Oheň (S01E06) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Česko, 2016, 1 h 1 min

Ze Sněženek a Machrů, včetně zmateného Máchy, se nám vyklubalo další pěkně zamotané drama. Popravdě mi ale trochu vadilo přehnané chování školního ansámblu, ať již mládeže, tak učitelů. Jako již skoro obvykle jsou zde následovníci Komenského za pitomce. Ale nejhůře mi bylo, když kurz pokračoval, jakoby nic. Případ by byl jinak napsán velice umně. Každopádně jsem zvědavý na příběhovou linii pana podplukovníka (ne jeho ženy, pokud se tyto linie nějak neprotnou), na druhou stanu mi již uniká linie příběhu Kuneše, jeho případu a jeho důvodů k pobytu v horách.(3.10.2016)

• Ozzy2

Opět originální zápletky.Už podruhé mají pachatele vyfoceného na místě činu, tentokrát to není vrah, ale masový pyroman, úředně uznaný cvok, který jezdí u záchranky..A stou sanitkou se motá v civilu!!!na místě činu, nikdo si ho nevšímá.Parta studentů se po požáru a smrti učitelky směje ještě u výslechu,rapl Kuneš má fakt autoritu.,,,,.bože, Pachle, nepij to ani ředěný.Herecký výkon vražedkyně byl natolik amatérský, až jsem se styděl, i když ji vůbec neznám, ale tomuto dílu dal poslední hřebíček do rakve.Ještě doplnění:Říká také někomu z vás dcera pitomče, nebo trapáku?Asi ne, možná panu scénáristovi-režisérovi ano,, tam je to na místě.(3.10.2016)

• Carodej_pes

Školní výlety v dřevěných chatkách měly pro mne nepříjemnou atmosféru vždy. Jenže tady umře člověk (a to zdánlivě dost nechutně), čímž odpudivost zasazení nabírá na své míře. A mě pak doslova zaráží, že v šoku (který smrt chtě nechtě musí vyvolat v každém, echt pak když se jedná o známého člověka) je z toho všeho jen jediný člověk, a to navíc vrah. Neuvěřitelně špatně uchopený díl, který chtěl být buď surrealistickým filmem (při takovém čtení je pak dost komický) nebo klasicky detektivním (a při takovém čtení je pak těžce odbytý).(4.10.2016)

50% — Tenhle díl byl slabší a prakticky tvořil pouze výplňovou vatu. Je fakt, že dost to celé shodilo, jak kurz po požáru a smrti vychovatelky pokračoval, jako by se nic nestalo. Umím si představit, že by ho v reálu rušit nemuseli, ale rozhodně by alespoň pár dní byli všichni přešlí mrazem. To bylo opravdu velmi nedůvěryhodné. Jak už tu někdo psal — kdybych o tento díl přišel, nic by se nestalo.(17.10.2016)

• huspenina33

Tenhle díl ( Oheň ) se moc nepovedl. Hlavně mi vadilo, že zabijou učitelku a lyžařský kurs pokračuje dál, jako by se nechumelilo, mládež se tlemí a chlastá dál. Kunešovi se vysmívají 3 puberťáci u výslechu. A vražedkyně? No napadlo mě to jak to asi bude brzo po začátku a takové příběhy nemusím. Slabý díl.(4.10.2016)

• - Natáčelo se v Abertamech, Újezdě nad Lesy, na Božím Daru. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)