelský účet na ČSFD.(23.3.2017)

• - V čase 36:29 přijde za Janem (Jiří Bartoška) do domu pečovatelka Váženová (Ivana Uhlířová) která má na sobě brýle. Dvě sekundy na to má ale brýle dole a teprve si je nasazuje. (JosefTomas)

• - Film se realizoval v Praze, ve Středních Čechách – v okolí Davle, Třebsíně, Novém Kníně, Dobříši, Vysokém Újezdu, Černošicích apod., a v malebném prostředí tří řek Vltavy, Berounky a Sázavy po dobu třiceti natáčecích dnů v průběhu šesti extrémně tropických týdnů v létě roku 2015. Dům Jana (Jiří Bartoška) a Olgy (Eliška Balzerová) se nachází ve městě Dobřichovice. Výlet na kolech v úvodu filmu, který si Jan a Olga udělají, je poutní místo s barokním kostelem Skalka v Brdech. (Zdroj: CinemArt)

• - Iva Janžurová v tomto filmu hraje matku Elišky Balzerové. Ve skutečnosti je jen o osm let starší. (Ištván87)