Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Když nic neudělá, skončí jako tchán. Jednoho dne jej napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny. A protože tato cesta nemůže být snadná, stává se její součástí také stádo koz a později i krav, psychiatrický ústav, plavba na voru a život na lodi. Janova cesta za svobodou ovlivní i životy jeho dětí a jejich partnerů. Dcera Olga (Táňa Vilhelmová) totiž převzala matčinu metodu, zatímco snacha Alena (Pavla Beretová) zatím dokázala tlaku rodové tradice odolat a volí vlastní cestu, liberálnější, modernější, lidštější. Důsledky jsou pro jejich protějšky (Jiří Havelka a Jakub Kohák), v obou případech odpovídající. (Cinemart)

stefaton

Vstupní potenciál je dobrý, ale trpí to kvůli genderovým klišé; milionářské reálie (vila u Berounky, penthausový byt na Žižkově, jezdění volvem) měly podpořit estetický zážitek ze zlatavé kamery, ale vykreslení vztahů ubírají na hodnověrnosti a dělají z filmu líbivý kýč. Ženy v pokušení jsou o mnoho lepší! ()

Himbajz

Velice příjemné bio. Bartoška je v roli jako doma. Perfektně mu sedla. Balzerová, Vilhemová - mazec. Perfektní ztvárnění. Já se bavil, bylo to super. Dikes. ()

Hejkal_03

Za spokojený život muže může žena. S tímto tvrzením se dá do jisté míry souhlasit. Ale co je moc, to je moc. Mít doma nějakou stíhačku nebo manipulátorku by asi nechtěl nikdo...Konečně novější český film, který mě opravdu oslovil. Najdete v něm plno humoru a hlavně v některých situacích se najdete i vy sami :) díky za doporučení, nyní doporučuji i já :) ()

markeeth

Docela jsme se zasmála a toho není nikdy dost. Ale několik mých kamarádek to naštvalo, chudák manželka hlavního protagonisty dělá, co může, je tam za paní krávu. Podle mne je to ale v řadě hloupých komedií ta lepší. ()

gatuso

Film o nicem. Kohak marny herec, ten opravdu muze hrat maximalne v reklamach na banky. Vilhelmova, Balzerova po xte prehravane role, hudba priserna. Unyle, plne radoby zivotnich mouder. Odpad nedavam bo za kazdym filmem je elementarni kus prace. ()

sherudan

Vzkaz pro některé komentující, posedlé rozborem úlohy ženy v kapitalistické společnosti: tenhle film NENÍ mysogynní, neb vůbec není o ženách a mužích. Jestli se nějak dotýká otázky feminismu, pak jedině tím, že demaskuje jeho totalitní podstatu (naprosto geniální jsou přednášky paní Balzerové na jakési fakultě genderových studií). Film je obecně o svobodě a o tom, jak těžké může být si ji vydobýt, a že k ní patří i zodpovědnost (což hrdinovi chvílemi poněkud uniká). Role klidně mohly být převrácené a ničemu by to neubralo, protože parchanti, kteří si myslí, že do nás to dobro prostě natlučou, jsou obojího pohlaví (nebo teda všech asi 15, abych držel krok s dobou). Geniální Barťák, Balzerová, Vilhelmová, Janžurová, překvapivě nerušící Kohák. Jen člověka se smutkem napadne, že celý národ se do blázince prostě zavřít nemůže nechat, natož celá Evropa. Jo a "Kastrace neprovádím. Z přesvědčení." ()

Martinko991

Film, ktorý by mal vidieť povinne každý jeden muž, pretože muž má byť vo vzťahu mužom a nie naopak ako to dnes veľmi často býva. Inak po dlhšej dobe fajn český film pri ktorom som sa bavil a ma bavil. ()

