Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (Cinemart)

JohnRambo

Elegantné stupňovanie napätia a zvedavosti s ráznym a bezohľadným vyvrcholením vo mne síce nezanechalo nič viac ako pocit z (nad)priemerného televízneho filmu ale aj napriek tomu som si Dárek užil, a tak by nebolo fér ignorovať naozaj veľmi kvalitné spracovanie. ()

Flynn

Na začátku říkám, že Jason Bateman nepatří mezi mé oblíbence a komedie s ním raději obcházím obloukem. Edgerton naopak zaujal ve Warriorovi tak jsem byl zvědavý a s hodnocením nad 80% jsem vyrazil do kina. Byl jsem velice mile překvapen. Film mi sedl, atmosféra se krásně budovala, člověk tak nějak očekává jak se to vyvrbí, má nějaké představy, některé se naplní, jiné zase ne... každopádně se mi líbilo, že se závěr obešel bez nějakých moc přehnaných kliše a natahovaných vyvrcholení.... a Jason mile překvapil ve vážné notě.... ()

epicek

Překvapení roku? Naprosto ohromen jsem odcházel ze sálu, a celý večer přemýšlel nad tím , jak to bylo dokonale propracované do posledního detailu. Takové thrillery já prostě můžu, o to víc že jsem vůbec nečekal, že bude tak našlapaný. Škoda že se o tom nedoví tolik lidí, kolik by si to zasloužilo vidět, jelikož je to fakt mega jízda. Pro milovníky žánru povinnost a pro ostatní dvojnásobná, jelikož to fakt stojí za to a ačkoliv bych to nečekal tak ty lekací scény byly lepší jak 3/4 dnešních "horor" klišé filmů. Good people deserve good things. ()

zette

Myslim, ze film je predvidatelny, protoze uz od zacatku mi nebyl Simon sympaticky. Darek je ale velmi dobre natocene drama, nechybi napeti, hutna atmosfera a vytecne herecke vykony (Hall, Edgerton, Tolman) a pak taky dve hororove lekacky, kdy jsem si malem striknul do trenek:-). Urcite jeden z tech lepsich thrilleru za posledni roky, kdy divakovi k filmovemu zazitku staci tri postavy a jedna vila. Ostravsky Cinestar, 32 divaku. ()

PROCESOR

Začátek je strašně dlouuuhej. Pak se to začíná pomalu rozjíždět a Vy přistupujete na tu hru. Budování atmosféry, je silnou stránkou snímku. Nic nemusí být tak, jak se zdá. A závěr je vyložená lahůdka. Aneb na každou svini se vaří voda. ()

Wormboy

Z mojho pohladu velmi vydareny plnohodnotny autorsky debut Joela Edgertona. Film ma vynikajucu atmosferu od zaciatku do konca. Pribehovy backlight je uzivaniaschopny, prezentacia detto, vyvrcholenie a pointa uspokojitelna bez dovrzania zazitku z celeho filmu. Kolkym filmom v takejto situacii 20 minut pre koncom dosiel dych? V poslednych 15 rokov? Hmm....to by bolo zrejme na samostatnu pracu studenta filmovych umeni....Edgerton si preto v mojich ociach tie 4* urcite zasluzi. ()

Juto

Film možno neprekročí hranice žánrovej filmovej tvorby, ale v tom spočíva jeho príťažlivosť. Inteligentný, dobre spracovaný thriller, ktorý vyvažuje vysoko zameraný film a žánrové vzrušenie. 7/10 ()

campix

Joel Edgerton natočil celkem impozantní režisérský debut a snad tedy bude v nastoleném tempu i pokračovat. The Gift je hodně zajímavá žánrovka, která má sice pozvolnější začátek, ale velice dobře buduje napětí, které vyvrcholí pečlivě vykonstruovaným závěrem. Opravdu velice zajímavá záležitost, která Vás nenechá jen tak sedět, ale donutí Vás přemýšlet a závěr Vás nenechá klidným. Jeden z těch filmů po kterém máte o čem diskutovat. Atmosféra a děj dokázal zastínit i to, že nevím jestli mám nějakou herečku méně rád než Rebeccu Hall a zevnějšek Joela Edgertona můžeme hodnotit jako poněkud zvláštní. Na druhou stranu se objevila hodně zajímavá poloha Jasona Batemana, který už měl snad dost romantických komedií. Hodně kvalitně vyvedená žánrovka. ()

dr.fish

Robyn je přemýšlivá introvertka, Simon je namyšlený, suverénní....kretén. Ti dva se neměli potkat, ale nějakou záhadou spolu žijí a pokouší se o dítě. Těžko říct proč. Zařizují si nový dům a do života jim vstoupí bývalý Simonův spolužák. Spolu s ním se začne odkrývat Simonova minulost a odhalovat také Simonova osobnost v celé své nahotě. První půlhodinka plyne velmi pomalu a sune se šnečím tempem, druhá půle ale stojí za to. Napadá mne obligátní otázka...víš s kým spíš? Nakolik člověk skutečně zná svého partnera?...75% ()

BoXBe

Po tom,co se vytratí sympatie ke všem postavám kromě psa, je dokoukání jen ztrátou času. Jako celý film. ()

URBAN

Pni, dlouho jsem neviděl tak okouzlující mysteriózní film s dramatem, napětím a jednoduchým příběhem, který se stal zároven i komplikovaným. ( 29.10.15/MAC ) ()

