Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Když nic neudělá, skončí jako tchán. Jednoho dne jej napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny. A protože tato cesta nemůže být snadná, stává se její součástí také stádo koz a později i krav, psychiatrický ústav, plavba na voru a život na lodi. Janova cesta za svobodou ovlivní i životy jeho dětí a jejich partnerů. Dcera Olga (Táňa Vilhelmová) totiž převzala matčinu metodu, zatímco snacha Alena (Pavla Beretová) zatím dokázala tlaku rodové tradice odolat a volí vlastní cestu, liberálnější, modernější, lidštější. Důsledky jsou pro jejich protějšky (Jiří Havelka a Jakub Kohák), v obou případech odpovídající. (Cinemart)

Brock

Kamera a strih otravny, tak nejak jak z prdele. Jinak prima oddechovka na letni vecer pod vorechem zahrade ;) ()

Hora1000

I přes trochu zjednodušený pohled na vztah mužů a žen, tentokrát z mužského pohledu, musím dát 5 hvězd. Film příjemně plyne a má až meditativní rozměr. Ve srovnání se spoustou novodobých českých filmů řešících tuto problematiku, je Teorie Tygra konverzačně mnohem vyspělejší a nesnaží se lacině vtipkovat. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

AndrewNewman

Film o tom, že manželstvom týraný chlap, radšej strávi zvyšok svojho života v blázinci, či ako bezdomovec, ako by mal ešte čo i len deň či dva znášať panovačné eskapády svojej ženy. Tentokrát to tvorcovia od susedov trafili dobre. S Bartoškou postavou nejde nesympatizovať, jeho žena tu je jasným záporákom, definovaným od začiatku. Plus to jeho road-trip dobrodružstvo je celkom fajn. Filmu rozhodne nechýba tá klasická česká pohodička, ale chýba mu väčšia intenzita humoru. Na druhej strane bolo to zaujímavé a príjemné. Na české pomery solídna práca. ()

witch.rch

Typově skvěle obsazeno, pohodová "komedie" o tom, jak si muži a ženy občas vykládají stejnou věc úplně jinak. Hudba od J. P. Muchova byla skvělá, doladila i "slabší" místa ve scénáři. Některé hlášky byly opravdu dokonalé a mají šanci "zlidovět", Suma sumárum 4* za velice příjemnou zábavu a jen tak na okraj i za pohled do velice zajímavých interiérů... ()

wrána

Ach jo....téměř mne nenapadá, co víc k tomuhle filmu říct. Aneb další typicky český film. Ani ryba, ani rak. Ani komedie, ani drama. Škoda. ()

metztlimoon

Chlap potrebuje svojich pat metrov stvorcovych (ale to aj zeny) a nie nejaku matronu, co to mysli dobre a predava to este po dalsie generacie. 65% ()

hn253

Komedie, při které mrazí..Je to dost průměrný film, že by si zasloužil potlesk, to tedy ne. Celkem slušně zahrané, téma je ale přehnané až absurdní, max. 25 procent. ()

heger

Už dávno som sa tak dobre nezabával na českom filme. Asi hodinu. V druhej polovičke sa konflikt už iba stereotypne opakuje. Miesto vtipných dialógov, ktoré na začiatku celkom prirodzene vyplývali z konkrétnej situácie, nám postavy ponúkajú už len "múdre" poučky o spolužití mužov a žien. Nakoniec je to skôr televízna komédia. Krutá komédia. ()

galiea

Na filmu mi nejvíc vadila ta umíněnost aka nacpěme tam vtip za každou cenu. Ano, někdy to bylo vtipné, ale často spíš trapně vtipné. Celkově bylo vše zveličené - jak stíhačkovitost ženských, tak ušlápnutost mužských protagonistů, ale jinak by to zas nebyla komedie, ale tragédie a to pořádná. Takhle jsem se mohla smát až do konce, protože to je přece nadsazená sranda a určitě to není inspirované nějakým reálným příběhem :-) O malinko ubrat a brečela bych nad tím, jak lidi kazí život lidem kolem sebe a ti si to nechají líbit. Naštěstí my normální ženské víme, že chlapovi, stejně jako psovi, musíme dopřát dvě věci: dát mu nažrat a pustit ho ven! ()

cinemafil

Film, co se povedl. Vykreslené reálné situace, žádné troškovské přehrávání do absurdna , postavy nejsou klišé, není vše předem odhadnutelné.Dialogy jsou vtipné. Hudba zcela zapadá do dějového rámce. B+B (Balzerová a Bartoška) své postavy bravurně zvládají a přitom hrají civilně, nepřehrávají... Ostatní herci nejsou o nic horší. 4* Těším se na další film Radka Bajgara ()

Janee

Skoro nikdy nekoukám na správné filmy ve správný čas. Toto byl správný film ve správný čas. :) ten totiž bude správný vždy. ()

Rian_witcher

Povinný film pro všechny ženy (i muže) co se snaží řídit své rodiny za každou cenu! Skvěle namíchaný mix humoru a skrytého dramatu. Při spoustě postřehů a glos o životě z úst pánů Koháka a Bartošky, jsem se buď nahlas zasmál, a nebo mi projelo mozkem mrazivé poznání, že každý z nás v životě ztrácí svou svobodu. Někdy dobrovolně a někdy pod psychickým nátlakem a citovým vyděračstvím (skrytým i viditelným). A záleží jen na nás, kam až jsme ochotní couvat. ()

kamals

Dávám pět hvězd, protože po dlouhé době slušná komedie z našich luhů a hájů. Dokonce s existenciálním přesahem ;-) ()

sharp87

Podvedený vůl nebo šťastný otec. O čem ten film byl? O právu volby a o tom, jak s ním kdo umí, neumí, chce a nechce nakládat. ()

fafejt001

PROSTĚ výborný český film . Bartoška s Balzerovou dobrá dvojka . Psi byli také vydaření . Občas černý humor a bezva hudba . Film ke kterému se člověk vrátí . To teda jo . Doost dobrééé . ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017