Oheň (S01E06) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Česko, 2016, 1 h 1 min

50% — Tenhle díl byl slabší a prakticky tvořil pouze výplňovou vatu. Je fakt, že dost to celé shodilo, jak kurz po požáru a smrti vychovatelky pokračoval, jako by se nic nestalo. Umím si představit, že by ho v reálu rušit nemuseli, ale rozhodně by alespoň pár dní byli všichni přešlí mrazem. To bylo opravdu velmi nedůvěryhodné. Jak už tu někdo psal — kdybych o tento díl přišel, nic by se nestalo.(17.10.2016)

Školní výlety – potažmo lyžák – jo to byli zlaté časy. Chlastání (ne)povoleno, sem tam nějaký ten teen románek, ale vražda? Učitelka zemřela opravdu škaredým způsobem, Kuneš nemá oddech ani na dovolené a do toho všeho bláznivý žhář…Po dvou vážně slušných dílech přišel zase jeden z těch průměrných, přesto si myslím, že ani v tomto případě nejde o špatnou podívanou. Jen to chtělo více atmosférických scén (jako třeba ta se zapálením stodoly, u které ochranáři omdlévali)…(23.3.2019)

Námět epizody sice byl stejně zajímavý jako ty předchozí, ale bohužel to byla spousta maličkostí, které mě nutí hodnotit jinak než jsem u Rapla zvyklá. Učitelka uhoří, ale všem je to u “zadní části těla”?! Lyžařský výcvik pokračuje, jako kdyby se vůbec nic nestalo?! A ještě si studenti všechno fotí?! To už jsme stejně blbí jak ti američani? Zatím absolutně nejslabší díl a velké zklamání.(16.9.2018)

• Carodej_pes

Školní výlety v dřevěných chatkách měly pro mne nepříjemnou atmosféru vždy. Jenže tady umře člověk (a to zdánlivě dost nechutně), čímž odpudivost zasazení nabírá na své míře. A mě pak doslova zaráží, že v šoku (který smrt chtě nechtě musí vyvolat v každém, echt pak když se jedná o známého člověka) je z toho všeho jen jediný člověk, a to navíc vrah. Neuvěřitelně špatně uchopený díl, který chtěl být buď surrealistickým filmem (při takovém čtení je pak dost komický) nebo klasicky detektivním (a při takovém čtení je pak těžce odbytý).(4.10.2016)

Spíše průměrný případ, ale pořád Kuneš to zachraňuje. Vyjede si se svou dcerou na hory a tam se samozřejmě odehraje mord, který si zaslouží vyšetřit. A Kuneš se svým parťákem Muchou to vyřeší s naprostou grácií. Hezká, ale smutná role pro Barboru Vágnerovou. PS: scénárista buď v životě nebyl na školní akci nebo je úplný magor. Už někdo zažil, aby když na lyžáku uhoří jedna z pedagožek, aby se pokračovalo dál, nemluvě o tom, že vyhořela chata pro ubytování? Tady jste pane Pachl těžce přestřelil, tohle byla blbost nad blbosti.(13.10.2018)

• - Natáčelo se v Abertamech, Újezdě nad Lesy, na Božím Daru. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)