Africanus1

Koukám na hodnocení a říkám si, že červenou bych tomu dal leda ve fotbalový terminologii. Za mě jednoznačně palec dolů. Špatný je to hlavně scénářem, kterej dělá ze všech na place úplný idioty. Řekněte mi, co postava Balzerové prováděla svýmu starýmu tak šílenýho, aby zahodil svou pověst a důstojnost, a dobrovolně se uklidil tam, kde nikdo skončit nechce? Proč má ve mně vzbuzovat sympatie znuděnej sobeckej asociál s pokřivenou představou o svobodě, co se vyhýbá elementární komunikaci a problémy řeší tak, že prostě zdrhne? Ještě navíc, když mu v tom přizvukuje další tragéd z rodiny, aby se tak zdůraznilo, že se to s těma ženskýma fakt nedá vydržet. Vilhelmová je tu nastíněna jako stíhačka zoufale ploše a Balzerové mi bylo spíš líto, než že by působila jako manipulátorka. Suma sumárum, z téhle komedie na mě šly depky jako prase. Jo a Kohák, ten to svým neherectvím už jenom dorazil. ()

karlvonarbei

Čas od času je třeba spáchat harakiri a se soustředěnou snahou shlédnout i něco ze současné domácí kinematografie.Předem platí, že výsledek není tak moc strašný, ale současnost sama, která umožňuje vzniknout tak zbytečným počinům, ta je snad ještě horší.Hlavní problém je hloupý scénář ruku v ruce s nerežisérským vedením kdysi skvělých herců, téměř mám pocit, že posledních 30 let v Českém filmu by mohl spasit jen a pouze nový nástup nějakého totalitního režimu, aby se všichni neplácali jen po ramenou a místo toho čelili nesnesitelnému tlaku, protože bez toho u nás asi již nic hodnotného nemůže vzniknout, tak jako tomu bylo ještě v 70. letech v Československu.Pan Kohák svoji přítomností film ještě více otupil, i tak však platí, že výsledek je nakonec alespoň koukatelný, tedy lehce pod průměrem. ()

Sa.sa

Jiří Bartoška je prostě frajer a bůh ;) Navíc film o svobodě a volnosti... NJN těžko je chlapům, když jim žena vládne :/ 5hvězd ()

KuceraJohny

Kdybych měl být přesnější v mém hodnocení byli by to 3 a půl hvězdičky. Teorie Tygra sice není bůhví jak dokonalé dílo jako z něho všichni dělají, ale má hloubku. Zvláštní je že po filmu mám takové smíšené pocity, na jednu stranu je to trochu menší komedie na druhou mi je z toho opravdu smutno. Film sám o sobě nijak nevyčnívá, herecké výkony nejsou špatné, ale ani nijak perfektní. Na druhou stranu je zde vidět jedno poselství které světe div se opravdu tak funguje. Klidně se na Teorii tygra znovu podívám, je to příjemný snímek. Za sebe však musím říct že jsem čekal lepší dílo. Možná je to také způsobené vysokým očekáváním. Neustále mi bylo od okolí tvrzeno jak dokonalý snímek to je. ()

shinlove

Česká komedie, mixovaná tragédií a potřebou lidí (v tomto případě žen) ovládat životy druhých. Zde je to naprosto skvěle a s vtipem kombinováno a snad každý, kdo žije v dlouhodobém vztahu, se v tom musí aspoň trochu najít :) 4* ()

tulen odpad!

Zase jsem se jednou nechal nalákat vysoký hodnocením a opět značné zklamání. Vydržel jsem asi do 1/3. ()

pájap

Ženy opravdu nemají vládnout chlapům....👍👍👍👍👍👍tetsuo... takové ženy opravdu existují.....to nevíš????? ()

FuLister

Jo jo bez žen by život byl na hovno, ale zase se to nesmí přehánět, jako nám to dámy ukázaly v tomhle povedeným filmu. Táňa nakonec však zmoudřela a tak to byl vlastně happyend. ()

Grossing

Vzepření se dirigování života manželkou pomocí předvádění alzheimera. Zvěrolékař se inspiruje papouškem o kterém majitel tvrdí, že má alzheimera. Cesta ke svobodě není jednoduchá, ale velmi zábavná. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017