Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Když nic neudělá, skončí jako tchán. Jednoho dne jej napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny. A protože tato cesta nemůže být snadná, stává se její součástí také stádo koz a později i krav, psychiatrický ústav, plavba na voru a život na lodi. Janova cesta za svobodou ovlivní i životy jeho dětí a jejich partnerů. Dcera Olga (Táňa Vilhelmová) totiž převzala matčinu metodu, zatímco snacha Alena (Pavla Beretová) zatím dokázala tlaku rodové tradice odolat a volí vlastní cestu, liberálnější, modernější, lidštější. Důsledky jsou pro jejich protějšky (Jiří Havelka a Jakub Kohák), v obou případech odpovídající. (Cinemart)

Zoltar78

Tenhle film mi až neskutečně sednul. Velice příjemná záležitost. Nenásilně příjemná. Odcházel jsem z kina s blaženým pocitem a dobrou náladou. To že to způsobil český film je věc opravdu nevídaná. Herecké obsazení musím do jednoho vynachválit. A Jirka Bartoška mě doslova nadchnul. Skutečně "feel good movie"! ()

Elephant13

Hořkosladký - Přesně tímhle slovem lze definovat tento film. Inteligentní humor, skvělý scénář , postavy zahrány citlivě. Líbí se mi, že na jedné straně to úsměvná komedie, na druhé straně velice přemýšlivý film. Určitě není cíleno na diváky Kameňáků, Babovřesek či podobných tragédií české kinematografie. Není tomu co vytknout. Za mě pět hvězd. ()

eMeMko

Po dlouhé době opět perfektní český film. Námět a zápletka jednoduchá, přesto však celkem hluboká, podání vtipné, ale ne přehnaně, a herecké obsazení hvězdné. Jiří Bartoška se vrací v plné síle a roli podpantofláka, který toho má na stará kolena dost, zvládl naprosto dokonale. Podobně na tom bylo i ostatní herecké osazenstvo, nejvíce mě však překvapila Tatiana Vilhelmová, jako třetí generace manželek-generálů. Po technické stránce není filmu co vytknout, stopáž je naprosto ideální a musím objektivně říci, že jsem se v sále nenudil ani jednu minutu. Finální hodnocení: Víc takovýchto filmů. ()

Ydiot

Komedie, u které jsem se nasmál (protože je slušně napsaná) a naštval (protože ženské postavy jsou dovedené až do přehnaných karikatur, kdežto Bartoškova postava je zase přehnaně romantizovaná. Mnoho gagů, vtipů a situací vychází z provařených klišé, ale kupodivu díky výbornému obsazení (a krásnému prostředí středních Čech) ve filmu fungují, takže nudit se určitě nebudete. ()

madam.art

Ten film šlape a pak se zaškobrtne a zase nahodí, zakopne a pak se zas srovná... Odpouštím hodně díky bezva hercům, ale scénář bych poněkud upravila. Někde překvapivá hloubka postav, jinde naprostá prvoplánovost (dcera Vilhelmové, což není chyba herečky). PS: Viděla jsem v rámci představení pro seniory v Olomouci ve 14:00 a musím říct, že tak výborné publikum jsem dlouho nezažila - viditelně ten film zkušenějším přináší hodně podnětů a momentů k zasmání. Potěšilo. ()

maxcold

Skvělé obsazení, skvělý humor, skvělá hudba, skvělý příběh. Na český film poslední doby něco zcela vyjímečného. Herci nepřehrávají a hlášky a gesta jsou velmi milé. Já jsem nadšen!!! ()

garry

Obrácení Ferdyše Pištory (Tatiany Vilhelmové) na konci filmu bylo tak nepřesvědčivé, že to ani skvělá Tatiana neuměla zahrát od srdce. Za to hvězda dolů. Jinak jeden z nejlepších filmů po Sametu. Tvůrci mají za jedna. ()

Lastsurvivor

Hodně mě překvapil (v dobrém slova smyslu) Jakub Kohák, který dodal 2 nejlepší scény z celého filmu. Vím, že se nejedná o zrovna realistický scénář, ale tak už to s těmito filmy chlapi sobě/holky sobě bývá, stereotypizaci se vyhnout nedá, nadhled je zde pro příjemný filmový prožitek nutností. To ale nikterak filmu neubírá na jeho kráse a neznelehčuje to jeho otázku o tom, co pro chlapa znamená svoboda. Mám ten dojem, že si své role užila nejen pánská, ale i dámská část ansámblu. Podobného snímku si nejsem v naší malé české kotlině vědom, proto neváhám udělit plný počet a vzhledem k tuposti dosavadních snímků prohlásit Teorii tygra (s výhradou) nejlepším českým filmem roku 2016. ()

Honzulik

Teorie tygra - tak filmovým tvůrcům v tomto filmu nelze upřít snahu, ale spíše tuto přehnanou snahu vyčíst! Když je něčeho hodně, tak se z toho stane trapný film. Proč se tvůrci až tak snažili udělat z herců totální magory?! Trapné donekonečna opakované ženské dialogy se po chvilce nedaly snést pro svou nereálnost a hloupost! Proto pane Bajgar a spol příště doporučuji spíše ubrat a zaměřit se více na jinak skvělé herce, kteří určitě umí vyniknout jiným způsobem! Český film roku 2016??? Ani náhodou, pro mne pouze jedna hvězda... ()

