Je hezké vidět, jak se Jirka Bartoška po nemoci srovnal. Dokonce si myslím, že si kvůli tomu tuhle roli vysloveně užíval. A samozřejmě ani (nejedno) cigárko nesmělo chybět. Tudíž mu musímpoděkovat, protože takhle upřímně jsem se hodně dlouho nenasmál. Ba co víc. Tenhle film mi v hlavě nastartoval křečka na téma domestikace chlapů. Najít tu ideální hladinu je fakt asi umění. Jenže to, co tady předváděla Táňa Vilhelmová s Eliškou Balzerovou, mě bude děsit v nočních murách ještě hodně dlouho. Ale je vidět, že si to holky vysloveně užívaly. A nejenom ony. I vzpurní Jirka Havelka nebo Kuba Kohák byli výborní. Zrovna u Kuby bych nečekal, že se dočkám té nejlepší scény a zároveň životně nejdrsnější scény z filmu. Klobouk dolů. Teorie tygra sice není na dokonalých pět hvězd, ale minimálně jsou na poctivou komediální čtyřku, u které očekávám, že ji za život ještě párkrát zopakuju.(18.4.2016)

Ženy? Verím, že v skutočnom svete existujú ešte aj väčšie fúrie. A muži? Sami si mohli za to, do akej situácie to až nechali zájsť. Film som si užila ... výborní herci, príjemné prostredie a muzika, no a veľavravný koniec ... že správny je zdravý stred. (filmová výzva 2017 - Mireldis) a Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2017)(6.3.2017)

• Tuax

V tomto filmu se sešlo několik věcí, které bytostně nesnáším. A přestože zahrané jsou skvěle, tak právě těmi tématy, dialogy a podáním mě to úplně užíralo nervy, že film jsem si vyloženě protrpěl a to poměrně hodně. Takže tady nemůžu hodnotit jinak. Tohle je pro mě film na utýrání. Smutná a nepříjemná filmová věc, kde těžko hledat něco k zasmání, pokud se člověk nechce smát neštěstí druhých.(26.8.2017)

Že by až drama? Ale nééé!! Označil bych Teorii tygra za hořkou komedii. Tak jsem tedy hýbnul zadkem a ve snaze něco manželce naznačit, vytáhl jsem i ji. Rozuměj do kina. Jen upozorním, že po šestatřicetiletém více či méně poklidném manželství. Pořád jsem si říkal, že mi ten děj něco připomíná. Ale pro svou demenci jsem si nemohl stále vzpomenout co vlastně. Až pak to přišlo. Vyšli jsme z kina a manželka prohlásila: "Tam byli všichni úplně šlahlí". V ten okamžik se mi paměť projasnila. Já ji tím filmem chtěl něco naznačit a ONA? NIC NEPOCHOPILA!! V tu chvíli jsem zatoužil vypustit krávy na svobodu, sedět při západu slunce sám a popíjet lahodný Prazdroj. Jo Jirko Bartoško, aji já. Ale nic si z toho nedělej, skvěle si to zahrál. A Éliška? Aj ta tu fúriu zahrála skvěle. No prostě, po dlouhé době opět jeden skvělý český filmek. Díky všem, kteří to dílo stvořili. ... Ještě dodatečně poznámku: V kině leželi volně k mání tištěné letáčky. I když to nikdy nedělám, jeden, ten s Jirkou s půjčenou brašnou, jsem před manželkou vzal a celkem nahlas před šatnářkou, ale hlavně manželkou jsem prohlásil, že si jej pověsím v ložnici. Světe div se, ani pak, když už jsme byli sami, neřekla nic. No, otázka je, co bude říkat až jej do ložnice opravdu budu věšet. Že by mě šoupla do léčebny?(4.4.2016)

Po těch nadšených ohlasech jsem teda čekal víc. Ona v tom je vidět snaha - herecky ve směs super, myšlenka zajímavá, ale přibližně od druhé půlky už se to ubíralo tak nějak divným směrem, scénář se mi fakt moc nelíbil. Komediálně navíc nic moc, ne že by to bylo trapné, ale vtipů je prostě pomálu a v podstatě žádný není vyloženě k zapamatování.(19.6.2016)