Triple H

Dalo by sa polemizovať nad tým či sa postavy nesprávali občas nelogicky, či Robyn nebola až príliš ľahkoverná a naivná, ale Edgertonovi treba uznať, že aj takéto logické diery sa snažil vo svojom scenári čo najlepšie vykryť (chce to trochu prižmúriť očko, ale snaha tam je). Čiže ak nebudeme príliš rýpaví, jedná sa o mimoriadne podarený debut, na ktorom je najprekvapivejšia jeho suverenita a celková zvládnutosť. Atmosféra odkapáva z každého záberu, napätie sa krásne stupňuje, herci sú všetci výborní (Bateman!) a celok má dokonca aj zaujímavú myšlienku, nad ktorou si môže človek po odchode z kina podumať. Nie som si istý či samotný záver je tak zdrvujúci ako to z prvého pohľadu vyzerá a osobne by som upustil od jedného zvratu v druhej polovici, ktorým sa jedna postava stane viac čierno-bielou, ale tieto drobnosti nekazia výsledný veľmi pozitívny dojem. Edgerton sa prekvapivo vytiahol a som zvedavý s čím príde nabudúce. ()

chelseaman22

Komorní prostředí, a přesto je divák napnut jak cigán před výplatou sociálních dávek! Dávní přátelé popírají, že by spolu a současně navzájem onanovali, přestože události minulé způsobily újmu psychickou na jednom z účastníků tohoto procesu! Nebohá choť posrkávající džusíky za nehorázné peníze se musí vyrovnat s cihlami lítajícími skrze supernový kvartýr či prasečisku pobíhajícím v jejich domě (nutno dodat, že toto úchylné prasečisko nosilo našim hrdličkám dennodenně roztomiloučké to presenty, jež se nepotkaly s pochopením). Darovanému saleti na kejty nehleď! 90% ()

filmmovier

Skvěle zahraná, napsaná a natočená psychohra se spoustou skvělých momentů, výborným scénářem a sakra zvláštním, ale zato plně pochopitelným, zajímavým koncem. Na první pohled obyčejný film, který není ničím zvláštním, jenže právě Dárek si tu pozornost zaslouží. A velkou. Spousta nápadů a dějových kliček, gradující tempo, které je v průběhu filmu a děje občas i celkem znepokojivé a vynikající hlavní dvojka v podání Jasena Batemana a Joela Edgertona. Ten chlap je fakt frajer, navíc takhle dobré, čistě autorské filmy točí už opravdu málokdo. Za mě velice příjemná a kvalitní podívaná, která není ani trochu mysteriózní, ale díky skvělému scénáři je to skutečně vysoce funkční dramatická psyhohrátka, která ale nejspíš bohužel v budoucnu zapadne. Jako jo, mohlo to být lepší, ale mě se to takhle moc líbilo a jsem velice spokojen a moc se těším na další Edgertonův počin. Do té doby si tenhle skvělý filmový Dárek ale určitě ještě zopakuju. 85%. ()

Cedr

Povedený thriller, který na první pohled námětem/scénářem moc neupoutá, ale zdání celkem klame. Film si jede svědomitě to své a jede to zatraceně solidně. Tam kde podobné filmy ztrácí dech či kompletně rozsypávají špagety, The Gift naopak exceluje (tedy v závěru). Ústřední trio velmi dobré a až na pár lehkých přešlapů ve scénáři by se filmu nedalo vytknout téměř nic. 9/10 ()

Avathar

Vynikajúci psychologický thriller, ktorý stojí na dobre napísaných a zahratých postavách a veľmi dômyselnej práci s odhaľovaním minulosti hlavných hrdinov. Edgertonova réžia je absolútne sústredená a spolu s perfektným (a premysleným!) scenárom dáva dokopy inteligentný, napínavý thriller, o ktorom sa dá veľa diskutovať. A to je v dnešnej dobe takmer zázrak. Kto je tu vlastne dobrý a zlý? Kto je vlastne ten creepy psychopat? Nič nie je takto jednoznačné. Charaktery sú perfektne vyprofilované, postavy podliehajú premenám a práve rôzne záťažové situácie skutočne odhaľujú ich charaktery. A záverečné posúdenie celého príbehu ostáva na divákovi. Tipujem, že až si to vychutnám druhýkrát, tak dám plnú paľbu. Takto vynikajúci debut sa len tak ľahko nevidí.___Edit: Na druhýkrát ešte lepšie, vychutnával som si každý jemný náznak, herecký výkon... paráda. ()

SimpanzJi

Dárek bylo solidní drama. Jasona Batemana mám dost rád, spíš v komediích. Nedávno mě ale překvapil i v prvním dramatu - Disconnected (2012). Teď jsem zhlédl druhé a to je taky super. Musím pochválit Bensiho hudbu, která tomu dodávala tu mysterióznost a napětí. A hlavně Joela Edgertona, který nejen předvědčivě a působivě zahrál hlavního záporáka, ale spolu se auper svénářem to zrežíroval. Čekal jsem od Dárku průměrné drana, ale zmýlil jsem se. SPOILER - Docela mě překvapilo, jak se najednou z Batemana stal ten největší tyran a rváč, na začátku tak nevypadal KONEC SPOILERU. Když přičteme pár solidních lekaček a Simon Say's, je Dárek vlastně strašně super věc. 21. 10. 2015 ()

Tosi

Možná nejpovedenější psychologický thriller, na jaký jsem letos narazil. The Gift je navíc skvělým důkazem toho, že chytře a inteligentně vystavěný příběh, dokáže vytvořit mnohem větší napětí než laciné lekačky. Přestože je to film plný překvapení a Joel Edgerton nás v roli režiséra, scénaristy i herce udržuje celý film v nejistotě, kdo že vlastně má mít naše sympatie, to největší překvápko je, jak je film zatraceně dobrý. 80% ()