Facerr

Tak dobrý, vtipný, ani laskavý, jako Vratné lahve to nebylo, ale i tak mi je to trochu připomínalo. Bartoška excelentní a nastíněný vztahy, jako vystřižený z učebnice "Proč se vyhnou manželství", byly ztvárněný dokonale. Jako bonus jsem konečně zjistil proč ta pitomá reklama s těhotnou křečicí Marcelou:) ()

Stauff

I když se může zdát, že takové ženy, jako v tomto filmu, prostě nejsou, tak musím potvrdit že jsou. Měl jsem to samé doma, tandem manželka a tchýně byl naprosto stejný. Už deset let jsem pryč, utekl jsem méně rafinovaně, ale jak já tomu Janovi rozumím... ()

jfaba

Měl jsem strach, že zase uvidím film à la Muži / Ženy v pokušení, Láska je láska, Líbáš jako "kdosi" atd, atp. Byl jsem mile překvapen! Teď jsem překvapen kolik hvězd jsem tomu snímku dal (možná to změním). Možná. Na komedii dost dobré (bavil jsem se, ba i smál), drama to bylo taky (jak plnili okurky). Ženy jsou matky od přírody a mají neustále potřebu někoho vychovávat, což je dobře, ale nesmí to být manžel. Vždyť ten už je vychovaný od své matky, tak proč to měnit... to NEJDE. Ono se zdá, že se to povedlo, ale spíše je to takové Guantánamo. Dobře nastavené zrcadlo... Po dlouuuuuuuhé době skvělý český film. ()

Enelya

Nejedná se sice o film, který by byl nezapomenutelný, ale výborné obsazení a ne úplně dementní scénář z Teorie tygra dělají film, který baví, který člověka trochu rozesmutní, a díky kterému se člověk zamyslí. Bartoška je opravdu jako víno, s věkem zraje, radost pohledět. 75% ()

route60

Teorie tygra je jak závan svěžího vzduchu v zatuchlých končinách Českého filmu a Jiří Bartoška konečně po mnoha létech dostal možnost výborné role to samé platí skvělé Elišce Balcerové a Tatianě Vilhelmové v rolích pěkně ostrým potvor, Režisér Radek Bajgar tedy skvěle zabodoval. ()

tsatsiki

Super film. To by asi k hodnocení stačilo. Zajímavý, dobře napsaný příběh, dokonce jsem dlouho pochyboval, jestli Bartoška je nemocný nebo ne. Dobrý film doplňuje i dobrá hudba. A excelentní výkony tu podává Bartoška, Vilhelmová a Balzerová. A Kohák s Havelkou byli též dobrý. Pokud máte rádi dramata s dobrým příběhem a hlubokou myšlenkou, určitě doporučuji je shlédnutí.4*. ()

pOne

Takova normalni povedena oddychovka, ktera neurazi. Dokonce me i prekvapilo, ze se film tohodle typu u nas da natocit. Zensky klan skrz tri generace vykreslen paradne. Mile prekvapeni. ()

E-Fox odpad!

Nejvíc děsivý filmový zážitek za dlouhou dobu. Jak muži tak ženy se tady chovají ve vztazích nedospěle a nemají ponětí, o čem by vlastně partnerství mělo být. Ale zatímco u mužů je to ukazováno jako romantizovaná vzpoura proti útlaku a klukovská rebélie, ženy jsou prostě jenom ty fúrie, co se snaží muže vykastrovat a svou neustálou péčí jim ničí životy. Přitom by se dalo polemizovat, jestli je horší přehnaná a dusivá ale v zárodku asi dobře míněná péče, nebo vymanění se z ní pomocí promyšleného předstírání vážné smrtelné nemoci, které přináší starosti celé rodině. Snímek zároveň kromě asi jednoho místa nijak nereflektuje, že na hru na přísného rodiče a vzpurné dítě musí být ve vztahu dva a že přítomnost zralé dospělé osoby na jakékoli straně by nikdy nenechala zajít vztah do takové podoby. Nejvíce alarmující mi potom přijde, že jeden z nejvýdělečnějších českých filmů loňského roku a zároveň film, který někteří berou jako ukázku jakési životní moudrosti, ukazuje stěžejní bod ve vývoji jedné z hlavních postav tak, že muž použije na svoji ženu nadávky a násilí (pravděpodobně to měla být vtipná scéna) a z ní se poté konečně stane ta tolerantní manželka, která už chápe, jak mají vztahy fungovat. Možná to měla být variace na Zkrocení zlé ženy, které mi sice vždycky přišlo jako poměrně zlý příběh o ponižování žen, ale omluvitelný vznikem v 16. stoletím. A v něm už nejsme. ()

HellFireFery

Příjemný film o tom, jak dopadne většina mužů v manželství. Na druhou stranu si ovšem myslím, že se dané téma dalo zpracovat výrazně lépe. Naštěstí to Jiří Bartoška solidně drží na dobré úrovni a Jakub Kohák překvapil svou (na jeho poměry) vážnou rolí. Za mě je to průměr, ale nelituji, že jsem mu dal svých 100 minut života. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017